Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Postavitev zvoĆØnikov na stenske nosilce

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vladej



Pridružen/-a: Tor Feb 2022 13:20
Prispevkov: 38
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 01, 2022 12:19    Naslov sporočila: Postavitev zvoĆØnikov na stenske nosilce Odgovori s citatom

Ker nimam prostora za dobro postavitev zvoĆØnikov razmiÅ”ljam, da bi jih dal na steno. ZvoĆØniki so Elac Debut 2.0 (bas reflex spredaj) in uporabil bi nosilce Vogles VLB200. Glede na pohiÅ”tvo bi jih dal malce viÅ”je - viÅ”ina glave in usmeril 15 stopinj navzdol, kolikor nosilci dopuÅ”ĆØajo.

Imate kake izkuŔnje s tem?

Mimogrede kdo ve kje si lahko izposodiÅ” detektor za kable, ker se bojim da mi gredo kabli za luĆØ ravno tam kjer bi imel en nosilec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rio



Pridružen/-a: Sre Avg 2016 9:10
Prispevkov: 31
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 01, 2022 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobite ga tu:https://www.mimovrste.com/detektorji-kovin/stanley-detektor-napeljave-stht77587-0?tab=description
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 01, 2022 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Detektorje dobiÅ” tudi v Lidlu in Hoferju, ko je akcija. Mislim da znaÅ” Å”e kaj najti na policah. Jaz imam Hoferjevega in dela dobro, ĆØeprav poceni.

Z montažo na nosilce imam veliko izkuÅ”enj, saj je montaža zvoĆØnikov moje delo. Ker si primoran biti ob eni steni, se poskusi malo odmakniti od druge stene, izogibaj se enakostraniĆØnega kota. Z viÅ”ino bi Å”el Å”e malo gor, tako da je navzdol zamaknjeni zvoĆØnik v smeri toĆØke posluÅ”anja viÅ”je, kot so tvoja uÅ”esa. Se pravi da je toĆØka križanja za pozicijo tvojega sediÅ”ĆØa. Tako se tudi izogneÅ” odbojem, ki se ustvarijo horizontalno. Zelo dobro bi bilo za in ob strani zvoĆØnikov postaviti kake estetske absorberje. Za zaĆØetek probaÅ” s kako staro spužvo ali debelim filcem koliko se razlika pozna, za stalno pa se nekaj podobno ustreznega zapakira v liĆØno obliko.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vladej



Pridružen/-a: Tor Feb 2022 13:20
Prispevkov: 38
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2022 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nabavil sem tale detektor:
https://www.merkur.si/merilna-naprava-bosch-detektor-truvo/

Ker ima blok vse stene iz železobetona in detektor piska tudi na armaturno mrežo v betonu.
No bom vsaj tako zavrtal, da bo Ŕlo mimo armature.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2022 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz imam namen obesiti v vogal prednje zvoĆØnike Heco victa302

Problem,ker ne najdem dovolj velikih nosilcev !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vladej



Pridružen/-a: Tor Feb 2022 13:20
Prispevkov: 38
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2022 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa tile:
https://www.hifisound.de/en/Hifi-Furniture-Stands/Speaker-wall-bracket/Monacor-Past-550-Speaker-Wall-Support-Black.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2022 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

K&M je najboljŔi:
https://www.gear4music.si/sl/Snemanje-in-raunalniki/KandM-24171-Speaker-Wall-Mount-With-Sheet-Black/2L3P
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2022 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vladej je napisal/a:
Kaj pa tile:
https://www.hifisound.de/en/Hifi-Furniture-Stands/Speaker-wall-bracket/Monacor-Past-550-Speaker-Wall-Support-Black.html


Ja teli so pa res dovolj veliki Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2022 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo Ŕaral po medmrežju..
https://audiochic.co.uk/products/hardwood-speaker-wall-bracket-woodpecker

Dragi, mere in masiva material po naroĆØilu
Nima nagiba navzdol, ne ustreza zahtevam @vladeja. Je pa liĆØen izdelek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2022 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tak ali njemu podoben stenski nosilec se da narediti za res majhne denarje na CNC,....s tem da potem tudi nagib ni problem.....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2022 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
tak ali njemu podoben stenski nosilec se da narediti za res majhne denarje na CNC,....s tem da potem tudi nagib ni problem.....

Malo poklepetam:
se strinjam da ĆØe imaÅ” strojno opremo doma ne boÅ” Å”el tega kupovat. NarediÅ” nekaj preprostega, pa je. Za nekoĆØ moje Auratone v delavnici, kjer sem lotal in posluÅ”al moje konstrukte, sem naredil iz 30mm debele vezane ploÅ”ĆØe oglati 'C'. Hrbet tega C-ja je Å”el na zid, Å”trleĆØi kraki pa so bili prevrtani na koncu, vstavljena lesna matica in tam so priÅ”le konice stružene iz M8 navojne palice. Mini zvoĆØnik je tako priÅ”el med dve konici (ena zgoraj, ena spodaj) in je bil vrtljiv. Pod konice kovanec - et vojla. UĆØinkovito in grdo. Podobno kot ĆØe bi cvingo pritrdil na zid, vmes pa vpel zvoĆØnik.

ƈe greÅ” pa toĆØno to (woodpeckerjev nosilĆØek) kopirati, pa je vpraÅ”anje ali je prihranek vreden truda, zaĆØenÅ”i s stroÅ”kom 8 medeninastih dolgih konic (24ā‚¬,audiophonics) in dodatnega seta medeninastih inbus vijakov (4 za pritrditev na zid, 8 pod konice, 2 za vrtljivo podlogo) pa Å”e kantice olja za naoljiti izdelek (12ā‚¬ Belinka 0,5l). Les recimo da ni potrebno kupiti; ponavadi se lepa masiva, pravilno suÅ”ena, valja po vseh kotih. No, lahko tudi ne.

ƈe ni CNC v delavnici je strojna ura najetega CNC stroja cca 50ā‚¬, tako da je verjetno ugodneje kar na roke izdelati s cirkularjem in vbodno žago.
Masiven les pa recimo da znaÅ” zlepiti da se s ĆØasom ne ukrivi in uporabiti pravilno posuÅ”en les, da s ĆØasom ne razpoka ali se zasuka/ukrivi. A to ni problem, ĆØe se zgodi paĆØ ponoviÅ” vajo.

Vse se da, ĆØe si mojster.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vladej



Pridružen/-a: Tor Feb 2022 13:20
Prispevkov: 38
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2022 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je vse res. Jaz sem rabljene Vogles nosilce kupil na Bolhi za 20EUr/par. Se nekaj jih je bilo na prodaj po viÅ”ji ceni. Za tak denar se ne splaĆØa niĆØ doma delat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe