Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Streamer dac projekt

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2022 20:10    Naslov sporočila: Streamer dac projekt Odgovori s citatom









KonĆØno en projekt zakljuĆØen😀
Raspberry pi 4
Hifiberry dac hd 2+dsp modul
5ā€ touch lcd
Napajalnik 35w-5a
Operacijski sistem hifiberry
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tom33



Pridružen/-a: Ned Maj 2009 21:26
Prispevkov: 68
Kraj: KAMNIK

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2022 07:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØestitke
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041644562
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 07, 2022 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V ohiÅ”je bi lahko Å”e ojaĆØevalec dodal.
Koliko je evrĆØkov je pa bilo vse skupaj, ĆØe ni skrivnost?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 07, 2022 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da bi dodal ojaĆØevalec sem razmiÅ”ljal ampak bom to pustil za naslednji projekt. Vse skupaj je ĆØez palec koÅ”talo okrog 400 eur. Ni poceni je pa precej cenejÅ”e od kakÅ”ne sestavljene komponente.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2022 06:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈestitam za uspeÅ”no realiziran projekt.

Zanima me zakaj si se odloĆØil za DAC ploÅ”ĆØo na rpi? Na rpi je vseeno premalo prostora za kakovosten DAC modul. Alternativa bi bil coax izhod (allo digione signature, ki obsega dva modula v nadstropju in dve loĆØeni napajanji) in priklop na kvalitetnejÅ”i zunanji dac. Nekoliko dražja varianta, ampak zvokovno precej boljÅ”a. Zunanji DAC najbrž že imaÅ”.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2022 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi RPI zna presenetiti s svojim soundom. Napajanje je odliĆØno, Mean&Well z dodanim glajenjem, pa Å”e je možnost dodati filter, moĆØ je OK. Podobni 12+12V switcher imam recimo jaz v MC modulu.
Å e najveĆØji problem pri RPI je relativno ubogi MCLK. Ravno Allo, s svojo platico Kali, relativno enostavno in poceni to poÅ”tima. Jitter skoraj izgine in zna igrati bolje od mnogokrat dražje tehnike. Pa Å”e direkt na slot gre na RPI, ĆØe se ne motim lahko tudi napajanje priklopiÅ” kar iz slota in ne posebej drat. To mi je enkrat predstavil soforumaÅ” za svoj DAC Transient, kateri pa se potem ni pustil reclockat zaradi R2R izvedbe. Å e vedno sem hvaležen @Davorju za prijazno pomoĆØ pri postavitvi merilne proge za DAC in sanaciji te težave. Na RPI pa dela v nulo.

https://www.allo.com/sparky-eu/kali-reclocker.html#downloads

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 09, 2022 08:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ƈestitam za uspeÅ”no realiziran projekt.

Zanima me zakaj si se odloĆØil za DAC ploÅ”ĆØo na rpi? Na rpi je vseeno premalo prostora za kakovosten DAC modul. Alternativa bi bil coax izhod (allo digione signature, ki obsega dva modula v nadstropju in dve loĆØeni napajanji) in priklop na kvalitetnejÅ”i zunanji dac. Nekoliko dražja varianta, ampak zvokovno precej boljÅ”a. Zunanji DAC najbrž že imaÅ”.


Sej v Å”tartu sem imel naÅ”tumano plato za loĆØeno napajanje pa sem neki ĆØaru in narobe obrnu dac in se je neki skurl na plati(icanada) potem sem ubral drugaĆØno pot in sem sestavu tako kot je sedaj. Za moj okus igra dobro so pa vedno možnosti izboljÅ”ave😃
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 09, 2022 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vedno se naklada o uĆØinku napajanja. Tudi ĆØe je le en izvir napetosti, in je zadovoljive moĆØi, se le-ta da loĆØiti na samostojne napajalne veje s filtri za posamezne sklope, 100 Ohm v serijo+100uF proti masi.

Tako je v profesionalni tehniki. Vedno znova audiofili sliÅ”ijo nesliÅ”ne razlike, veĆØinoma le v denarju in ne v argumentih. ƈe že kdaj želiÅ” ali hoĆØeÅ” boljÅ”ega, vrhunskega, vzemi vezje Studer 900 napajalnik (https://www.aliexpress.com/item/4001280060443.html). Ker ĆØe so vse to posneli preko tega napajlnika na Studer meÅ”alni mizi, bo menda ja OK za doma. Pa Å”e poceni se dobi. V tvojem primeru, DuÅ”an, low noise kvalitetni napajalnik Mean&Well popolnoma zadoÅ”ĆØa.
Pri RPI je sicer napajanje res preko slotu, ni pa dratov, ki bi nase vlekli motnje. Ne se pustit nategovat. DAC na slotu je lahko enakovreden dratom in neznanju ob vezavi dragocenih elementov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 09, 2022 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem rpi je switcherski 4stranski regulator. Ta zasvinja cel rpi in njegovo maso. Pa lahko nanj daŔ Studer, Amb sigmo 11 ali Salasa, Kuboto, zvok je bolj steklen in trd kot bi.lahko bil. Par cm žice je Ŕe najmanjŔa stvar. Pol pride Ŕe wifi pa bluetooth pa display pa prave nastavitve software....dejavnikov skoraj kot pri gramofonu. Zato pa streamerji povsod ne igrajo kot bi si kdo želel. Podobno kitajski daci ala toping smsl...
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe