Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Obnova stanovanja: katere kable in vtiĆØnice (230V)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponekod bolj, drugje manj. Zato se prodajajo tako razvlažilci kot vlažilci prostorov. Ionizatorji...
PsihiĆØno stanje pa vpliva 100% VeĆØkrat potrjeno Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Ponekod bolj, drugje manj. Zato se prodajajo tako razvlažilci kot vlažilci prostorov. Ionizatorji...
PsihiĆØno stanje pa vpliva 100% VeĆØkrat potrjeno Laughing


Tudi jaz se nagibam v to smer, ampak po drugi strani pa se spraÅ”ujem ĆØe je kaj drugega:
    Vlaga? Ali v stanovanju niha, ĆØe nimaÅ” nobenih naprav, ki bi to uravnavale? Morda glede na vreme?
    Elektrika? VeĆØ svinjarije v njej, morda ground v bolj mokri ali suhi zemlji?
    Zunanji in notranji Å”umi? Recimo ure ne sliÅ”iÅ”, med dnevom. ZveĆØer jo, ko je res vse tiho.


Me zanima kako si recimo priÅ”el ti do zakljuĆØka, da je bilo poĆØutje krivo takrat? Kako si lahko recimo vlago in elektriko izloĆØil takrat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem, da zraĆØni tlak bolj vpliva kot vlaga. ƈe ne drugega, lahko bolj ali manj vpliva na naÅ”e poĆØutje.

Glede te scene z urami... Laughing tiktakajoĆØih zadev itak ne prenesem. Sem pa pred kakÅ”nim letom skoraj fasal živĆØnega, ko sem iskal kaj v dnevni sobi dela tk, tk, tk ĆØistoooo potiho. Nazadnje sem eliminiral otroÅ”ko roĆØno uro Laughing
Pred dnevi pa sem Å”el parkrat peÅ” v vrtec po hĆØeri in sem vedno na istem mestu zaĆØutil neko zelo tanko piskanje, ampak samo v tistih treh korakih. Mislil sem da se mi blede, nakar sem nazadnje ugotovil, da ima ĆØlovek ob tisti hiÅ”i nameÅ”ĆØen nek motilec za krte/voluharje.

Ja, doloĆØeni zvoki naravnost ubijajo Shocked
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 19:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj služben laptop spuÅ”ĆØa ĆØudne zvoke kot bi cvileĆØe krulil, vĆØasih tudi ko naj bi bil ugasnjen. Ni ventilator in nima trdega diska. Kot bi se sliÅ”alo "razmiÅ”ljanje". Printerju tudi kar nekaj cvili vezje. Ali pa elektriĆØne zobne Å”ĆØetke, ko se filajo cvilijo.

Ure pa transformatorji pa itak. Toplotne ĆØrpalke sem tudi že omenil. Potem so Å”e klime. Nadležne stvari.
Teh stvari se ne sliÅ”i samo ĆØe je nekaj kar jih preglasi. Recimo kosilnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
VeĆØ svinjarije v njej, morda ground v bolj mokri ali suhi zemlji?

Nima veze v kakÅ”ni zemlji je ozemlitev, to je samo v primeru udara strele (takrat verjetno ima), sicer je vseeno ĆØe sploh ni niĆØ v zemlji. Za napeljavo po stanovanju je pomembno to da ven vrže varovalko, ĆØe pride kaj na ozemljitveni kabel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je meni piskal en Toshibin dvd player, tudi ko je bil izklopljen. VsakiĆØ sem ga moral iz Å”troma izÅ”tekat, da je bil mir. Å e en fenomen je bil Audio Analogue ojaĆØevalec, ki je kar pogosto vklapljal le en kanal, ĆØe pa si vÅ”tekal ali izÅ”tekal v/iz letvice nek drug aparat, je vklopil tudi drugi kanal Laughing No, prav tako ga je vklopil, ĆØe si ga zavrtel v stand by in nazaj vklopil. ReÅ”il sem ga z moĆØnejÅ”im relejem... Vse sorte.

Enkrat se mi je sredi noĆØi vklopil multipraktik, skoraj bi me kap. Od takrat dalje je ob neuporabi izklopljen. To je že mejilo na paranormalnost.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
VsakiĆØ sem ga moral iz Å”troma izÅ”tekat, da je bil mir.

Laptop ima neodstranljivo baterijo Evil or Very Mad.

Pa hladilnik ne vem ĆØe smo že omenili. Ravnokar je prižgal kompresor in moĆØno zakrulil.

Pralni stroji:
https://www.youtube.com/watch?v=dAXa3wTZjes
https://www.youtube.com/watch?v=sKZTdkvr4qo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, pa vi sploh kaj muzike sliÅ”te ali samo cviljenje strojĆØkov? Laughing
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2023 09:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej, naslov teme je povsem ustrezen - Obnova stanovanja Laughing
Ja, v preteklosti so brneli transformatorji, danes pa cvilijo poceni switcherji in frekvenĆØni pretvorniki...
Mene je vedno najbolj motila nestabilnost elektriĆØnega omrežja (spremembe skozi dan), posamezni statiĆØni problemi so ponavadi lažje reÅ”ljivi. Najbolj enostavna reÅ”itev: dejte bolj na glas! Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2023 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Ok, pa vi sploh kaj muzike sliÅ”te ali samo cviljenje strojĆØkov? Laughing

Jo, samo muzka nas ponavadi ne moti, razen ĆØe je zaniĆØ.
Je pa tudi sosed na balkonu radio vĆØasih cele dneve imel, kar je s ĆØasoma ratalo nadležno. Pa zraven tudi kdaj malo zapel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2023 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Ok, pa vi sploh kaj muzike sliÅ”te ali samo cviljenje strojĆØkov? Laughing


ObĆØasno. Kadar ni muzike pa ĆØriĆØke in svizce Laughing sploh ni treba v naravo.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2023 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
Torej, naslov teme je povsem ustrezen - Obnova stanovanja Laughing
Ja, v preteklosti so brneli transformatorji, danes pa cvilijo poceni switcherji in frekvenĆØni pretvorniki...
Mene je vedno najbolj motila nestabilnost elektriĆØnega omrežja (spremembe skozi dan), posamezni statiĆØni problemi so ponavadi lažje reÅ”ljivi. Najbolj enostavna reÅ”itev: dejte bolj na glas! Twisted Evil


Jaz sem doma zaradi zelo nestabilne napetosti (tudi do samo 182 V - pred cca 10-15 leti, doma veĆØkrat pomeril vse tri faze, naÅ”el najbolj stabilno in prevezal nanjo. Potem nikoli ni priÅ”lo pod 205 V. Nekaj let kasneje so ponastavili trafo na 230 V in Å”e nekaj Å”arili naokoli, tako da mi sedaj ne pade pod 224 V.

Je pa treba vedeti, da je velik padec posledica velike porabe na tej liniji kar rezultira tudi v bolj zasvinjani napetosti zaradi vse mogoĆØih uporabnikov (gospodinjski strojĆØki, pralni stroji, sviĆØerji,...... ni da ni).

Vsakomur, ki ima možnost svetujem naj preveri pri sebi doma kako in kaj je možno narediti (v veĆØstanovanjskih objektih je to bolj težko).

Je pa res, da sem zelo daleĆØ od traflca (cca 500m, vmes ja pa kar nekaj uporabnikov).

PS: ĆØriĆØkov v hiÅ”i nimam.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2023 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas sem vedno videl nekje od 235V do 245V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2023 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaradi prenizke nepetosti sem se sreĆØal celo s situacijo, da se ojaĆØevalec sploh ni hotel vklopiti. Meritve so vĆØasih pokazale samo 180 V. Po tem sem si omislil AVR torej avtomatski regulator napetosti, kar 10kW, da ja ne bo preÅ”voh. Sedaj je okoli nihanja napetost mir.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 05, 2023 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Pri nas sem vedno videl nekje od 235V do 245V.

To zveni prav. Standard je 230V +-10%, po EN50160 in IEC61000.

Dobra zemlja pa je vsekakor pomembna, ĆØe ne drugega za sprotno odvajanje motenj iz ekranov kabla in ohiÅ”ij. Sploh v ĆØasih switcherjev in motenj, pa brežiĆØnih povezav, ko lahko ozemljitev ohiÅ”ij in kablov res pomaga.


Pogosta praksa, ĆØe je res potreba po loĆØenem dovodu za Hifi je LIYCY / Olflex 110-CY oplaÅ”ĆØen kabel, presek pa glede na varovalke - 1,5 ali 2,5mm^2, glede na odklopnik. Cena ni pretirana, gre pa za klasiĆØen kabel, samo da ima Å”e oplet.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe