| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
Uros
Pridružen/-a: Sob Jan 2009 9:54 Prispevkov: 2 Kraj: Vipava
|
Objavljeno: Sob Jan 10, 2009 16:36 Naslov sporočila: |
|
|
sej pošta nardi hitro sam full komplicirajo, zraven dobijo original račun, pa ga sploh ne j****o, ti moras dokazat kaj si kupu, ce kupujem po ebayu, moram zmeri printat avkcijo in jim posilat po mailu,
ravno prejni teden se narocu nekaj GSM-jev iz kitajske, pa jih se zdaj majo gor ces da nimajo CE certifikata, zdej ne vem al so tolk nesposobni da bi pogledali na proizvajalcevo stran kjer majo vse te CE certifikate in skaldnosti, al pa me sam drkajo v glavo...
Pri TNT-ju me lepo poklicejo po telefonu: "Dober dan, tukaj ste prejeli eno posilko iz kitajske, prosim ce mi na mail potrdite vrednost posilke."
Posljes kolk je vrednost oz racun posilke, in nasledni dan je material pri tebi.
Aje tolk tezko to nardit??!! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
audiofill

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48 Prispevkov: 5421 Kraj: Žalec
|
Objavljeno: Sob Jan 10, 2009 18:02 Naslov sporočila: |
|
|
Mi je pravil prijatelj iz Srbije, kakšen Teksas sta njihova pošta in carina. Dosti pošiljk iz tujine sploh ne pride do naslovnika. Se izgubijo ali bolj verjetno - jih kar pokradejo. Njemu konkretno je bil iz evropske unije poslan po pošti Squeezebox in je trajalo skoraj štiri mesece, da je od carinskih organov prejel obvestilo, da se tam nahaja njegov paket. Kaj so šalabajzerji počeli ves ta čas s paketom mu ni jasno. Ko se je zglasil tja, so mu povedali, da njegov klinčev Squeezebox ne more čez carinski postopek, saj nima homologacije. Izdelek, ki ustreza vsem strogim predpisom in normativom evropske unije, ter ima na zadnji strani vgraviranih en kup certifikatov o ustreznosti in je iz EU tudi bil poslan, pa ne ustreza Srbskim standardom. WTF???... pa ne moreš verjeti.
Ubogo tamkajšnje prebivalstvo. Že itak situacija ni rožnata, potem jih pa še tepejo s takšnimi bedarijami.
Ta ubogi skvizboksek je bil nato s strani carine poslan nazaj v evropsko unijo k pošiljatelju. No, na koncu je prijatelj le prišel do njega. Če ne na en način, pa na drugi. Če bi bila država pametna, bi na njem (in v vseh ostalih takšnih primerih, ki zadovoljujejo normative EU) sprostila uvoz in zaslužila na dajatvah, tako pa ne dobi niti fičnika.
Po eni strani smo lahko vsi skupaj samo srečni, da smo dogurali tako daleč in da je pri nas stanje takšno kot sploh je.  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
gorko1
Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44 Prispevkov: 656 Kraj: MARIBOR
|
Objavljeno: Sob Jan 10, 2009 18:33 Naslov sporočila: |
|
|
| George Luni je napisal/a: | Tudi jaz moram reči, da nisem zadovoljen z raznimi špediterskimi uslugami. Doslej sem imel največj izkušenj s Fedexovo bando (mislim, da se podjetje ironično imenuje Speed), ki so trop navadnih nezainteresiranih retardov. Če pošiljka iz Kitajske v Slovenijo pride v manj, kot treh dneh, potem pa na naši strani rabi 8 dni, je nekaj hudo hudo narobe. In tako je bilo vsakič, ko sem se ukvarjal z njimi, doslej okoli petkrat.
Me prav zanima kaj bi na to rekel Fedex, ki je vložil silne denarje v flote letal, distribucijske centre in state-of-the-art logistiko, nakar jim par lokalnih bedakov čisto uniči trud. |
Se podpišem pod to. Imam popolnoma enake izkušnje. Speed=banda!!!
Lp,
Goran |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
PrimozS
Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00 Prispevkov: 90 Kraj: VG
|
Objavljeno: Pon Jan 12, 2009 10:19 Naslov sporočila: |
|
|
| trancedeejay je napisal/a: | To je se vse dobro, jaz sem dobil 3 od 5 paketov iz Danske razsute - firma pa - DPD. Da ne omenjam, da je 10 dni paket cakal v LJ, ker so napisali, da naslov ne obstaja in bi ga skoraj nazaj poslali, ce nebi jaz pravocasno dobil tracking number in jih jaz poklical, ter poslal nekam.
Have a nice Day
Matt |
Z DPD IDENTIČNE izkušnje!! (
3x sem moral it osebno k njim - vedno je bila ista zgodba. Nikakršnega obvestila (oz lažem - enkrat je bil nek recikliran "sadje&zelenjava" račun in na hrbtu napisano ALEX in nek gsm), prek trackinga (no to so tudi bile posebne zgodbe) sem po 14+ dneh čakanja izvedel da je zadeva že 14 dni v LJ - šel osebno tja - paket pa zdemoliran in vsebina uničena ali vsaj močno poškodovana.
Odškodnina? A se hecate? Od njih pa že ne - ker "niso pristojni". Mora vložiti pošiljatelj in zahtevati odškodnino od prvega člena v verigi dostave (???).
Kadar je pa paket prišel kolikortoliko nepoškodovan - pa vse tako kot mora bit - dostava na dom, ipd ...
Tako da očitno jim logika deluje po principu: "sej če smo ga razbili se pa mogoče prejemnik ne bo znašel pa nas našel" ... Pa še res se jih težko najde - ker spremenijo tracking number in se j...
Najbolj me pa jezi to - ti pošljejo paket npr prek Hermesa - in glej no glej - nekje na poti ga prevzame DPD. Ali pa prek Nacionalne FR pošte - pa ti prevazem zadevo DPD. Ali pa prek NL nacionalne pošte - pa ti prevzame zadevo DPD. ?!?!? Pa kake veze in poznanstva imajo v tem podjetju ...
Aja - kako so meni opravičili večkratno razbitje paketov - ja da mi jih je dostavljal kurir, ki slovi po hitrosti (???) - KAKA hitrost je, če se tip zlaže, da mi je poskusil vročiti paket (nikdar nobenega korektnega obvestila) in pa brat je slučajno uspel videt, kako je pustil tisto edinstveno "sadje&telenjava" obvestilo - s kombijem je pridrvel čez 180°ovinek v naselju, nakar začel pri naši hiši zavirat in pri počasni vožnji je čez okno vrgel na tla nek listek ... Brat si je zapomnil napis na kombiju in pobral listek (ALEX, gsm). Storitev "na nivoju". _________________ OK
LP
Primož |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
George Luni
Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49 Prispevkov: 117 Kraj: Druga vrata levo
|
Objavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:01 Naslov sporočila: |
|
|
Kaj pa očiten poskus kraje se vam je že zgodil? Ena izmed domačih kurirskih služb (mislim da je bila Intereuropa, taki rumeni kombiji) naj bi mi dostavila miško. Po večdnevnem čakanju sem od pošiljatelja dobil tracking številko in začel klicariti. Nakar mi operater nonšalantno pove, da je bila pošiljka vročena in da je postopek z njihove strani zaključen. Jaz sem imel takšen pogled: O_O. Ko sem zahteval vpogled v moj podpis ob prevzemu mi je dal številko kurirja in naj se kao osebno zmenim z njim. Pokličem tega tipčka in mu povem kdo sem, pa je takoj vedel za kaj se gre in postal živčen. Nato izjavi, da je pošiljko za mene prevzel in podpisal SOSED!!! Sploh nisem mogel verjet, da si lahko izmisli takšno neumnost. Kdo pri pameti bo paketno pošiljko izročil naključnemu mimoidočemu v bloku s 60+ stanovanji?! Potem se nisem več hecal, ampak sem klical direktno na upraviteljstvo firme in razložil situacijo. Naslednji dan se je miška čudežno našla, menda jo je sosed prinesel nazaj , in mi bila vročena. Kakopak z odprto škatlo.
Če lahko kurirček, ki je očitno pravkar kupil novi Call of Duty mimogrede poskusi ukrasti navadno računalniško miško v vrednosti 80€, kako je potem šele z varnostjo pri mnogo dražjih pošiljkah? Recimo nam ljubimi proizvodi . |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Mac
Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19 Prispevkov: 108 Kraj: LJ
|
Objavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:50 Naslov sporočila: |
|
|
V službi precej uporabljamo DPD in se moram strinjati, da je kakovost blazno padla v zadnjih mesecih. Ne najdejo več naslovnikov, vračajo robo berz vsakršnih obvestil... Baje imajo resne težave s šoferji, ki se menjajo po tekočem traku.
Sicer sem pa imel zasebno enake izkušnje s TNT; za pošiljko iz LJ v LJ sem čakal od pred Božiča pa do prejšnjega petka. Isti vzroki, kot zgoraj opisano. Očitno se nadkurirski kader seli iz firme na firmo... |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mišolin
Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04 Prispevkov: 441 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: Pon Jun 01, 2009 11:53 Naslov sporočila: |
|
|
| Na carini mi je obtičal en paket, na katerem je pošiljatelj označil, da gre za darilo. Imajo cariniki kakšno zakonsko podlago, da od mene zahtevajo račun? Obstaja kakšna cenovna meja, koliko je lahko vrednost darila? |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
igor0203
Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33 Prispevkov: 638 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Pon Jun 01, 2009 12:38 Naslov sporočila: |
|
|
Mislim da, če jim ne boš dal računa, bojo poiskali tržno ceno in te po tej ceni carinili.
Do 20€ si pa oproščen carine, čeprav meni recimo niso carinili enega paketa, ki je bil 40€. Vse je odvisno od carinika.  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
knap
Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49 Prispevkov: 1264 Kraj: MIKLAVŽ
|
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mišolin
Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04 Prispevkov: 441 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: Pon Jun 01, 2009 16:44 Naslov sporočila: |
|
|
| Okej, hvala lepa. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mestn pu

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21 Prispevkov: 2635 Kraj: domžale
|
Objavljeno: Pon Jun 01, 2009 22:50 Naslov sporočila: |
|
|
Še iz navodil carinikom..
Plačila uvoznih dajatev so oproščene:
1. pošiljke blaga, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Skupnosti, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode, tobak in tobačne izdelke.
2. nekomercialno blago v majhnih pošiljkah nekomercialne narave, ki jo iz tretje države pošlje fizična oseba drugi fizični osebi, ki živi na carinskem območju Skupnosti. Pošiljka se šteje kot pošiljka nekomercialne narave, če:
* je priložnostna;
* vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine; glede na naravo in/ali količino blaga pa se vidi, da ne gre za komercialne namene;
* pošiljatelj pošlje pošiljko prejemniku brezplačno;
* skupna vrednost blaga, vključno s spodaj navedenimi izdelki, ne presega vrednosti 45 evrov." |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
PrimozS
Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00 Prispevkov: 90 Kraj: VG
|
Objavljeno: Pet Jul 24, 2009 19:19 Naslov sporočila: |
|
|
Zdravo,
a ima kdo izkušnjo s carino in paketom, ki vsebuje vintage audio napravo (30 let stara zadeva) in je poslan iz CH?
A za tak vintage primerek tudi rabim slučajno kak CE certifikat ali kaj takega?
Oz kdo ve kako se kaj tretira pošiljke iz Švice?
Hvala vnaprej
Je pa vrednost pošiljke skupaj s poštnino v rangu 140-145Eur. _________________ OK
LP
Primož |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
lesinar
Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28 Prispevkov: 106 Kraj: koper
|
Objavljeno: Pet Jul 24, 2009 22:39 Naslov sporočila: |
|
|
| Ojla za ch verjetno misliš švico jaz sem od tam tudi kupil kretnice vintage in za njih plačal 75 eur , nobenih problemov z carino edino poštnina je dražja ker niso del EU ....... |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
PrimozS
Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00 Prispevkov: 90 Kraj: VG
|
Objavljeno: Pet Jul 24, 2009 22:41 Naslov sporočila: |
|
|
Zdravo,
ja seveda, CH = Švica.
Jah to s poštnino sem pa že opazil, da je začel prodajalec "nategovat" skupno vsoto, kao na račun poštnine ... (čeprav se meni zdi, da je malo razočaran, ker ni iztržil želene cene) ...
Mimogrede - je bilo tebi mogoče poslano s SwissPost? Kdo je to v SLO dostavil? Pošta SLO ali kaka kurirska služba?
Hvala _________________ OK
LP
Primož |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
PrimozS
Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00 Prispevkov: 90 Kraj: VG
|
Objavljeno: Čet Jul 30, 2009 07:56 Naslov sporočila: |
|
|
Zdravo,
ima kdo izkušnjo z nakazilom denarja na švicarsko banko? Si morda švicarji vzamejo dodatno provizijo in s tem znižajo prejemniku prejeti znesek?
Imam prodajalca konkretno na sumu, da je nezadovoljen z doseženo ceno na avkciji in me zdaj izsiljuje ...
Najprej je svignil poštnino za 10EUR od vnaprej dogovorjene; zdaj se pa zmišljuje, da je prejel 14CHF manj na račun, kot sva bila dogovorjena ... Je pa res, da sem mu jaz tu nakazal v EUR (je rekel, da mu je vseeno katera valuta je) ... _________________ OK
LP
Primož |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|