Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabel - power cable
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
No in Å”e balansirane naprave, ki tudi izkljuĆØijo power kabel iz vpliva na zvok.

Kako si priŔel do te ugotovitve? Zanima me zato, ker sem sam (in tudi mnogi drugi) priŔel do diametralno nasprotne.

Preprosto, s poskusi.
Najprej sem naredil selekcijo na televiziji (v Å”tartu na lcd samsung in po menjavi tv par let kasneje panasonic plazma, isto pokaže): ĆØe kabel zruÅ”i sliko, spere barve ali (bolj pogosto) razliva barve/prezasiti ponavadi samo eno barvo itd - ne velja pol kozarca hladne vode in ne pride v poÅ”tev za ga prikljuĆØiti na hifi. Ker je nekorekten, igra 'Å”porko' umazano igro, kapito?

Od teh, ki so prestali preizkus, na totalno balansirani gradnji ojaĆØevalca niso imeli vpliva na zvok. To sem preskuÅ”al na Krell integrircu/MonitorAudioGold zvoĆØnikih.

Zamenjal sem opremo, že kakÅ”no leto je tu balansirana konĆØna stopnjo in balansiran predojaĆØevalec - slednji je na novo, in bom itak tudi tu Å”e kaj testiral a po prvih vtisih ne zaznam problema. Tokrat so zvoĆØniki ultra bolj resolutivni (dipol ribbon gradnje) in elektronika je tudi bistveno bolj transparentna.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Ker ne razumeÅ” vzroka parazitskih tokov, se ti podre cela veriga naprej. Sledijo napaĆØne predstave o niĆØenju in ozemljitvi. Potem uporaba loĆØilnega tranformatorja, ki je odliĆØna naprava za induciran brum. Nato naprave brez "varnostnega pina". Kovinska ohiÅ”ja Å”ĆØitijo pred elektromagnetnimi motnjami.

Razsvetli me Idea pa ne samo mene - tudi drugi avdiofili to berejo (ta hip preko 100) in kot ljubitelji ne vedo kaj elektriĆØarji skrivajo, da se potem sami zase nekaj hahljajo.
-----------------------------------------------------------------------
Kovinska ohiÅ”ja Å”ĆØitijo pred EM motnjami, ok. Kaj pa mene Å”ĆØiti pred slabÅ”im zvokom ĆØe uporabim tretji pin? Napravo namreĆØ kupim zaradi zvoka in tukaj razpravljamo o uĆØinkih na zvok, vsaj moj namen je tak.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Dej mi zdej sam povejte, k Ŕe nimam okol bajte zrihtan. Al skopljem Ŕe za posebej UP-OCC valjanec samo za hifi?


Jaz bi vpraŔal elektro projektanta.

Ugibam pa da NE. Zakaj bi morebitno elektriko, ĆØe pride na ohiÅ”je, peljal nazaj (da se tokokrog zakljuĆØi) preko zemlje in s tem zmanjÅ”al tok in verjetnost, da vrže ven varovalko in ti to reÅ”i življenje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
No in Å”e balansirane naprave, ki tudi izkljuĆØijo power kabel iz vpliva na zvok.

Kako si priŔel do te ugotovitve? Zanima me zato, ker sem sam (in tudi mnogi drugi) priŔel do diametralno nasprotne.

Preprosto, s poskusi.
Najprej sem naredil selekcijo na televiziji (v Å”tartu na lcd samsung in po menjavi tv par let kasneje panasonic plazma, isto pokaže): ĆØe kabel zruÅ”i sliko, spere barve ali (bolj pogosto) razliva barve/prezasiti ponavadi samo eno barvo itd - ne velja pol kozarca hladne vode in ne pride v poÅ”tev za ga prikljuĆØiti na hifi. Ker je nekorekten, igra 'Å”porko' umazano igro, kapito?


Glede na tvojo gornjo izjavo, da balansirane naprave "izkljuĆØijo power kabel iz vpliva na zvok", so poizkusi na TV povsem nepotrebni, ker na balansirani napravi Å”e tako zaniĆØ power kabel nima prav nobenega vpliva na zvok. Ali sem te narobe razumel?

ambasador je napisal/a:

Od teh, ki so prestali preizkus, na totalno balansirani gradnji ojaĆØevalca niso imeli vpliva na zvok. To sem preskuÅ”al na Krell integrircu/MonitorAudioGold zvoĆØnikih.

Å e enkrat: zakaj samo tisti, "ki so prestali preizkus", ĆØe pa na balansirani napravi power kabli nimajo nobenega vpliva na zvok.
Oprema, na kateri si testiral, ni ravno neka referenĆØna oprema, s katero bi lahko tehtno argumentiral svoja opažanja. Za tvoj "totalno balansiran" Krell smo že brali, da so pri Stereophile mislili, da so na test dobili pokvarjen amp, takÅ”no hudo popaĆØenje je imel, ko se je malo ogrel. Tudi zvoĆØniki, kot si že sam ugotovil, niso ravno neka referenca, na katero bi se lahko skliceval.

ambasador je napisal/a:

Zamenjal sem opremo, že kakÅ”no leto je tu balansirana konĆØna stopnjo in balansiran predojaĆØevalec - slednji je na novo, in bom itak tudi tu Å”e kaj testiral a po prvih vtisih ne zaznam problema. Tokrat so zvoĆØniki ultra bolj resolutivni (dipol ribbon gradnje) in elektronika je tudi bistveno bolj transparentna.

Testiral boŔ kljub temu, da že vnaprej veŔ, da na balansirani opremi power kabli nimajo nobenega vpliva na zvok? Morda dvomiŔ o tej svoji izjavi? Ali pa morda sumiŔ, da na svojem prejŔnjem sistemu zaradi njegove manjŔe transparentnosti preprosto nisi mogel sliŔati razlik?
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Dej mi zdej sam povejte, k Ŕe nimam okol bajte zrihtan. Al skopljem Ŕe za posebej UP-OCC valjanec samo za hifi?


Jaz bi vpraŔal elektro projektanta.

Ugibam pa da NE. Zakaj bi morebitno elektriko, ĆØe pride na ohiÅ”je, peljal nazaj (da se tokokrog zakljuĆØi) preko zemlje in s tem zmanjÅ”al tok in verjetnost, da vrže ven varovalko in ti to reÅ”i življenje?

+1



Ŕe enkrat:
LightBit je napisal/a:
Understanding Grounding in Audio

od 11:50 dalje lepo po domaĆØe razloži zakaj ne.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam branje celotne prezentacije Billa Whitlocka. link je pod videom.
Seveda ne odgovori na vsa vpraÅ”anja, ne poda vseh razlag (zato je treba kupit njegovo literaturo), da pa odliĆØno izhodiÅ”ĆØe, zavedanje problema...
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem komentiral loĆØilnega trafota. Sem že poroĆØal da je zvoĆØni uĆØinek boljÅ”i ĆØe se prekine ozemljitev. To, da je balansirani loĆØilni trafo izvor bruma lahko samo 'strokovnjak' izvali.
--------------------------------------------------------------------------------------
Za pokuÅ”ino pa malo izobraževanja na temo floating omrežja - pri ĆØemer je floating izraz za neozemljen vir.

https://www.benderinc.com/know-how/technology/ungrounded-system/

Pri neozemljenem loĆØilnem trafotu je varnost ljudi bistveno boljÅ”a kot ozemljenem:
Increased protection of persons
Due to the low fault currents there is no risk of suffering an electric shock.

--------------------------------------------------------------------------------------
Preglejte si ĆØtivo. Na neozemljen loĆØilni trafo lahko brez skrbi prikljuĆØite vse hifi naprave in sicer tako, da se njihovi ozemljitveni pini ne staknejo skupaj - ĆØe je na njem narejen razdelilec/letva - v izogim loop-u/zanki.
V takem je manjŔe tveganje za varnost kot sta Ŕok in požar napram ozemljenem sistemu. Vse piŔe.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
No in Å”e balansirane naprave, ki tudi izkljuĆØijo power kabel iz vpliva na zvok.

Kako si priŔel do te ugotovitve? Zanima me zato, ker sem sam (in tudi mnogi drugi) priŔel do diametralno nasprotne.

Preprosto, s poskusi.
Najprej sem naredil selekcijo na televiziji (v Å”tartu na lcd samsung in po menjavi tv par let kasneje panasonic plazma, isto pokaže): ĆØe kabel zruÅ”i sliko, spere barve ali (bolj pogosto) razliva barve/prezasiti ponavadi samo eno barvo itd - ne velja pol kozarca hladne vode in ne pride v poÅ”tev za ga prikljuĆØiti na hifi. Ker je nekorekten, igra 'Å”porko' umazano igro, kapito?


Glede na tvojo gornjo izjavo, da balansirane naprave "izkljuĆØijo power kabel iz vpliva na zvok", so poizkusi na TV povsem nepotrebni, ker na balansirani napravi Å”e tako zaniĆØ power kabel nima prav nobenega vpliva na zvok. Ali sem te narobe razumel?

ambasador je napisal/a:

Od teh, ki so prestali preizkus, na totalno balansirani gradnji ojaĆØevalca niso imeli vpliva na zvok. To sem preskuÅ”al na Krell integrircu/MonitorAudioGold zvoĆØnikih.

Å e enkrat: zakaj samo tisti, "ki so prestali preizkus", ĆØe pa na balansirani napravi power kabli nimajo nobenega vpliva na zvok.
Oprema, na kateri si testiral, ni ravno neka referenĆØna oprema, s katero bi lahko tehtno argumentiral svoja opažanja. Za tvoj "totalno balansiran" Krell smo že brali, da so pri Stereophile mislili, da so na test dobili pokvarjen amp, takÅ”no hudo popaĆØenje je imel, ko se je malo ogrel. Tudi zvoĆØniki, kot si že sam ugotovil, niso ravno neka referenca, na katero bi se lahko skliceval.

ambasador je napisal/a:

Zamenjal sem opremo, že kakÅ”no leto je tu balansirana konĆØna stopnjo in balansiran predojaĆØevalec - slednji je na novo, in bom itak tudi tu Å”e kaj testiral a po prvih vtisih ne zaznam problema. Tokrat so zvoĆØniki ultra bolj resolutivni (dipol ribbon gradnje) in elektronika je tudi bistveno bolj transparentna.

Testiral boŔ kljub temu, da že vnaprej veŔ, da na balansirani opremi power kabli nimajo nobenega vpliva na zvok? Morda dvomiŔ o tej svoji izjavi? Ali pa morda sumiŔ, da na svojem prejŔnjem sistemu zaradi njegove manjŔe transparentnosti preprosto nisi mogel sliŔati razlik?

Mah, sem dovolj ĆØasa v teh vodah, da se zavedam kam kaj spada, vkljuĆØno z mojo opremo. Sem veĆØkrat na AK neprizanesljivo zapisal kje ima meje. ƈe bi tako obravnaval druge, bi marsikdo bil besen name. Ampak to ne spremeni dejstva, da na power kablih ni bilo zaznati razlik.
PiŔem o mojih izkuŔnjah, a lahko?
--------------------------------------
Glede tv testa: je hiter in neusmiljen, dovolj je pogled in ti je jasno s ĆØim imaÅ” opravka. Zakaj bi zgubljal ĆØas za test kablov, ki niti tv-ja ne zmorejo korektno poganjati?
Kabel smotan in skombiniran z nenavadnimi geometrijami in materiali ki ustvarjajo Å”kodljive stranske uĆØinke si imej, ĆØe hoĆØeÅ”, pa obenem veliko zabave, ker rezultata itak ne bo.

Naj povem primer: na Denon AU320 sem za kolega menjal prekinjajoĆØe kable na izhodu step-up-a. Uporabil sem dostavljen Ag kabel v teflonu in WBT prikljuĆØke. Sound za bežat, ostro. Menjam prikljuĆØke za Eichmann Bullet - sound za si oblizniti uÅ”esa. Vse je dostavil ta kolega, tako da ne me spraÅ”evat kaj za eni materiali so bili. Pa ne bom kritiziral WBT (itak niti ne vem kateri model je bil) samo v tisto kombinacijo z Ag ni Å”el.
Pa dajmo se sedaj pogovarjat o 'zvoku' kabla. Katerega kabla? Onega istega, ki se je enkrat odbojno obnaÅ”al, drugiĆØ pa prikupno? Da ne reĆØem korektno, ker to je bil konĆØni vtis.
V mojih oĆØeh Bullet ni zboljÅ”al stanja, oni drugi je pokvaril. Isto si mislim za 'specialno pokvarjene' kable na tv. Ej, poskusi svoje power kable na tv, ti garantiram, da ĆØe ne bodo 'olikani' se jih boÅ” znebil po hitrem postopku. Ko te zaĆØne v mislih preganjati videna slika, je gotovo.
---------------------------------------------------------
ƈe dvomim v svoje mnenje? ReĆØmo da se pustim prepriĆØevati.. Bom sprobaval, ker ne uidem obiskom - s kabli v rokah, hahaha..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot da berem prerokbe Mojzesovega Pentatevha v petih delih katerega je prevedel, in priredil Slavoj Žižek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Dej mi zdej sam povejte, k Ŕe nimam okol bajte zrihtan. Al skopljem Ŕe za posebej UP-OCC valjanec samo za hifi?


Lahko, ni pa nujno, ĆØe imaÅ” hiÅ”no ozemljitev dobro urejeno.

Jaz bi ga dal, ker sedaj, ko imaÅ” vse skopano ni tako veliko dela, pa tudi drago ni.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zweistein



Pridružen/-a: Čet Jun 2020 17:54
Prispevkov: 41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Dej mi zdej sam povejte, k Ŕe nimam okol bajte zrihtan. Al skopljem Ŕe za posebej UP-OCC valjanec samo za hifi?


Lahko, ni pa nujno, ĆØe imaÅ” hiÅ”no ozemljitev dobro urejeno.

Jaz bi ga dal, ker sedaj, ko imaÅ” vse skopano ni tako veliko dela, pa tudi drago ni.


ā€œSamo dve stvari sta neskonĆØni: vesolje in ĆØloveÅ”ka neumnost, ampak za vesolje nisem povsem prepriĆØan.ā€ A. Einstein
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 08:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zweistein

Ja imaÅ” prav. Vso ozemljitev odklopiÅ”, pa si zmagal. Shocked
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Dej mi zdej sam povejte, k Ŕe nimam okol bajte zrihtan. Al skopljem Ŕe za posebej UP-OCC valjanec samo za hifi?


Lahko, ni pa nujno, ĆØe imaÅ” hiÅ”no ozemljitev dobro urejeno.

Jaz bi ga dal, ker sedaj, ko imaÅ” vse skopano ni tako veliko dela, pa tudi drago ni.


Ej hecam se drgaĆØ... Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zweistein



Pridružen/-a: Čet Jun 2020 17:54
Prispevkov: 41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
ck je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Dej mi zdej sam povejte, k Ŕe nimam okol bajte zrihtan. Al skopljem Ŕe za posebej UP-OCC valjanec samo za hifi?


Lahko, ni pa nujno, ĆØe imaÅ” hiÅ”no ozemljitev dobro urejeno.

Jaz bi ga dal, ker sedaj, ko imaÅ” vse skopano ni tako veliko dela, pa tudi drago ni.


Ej hecam se drgaĆØ... Smile


Pod ĆØrto, (tokrat) brez heca: ne igrajte se z ozemljitvami sami, ĆØe ne veste, kako se stvari streže. NE prekinjajte nobenih povezav na ozemljitveni sistem, pa ĆØe se iz zvoĆØnikov vaÅ”ega 100kā‚¬+ sistema sliÅ”i kot iz starega mono Grundiga.
ƈe vas vseeno žuli karkoli z elektriĆØno inÅ”talacijo in zaÅ”ĆØito, pokliĆØite projektanta elektriĆØarja. Predstavite mu svojo idejo, njemu pa zaupajte, ali jo lahko uresniĆØite ali ne. Ne bo koÅ”talo veĆØ kot integrirc spodnjega srednjega razreda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2023 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZaĆØnimo se ukvarjati s prizemljitvijo, ne ozemljitvijo. Buzz, brum itd. ni uspelo Å”e nikomur na raznorodnih sestavih reÅ”iti z jasnimi navodili. Ni univerzalne formule za maso, vĆØasih pomaga dvigniti signalno maso za 10-100 Ohmov, vĆØasih pa to Å”koduje. Pa amen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 7 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe