Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Soundbar za okoli 1500 EUR ali....
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
caka44



Pridružen/-a: Čet Avg 2022 12:37
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2022 12:50    Naslov sporočila: Soundbar za okoli 1500 EUR ali.... Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
že nekaj časa se odločam za nakup dobrega Soundbara za znesek okoli 1500 EUR. Dodobra sem preučeval tudi debate ali zvočniški sistem ali Soundbar, trenutno sem bolj na Soundbaru.
Zadeva bi služila za gledanje TV, otroci Playstation in za mene najbolj za poslušanje glasbe.

Dosedaj sem imel dokaj navaden star sistem 5.1, ki je star več kot 15 let, tako da v stenah imam kanale za zvočnike.

Kot predlog za Soundbar mi je padel tudi dizajnersko v oči tale:
https://sonusart.si/hisno-kino/soundbar-zvocniki/bowers-wilkins-formation-brezzicni-soundbar.html

Mi pa nekako iz glave ne gre tudi zvočniški sistem , recimo tale, vendar tudkaj potem dodatno pride še AV reciver, pa sem kar precej nad budžetom:
https://playroom.si/Sistemi-za-hisni-kino/5-1-sistem/FOCAL-Dome-Flax-Pack-5-1-domaci-kino

Predvsem me torej zanima ali so danes ti boljši Soundbari že dovoljšen približek zvočniškim sistemom in mogoče kak vaš predlog za nakup le-tega.

Za vaša mnenja se zahvaljujem.

Lep pozdrav

Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2022 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim,da ima sound bar prednost,da je bolj praktičen zaradi samodejnega vklopa in boljšega zvoka v primerjavi z tv.

Kar se tiče kina je sigurno bolj doživeto,ko postavimo zvočnike tudi zadaj.

Glede glasbe je pa sedaj koliko rabiš basov!

Resiverji imajo opcijo 2CH + sub.

V mojem primeru,ko imam konkreten aktiven sub mi dela vrhunsko.

Pomembno je,da se prednji zvočniki ne oddajajo preveč nizkih tonov,ker pride do popačenja z subom !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2022 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš izkušnje s petkanalnim surroundom.
Greš poslušat soundbare s svojimi DVD-ji in boš takoj dobil feeling ali je to tisto kar iščeš ali je bolje ostati na 5.1.

Osebna izkušnja, ma sem že večkrat povedal, je en top soundbar gladko povozil brezveze iz vseh vetrov sestavljen 5.1. Vem pa, da je 5.1 bistveno bolj ortodoksen, ima potencial večji. A če ne znaš, se to hitro razblini.

V primeru soundbara bi obvezno Atmos, top model je od Sennheiserja. Žal je za tisočaka iznad budgeta.
Bistveno za konec - pogoj je soba, ki mora ustrezati soundbaru, da lahko razvije odboje za iluzijo zadnjih kanalov. Pa Atmosa tudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2022 20:41    Naslov sporočila: Re: Soundbar za okoli 1500 EUR ali.... Odgovori s citatom

caka44 je napisal/a:
Pozdravljeni,
že nekaj časa se odločam za nakup dobrega Soundbara za znesek okoli 1500 EUR. Dodobra sem preučeval tudi debate ali zvočniški sistem ali Soundbar, trenutno sem bolj na Soundbaru.
Zadeva bi služila za gledanje TV, otroci Playstation in za mene najbolj za poslušanje glasbe.

Dosedaj sem imel dokaj navaden star sistem 5.1, ki je star več kot 15 let, tako da v stenah imam kanale za zvočnike.

Kot predlog za Soundbar mi je padel tudi dizajnersko v oči tale:
https://sonusart.si/hisno-kino/soundbar-zvocniki/bowers-wilkins-formation-brezzicni-soundbar.html

Mi pa nekako iz glave ne gre tudi zvočniški sistem , recimo tale, vendar tudkaj potem dodatno pride še AV reciver, pa sem kar precej nad budžetom:
https://playroom.si/Sistemi-za-hisni-kino/5-1-sistem/FOCAL-Dome-Flax-Pack-5-1-domaci-kino

Predvsem me torej zanima ali so danes ti boljši Soundbari že dovoljšen približek zvočniškim sistemom in mogoče kak vaš predlog za nakup le-tega.

Za vaša mnenja se zahvaljujem.

Lep pozdrav
Zakaj toliko za soundbar,potem rabiš še sub,plus še dva zadnja zvočnika,krepko čez 1500eur
sam sem zagledan in ga preiskusil
https://www.mimovrste.com/sistemi-za-domaci-kino/samsung-hw-q930b-en-soundbar
in maš vse skupaj in ogromno podpira,no verjetno si ga pa že nabavil kakega?

https://www.mimovrste.com/sistemi-za-domaci-kino/samsung-hw-q990b-en-soundbar
Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2022 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Načeloma je res,da,v stanovanjih ne moraš imet neki full naglas !

Tako,da za srednje zahtevne uporabnike je soundbar sigurno primerna rešitev!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2022 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam sem bil pristaš 30let klasiki sistema 5.1,a sedaj ko se odločam za zamenjavo kvalitetne soundbare ki so zadnja leta naredili velik korak naprej,z dostopno ceno,jih poslušal in pozitivno presenečen kako več dajo od sebe in več dobiš od klasične postavitve zvočnikov 5.1.sploh pa dolby atmos.Če je pa prostor večji pač vzameš močnejšega z več vati...Zas poslušanje glasbe sem pa definitivno pristaš stereo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2023 10:59    Naslov sporočila: Re: Soundbar za okoli 1500 EUR ali.... Odgovori s citatom

caka44 je napisal/a:
Pozdravljeni,
že nekaj časa se odločam za nakup dobrega Soundbara za znesek okoli 1500 EUR. Dodobra sem preučeval tudi debate ali zvočniški sistem ali Soundbar, trenutno sem bolj na Soundbaru.
Zadeva bi služila za gledanje TV, otroci Playstation in za mene najbolj za poslušanje glasbe.

Dosedaj sem imel dokaj navaden star sistem 5.1, ki je star več kot 15 let, tako da v stenah imam kanale za zvočnike.

Kot predlog za Soundbar mi je padel tudi dizajnersko v oči tale:
https://sonusart.si/hisno-kino/soundbar-zvocniki/bowers-wilkins-formation-brezzicni-soundbar.html

Mi pa nekako iz glave ne gre tudi zvočniški sistem , recimo tale, vendar tudkaj potem dodatno pride še AV reciver, pa sem kar precej nad budžetom:
https://playroom.si/Sistemi-za-hisni-kino/5-1-sistem/FOCAL-Dome-Flax-Pack-5-1-domaci-kino

Predvsem me torej zanima ali so danes ti boljši Soundbari že dovoljšen približek zvočniškim sistemom in mogoče kak vaš predlog za nakup le-tega.

Za vaša mnenja se zahvaljujem.

Lep pozdrav

Branko

Ste potem nabavili kakšen sounbar?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
caka44



Pridružen/-a: Čet Avg 2022 12:37
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

po razpravah in razmišljanju kaj kupiti je odločitev padla za nakup:

https://playroom.si/kompaktni-in-satelitski-zvocniki/KEF-LSX-II-par-aktivnih-kompaktnih-zvocnikov

Odločitev je šla v smeri tudi zaradi poslušanja glasbe.
Zaenkrat zadovoljen.

LP

Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

caka44 je napisal/a:
Pozdravljeni,

po razpravah in razmišljanju kaj kupiti je odločitev padla za nakup:

https://playroom.si/kompaktni-in-satelitski-zvocniki/KEF-LSX-II-par-aktivnih-kompaktnih-zvocnikov

Odločitev je šla v smeri tudi zaradi poslušanja glasbe.
Zaenkrat zadovoljen.

LP

Branko

ja samo to je daleč od soundbara,kot ste iskali,to so(le)stereo zvočniki...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super odlocitev! Ce bo pa obcutek, da cesa manjka, pa se dodatek subwooferja in je to to!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mnogo bolje kot soundbar. Čestitam!
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2023 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne boš jkmalu razočaran od pohval audiofilov,ki itak zagovarjajo samo uglavnem stereo zvok,ko boš hotel dober zvok iz kvalitetnega soudbara pogledati še kakšen film,imaš pa samo stereo...lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 152
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2023 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stvar preferenc. Če občasno pogledaš film in ti je prioriteta glasba, tisti soundbar ne odtehta nič napram poslušanju glasbe iz dobrega stereo sistema. Seveda je obratno ista zgodba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2023 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za moje pojme so to računalniški zvočniki brez subwuferja.

Koliko si zahteven ali kdaj ti bo premalo pa ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2023 08:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ampak zdaj dejansko zlahka dobiš ultradrage letve z mini zvočniki, ki jih opevajo v avdio-video tisku - ker so malce boljše od standardnih sounbarov, še vedno pa vse skupaj ubogo.

https://www.devialet.com/en-eu/soundbar/dione/?country=SI



2300 EUR! Popravljeno. Smile
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!


Nazadnje urejal/a Bwaze Pon Feb 13, 2023 14:12; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe