Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Squeezebox tema
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 138, 139, 140, 141  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2021 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

103 ne podpira MQA (prav tako ne 105-ka), 203 in 205- ka pa MQA podpirata - se pravi ne more predvajat MQA.
mConnect na Myteku nič ne streama - streama sam Bridge . mConnect je tukaj samo kontrolna aplikacija.

Jaz mConnect z Oppo 105 ne uspem povezat čeprav je na istem subnetu kot Mytek Brooklyn Bridge..

Ne razumem pa kako shraniš MQA glasbo - shranjevanje je zaenkrat možno samo na "mobile devices".

LP, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2021 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shranjene master albume v Tidal appu, kot priljubljene. Potem te iste albume predvaja mConnect kot master kvaliteto, Oppo media control pa kot hi-fi kvaliteto. Kvaliteta je pri tem povzeta po Tidalu.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 03:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja meni se zdi to razumeljivo, če bi imel zadno serijo Oppo predvajalnikov bi pa delalo MQA...

LP, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, drži. Pa kredit bi tudi imel Confused
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo bi bilo slišati izkušnjo nekoga, ki je primerjal kvaliteto hires flac datoteke iz lokalnega NASa s Tidal MQA istega komada na istem hardveru.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Zanimivo bi bilo slišati izkušnjo nekoga, ki je primerjal kvaliteto hires flac datoteke iz lokalnega NASa s Tidal MQA istega komada na istem hardveru.


Jaz lahko le hi res flac streaman s foobarja in master flac s Tidala primerjam.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Zanimivo bi bilo slišati izkušnjo nekoga, ki je primerjal kvaliteto hires flac datoteke iz lokalnega NASa s Tidal MQA istega komada na istem hardveru.


Sem primerjal...

Vrstni red kvalitete po mojem okusu:

1 - SACD - Oppo 105
2 - BluRay pure audio - Oppo dig out na Mytek - samo malenkost slabše kot 1
3 - BluRay pure audi Oppo 105 direktno
4 - MQA Tidal in DSD rip (direktno ali po mreži na Mytek) - ne mojem sistemu med obema ne opazim kakšne posebne razlike
5 - HiRes flac - zelo blizu 4 - zelo odvisno kakšen rip... tudi HDtracks kupljeni flaci zelo varirajo v kvaliteti - po moje so nekateri pseudo HiRes..

Kot sem omenil, to je po mojem okusu na mojem sistemu...

No še to - kam dat Vinilke - tam nekje med 3 in 4 (VPI Scout II - Dynavector)...

LP, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za zanimivo analizo. Torej, med MQA in hires flac ne slišiš bistvene razlike? Prednost MQA bi lahko bila večja izbira in cenejši dostop do Tidal MQA albumov kot če bi kupoval hires flace?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno mi je MQA bolj všeč. Zame je problem HiRes-a nekonsistenca posnetkov (HDTracks ter tudi Qobuz) - smatram, da so nekateri 16-44 samo shranjeni v 24-96 ali še više...

Vsak se lahko sam prepriča - kot sem že večkrat tukaj omenil:

http://www.2l.no/hires/

pa primerjaš...

Mislim, pa da se čas fizičnega posedovanja muzike počasi izteka...

Čeprav bom v času kulturnega praznika pri Niki kupil vsaj ducat ali dva LP-jev... Kakšen SACD bi tudi še kupil, BluRay-ev pa skoraj ni najtvi več novih...

LP, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2021 09:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

mnogi opažajo, da so nekateri albumi iz HDtracks zelo slabo zveneči.
On tem se tudi govori po svetovnih forumih. In tudi sam opažam.
Imam naprimer FLAC in WAV fajle - ripi original SACDjev in CDjev od preminulega kolega. Ti posnetki so res vrhunski. Neverjetna razlika je med temi in HDtracks albumi. Tako da...
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2021 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na slabo posnet album smo naleteli že vsi (ne glede na vrsto medija). Če je master zanič, potem tudi vse izvedenke iz tega mastera ne morejo biti kaj prida. HDtracks sam ne izdeluje/spreminja albumov. Takšne pač dobi od svojih dobaviteljev. Po mojem mnenju svojih strank ne goljufajo. Če želimo legalno priti do hi-res albumov v svoji posesti, smo pač omejeni na ponudbo, ki je trenutno na voljo.

Lahko pa tudi sami "preverjamo" kako je s posameznim hi-res komadom. Iz radovednosti sem si namestil ta program. S spektralno analizo posameznega komada lahko vidimo, če je v komadu na frekvenčnem področju hi-res res zapisanih kaj glasbenih informacij ali pa je samo luft.



Nazadnje urejal/a benma Pon Feb 08, 2021 08:46; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2021 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Na slabo posnet album smo naleteli že vsi (ne glede na vrsto medija). Če je master zanič, potem tudi vse izvedenke iz tega mastera ne morejo biti kaj prida. HDtracks sam ne izdeluje/spreminja albumov. Takšne pač dobi od svojih dobaviteljev. Po mojem mnenju svojih strank ne goljufajo. Če želimo legalno priti do hi-res albumov v svoji posesti, smo pač omejeni na ponudbo, ki je trenutno na voljo.

Lahko pa tudi sami "preverjamo" kako je s posameznim hi-res komadom. Iz radovednosti sem si namestil ta program. S spektralno analizo posameznega komada lahko vidimo, če je v komadu na frekvenčnem področju hi-res res zapisanih kaj glasbenih informacij ali pa je samo luft.



No saj jaz nisem rekel, da HDtracks goljufa stranke. Sem navedel razliko med albumom iz HDtracks in istim albumom, ki je ripan iz original SACDja in CDja.
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2021 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako dela 2L:

http://www.2l.no/hires/DXD-DSD/index.html

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 00:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nič slabega o 2L. Tudi sam imam en njihov 24/192 album. Sem se malo poigral s spektralno analizo posameznih komadov in sem s svojim laičnim vidom opazil, da bi kar nekaj komadov komot spravili v 96k, eden pa je zelo blizu 44,1k (priloga). Ker imamo na sliki komad, ki je deklariran kot 192k, pomeni v tem primeru najvišja vrsta na ekranu 96k. (96x2=192).

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu je primer še enega komada, ki je deklariran kot 192k (tokrat iz albuma, ki sem ga kupil na HDtracks). Skala y osi je povsem enaka kot na zgornjem primeru.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 138, 139, 140, 141  Naslednja
Stran 139 od 141

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe