Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tube vs. SS
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2022 21:48    Naslov sporočila: Tube vs. SS Odgovori s citatom

Hoj:

Prvič sem se resno srečal s tem - v domačem okolju - pod "kontroliranimi pogoji" - žena si zaželela Tubes - pa dal za RD Wink -,.... Zaključek - po ene 100 urah utekanja - primerjava 450W SS vs. 150W Tube (McIntosh) - popolnoma neverjetno !!! B&W še v življenju nisem slišal (imam jih od 1987) tako špilat !!! Od sedaj naprej - SAMO TUBE !!! Globina/prostor/"življenskost"/xxxx Neprimerljivo !!!
Čisto Navdušen !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 30, 2022 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo! Cool
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 31, 2022 00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskrenost, pristno navdušenje, prvinski entuziazem, tega v FIFI-ju primanjkuje. Se mi dopade, da audiofil ne išče kaj mu ni všeč. Ostane samo še rolanje vama ljubih komadov.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 31, 2022 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre za integrirc ali za končno stopnjo? V primeru drugega, bi bilo zanimivo izvedeti, če je preamp ss ali tube.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 31, 2022 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super truper!

Pozim je pa še lepše in bolj paše.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 05, 2022 09:08    Naslov sporočila: Re: Tube vs. SS Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Hoj:

Prvič sem se resno srečal s tem - v domačem okolju - pod "kontroliranimi pogoji" - žena si zaželela Tubes - pa dal za RD Wink -,.... Zaključek - po ene 100 urah utekanja - primerjava 450W SS vs. 150W Tube (McIntosh) - popolnoma neverjetno !!! B&W še v življenju nisem slišal (imam jih od 1987) tako špilat !!! Od sedaj naprej - SAMO TUBE !!! Globina/prostor/"življenskost"/xxxx Neprimerljivo !!!
Čisto Navdušen !


Kateri 450W s.s. ?
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2022 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Gre za integrirc ali za končno stopnjo? V primeru drugega, bi bilo zanimivo izvedeti, če je preamp ss ali tube.


Pred in končna Tube - (pred je morda hibrid),...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2022 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
benma je napisal/a:
Gre za integrirc ali za končno stopnjo? V primeru drugega, bi bilo zanimivo izvedeti, če je preamp ss ali tube.


Pred in končna Tube - (pred je morda hibrid),...


Kaj je zdaj? Je ali ni? imaš ali nimaš?
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2022 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
mihamusic je napisal/a:
benma je napisal/a:
Gre za integrirc ali za končno stopnjo? V primeru drugega, bi bilo zanimivo izvedeti, če je preamp ss ali tube.


Pred in končna Tube - (pred je morda hibrid),...


Kaj je zdaj? Je ali ni? imaš ali nimaš?


Če imam kaj ?

Pred je čisto na lampe - ni hibrid,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2022 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma ne me hebat. Kateri 450W ss, kateri valve pre in power? Proizvajalec, model. Bodi jasen. Vse samo "svuda magla oko nasi".
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 11, 2022 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tema = Tube vs. SS

vsi ki smo se ukvarjali s to primerjavo poznamo tipičen zvočni scenarij, ki se ponavlja skoraj neglede na uporabljene modele. Najprej opaziš to, kar je @mihamusic navedel - s tem, da nižji ko je cenovni razred, bolj markantne so te razlike v prid lamp. Sploh če je s.s. vintage, ko je še plehnato zvenel.

Vsled situacije (= ni dovolj denarja za top lampe) se mi obnese kombinacije moderne solid state končne stopnje (D-klasa) in lampaškega predojačevalca. Imam pa doma (vedno imel pri roki) vse opcije na vseh nivojih ojačanja z izjemo končne stopnje, katere na lampe samo trenutno nimam - občasno preklopim - a se vedno vrnem v izhodišče.
--------------------------------------------------------------------------------------
moje ugotovitve po desetletjih vaganja med obemi svetovi:

Uporabiti tudi končno stopnja na lampe vleče za seboj problematiko basov - ali je ojačevalec zelo kontroliran na basu (ponavadi gre to skupaj z velikimi izhodnimi transformatorji, res velike moči) --- ali je woofer že mehansko izjemno dobro dušen, da ne potrebuje dodatnega električnega dušenja (ponavadi res veliki wooferji z veliko decibeli na watt).
Če teh pogojev ni, se moraš sprijazniti z relativno nekontroliranim basom. Kar ni nujno moteče, odvisno od glasbe ki se posluša, sploh ker pozornost privlači velika zračnost, prostor, okroglost (včasih pretirana), 3d itd.
Zadevo se da zaobiti z biampingom s.s. na basu, lampe 'zgoraj'.

Tudi pri predojačevalcu na lampe je potrebno paziti na izhodno/vhodne impedance da ne izskoči problem nekontroliranih basov. So pa razlike med njimi še bolj povezane s kvaliteto projekta in izdelave (velikost scene, zračnost, prostor med instrumenti..).
Težje je iz lamp izvabiti mesnatost spodnjih srednjih tonov, abisalno globino basa, absolutno tišino v odsotnosti signala in še kaj se najde na vagi v prid solid state.
A kot je že v štartu rečeno, če te omrežijo čari, vse primerjave padejo... emocije zaslepijo objektivnost. Konec koncev pa smo v hifiju zaradi emocij ne pa zaradi dolgočasne (kao) objektivne perfekcije. Ali ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 12, 2022 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@sullly:
...Težje je iz lamp izvabiti mesnatost spodnjih srednjih tonov, abisalno globino basa, absolutno tišino v odsotnosti signala in še kaj se najde na vagi v prid solid state...

Se strinjam, to je kar me odvrača od lampic.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 12, 2022 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če želim biti vsaj približno nepristranski, moram vzeti čim več v obzir.
Praksa mi pa po drugi strani pokaže da absolutna tišina ni nujna, ker mi LP povozi šum elektronk in abisalni basi niso v igri, ker zvočnik ne gre nižje od 30Hz.

Mi pa takoj pokaže bistveno večji realizem slišanega, bogate zvoke, zračnost, živost itd kot je @mihamusic nakazal. Preklop na ss (phono stage+Krell predojačevalni izhod) pa asketski zvok, bolj ploščate narave - to slednje dodatno pojasnim: globina in širina scene je res dobra a posamezni instrumenti zvenijo plosko/nimajo tretje dimenzije.
To s tretjo dimenzijo mi je slišno samo z gramofonom + lampe, na CD tega nikoli nisem dobil ven (ker je s.s.??) lampe gor ali dol.

Tako sem pristaš lamp vsaj na predojačevalnem delu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 12, 2022 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Namesto Mekintoša priklopiš Octave. Po mojem z tem sedaj poslušaš osedlano kravo namesto konja. Če kaj paše na B&W od cevi je to Octave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 12, 2022 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lampaš za 10k€. Nikoli ne zamenjam za svojega DIY MosFet 2x400W, sem dostikrat primerjal. Lampaši so izključno za prave poznavalce elektronike. Še tam me zanima, kako spraviti 8A na basu preko kondenzatorjev na izhodu. Predojačevalci ne rečem.
Včasih je hibrid, direkt na terminalih aktivnega zvočnika, dosti bolj živ, resolutiven in zdrav. Če ne bi to delali na Genelecu itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 1 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe