Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prvi resni zvoĆØniki in ojaĆØevalec?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Alpinelinx



Pridružen/-a: Tor Jun 2008 15:29
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 24, 2008 16:13    Naslov sporočila: Prvi resni zvoĆØniki in ojaĆØevalec? Odgovori s citatom

Najprej pozdrav vsem na forumu!

Sem novinec v svetu hi-fi, vendar sem že od malih nog imel priložnost posluÅ”ati relativno dober zvok. V osemdesetih letih je fotr kupil za tiste ĆØase dober Sansui sistem in Acoustic Research zvoĆØnike. Ta kombinacija je blagodejno vplivala na ĆØutila naÅ”e družine slabih 20 let.

Generacije se menjajo, problem ostaja isti: Kje zaĆØeti?
ObraĆØam se na vas za nasvet. Moj brief bi izgledal nekako takole:
    - s partnerko se seliva v novo stanovanje in oba imava rada dober zvok
    - v septembru priĆØakujeva prvega novorojenĆØka in bi mu rada privoÅ”ĆØila kvaliteten zvok že od samega zaĆØetka
    - TV, surround sound in podobne video zadeve so nama sekundarnega pomena
    - Avdio-video sistem bi rada zaĆØela z kvalitetnim parom zvoĆØnikov, ojaĆØevalnikom in CD/DVD enoto
    - Prostor v katerem bo AV sistem je klasiĆØna dnevna soba v stanovanju.
    - Radio mora biti tudi vkljuĆØen (amp.+tuner = receiver?)
    - Zelo nama je važno, da bo dober zvok tudi pri "sobni" jakosti
    - Viri glasbe bodo CDji, iPod in prenosnik.
    - PosluŔava zelo Ŕirok spekter glasbe. Partnerka je "stara" rokerka, jst pa bivŔi party-goer z afiniteto do dobrega vokalnega chicago house-a in sorodnih electro ritmov.
    - ali se bo dalo takŔen sistem nadgraditi za povezavo z video sistemom?
    - predviden budget je EUR 1300-2000 max. (zvoĆØniki, cd/dvd, ojaĆØevalnik/receiver)

Vnaprej hvala za vse predloge in nasvete!
_________________
*********************
brez muzke mi živeti ni...
*********************
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 24, 2008 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi si rad omislil novo opremo?
Koliko pa je velika soba?

Za ta denar se dobi že kaj kvalitetnega.

Prvi resni ojaĆØevalci za ta denar ki mi padejo na pamet so:
- NAD C325BBE (okoli 350ā‚¬)
- NAD C352 (okoli 450ā‚¬)
- NAD C372 (okoli 700ā‚¬)
- Cambridge Audio Azur 540A V2 (okoli 375ā‚¬)
- Cambridge Audio Azur 640A V2 (okoli 475ā‚¬)
- Audio Analogue Primo Settanta (okoli 625ā‚¬)
- Marantz PM7001 (okoli 425ā‚¬)

Marantz je mogoĆØe malenkost manj transparenten kot ostali naÅ”teti, ampak nekaterim pa je vÅ”eĆØ. Cambrige Audio je zelo umirjen, kar mehak in prijeten za posluÅ”anje. NAD pa je malenkost trÅ”i kot CA. Sta pa si to kar enakovredna ojaĆØevalnika, ki vsak paÅ”eta na razliĆØne zvoĆØnike.

Za CD/DVD ne bi znal niĆØ reĆØt, to nekak ni moje podroĆØje. Se pa pogosto uporablja kar CD predvajalnik enakega podjetja kot ojaĆØevalec. Ne NAD, ne CA ni slab CD predvajalnik.

Z zvoĆØniki pa je tako.. V preteklih dneh sem jih kar nekaj preposluÅ”al, saj sem tudi sam izbiral nove. PosluÅ”am veliko rocka, malo metala, obĆØasno pa me zanese tudi v nežnejÅ”e vode. OdloĆØil sem se za B&W 685. Meni je to odliĆØen zvoĆØnik, v sloveniji pa pride nov par okoli 590ā‚¬, mogoĆØe bi bilo vredno it posluÅ”at kakÅ”en boljÅ”i model iz serije 6. KakÅ”en 684 ali 683..
Zanimiv zvoĆØnik je tudi Wharfedale Diamond 9.2 ki pa ima res smeÅ”no ceno glede na kvaliteto. Mislim da pride okoli 250ā‚¬ par, in zvoĆØnik je za ta denar super, sploh ĆØe se mu nameni kvalitetno elektroniko. Slovenija je z zvoĆØniki Å”e kar dobro založena. Najbolje da se oglasiÅ” v Inteku ali Vklopu, kjer imajo res veliko izbiro ter tam prisluhneÅ”. V Big Bangu imajo Dali ter JBL zvoĆØnike, ki so tudi vredni malo pozornosti. Nekje v 400ā‚¬/par rangu je tudi KEF iQ3, malo viÅ”e pa KEF iQ5, ki jih Å”e nisem sliÅ”al, sem pa prebral kar nekaj hvale na njihov raĆØun. Za okoli 600ā‚¬ za par se dobi odliĆØne zvoĆØnike Dynaudio Audience 42, ki pa zahtevajo zelo dobro elektroniko, in so glede komponent kar zbirĆØni.. tako da so mogoĆØe malo ven izven budgeta.
Izbire je veliko, res veliko. Najbolje je res obiskati nekaj dobro založenih trgovin, pa tudi v avdio trgovinah znajo biti prodajalci kar prijazni ter pomagat pri izbiri.

Tak sistem se da ĆØisto lepo povezat na video sistem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej se ustavi pri zvoĆØnikih. Najdi trgovca ki ti je pripravljen demonstrati zvoĆØnike. PrepriĆØaj se da ni priklopljeno na prva j***a ampak na nekaj srednje spodobnega. Ko se odloĆØiÅ” za ene zvoĆØnike (to je naĆØeloma dokaj lahko le ne kompliciraj preveĆØ osredotoĆØi se na tiste ki so ti resniĆØno najbolje zveneli) se zmeni da ti gor priklopijo ojaĆØevalce kar jih paĆØ imajo na izbiro morda pa ti dovolijo da "svojega" prineseÅ” katerga si si "sposodil" v drugi hi-fi trgovini. Potem pljuni ven denar in odnesi kupljeno domov.

ƈe misliÅ” furat Å”e kake divx-e v prihodnosti si najdi en spodoben divx player (philips je Å”e kar dober in ima kvaliteten transport) in se ne obremenjuj z pregreÅ”no dragimi dvd playerji. Zagotovi si Å”e en spodoben kabel (pa bog ne daj bogastva zanj, ĆØe boÅ” kdaj hotel zapravljat za to bo Å”e ĆØas). Dober bo vsak bakreni vodnik s presekom 2.5mm2 ali veĆØ, 4mm2 naj bo maximum. Tudi v OBI-ju dobiÅ” ali celo mercatorju. Kabli naj bodo kratki (izmeri prej).

Nato doma vse skupaj priklopi in naredi diplomsko glede postavitve zvoĆØnikov saj do odliĆØnega zvoka ti majka le Å”e optimalna postavitev ki pa je daleĆØ najpomembejÅ”i faktor. Stanovanja v blokih so veĆØinoma akustiĆØno neprijazna. Veliko betonskih sten je groza, siporex stene pa so ok.

Glede na to, da nimamo vsi enakih želja in uÅ”es ti zvoĆØnikov ne bom priporoĆØal. Le te si posluÅ”aj sam in verjemi vase. Tisti ki ti bojo najbolj lepo igrali jih tudi odnesi ĆØetudi je prijatelj rekel da to ne gre skupaj ali da kao ni dobra firma ipd.

Å e zadnji nasvet. NajveĆØ zapravi za kvalitetne zvoĆØnike nato pa za integrirca. Ostalo je drobiž. Ne glej preveĆØ na karakteristike raje malo veĆØ posluÅ”aj. Zdrava pamet naj bo pravilo, da ne upariÅ” kake max 80w zvoĆØnike s kakim 2x 200W DJ ampom. ;D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alpinelinx



Pridružen/-a: Tor Jun 2008 15:29
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomoĆØ!

Nekako se nagibam k B&W 685. Sem posluÅ”al mal starejÅ”e iz serije 6 (601 ali 603?) pri prijatelju in že tisti so me navduÅ”ili. Dnevna soba ni prav velika zato veĆØjih zaenkrat verjetno ne potrebujem. ƈe se bo pa kasneje kaj prostih sredstev nabralo, lahko pa Å”e vedno 685-ke obdržim kot zadnje zvoĆØnike in dokupim nove oz. veĆØje v stilu 684 ali 683 kot prednje.

Imam pa Ŕe Ŕe nekaj vpraŔanj.
    - KakÅ”no je pa vaÅ”e mnenje glede receiverjev oz. AV receiverjev. Ali je smiselno že zdaj investirat v AV receiver, ĆØe mislim kasneje integrirat sistem z videom? Ali prihaja do izgube stereo kvalitete pri temu? ƈe bi recimo namesto ojaĆØevalnika kupil AV receiver tipa Cambridge Audio 540R v3, NAD AV sprejemnik NAD T744 ali NAD AV sprejemnik z DVD predvajalnikom NAD L53?
    - Ali veste morda, ĆØe pridejo B&W 685-ke s stojali ali brez?
    - Lahko priporoĆØate kakÅ”ne konkretne CD/DVD/Divx playerje? (max.EUR 250)?


Lep pozdrav!
_________________
*********************
brez muzke mi živeti ni...
*********************
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
11duc



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 22:40
Prispevkov: 84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mogoĆØe odgovor ne leži v novih napravah. na second hand tržiÅ”ĆØu imaÅ” veliko komponent odliĆØnih kvalitet in nizkih cen (seveda glede na njihovo nabavno vrednost). z nekaj znanja in sreĆØe pri nakupu, lako za ta denar katerega imaÅ” na razpolago sestaviÅ” odliĆØen sistem z katerim boÅ” zadovoljen veliko let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno bi Å”el že zdaj na AV reciever in ne kasneje prodajal poÅ”ten stereo integrirc - katerga bi verjetno nekoliko pogreÅ”al. Poglej kake onkyo, yamaha, nad, marantz, denon in ostale AV recieverje. Sam imam Pioneerja viÅ”jega razreda in sem presreĆØen. Poskusi kar imaÅ” možnost pa poglej kje na kako akcijo saj lahko dobiÅ” kaj res poÅ”tenega za manj denarja. Novi modeli prinaÅ”ajo nove standarde in oh in sploh a 95% te krame ponavadi ne rabiÅ”. Tudi HDMI ki je za mnoge MORA BIT! je lahko povsem brezvezna pritiklina. Sliko Å”e vedno raje furam prek komponentnih kablov (analogno) in mi je slika kljub na papirju karakteristiĆØno slabÅ”a mnogo bolj prijetna na oko.
J..... tehniĆØne lastnosti ĆØe je slika pol slabÅ”a. Enako za audio.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V rangu 590eur je kar nekaj zvoĆØnikov, zato se nebi omejil samo na B&W. ƈe misliÅ” skup spravit surround, obvezno receiver, je pa problem, ker marsikdo gleda karakteristike, ne scekira pa zvoka. Recimo kar je uporabnega od karakteristik je za moje pojme samo obĆØutljivost zvoĆØnikov, ker potem vnaprej veÅ” da recimo ob 86dB bo vaÅ” ojaĆØevalnik malo bolj Å”vical kot ob viÅ”ji obĆØutljivosti. Filma si brez surrounda ne morem zamislit. Sam imam v surround sistemu NAD T753 V2 receiver, zadeva dela ĆØisto spodobno na System Audio zvoĆØnikih, subwooferja pa sta Audiovector in Mirage. Skoraj nujno je potrebno imeti nastavitve za oddaljenost posameznih zvoĆØnikov. Kar pa najbolj buri duhove na surround sceni je podpiranje novejsih HD audio formatov. Firma, ki je najbolj na tekoĆØem glede tega je Onkyo, seveda pa ni vse v procesiranju najnovejÅ”ih formatov. Vsake toliko ĆØasa vidim kako ima folk postavljene zvoĆØnike - ĆØisto sfaleno, ni cudno da ni obĆØutka surrounda. Že dolgo nazaj ko so bile po mojem mnenju Yamahe bolj na nivoju kot danes sem posluÅ”al sistem B&W-Yamaha, eden radkih odliĆØno postavljenih in nastavljenih HT sistemov. Sistem sele takrat zaÅ”pila ko je vse nastavljeno kot je potrebno, od postavitve zvoĆØnikov, suba, nastavitvijo suba, nastavitvijo receiverja (jaz sem porabil takrat 1 mesec za stelanje receiverja in nastavljanje zvoĆØnikov, se kable sem vmes spreminjal)....
Vglavnem receiver sigurno da,eni normalni kabli, stojala seveda zraven zvocnikov ne dobis - a dobis prtljaznik za avto skupaj z avtom? DVD player nekej a la Onkyo, Pioneer... samo ne kaksnih poceni jajc kupit a la Yamada, Xoro in podobno, ker je zvok grozen, vsaj iz njihovega DAC-a je pa res, da zadevo priklopis na receiverjev DAC, sam bi vseeno sel h kaksenmu boljŔemu playerju.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 27, 2008 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Komot lahko kupiÅ” kaka "poceni j***a" saj boÅ” itak fural digitalen interkonekt. Verjetno si želiÅ” prostorskega zvoka iz DVD-jev in Divx-ov. Ker pri krÅ” playerjih je križ ravno DAC bo le tega posodil spodoben reciever, tako da se zaradi glasbe ni kaj extra bati. Ker potem divx playerju ostane za kvalitetno predvajanje samo Å”e nabor kodekov in kvalitata transporta lahko mirno vzameÅ” philipsa za 50 ojro. ƈe boÅ” dal 200 ojro ne boÅ” na glasbeni fronti pridobil praktiĆØno niĆØ kaj. Zakaj philips? Robusten približno vÅ”eĆØen izgled in dobro podprt glede firmwarejev. Xoro je ropotuljica in ni znan po kvaliteti mehanizma, ostalo pa je baje kar solidno. Jaz imam philipsa in sem ga poÅ”teno preklel. Potem sem poskusil Å”e ostalo Å”aro v tem rangu in sem na koncu priÅ”el do zakljuĆØka... da je prekleta kanta a Å”e vedno kakovostnejÅ”a pred ostalimi v razredu. Nima nobenih težav pri branju.

Glede philipsa imam kar alergijo na to znamko že dolgo let. Brivniki nasploh. Sem paĆØ pogoltnil cmok in ga kupil. Med vsemi je Å”e najmanjÅ”e zlo hehe. No ja vsaj trenutno. Pioneerji so baje tudi dobri le doberga stotaka ojrov boÅ” moral odÅ”tet in tudi nekaj podpore pri predalavi firmwareja imajo. Sposodi si kakega pri prijatelju pa ĆØe je ok idi i kupi. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje in dekleta prosu bi za pomoĆØ. Sam sem ljubitelj glasbe tudi igram jo, ampak do sedaj sem zmeraj posluÅ”al glasbo na mojem kenwood hiÅ”nem kinu. Ja vem žalostno.

Uglavnem rad bi nabavil reciever in par zvoĆØnikov. Denarja ni veliko ampak za zaĆØetek bo bolje kot pa sedaj. Za reciever sem gledu onkyo http://www.ideo.si/?k=art&kat=378&art=7035 , to pa zato, ko bo veĆØ denarja imam namen narediti hiÅ”ni kino s projektorjem in bom nucal veĆØ kanalov za soround. Zaenkrat bom imel sistem samo za posluÅ”anje glasbe, vir pa bo PC z mp3. PosluÅ”am predvsem domaĆØo, ter rock/dance komade.
Sedaj bi vas prosu da mi malo poveste kaj bi se mi splaĆØalo kupiti, kaj paÅ”e skupaj ipd. Zenkrat bi kupo reciever + 2 zvoĆØnika. Žal se na hi-fi ne spoznam, zato vas prosim tudi za kakÅ”en link od zvoĆØnikov ali recieverja. Cenovno pa bi Å”el nekje do 500ā‚¬ mogoĆØe 600.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e eno vpraÅ”anje mam. Danes sm v trgovini "od A do Ž" dobil ponudbo za zvoĆØnike Jamo S606 za 350ā‚¬ za par. Zanima me se jih splaĆØa vzeti za tak denar? Ter kakÅ”en ojaĆØevalec je potreben da bi gnal nato to stvar ? Predlagate katere druge zvoĆØnike za tak denar?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V zvezi receiverja ti nažalost ne znam priporoĆØiti niĆØ pametnega, saj tega segmenta ne spremljam. Od poceni zvoĆØnikov pa bi ti vsekakor priporoĆØal posluÅ”anje aktualnih Wharfedalovih Diamond modelov 9.1, 9.2 in 9.4. Za denar kolikor stanejo Diamondi zvenijo odliĆØno.

http://www.mimovrste.com/katalog/znamka.php?kti=9784

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aha hvala za priporoĆØilo. za serijo s606 spraÅ”ujem ker je trenutno znižana iz 450ā‚¬na 350ā‚¬
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa tudi Dali Concept serija se na veliko kupuje. Niso niĆØ posebnega, so pa za ta denar kar ok, imajo pa tudi kar visoko obĆØutljivost(ne potrebujejo moĆØnega ojaĆØevalca).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aha potem bolje kupiti dali concept?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar ti zveni bolje Smile


Po mojem mnenju je velikokrat pametno kupiti zvoĆØnike z visoko obĆØutljivostjo(sploh kadar se gre za cenejÅ”e stvari), ker je Å”ibkih recieverjev veliko ter so poceni, moĆØni pa so zelo dragi.

ƈe te zanima, imam eno cenejÅ”o Yamaho preveĆØ.. (5.1 reciever), za nek majhen denar. Najprej pa ĆØakam soforumaÅ”a kaj bo rekel ker ga je enkrat zanimala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe