Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SMSL SA300 + ?zvoĆØniki?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fsp



Pridružen/-a: Čet Jan 2021 23:15
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, kot kaže je najveĆØji problem postavitev. Tja nekam pod strop, en zvoĆØnik v kot, drugi nekam v sredino,... Kot kaže bo najprej treba zagotoviti primerno viÅ”ino, ĆØe hoĆØem vsaj nekaj zvoka imet.
Vsekakor hvala za komentarje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2021 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejansko.
ƈe imaÅ” možnost si nekje izposodi dva mala zvoĆØnika pa poglej ĆØe ti v poziciji ki je zamiÅ”ljena sploh igra.

ƈe eni mali 2 sistemci ne igrajo tudi drugi ne bojo, podobnega tipa.

Ali pa probaŔ Ŕe Bose verzijo.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2021 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
LBaudio je napisal/a:
kaj pa kaksni vecji book shelfi in jih polozis,...ni ravno idealno, bos pa na tak nacin prisel skozi z vecjo midbass enoto in posledicno vec bassa

Glede na to, da jih bo imel 2m visoko, je vsekakor bolje, da jih položi. Jaz sem ponudil moje obnovljene Infinity rs 2001, ki so kompresijski in bi bili za njegovo postavitev zelo primerni in ugodni.


sicer sem mnenja, da driverji, ki so vertikalno postavljeni zagotavljajo boljso rekreacijo stage-a imaging je bolj fokusiran kot pri zvocnikih, kjer so driverji postavljeno horizontalno. Ampak, glede na zvrst glasbe ki jo misli poslusat na njih bo najbrz prilicno vseeno. Najbrz bo pridobil vec s polezanim zvocnikom z vecjim bass driverjem...
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
fsp



Pridružen/-a: Čet Jan 2021 23:15
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2021 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Do pred kratkim sem imel na omari Klipsch r14m. Ko sem dal malo na glas je bil bas kot bi vse odmevalo in brez globine. Visoki toni pa so bili kar nadležni. Po nekaj minutah so me že uŔesa bolela Smile
Rad bi nekaj kar ne bo utrudljivo za uÅ”esa... Bo treba pred nakupom posluÅ”at nekaj razliĆØnih zvoĆØnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2021 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fsp je napisal/a:
Do pred kratkim sem imel na omari Klipsch r14m. Ko sem dal malo na glas je bil bas kot bi vse odmevalo in brez globine. Visoki toni pa so bili kar nadležni. Po nekaj minutah so me že uŔesa bolela Smile
Rad bi nekaj kar ne bo utrudljivo za uÅ”esa... Bo treba pred nakupom posluÅ”at nekaj razliĆØnih zvoĆØnikov.

Saj sem ti ponudil nekaj, kar je uŔesom prijazno. Zravan ti ostane Ŕe za 15kg govedine, pa bosta oba z ženo zadovoljna. Wink
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 09:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam stare boxe za tak namen, lahko odprodam, zvok neprimerljiv s ĆØemerkoli. So pa 15W, kar zadoÅ”ĆØa za absolutno vrhunski zvok. Basovec je 8". Lahko jih probaÅ”, ne pa jih skurit. So ohranjeni JBL 4301b za ene 450ā‚¬

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fsp je napisal/a:
Do pred kratkim sem imel na omari Klipsch r14m. Ko sem dal malo na glas je bil bas kot bi vse odmevalo in brez globine. Visoki toni pa so bili kar nadležni. Po nekaj minutah so me že uŔesa bolela Smile
Rad bi nekaj kar ne bo utrudljivo za uÅ”esa... Bo treba pred nakupom posluÅ”at nekaj razliĆØnih zvoĆØnikov.

Žal verjetno v taki postavitvi nobeni zvoĆØniki ne bodo zveneli preveĆØ dobro. Globino lahko pridobiÅ”, ampak od visokih praktiĆØno ni direktnega zvoka.

Morda bi bili res kaki Bose za probat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 18:20    Naslov sporočila: Re: SMSL SA300 + ?zvoĆØniki? Odgovori s citatom

fsp je napisal/a:
Stali bodo na vrhu omare in nekoliko nagnjeni na vzdol. PosluÅ”am predvsem elektronsko glasbo in bi rad da je kaj basa (kolikor ga iz malih zvoĆØnikov sploh lahko priĆØakujem). ƈe bo pa treba bom dokupil Å”e sub.

M


Edina varianta za decenten zvok je konzole viŔje v zidu in navzdol, - studijska postavitev. Pa ne na 1.60 Ŕirine ampak po vsej Ŕirini stene, desni za vrati...Samo tako boŔ dobil nek resen bas...

Teli imajo ok bas, pa nearfild so narjeni, pomeni da se postavljajo ŔirŔe kot komerciala (razmak pri postavitvi je cca 1/2 oddaljenosti pri posluŔanju swet-spot) Pa ornk ruknejo.


[img]http://www.audio-kontakt.com/forum/nalozeno/AUIOOA-
1633277844P1130638.JPG[/img]



Tud Jotzom predlog dela v tej postavitvi , pa mnogo boljŔ so oboji od danaŔnjih konfekcijskih ropotulj........

Al pa kaj tazga http://atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/loudspeakers/entry-series/scm19/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slika Sentry 100a z originalnimi basovci, restavrirani so letos. Stojijo na K&M stojalih, ki so obžagana in prilagojena. Vrhunski zvok, ni podobnega.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fsp



Pridružen/-a: Čet Jan 2021 23:15
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2021 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tkole sem naredu, z zvokom sem zadovoljen.
SMSL SA300 in Elac Debut 5.2

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2021 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohvalno..si se dosti hitro odloĆØil glede na povpreĆØje.
No, vidiÅ” kako brezveze je spraÅ”evat po forumu za zvoĆØnike, vsi nasveti so naleteli na gluha uÅ”esa.
Da ne bi zdaj zaĆØel temo kako izboljÅ”ati zvok
Laughing Rolling Eyes Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe