Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igraèa je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 148, 149, 150 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing

Izgleda, da je. Važno. Do te mere, da se nekateri zatekajo k UI in generiènim prevodom le te odgovorov. Zabavno.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nova igraèa je doma - DIY napajalnik za gramofone s sinhron. motorjem je po dveh letih razvoja prestal testiranje in prva verzija dizajna je že v stalni uporabi pri hèeri in zetu.

Nastaja prva poskusna serija šestih naprav. Pomagam kolegu pri mehanski konstrukciji, dizajnu in funkcionalnosti. Njegov je elektronski projekt in je nosilec posla.
Stvar bom slikovno predstavil ko ga bomo 'oblekli' ; mu dali dokonèen videz. V osnovi je dokaj kompaktna izvedba (Š15, V6, G27cm).

Predvidene dodatne funkcije so regulacija hitrosti (+/- 6%), regulacija moèi motorja, preklop 33/45 in dodana stoboskopska luèka in pa stroboskop. Vse komande so na prednji plošèi.
Stroboskop bomo prilagodili za razliène modele gramofonov - predvsem tiste najbolj popularne: ProJect, Rega, morda tudi vintage Thorens ipd. To se predvidoma zalepi na krožnik, luèka pa izpod. Poseg je reverzibilen brez posledic.

Predvideno je da se priklopi gramofon kar z njegovim 220 Volt vtièem - namesto v zidno vtiènico v kontroler direkt. Tako ni potreben noben elektrièarski poseg v gramofon.

Poleg regulacije in stabilizacije hitrosti je bil cilj izboljšava zvoka, kar smo tudi dosegli: takoj je slišna bistveno veèja globina zvoènega odra in zraènost.
Cenovno pozicioniranje bo sorazmerno s klaso gramofonov katerim je namenjeno. Ni pa še toèno doloèeno.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)


Nazadnje urejal/a sullly Tor Dec 27, 2022 17:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 17:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Laughing

Izgleda, da je. Važno. Do te mere, da se nekateri zatekajo k UI in generiènim prevodom le te odgovorov. Zabavno.


Še vedno se mi zdi bolje zatekati se k SSKJ, kot pa noname èloveku iz foruma, ki temu kontrira, brez da bi morda podal kakšen link, morda navedel svojo izobrazbo, ki bi nekako kazala na verodostojnost njegovih izjav. Laik kot sem jaz, je zmeden ob temu. Morda pa me zanima v èem je štos, tako se je pa konèalo brez informacij. Morda pa bom enkrat to na miljonarju vprašan za miljon, morda me enkrat tamal vpraša to, pa da ga ne bom uèil krive vere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Laughing

Izgleda, da je. Važno. Do te mere, da se nekateri zatekajo k UI in generiènim prevodom le te odgovorov. Zabavno.


Še vedno se mi zdi bolje zatekati se k SSKJ, kot pa noname èloveku iz foruma, ki temu kontrira, brez da bi morda podal kakšen link, morda navedel svojo izobrazbo, ki bi nekako kazala na verodostojnost njegovih izjav. Laik kot sem jaz, je zmeden ob temu. Morda pa me zanima v èem je štos, tako se je pa konèalo brez informacij. Morda pa bom enkrat to na miljonarju vprašan za miljon, morda me enkrat tamal vpraša to, pa da ga ne bom uèil krive vere.

Škoda besed, gre za splošno znanje. Skladatelj sklada skladbe - te so lahko v katerikoli obliki. Suita je oblika skladbe, tako kot je sonata ali kantata ali simfonija. Vsaka taka oblika podlega doloèenim zahtevam, da jo tako lahko klièemo.
Vztrajanje na spodrsljaju pa bi še najbolje opredelil naš soforumaš @bojan varjaèiè rajko
Laughing
Pa vesele praznike vsem!
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pictures at an exhibition ni skladba. Laughing
Za to ugotoviti res ni treba biti genij. Je pa suita desetih delov, oziroma sestavljena iz desetih skladb, èe ti je tako ljubše.

To je precej podobno, kot bi naselju rekel hiša. Ali pa recimo katedrali. Ker so obe (vse) delali zidarji.

Glede poSullyevanja pa se bom (zaenkrat) vzdrĹľal.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 20:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje laièno mnenje je, da je luka bedak. Bedak obièni (lat. vulgaris), èe sem bolj eksakten Laughing
Pejte no ven iz te teme, èe vam je še tako dolgcajt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojoj. Kako me gane mnenje nekega keyboard warriorja. Blazno patetièno.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 23:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda je res neumno, ampak po drugi strani pa je zanimivo. Ali je suita sestavni del skladbe ali pa suita samo bolj definira besedo skladba.
Torej za prvo velja primer hiše v mestu, za drugega pa recimo garsonjera in stanovanje. Garsonjera je stanovanje, ampak malo bolj nataèno veš za kakšno stanovanje gre.
Jaz še vedno menim, da je slednje, ampak ne izkljuèujem možnosti, da temu ni tako Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Suita je ciklièna glasbena oblika, sestavljena iz stiliziranih plesov 16. in 17. stoletja. Vsebuje štiri obvezne dele: alemanda (nemški ples), couranta (francoski ples), sarabanda (španski ples) in gigue (irski ples). Skladatelji so lahko v suito vnesli tudi druge dele, npr. preludij, francoski menuet, španska pavana, gavota, italijanska siciliana, poljska poloneza itd.

Tonaliteta delov suite ostaja od prvega do zadnjega dela enaka. Deli se med seboj razlikujejo le v èasu, taktovskem naèinu, izvoru, zaèetku s predtaktom ali brez.

Suita je lahko klavirska (J. S. Bach: Francoske suite, Angleške suite; G. F. Händel: Suita za èembalo), baletna ali orkestrska (E. Grieg: Peer Gynt, Jutro; J. S. Bach: Suita za orkester, C-dur).

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


Confused
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem ali je to samo v Sloveniji ali pa je v našem hobiju izredno velik odstotek egotov, pametnjakovièev in na splošno idiotov, ki se oèitno tega ne zavedajo. Ja jebela cesta fantje ali res ni možno komunicirati normalno, povedat svoje izkušnje, mnenje na nek sprejemljiv naèin in pa èimbolj v skladu s temo? Pride èlovek na HI-FI sejem, kjer je pa face to face - je en kup navidezne prijaznosti, lezenja v rit prodajalcem, modrovanja (ni èudno, da imajo marsikaterega od nas prodajalci za pacienta), na spletu pa kar nekaj težakov (kar nekaj od teh z low cost BigBang sistemi, ki pametujejo o high endu z reviewi z What-HI-FI) in zagrenjenih egotripov (ki imajo sicer celo bogastvo v HI-FI tehniki a tako zviška gledajo na ostale tudi v sami komunikaciji, da glava boli, namesto da bi na podlagi svojih izkušenj podali kakšno modro mnenje - no, èe je drag sistem, še vedno lahko zveni kot low cost:).
Znano je, da je ta hobi nekako bolj za samotneže a jebela cesta neko spoštovanje pri komunikaciji z drugimi pa tudi more bit.

Tema bo za nekaj èasa zaklenjena, da se folk skulira. Težake bo slej ko prej potrebno odstranit. Bolan sem, pa se moram s tem ukvarjat - a je res tega treba? V temi, kjer folk objavlja novosti v svojih sistemih je folk zapel za j****o suito....
V vsakem primeru bi pa se zahvalil vsem, ki na nek normalen naèin podajate svoja mnenja in jih znate argumentirati.

Lep dan želim še naprej

AK Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2023 17:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Node N130



Za zdaj je paè postavljen ma DAC. Mr. Green
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes prešel na externi dac. Po slišanem, je korak v pravi smeri narejen naprej. Razmišljal o Geshelliju, pa Soncoz sgd1, odloèil se za Schiit Modius (AKM 4493 verzija) Smile.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 14, 2023 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

B&W DM4
Stara igraèa! Dolgo iskal naokoli in jih nazadnje dobil v dar od prijatelja. Zvok me spominja na ESL 57.



lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, èe ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 15, 2023 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
B&W DM4
Stara igraèa! Dolgo iskal naokoli in jih nazadnje dobil v dar od prijatelja. Zvok me spominja na ESL 57.



lix

Sreènež!
Bom pogledal, mislim da še imam meritve tega modela iz revije Suono, pa èe so, ti jih prinesem.
Je bil eden prvih zvoènikov, ki mi je bil všeè - sem ga poslušal v Ricordi trgovini v Trstu. Spredaj so prodajali plošèe, zdaj pa so imeli majhen prostor za hifi. Tam sem si kupil Visonik Davide. Hm, kdaj že? ajaj
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 148, 149, 150 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 149 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe