Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MiniDsp DDRC-22D
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 10:31    Naslov sporočila: MiniDsp DDRC-22D Odgovori s citatom

Ali ima kdo izkušnje z digital Dirac Live® correction DSP with SPDIF/AES-EBU/Toslink interface.

https://www.minidsp.com/products/dirac-series/product-line-summary

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 11:45    Naslov sporočila: Re: MiniDsp DDRC-22D Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Ali ima kdo izkušnje z digital Dirac Live® correction DSP with SPDIF/AES-EBU/Toslink interface.

https://www.minidsp.com/products/dirac-series/product-line-summary

Lp


Jaz, super zadeva za moje pojme. Od soforumašev sem jo demonstriral ubuh-u, nad katero je bil noro navdušen. Njega pa omenjam, ker se profesionalno ukvarja s produkcijo in vsem ostalim kar spada k temu. Lahko ga vprašaš.

Za moje pojme je to skoraj obvezna zadeva za sisteme, ki gredo zelo nizko (35hz-). Lepo nastaviš, da ti vsaj bass področje linearizira, kjer je ponavadi največ težav.
Plusi: pridobitev detajlov, vse se ti zdi zelo pravilno in hkrati še vedno sistem ne izgubi lampaškega karakterja. Tako zelo kotrolirano je vse skupaj, nič ne seka ve, tako kot mora biti.
Minusi: še vedno malenkost življena izgubiš, ampak res minimalno. Če je izboljšanje detajlov recimo 30%, se izgubi življena 5%.

Komu kaj več pomeni je pa stvar osebne odločitve. Kot pravim, za sisteme, kjer gre zadeva zelo nizko, je zadevo nujno sporobati, menim da bi se 90% odločilo za nakup na takih sistemih.


Lahko pa zadevo posodim, če bi jo rad sprobal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@anzec, hvala za ponudbo. Se slisiva.

Lp Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 153
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 08:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dirac Live® naprave sem gledal, ko sem testiral Lyngdorfov Room Perfect™. Pri Dirac Livu me je zmotilo to, da pri mnogih napravah rabiš dokupovati licence, za editiranje krivulje skozi celoten frekvenčni spekter. Vsaj za NADov C399 je bil tak primer, nekih 100€ licenca, za kakšno napravo so bile omejene licence po 160€, potem pa še dokup full range nekje 100€.
Je to primer tudi s tem DSPjem ali je pri tej napravi full range editing licenca vključena?
Drugače pa se strinjam, kdor ni preiskusil te ali podobne Room correction naprave ima malce izkrivljen pogled na te zadeve Idea .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dabiblo je napisal/a:
Dirac Live® naprave sem gledal, ko sem testiral Lyngdorfov Room Perfect™. Pri Dirac Livu me je zmotilo to, da pri mnogih napravah rabiš dokupovati licence, za editiranje krivulje skozi celoten frekvenčni spekter. Vsaj za NADov C399 je bil tak primer, nekih 100€ licenca, za kakšno napravo so bile omejene licence po 160€, potem pa še dokup full range nekje 100€.
Je to primer tudi s tem DSPjem ali je pri tej napravi full range editing licenca vključena?
Drugače pa se strinjam, kdor ni preiskusil te ali podobne Room correction naprave ima malce izkrivljen pogled na te zadeve Idea .


MiniDsp DDRC-22D je vse vključeno in lahko delaš poljubno korekcijo na želenem ali celotnem spektru. Shraniš lahko na napravo 4 nastavitve na enkrat, da lahko med njimi preklapljaš.

Sicer pa zadeva dopušča res veliko zanimivega. Recimo, delaš biamping in lepo povežeš dve končni na pre in tudi če imata malo drugalčno ojačanje, room corection to zrihta. Seveda se tukaj lahko razlikuje za par DB, ne pa za recimo 10db+.

V vsakem primeru pa room corection zmanjša gain za nekaj db (nastavljivo), da lahko pohendla luknje, saj ta del ojačuje in bi lahko že amplituda posneteka na tej frekvvenci v nekem trenutku zavzela celotno bitno globino in je correction ne bi zmogel povečati. Mislim, da je default -12db. Sicer je izhod vedno fura na 24bitni globini in 96k vzorcih, da se izgubi čim manj informacij (če je izvor 16/44k). Ta minus gain je priporočljivo nastaviti na vrednost najglobje luknje v spektru korekcije, da smo na varni strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan Varjačić Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A lahko tak mini dsp uporabim v sitemu, kjer imam mrežni receiver Yamaha RN-402d kot vir za lampaškega integrirca?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 153
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan Varjačić Rajko je napisal/a:
A lahko tak mini dsp uporabim v sitemu, kjer imam mrežni receiver Yamaha RN-402d kot vir za lampaškega integrirca?

Če nimaš digitalnega izhoda iz yamahe (tako je videti po specifikaciji naprave), signala ne moreš pripeljati v ta DSP. Pa še v svojem lampaškem integrircu rabiš primeren vhod, da pripelješ kaj iz tega DSPja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dabiblo je napisal/a:
Bojan Varjačić Rajko je napisal/a:
A lahko tak mini dsp uporabim v sitemu, kjer imam mrežni receiver Yamaha RN-402d kot vir za lampaškega integrirca?

Če nimaš digitalnega izhoda iz yamahe (tako je videti po specifikaciji naprave), signala ne moreš pripeljati v ta DSP. Pa še v svojem lampaškem integrircu rabiš primeren vhod, da pripelješ kaj iz tega DSPja.


Seveda, vsa manipulacija se dogaja na digitalnem delu, torej se da zadevo pred DAC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAC je v Yamahi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 153
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAC v Yamahi mu nič prav ne pride v tej kompoziciji, ko rabi digitalen signal pripeljati iz taiste Yamahe, ki nima digitalnega izhoda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:

...
Sicer je izhod vedno fura na 24bitni globini in 96k vzorcih, da se izgubi čim manj informacij (če je izvor 16/44k).

Se pravi, da v primerih, kadar signal na vhodu ni 24/96, naprava up/down sampla na 24/96? Na ta način dobi naslednja postaja (DAC) že močno predelan signal, ne samo iz naslova korekcij zaradi prostora..
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsi DSPji delujejo na visokih vzorčenjih, tu se ne da pomagati. Če so pretvorbe dobre ni škode.

Enostavnejši minidps 24 sprejema optični signal ali RCA audio signal, za katerega uporabi ADC, sprocesira in spet DAC zaradi audio RCA izhoda.

Uporabi se lahko tudi med pre in končno in ima izhode za SUB če sem prav videl.

Uporablja parametrične EQ - ni Dirac.

Kvaliteta ?
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, nisem najbolj navdušen nad takim šarjenjem po signalu. Imam raje natur signal iz DACa in vpliv sobe, kakršenkoli pač je (seveda je sobo mogoče "analogno" porihtat v okviru možnosti)
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2023 00:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izguba na upsemplanju je popolnoma zanemarljiva. Pa bodisi če govorimo o številu vzorcev ali resoluciji vzorca.
Bom ta vikend malo več napisal o takšnih pretvorbah, ki so praktično idealne (brez izgub).
Če pa pogledamo samo obdelavo, pa si moramo predstavljati, da se iz seštevka signalov (vhod) izolira vse frekvence in se jih obdela (samo spremeni amplitudo), nato pa se ponovno signal sešteje v enega. Vsekakor so vse te obdelave z bistveno manj izgubami, kot bi bile na analognem delu. Seveda je predpostavka, da imamo digitalni izvor in ne recimo gramofona, kjer pa bi se moral uporabiti ADC, kar pa nisem pristaš.
Morda se zdijo te zadeve zapletene, ampak na faksu smo delali prav te zadeve (za take obdelave se uporablja matrike, kjer v izračun dobiš informacijo o tem kaj je bilo prej in kaj bo pol), pa so se mi takrat zdele precej enostavne, sedaj pa sem jih že malo pozabil.

ck: konkretno MiniDsp DDRC-22D se priklopi v digitalno pot, torej ADC in DAC pretvorba ne nastaja, kjer bi bile izgube mnogokrat večje.

Mimogrede. V enih od sosednjih tem se omenja Devialet ojačevalce (oz all in one). Tam me je presenetila rešitev, da se za vhode uporablja ADC in nato spet notranji DAC. Ko sem testiral zadevo, me je to izjemno presenetilo in hkrati odvrnilo, saj s tem odpade neka resna možnost prilopa zunanjega DACa. Kakorkoli, vsekakor očitno to ni bil namen. S to potezo, si predstavljam, da SAM deluje na isti princip, torej samo na digitalnem delu in samo ojačuje/zmanjšuje določene frkvence (glede na zvočnike) in ne zamika faze ali kaj takega....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2023 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:


ck: konkretno MiniDsp DDRC-22D se priklopi v digitalno pot, torej ADC in DAC pretvorba ne nastaja, kjer bi bile izgube mnogokrat večje.


Vem in nisem pisal o 22 temveč 24.

anzec je napisal/a:
Mimogrede. V enih od sosednjih tem se omenja Devialet ojačevalce (oz all in one). Tam me je presenetila rešitev, da se za vhode uporablja ADC in nato spet notranji DAC. Ko sem testiral zadevo, me je to izjemno presenetilo in hkrati odvrnilo, saj s tem odpade neka resna možnost prilopa zunanjega DACa. Kakorkoli, vsekakor očitno to ni bil namen. S to potezo, si predstavljam, da SAM deluje na isti princip, torej samo na digitalnem delu in samo ojačuje/zmanjšuje določene frkvence (glede na zvočnike) in ne zamika faze ali kaj takega....

Vsi večkanalni in tudi stereo receivarji, ki imajo vgrajen DSP, imajo tudi ADC. ADC imajo tudi nekateri integratorji in tudi predojačevalci (Lyngdorf, Nad, anthem,.....) pa če je izvedeno dobro, je zvok TOP, saj so take pretvorbe že mnogo let vsakdanja reč, tako kot DAC.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe