Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Diy HiFi regal

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 21:28    Naslov sporočila: Diy HiFi regal Odgovori s citatom

Že dalj ĆØasa sem iskal kaj primernega, oziroma takega , da bi mi odgovarjalo. KonĆØno sem se odloĆØil, da sestavim sam. Ob obisku Baumaxsa Kr. sem dobil idejo, da bi jo naredil iz masivnega lesa lepljena bukev debeline 3cm.
Dimenzije zgornje ploÅ”ĆØe 49.8 x 120 cm, Å”irina 49.8cm zato, ker je bila ploÅ”ĆØa iz katere je izrez Å”irine 100 cm. In dolžine 200 cm. Vmesne pokonĆØne sem naredil 22 cm po celi Å”irini, za boljÅ”o vzdolžno stabilnost je Å”e 18cm zadaj levo. Vse pokonĆØne ploÅ”ĆØe so prevrtane, tako da gre navojna palica lako iz zgornje ploÅ”ĆØe do spodnje. Tako so navojne palice popolnoma skrite.

Najbolje par slik, kako je sestavljena.


Navojne palice so privite v lesne matice M8 dolžine 2 cm.









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo - moĆØno - kvalitetno

ƈestitke
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jap...meni je tudi vÅ”eĆØ.pa Å”e dosti bolj moĆØno je sestavljen kot vsi tovarniÅ”ki...jože dobro si tole zrihtal. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo lepo.
Å e boljÅ”e bi bilo, ĆØe bi se bil odloĆØil za bambusove(Bauhaus) ali vezane ploÅ”ĆØe iz breze(Javor).
Kako si izvrtal luknje v pokonĆØne stranice?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 10:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno s "spade" svedrom (ne vem kako se slovensko reĆØe).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si v nulo zavrtal, da si jih zabiti moral preko luknje? Ali si jih lepil?

Edit: Vidim, da si jih dal v lesne matice. Dolge izvrtine (vertikalni kosi) so pa verjetno zabiti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Hvala vsem za komentarje in pohvale.
Sem kar precej improviziral, da je vrtanje uspelo.
Najprej sem si naredil Å”ablono iz Fe valjanca, tako da ni bilo potrebno vsako luknjo posebaj merit in oznaĆØit.
PokonĆØne stranice sem najprej izvrtal ca 5 cm globoko na vrtalniku, da sem zagotovil pravi kot izvrtine. Ta vrtalnik ni bil dovolj visok, da bi vstavil daljÅ”i sveder, zato je sledilo vrtanje iz vsake strani z roĆØnim vrtalnikom in dolgim svedrom. Ko so bile luknje prevrtane sem ugotovil, da niso povsem naravnost, zato sem jih prevrtal Å”e z 12mm svedrom, tako so nastale dovolj velike luknje, da sem brez težav sestavil kompletno viÅ”ino.
Med pokonĆØne stranice in vodoravne ploÅ”ĆØe sem potem vstavil 10mm lesene ĆØepe za toĆØno pozicioniranje stranic ā€“ upam, da se bo videlo na sliki. Mizica ni lepljena in jo je mogoĆØe razstaviti, kljub temu je izredno stabilna. Celotna teža je ca 45 kg, ves material cca 130ā‚¬ in kar nekaj dela.







Najbolje in najhitreje bi bilo vrtati na CNC stroju.
Glede materiala bambus oziroma brezova ploÅ”ĆØa, oboje je tudi meni vÅ”eĆØ, za bukovo lepljeno ploÅ”ĆØo sem se kar na hitro odloĆØil, ko sem jo videl v Baumaxsu in so mi jo tudi na mero razrezali, tako je odpadlo nadalne iskanje materiala.
Lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse super, pohvale Cool . ƈe bi pa koleÅ”ĆØke zamenjal z kakÅ”nimi nogicami bi pa na izgledu pridobil veliko Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, koleÅ”ĆØki so zato, da je mizica mobilna, ker je zadaj okno in jo ĆØez dan lahko porinem nekoliko v stran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na improvizacije, je res vredno vsake hvale. Vedno so problem izvrtine ĆØe nimaÅ” pravega orodja, zato sem tudi vpraÅ”al kako si vrtal, kajti 2 ali veĆØ mm ni problem zgreÅ”iti in potem vse Å”lampasto izpade.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za ravne izvrtine bi jaz takole naredil:
1.) z rezkarjem bi potopil nožek do 5-6 cm (odvisno koliko imaŔ hoda).
2.) vzel bi "spade bit" (ploÅ”ĆØat sveder) in prevrtal preko uvodnih lukenj (v nulo ravni zaradi rezkarja.

Å e najbolje pa je da imaÅ” stojalo za vrtat.

A potem si palice zalimal (kolikor je bilo notri lufta, da ne pleŔejo vertikalni prekati/stranice)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brunoland je napisal/a:
Za ravne izvrtine bi jaz takole naredil:
1.) z rezkarjem bi potopil nožek do 5-6 cm (odvisno koliko imaŔ hoda).
2.) vzel bi "spade bit" (ploÅ”ĆØat sveder) in prevrtal preko uvodnih lukenj (v nulo ravni zaradi rezkarja.

Å e najbolje pa je da imaÅ” stojalo za vrtat.

A potem si palice zalimal (kolikor je bilo notri lufta, da ne pleŔejo vertikalni prekati/stranice)?


Tako je nisem delal z rezkarjem, bi pa sedaj tudi naredil tako, da bi z rezkarjem predvrtal kot predlagaÅ”.

Navojne palice so samo zato, da so ploÅ”ĆØe trdno privite skupaj. Niso direktno namenjene za boĆØno stabilnost zato tudi ni nobene potrebe, da bi vmesni prostor med palico in luknjo zapolnil. Dodatna boĆØna oziroma vzdolžna stabilnost je oisežena z 18 cm Å”iroko pokonĆØno ploÅ”ĆØo levo zadaj kjer je odlagaliÅ”ĆØe za CD-je.
Za toĆØno pozicioniranje pokonĆØnih ploÅ”ĆØ pa sem vstavil 10mm lesne ĆØepe. upam da je razvidno iz slik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2015 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e ena dobra ideja za hifi regal

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suntrace1



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:52
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2021 21:49    Naslov sporočila: Skupinski nakup polic iz marmorja Nero Fossile Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

potreboval bi regal za moj hi-fi sistem in pri raziskovanju sem naletel na preĆØudoviti marmor iz Maroka. Ker je moja koliĆØina premajhna, da bi mi sprejeli naroĆØilo - potrebujem ga cca. 1,5m2 - me zanima ali obstaja Å”e kdo, ki bi ga zanimalo imeti doma takÅ”en prelep kos narave?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe