Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Squeezebox tema
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 139, 140, 141  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
NiĆØ slabega o 2L. Tudi sam imam en njihov 24/192 album. Sem se malo poigral s spektralno analizo posameznih komadov in sem s svojim laiĆØnim vidom opazil, da bi kar nekaj komadov komot spravili v 96k, eden pa je zelo blizu 44,1k (priloga). Ker imamo na sliki komad, ki je deklariran kot 192k, pomeni v tem primeru najviÅ”ja vrsta na ekranu 96k. (96x2=192).


Tukaj Å”e Å”uma ni. Tale je oĆØitno upsamplan 44,1kHz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je poŔteno: za svoj denar dobiŔ polno informacijo (44,1k), ne 3/4 lufta.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NapiŔite Mortenu Lindbergu kaj ste odkrili...

LP, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2021 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se komu sanja zakaj folder skopiran s hdd in streaman s kompa (win10) predstavi skladbe brez oÅ”tevilĆØenja...po abecedi. Gre pa za live gapless album in je dost sitna zadeva. Z zunanjega hdd prek usb predvaja gapless in prikaže skladbe pravilno oÅ”tevilĆØene.
Tako da mi ni jasno. V win sem že nastavil da celotno mapo z glasbo priotizira kot glasbene datoteke, da preĆØita tudi dodatno indeksiranje itd...niĆØ ne pomaga. Takih je nekaj albumov, vsi ostali so kot mora biti.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2021 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Se komu sanja zakaj folder skopiran s hdd in streaman s kompa (win10) predstavi skladbe brez oÅ”tevilĆØenja...po abecedi. Gre pa za live gapless album in je dost sitna zadeva. Z zunanjega hdd prek usb predvaja gapless in prikaže skladbe pravilno oÅ”tevilĆØene.
Tako da mi ni jasno. V win sem že nastavil da celotno mapo z glasbo priotizira kot glasbene datoteke, da preĆØita tudi dodatno indeksiranje itd...niĆØ ne pomaga. Takih je nekaj albumov, vsi ostali so kot mora biti.



MogoĆØe kak podatek v TAGu manjka?
Predlagam da si naložiÅ” programĆØek Mp3tag in preĆØekiraÅ” in po potrebi popraviÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2021 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VĆØasih na Squeezeboxu posluÅ”am tudi radio, konkretno Val 202. Par dni nazaj sem ugotovil, da se ga ne da veĆØ posluÅ”at, link enostavno ne da niĆØ od sebe. Sem nekaj poskuÅ”al z Tune URL in pa mi enostavno ne rata. Ima Å”e kdo podoben problem in pozna reÅ”itev? Zgleda da je RTV nekaj spremenila pri IP naĆØinu oddajanja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2021 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JanezBlond je napisal/a:
VĆØasih na Squeezeboxu posluÅ”am tudi radio, konkretno Val 202. Par dni nazaj sem ugotovil, da se ga ne da veĆØ posluÅ”at, link enostavno ne da niĆØ od sebe. Sem nekaj poskuÅ”al z Tune URL in pa mi enostavno ne rata. Ima Å”e kdo podoben problem in pozna reÅ”itev? Zgleda da je RTV nekaj spremenila pri IP naĆØinu oddajanja...


Meni dela bp. Preko LMS serverja poiÅ”ĆØem to postajo in mi jo na SBT predvaja.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2021 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem posluÅ”al radio SI, vĆØasih. Že nekaj ĆØasa ne potegne veĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2021 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zdi da so se zaĆØeli problemi ko sem nadgradil LMS na verzijo 8.0.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2021 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je možno nastavit v Win10 kakorki da bi foobar predvajal fajle kot so... Brez up/down samplanja?
ƈe nastavim kot izhod USB DAC (v windows) na recimo 24/192 bo vsak fajl igral kot tak, kar se mi ne zdi pravilno. V bistvu bi rad, da gre na izhod resolucija katero nosi fajl, brez up/down samplanja, avtomatsko. Je to sploh izvedljivo?

Torej zdaj mi DAC izpiÅ”e vedno kar paĆØ nastavim na izhodu v windows.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2021 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je izvedljivo z WASAPI ali ASIO.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2021 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Je izvedljivo z WASAPI ali ASIO.

To je? Program?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To so alternativni driverji. Sam nisem nikoli uporabljal, ker nimam Windows-ov, tako da ti kaj veĆØ ne morem pomagati.

Tukaj so ena navodila za DSD z ASIO: http://www.audinst.com/en/faqs/2431?ckattempt=1
Malo pogooglaj: https://www.google.com/search?q=foobar2000+asio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Je izvedljivo z WASAPI ali ASIO.

To je? Program?


1. downloadaj in namesti (2x klikni na preneseno datoteko) foobar wasapi plug-in https://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_wasapi

2. v foobaru izberi File, Preferences, Playback, Output in v polju Device izberi vrstico, ki vsebuje "wasapi (push)" in ime tvoje izhodne zvoĆØne naprave.

Primer:


Nazadnje urejal/a benma Sre Mar 31, 2021 20:55; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Moj foobar ima nekako drugaĆØen tree pod preferences. Sem instaliral ta plug, Å”e vedno imam isti problem. Foobar je mislim da 1.6.4
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 139, 140, 141  Naslednja
Stran 140 od 141

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe