Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Triode
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
To da se da precej enostavno z malo komponentami narediti dokaj dobro zveneĆØ ojaĆØevalec mi je zelo vÅ”eĆØ. Vsekakor velik plus za triode.
Žal ĆØe hoĆØeÅ” veĆØ moĆØi ne gre enostavno.

Zdi se da je to premalo popaĆØenja, razen ĆØe je stvar v rahlem klipanju.

Ja, ĆØutiÅ” 'na vodi' da bi rabil veĆØ. Bolj je osiromaÅ”en zvok, bolj je zaželjen moĆØnejÅ”i Å”tempelj. ViÅ”je greÅ”, manj potrebe je po tem. Preprosto in sodoben AudioResearch ima kljub elektronkam dosti nevtralen zvok samo s pridihom, v skoraj podzavestno prisotnem karakterju elektronk. Pomembno je samo da ne 'daje' po nepravilnem, pa niĆØ veĆØ.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj pozdravljeni.
Nisem veĆØ kaj dosti aktiven na forumu, ga pa bolj ali manj redno prebiram.

Tale tema o triodah me je maio predramila, ker imam lepe spomine iz cca 10-15 let nazaj ko sem se igral z 300b in 2a3 lampami.
Z 2a3 sem nekaj poizkuÅ”al direct coupled, pa nekako nisem uspel spraviti delovnih toĆØk skupaj...preveĆØ spremenljivk in premalo izkuÅ”enj.
Sem potem enostavno loĆØil stopnje s kondenzatorjem, na drajverski stopnji probal nekaj razliĆØnih lamp in konfiguracij...
in naŔel nirvano.Idea
15 inĆØ faital pro tiste 350-tke, ki jih je UroÅ” prodajal v Terni (kasneje so jih nadomestile 400-tke) skupaj z 1" kompresijcem in enostavno kretnico je 2a3 pognal na zadovoljiv nivo.
Sem za nekaj ĆØasa pospravil svoja dva el34 PP ojaĆØevalca.
Kolega je kasneje od mene odkupil tistega 2a3 ko sem v ene stare velike Ŕkatle vgradil njegove legend 1525 drajverje in je skoraj dol padel.

...in potem po toliko letih najdem temo o triodah in 2a3.
Anžetu hvala za temo in ostalim za prispevke.
Spremljam:!:

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
Oj pozdravljeni.
Nisem veĆØ kaj dosti aktiven na forumu, ga pa bolj ali manj redno prebiram.

Tale tema o triodah me je maio predramila, ker imam lepe spomine iz cca 10-15 let nazaj ko sem se igral z 300b in 2a3 lampami.
Z 2a3 sem nekaj poizkuÅ”al direct coupled, pa nekako nisem uspel spraviti delovnih toĆØk skupaj...preveĆØ spremenljivk in premalo izkuÅ”enj.
Sem potem enostavno loĆØil stopnje s kondenzatorjem, na drajverski stopnji probal nekaj razliĆØnih lamp in konfiguracij...
in naŔel nirvano.Idea
15 inĆØ faital pro tiste 350-tke, ki jih je UroÅ” prodajal v Terni (kasneje so jih nadomestile 400-tke) skupaj z 1" kompresijcem in enostavno kretnico je 2a3 pognal na zadovoljiv nivo.
Sem za nekaj ĆØasa pospravil svoja dva el34 PP ojaĆØevalca.
Kolega je kasneje od mene odkupil tistega 2a3 ko sem v ene stare velike Ŕkatle vgradil njegove legend 1525 drajverje in je skoraj dol padel.

...in potem po toliko letih najdem temo o triodah in 2a3.
Anžetu hvala za temo in ostalim za prispevke.
Spremljam:!:

LP Jernej


Zanimivo je, kako so te triode spremenile marsikatero miÅ”ljenje in za marsikoga je bil to konec iskanja nirvane. Ko se ti zazdi, da si naÅ”el tisto kar si iskal. V bistvu sreĆØen ugotavljaÅ”, da si Å”el ĆØez vso to pot in na koncu naÅ”el triode. Po mojih izkuÅ”njah so veliki bass driverji obvezni (zakaj - razlago je dal ambasador). Ko so tranzistorji na eni strani dolgoĆØasni, nemelodiĆØni, lampaÅ”i pa marsikdaj preveĆØ tekoĆØi in lepi, so triode nek sweetspot in za mene je to popolnoma druga veja lamapaÅ”a, kot klasiĆØni el84, el34 PPli.
Nižje kot greÅ” z moĆØjo, lažje je Å”e dobiti stare lampe in te stare lampe imajo nekaj veĆØ. Edina nova lampa, ki se lahko kosa s starimi je EML45, po mojih izkuÅ”njah.

Jernej: sam si lastim dva direct coupled lampaÅ”a, don garber 2a3/45 (optimiziran bolj za 2a3) in don garber 45. Super! Takoj pa sem zraven, ĆØe bi kdo imel voljo narediti podobnega, z recimo top elementi, trafoti.
Lastim pa si tudi 45 ojaĆØevalce, ki so povezani z kondelci, tudi s povratno vezo je en. Vse zveni super, ampak te direct coupled imajo nek nor obĆØutek za naravnost, kar pri njih cenim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slucajno naletel na ta clanek. Ocitno zelo star, ampak top.

https://www.ispra.net/audio/DCSingleEndedAmplifier/index.php

Konca pa se tako kot bi jaz koncal vsako hifi debato.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 285
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2023 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi ja sem se ukvarjal z direct coupled lampaŔi, nekaj sem objavil tudi na tem forumu - SE varianta:

https://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3608&sid=ed53314f29a0ed243312ccc283fae596

in pa Ŕe PP (pushPull):
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3870&sid=ed53314f29a0ed243312ccc283fae596
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2023 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
Tudi ja sem se ukvarjal z direct coupled lampaŔi, nekaj sem objavil tudi na tem forumu - SE varianta:

https://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3608&sid=ed53314f29a0ed243312ccc283fae596

in pa Ŕe PP (pushPull):
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3870&sid=ed53314f29a0ed243312ccc283fae596


Živijo, sem ti enkrat pisal, da bi si rad v prihodnje sposodil enega od teh tvojih ojaĆØevalecev.
Bi pa res rad enkrat sliÅ”al ojaĆØevalec, kjer 45 (71a, 2a3) lampa poganja gm70 lampo. Recimo Otomon, je sedaj razvil eno direct povezavo za take namene, torej brez uporabe transformerja ali kondenzatorja:
http://soundgate.net/product/MTQ1MA...highend
ƈe bi se kakÅ”en od vas, ki se dobro spoznate na te zadeve, kdaj bil pripravljen iti v kakÅ”en tak eksperiment bi me rezultat izjemno zanimal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 08, 2023 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, sej že ma enga tko k ti hoces: http://soundgate.net/product/MTQ2Ng...highend
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 08, 2023 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Aha, sej že ma enga tko k ti hoces: http://soundgate.net/product/MTQ2Ng...highend


Sem videl, 12k. 😀
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe