Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Primerljivi receiver Onkyo TX-NR696
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2020 09:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

diosco je napisal/a:
LBaudio je napisal/a:
kaksne so postavke kretnice med SW in prednjimi? (LP/HP/strmina reza za oba?)

Hm, nisem ravno podkovan v tej zadevi, da bi vedel. Mogoèe bolj podrobno.

Vsaka kretnica glede na strmino reza zamika fazo - hi-pass v eno smer, low pass v drugo smer in tu lahko pride do faznega zamika med tvojim SW in prednjim sistemom, odraza pa se tako da prehod med njima ni "brezšiven" ampak povzroci, da se del spektra iznièuje med tema dvema izvoroma v delu kjer v istem fr. pasu delata oba. Na hitro to lahko zelo zmanjsas z uporabo 24dB/Oct strmin na obeh filtrih, ali z obracanjem faze enemu paru zvocnikov in z manjsim "gap-om" med obema - odvisno od strmine filtrov - s tem zmanjsujemo prekrivanje med njimi in posledicno zmanjsamo iznicevanje v tem delu.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
diosco



Pridružen/-a: Ned Jan 2020 10:14
Prispevkov: 8
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2020 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala LBaudio!
Sem kot laik nekaj èasa rabil, da sem naštudiral vse pojme ki si jih naštel. Sedaj sem zadevo kolikor toliko nastavil, da kar dobro igra.
Me pa zanima še sledeèa stvar: Receiver ima možnost upscalinga na 4k, tv katerega trenutno še èakam pa tudi. Kaj je boljše, da preko receiverja višam loèljivost signala ali naj to poène TV?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041689028
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe