Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Coral Beta 10
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 20:54    Naslov sporočila: Coral Beta 10 Odgovori s citatom

'tsup. Tole sem pred ĆØasom nabavil od enega zelo v redu modela iz Lju. Driverji so v skoraj mint stanju. Skoraj neverjetno, glede na to, da so veĆØ kot 40 let stari. Moral bi jih dati v back-loaded-horn Å”katlo, ampak nisem zdržal in sem jim naredil open baffle (zaenkrat). Toliko, da sliÅ”im kam pes taco moli. ƈe izvzamem to, da spodaj paĆØ ne igrajo, je zvok ĆØaroben. Transparenca, jasnost, brez blefa, surov zvok direkt v žilo in z obilo (!) mikrodetajlov, ki priĆØarajo prostor, zrak, atmosfero. Holografija je crazy good. ƈe jih npr. primerjam z ZU audio, recimo z modelom Druid V, imam obĆØutek, da je to Å”e "boljÅ”e". Japonski kombo z Elekit 8200r je odliĆØen.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OdliĆØno!
Zraven pa Å”e v istem stilu, a na veĆØjo planko, en woofer, po možnosti 18" ali celo 21", ki ga krmiliÅ” z aktivnim modulom (lahko recikliran pro ojaĆØevalnik s pokurjenim enim kanalom).
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2022 08:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OdliĆØno, pa vseeno je lahko Å”e boljÅ”e. Predlagam dodelavo, razlogov ni treba opisovati.



Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2022 08:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pusti naravno obliko, ki sledi letnicam, to je brez vpliva. ƈe rabiÅ” Linkwitz shelf korekturo za base, javi, podarim. DramatiĆØno poravna spodnji del, seveda pa ni za razbijat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2022 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, to je bila ena 2m dila iz Bauhausa, ki sem jo prerezal na polovico. Izbral sem nekako najboljÅ”o in nisem niĆØ obrezoval. Pravzaprav sem hotel najprej pustiti gor Å”e lubje, da je ĆØist natur Smile
Ja, basi morda pridejo, ne vem. Ali bi Å”el v BLH kiÅ”to, kjer bo torej samo ta driver, ali pa pustim kar imam narejeno in dodam Å”e basovca. Sem mislil sicer en visoko obĆØutljivi in lahki 15" in kar nek izi low pass filter, a to ne gre? Sori, nisem tako elektriĆØno podkovan, zato pardon me.
Peace
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2022 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se mene tiĆØe, si pardoniran. Peace pa itak.
Kot že reĆØeno bi jaz pustil kot je in dodal en veĆØji peace wooferja za sub, en sam sub. 15" je meni malo, veĆØja kot bo povrÅ”ina, boljÅ”e bo. Raje obĆØutljivi in odzivni, lahkost pri tem nima veze. Ravno obratno, lažji kot je, bolj bo Å”el gor po frekvenci in pacal po srednjih tonih. Važno je da je hiter in z nizko rezonanco. Najlažje boÅ” to upasal z elektronsko kretnico (lahko je enostavne sorte) in dodatnim ojaĆØevalnikom. ƈe pa se h kretnici doda Å”e en parametriĆØni filter, boÅ” lahko Å”telal v plus tisto nižino, ki ti bo manjkala zaradi odprte planke.
Dalo bi se narediti tudi pasivno, a bo na koncu veĆØ problemov in slabÅ”i rezultat.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2022 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo.
OdloĆØil sem se, da sistem torej dogradim z enim 18" basovcem, isto v open bafflu. Po guglanju in branju forumov sem izluÅ”ĆØil par driverjev in nabavil tole: http://www.fane-international.com/downloads/Fane-Sovereign-18500-DS240316.pdf
Verjamem, da najbrž obstaja boljÅ”i driver, ampak trenutno nisem sposoben dati veĆØ..

Potem sem po komunikaciji z Joztom-om nabavil Ŕe aktivno kretnico:
https://www.aliexpress.com/item/32803193642.html

ƈeprav mi pride ob pogledu na te op-ampe kar tema pred oĆØi, ker sem v osnovi puristiĆØno naravnan, zato so mi vÅ”eĆØ razni fullrange-i, brez kretnice, manj-je-veĆØ-Zen. Ampak, bomo videli...

FerÅ”ta za bas Å”e nimam. Bom razmislil medtem, ko ĆØakam kretnico iz Kitajske. Gledam Crown XLi1500, ampak najbrž bom najprej probal s kakÅ”no 2nd hand konĆØno s skurjenim enim kanalom Smile

Se javim..
Peace
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2022 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Živjo.
OdloĆØil sem se, da sistem torej dogradim z enim 18" basovcem, isto v open bafflu. Po guglanju in branju forumov sem izluÅ”ĆØil par driverjev in nabavil tole: http://www.fane-international.com/downloads/Fane-Sovereign-18500-DS240316.pdf
Verjamem, da najbrž obstaja boljÅ”i driver, ampak trenutno nisem sposoben dati veĆØ..

Potem sem po komunikaciji z Joztom-om nabavil Ŕe aktivno kretnico:
https://www.aliexpress.com/item/32803193642.html

ƈeprav mi pride ob pogledu na te op-ampe kar tema pred oĆØi, ker sem v osnovi puristiĆØno naravnan, zato so mi vÅ”eĆØ razni fullrange-i, brez kretnice, manj-je-veĆØ-Zen. Ampak, bomo videli...

FerÅ”ta za bas Å”e nimam. Bom razmislil medtem, ko ĆØakam kretnico iz Kitajske. Gledam Crown XLi1500, ampak najbrž bom najprej probal s kakÅ”no 2nd hand konĆØno s skurjenim enim kanalom Smile

Se javim..
Peace

aktivna kretnica s fiksno prehodno frekvenco okrog 2200Hz?
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2022 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako kot piÅ”e lepo z rdeĆØo, da frekvenca "can be cumstomized", torej poveÅ” katero frekvenco želiÅ”..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Tako kot piÅ”e lepo z rdeĆØo, da frekvenca "can be cumstomized", torej poveÅ” katero frekvenco želiÅ”..

ja že, samo ravno to opcijo bi si želel, da lahko sam nastavljaŔ...
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na 18" basovcu nimaŔ kaj nastavljat. Bomo pa vrgadili Linkwitz shelf, da ga Ŕe najboj spodaj potipamo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Na 18" basovcu nimaÅ” kaj nastavljat."
Aaaa???
Uj ujuj !
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaprt bo najviŔje do 100Hz. Mu pa spodaj manjka za HighEnd, kar pa je že je pripravljeno.
Govorimo o sploŔnem 2-way delilniku frekvenc 24dB, dodatno krivljenje bo drugje. Premislite raje ceno, vezje, Ŕkatla, chinchi, napajalnik, potiji, pa drobiž.
ƈe primerjamo kakÅ”en DSP, bi bil predrag in preÅ”voh, ker pri 28Hz bo Fane, ki je relativno trd PA tip, hotel 22dB ojaĆØanja, kar DSP ne zmore. Kar probajte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2023 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Update, finallyā€¦
Medtem smo se preselili v hiÅ”o, kjer sem si, pa ĆØeprav prej suvereno prisegel, da ā€œbom v novi hiÅ”i imel 30m2 posluÅ”alnico, ĆØe že gradimoā€, torej sistem postavil kakopak v dnevni. En (1) m2 prostora v montažni bajti ipak koÅ”ta 1400ā‚¬, tko daā€¦

Evo, bafle za FR sem zadaj ojaĆØal z letvami, enega naredil ĆØisto na novo, pa seveda naredil Å”e enega za 18ā€ bas driver. Naslednji bo 21ā€, nek se vidiā€¦

Potem sem to povezal preko aktivne kretnice iz Aliexpressa za 120ā‚¬ (neverjetno kaj dobiÅ” za ta denar s poÅ”tnino, alu ohiÅ”jem in pazi - vkljuĆØenimi import taxami) - hvala Jože. V kretnico gre rca iz daca, ven pa en par rca za zgoraj in par za spodaj. Rez je na 100hz. FerÅ”t za sub je ā€œenā€ sposojen 75W Marantz integrirec od frenda, zgoraj pa Japan masters Yamamoto a08s oz. Elekit tu-8200r, oboje assembled in Slovenija.

Fino, ok, rez je kar tapravi. NiĆØ ne tuli, sub dohaja, ne sliÅ”im ga, ima po tej strani doprinos. Je bolj poln, hitrejÅ”i. Ampak, kam je Å”la vsa magija? Saj, ni tako zelo slabo, drive je boljÅ”i, bolj kompaktno mi deluje vse skupaj. Ampak, nesproÅ”ĆØeno je, nekaj bremza, da bi se zvoki razvili do popolnosti, ni izzvenov, ni (po)polne teksture. Najbrž, ker gre skozi 5 op-ampov in Å”e 3 potije in Å”e skozi neke kondelce, vse paĆØ seveda najceneje. Naj se Å”e malo "uleže"..
RazmiÅ”ljal sem, da bi upgrade-al opampe z nekimi solid state-i, varianta Burson, Sparco, mogoĆØe Dexa, pa potije in kondelce, samo to je veliko denarja in Å”e vedno sem omejen z rezom na 100hz. Ali pa, da bi Å”el v DSP, miniDSP ima zdaj nov model FLEX z digi vhodi in digi izhodi, tako, da bi se delitev frekvenc naredila na digitalni osnovi, potem bi pa Å”le hi&low frekvence vsaka na svoj dac.

Ampak, bom ene 100x prespal, si mogoĆØe sposodil dsp, izi...









Peace!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2023 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe bi bila pametna proba za novejÅ”e, bolj plemenske ĆØipe (OPA2604 ali LM4562), to da hitrejÅ”i zvok. Je pa cenena kretnica odliĆØna za pridobitev izkuÅ”enj z aktivnim routanjem signalov in pasivni rez na 100Hz je neizvedljiv.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe