Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

East of Eden
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 18:08    Naslov sporočila: East of Eden Odgovori s citatom

To je bila ena kultnih skupin iz samega začetka 70-tih.Imel sem vse njihove plošče, toda enkrat koncem 70-tih sem kupoval nov avto.In ker je manjkalo denarja, sem razprodal vso zbirko LP plošč, ki sem si jo nabral dobesedno z odtrgovanjem od ust.V njej so bili pravi biseri(recimo vse prve plošče založbe ECM), do katerih nikoli nisem več uspel priti.
Sem štejem tudi albume te skupine.Ima kdo njihove LP-je ali pozna koga, ki jih morda ima, pa bi mi jih bil pripravljen proti plačilu presneti na CD-je?
Gre predvsem za"Mercator Projected" in "Snafu". Sicer kar nekaj obstaja na YouTube, a zvokovna kakovost je dokaj uboga.Hvala za vsako informacijo!
Ne najdem tudi fantastične plošče Rahsaana Rolanda Kirka, katere naslov pa sem pozabil.Ena cela stran je en sam 20 minutni komad, ki ga Kirk izvede navidezno v enem samem dihu.Na drugi strani je več komadov.Naziv imajo po letnih časih, eden pa mislim, da se imenuje Celestial Bliss.Si kdo ve kaj pomagati s tem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 20:01    Naslov sporočila: Re: East of Eden Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
To je bila ena kultnih skupin iz samega začetka 70-tih.Imel sem vse njihove plošče, toda enkrat koncem 70-tih sem kupoval nov avto.In ker je manjkalo denarja, sem razprodal vso zbirko LP plošč, ki sem si jo nabral dobesedno z odtrgovanjem od ust.V njej so bili pravi biseri(recimo vse prve plošče založbe ECM), do katerih nikoli nisem več uspel priti.
Sem štejem tudi albume te skupine.Ima kdo njihove LP-je ali pozna koga, ki jih morda ima, pa bi mi jih bil pripravljen proti plačilu presneti na CD-je?
Gre predvsem za"Mercator Projected" in "Snafu". Sicer kar nekaj obstaja na YouTube, a zvokovna kakovost je dokaj uboga.Hvala za vsako informacijo!
Ne najdem tudi fantastične plošče Rahsaana Rolanda Kirka, katere naslov pa sem pozabil.Ena cela stran je en sam 20 minutni komad, ki ga Kirk izvede navidezno v enem samem dihu.Na drugi strani je več komadov.Naziv imajo po letnih časih, eden pa mislim, da se imenuje Celestial Bliss.Si kdo ve kaj pomagati s tem?


East of Eden lahko enostavno kupiš na:
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/search-handle-url?_encoding=UTF8&search-type=ss&index=music&field-artist=East%20Of%20Eden
Sam imam JigAJig, vendar bi ga moral poiskati nekje med maso...



Rahsaan Roland Kirk: Prepare Thyself to Deal With a Miracle

1. "Salvation and Reminiscing" - 5:22
2. "Seasons: One Mind Winter/Summer/Ninth Ghost" - 9:37
3. "Celestial Bliss" - 5:40
4. "Saxophone Concerto: Saxophone Miracle/One Breath Beyond/Dance of Revolution" - 21:00

Imam.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy
Ja, gre točno za to Kirkovo ploščo!Hvala za naslov, tako jo lahko začnem iskati!Torej nisi zastonj jazz! Wink
Glede Amazona pa bi samo vprašal ali naročanje in pošiljanje k nam dejansko funkcionira.Vem, malce naivno vprašanje.Sem že velikokrat naročal iz tujine, pri čemer nisem imel niti ene slabe izkušnje, a ravno pri Amazonu še nisem! Embarassed
Če enkrat hvala, si mi ogromno pomagal!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Very Happy
Ja, gre točno za to Kirkovo ploščo!Hvala za naslov, tako jo lahko začnem iskati!Torej nisi zastonj jazz! Wink
Glede Amazona pa bi samo vprašal ali naročanje in pošiljanje k nam dejansko funkcionira.Vem, malce naivno vprašanje.Sem že velikokrat naročal iz tujine, pri čemer nisem imel niti ene slabe izkušnje, a ravno pri Amazonu še nisem! Embarassed
Če enkrat hvala, si mi ogromno pomagal!

Brat ima njihov CD ali dva...
Na mojem disku imam Jig a Jig.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Very Happy
Ja, gre točno za to Kirkovo ploščo!Hvala za naslov, tako jo lahko začnem iskati!Torej nisi zastonj jazz! Wink
Glede Amazona pa bi samo vprašal ali naročanje in pošiljanje k nam dejansko funkcionira.Vem, malce naivno vprašanje.Sem že velikokrat naročal iz tujine, pri čemer nisem imel niti ene slabe izkušnje, a ravno pri Amazonu še nisem! Embarassed

Naročanje pri Amazonu je brez problemov ! V vsej zgodovini naročanja so mi samo enkrat poslali defektno plato(brez ovitka) in na pritožbo sem takoj dobil še eno-brez vračanja .
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, sedaj, ko sem dobil tudi naslov Kirkove plošče, je bila mala stvar jo najti pri Amazonu, kjer bom vse skupaj v naslednjih dnevih naročil.
Ne gre pa pri tem zgolj za čisti glasbeni vidik teh plošč, temveč predvsem za to, da sem bil na njih tudi nekako čustveno navezan.
Nekatere sem vmes že brez zelo velikih težav dobil(recimo Odpotovanja Tomaža Pengova), zaenkrat še zaman iščem eno prvih samostojnih plošč Peter Hammilla(ex-Van der Graaf Generator), kateri sem tudi pozabil naslov.
ECM izdaje pa sem uspel dobiti prav vse, čeprav kot CD-je.
Še enkrat se zahvaljujem za pomoč! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej, ko gledam tule po Amazonu, vidim, da stvari niso prav poceni.Razumem prav, da ko naročiš od partnerja Amazona, moraš na vsak CD plačati še 13€ poštnine?!Da bi torej za 3 CD-je plačal kar 40€?
Dosti ceneje je direktno s skladišča Amazona, a tam je izbor bistveno manjši, pa tudi osnovna cena praviloma dosti višja.Je nekako tako ali si narobe razlagam? Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krokar hvala za tole temo, na tale UK "underground" band sem kar nekako pozabil.


Poglej še tule, če se kaj najde. Sam sem že nekajkrat tule naročil.

http://www.grooves-inc.com/advanced_search_result.php?jsvar=&categories_id=&keywords=East+of+Eden+&x=57&y=6

Nad 20 eur je poštnina brezplačna, do 22 eur je brez carine/DDVja, ker je trgovina v švici.
Jaz sem vedno uspel sestavit košarico nekje vmes, tako da sem naročil večinoma po dva cd-ja. Se vedno najde še kak cd za cca 5 eur in tako kombiniram košarico.

Slabost... tri tedne, mesec dni, da dobim domov Evil or Very Mad

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za sugestijo!
Sicer pa malce poleta v zgodovino:
Pisalo se je l.1972, ko je skupina East of Eden gostovala v Ljubljani v Hali Tivoli in če se prav spomnim, je bil to sploh prvi pravi rockovski koncert pri nas.Čeprav so bili takrat že v razpadanju in z njimi sploh ni bilo več njihovega alfe in omege Dava Arbusa, pa je bilo za polno halo to izjemno doživetje.Zasenčil ga je potem kako leto kasnejši res izjemen koncert še večjih legend in tedaj v polni sestavi banda, ki je slišal na ime Jethro Tull.
Ampak ti so ostali prisotni še veliko dlje, do njihovih plat sploh ni težko priti, East of Eden pa so praktično utonili v pozabo.Nekateri menijo, da so bili preveč pred časom.
Sicer pa je iz onih časov še precej veliko odlične muzike, ki je danes pozabljena, ker pač ni bila klasično komercialna.Takole na brzino mi recimo pade v glavo skupina Curved Air, kjer je tudi bila v ospredju violina, pa fantastična pevka Julie Driscoll(njena interpretacija skladbe Road to Cairo je zame še dandanašnji najboljši komad), pa recimo skupina Taste z izjemnim Rory Gallagherjem itd.itd.
Evo, toliko malce za nas stare nostalgike! Embarassed Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...in rodil se je pastirski rock Very Happy
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

orc.perc je napisal/a:
...in rodil se je pastirski rock Very Happy

Tega pojma pa ne poznam! Question Shepherd Rock?Ga vsaj na prvih straneh Googla tudi ni! Shocked A bi pojasnil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Hvala za sugestijo!
Sicer pa malce poleta v zgodovino:
Pisalo se je l.1972, ko je skupina East of Eden gostovala v Ljubljani v Hali Tivoli in če se prav spomnim, je bil to sploh prvi pravi rockovski koncert pri nas.Čeprav so bili takrat že v razpadanju in z njimi sploh ni bilo več njihovega alfe in omege Dava Arbusa, pa je bilo za polno halo to izjemno doživetje.Zasenčil ga je potem kako leto kasnejši res izjemen koncert še večjih legend in tedaj v polni sestavi banda, ki je slišal na ime Jethro Tull.
Ampak ti so ostali prisotni še veliko dlje, do njihovih plat sploh ni težko priti, East of Eden pa so praktično utonili v pozabo.Nekateri menijo, da so bili preveč pred časom.
Sicer pa je iz onih časov še precej veliko odlične muzike, ki je danes pozabljena, ker pač ni bila klasično komercialna.Takole na brzino mi recimo pade v glavo skupina Curved Air, kjer je tudi bila v ospredju violina, pa fantastična pevka Julie Driscoll(njena interpretacija skladbe Road to Cairo je zame še dandanašnji najboljši komad), pa recimo skupina Taste z izjemnim Rory Gallagherjem itd.itd.
Evo, toliko malce za nas stare nostalgike! Embarassed Smile


Ko omenjaš prve rock koncerte pri nas in pevko Julie Driscoll - tam nekje okrog leta 1970 je bil koncert Bryan Auger & Oblivion Express. Ta dan smo seveda špricali gimnazijo in se z vlakom peljali v "prestolnico".
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
orc.perc je napisal/a:
...in rodil se je pastirski rock Very Happy

Tega pojma pa ne poznam! Question Shepherd Rock?Ga vsaj na prvih straneh Googla tudi ni! Shocked A bi pojasnil?


napačen jezik gledaš... ćobanski rock - a.k.a. Bijelo Dugme Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S prvih koncertov še morda zanimivost:
Ker se pa se naj bi na mračnih tribunah na veliko kadila trava, je policija zahtevala, da morajo le-te biti tudi med koncertom osvetljene.Mislim, da je bilo ob gostovanju tedaj zelo popularne skupine Nazareth, ko so se ti uprli, da bi nastopali ob polni osvetlitvi(koncemkoncev je bil tudi light show sestavni del predstave!) in je koncert zamujal kaki 2 uri.Potem je bil pač sklenjen nek "polmračni" kompromis.
Nastop pa je napovedoval tedaj še dokaj mladi Tomaž Domicelj, ki pa je vedno imel smisel za (samo)prezentacijo.A ko je začel malce preveč govoriti, ga je skupina po kratkem postopku zabrisala z odra. Twisted Evil
Trajnih duševnih posledic pa očitno to pri njem ni pustilo... Wink
Sicer pa je bilo tako, da je glede uživanja mamil bil na slabem glasu Bum Festival, kjer se je res vse sorte dogajalo.Potem se je to za nekaj časa posplošilo (v glavnem neupravičeno) kar na vse koncerte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2010 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc, na linku, ki si ga podal, sem naročil par stvari, ki se jih res veselim in še po zelo ugodni ceni!Pa za povrhu še brez poštnine! Very Happy
Med drugim par CD-jev od Alice Coltrane, par CD-jev, ki so mi še manjkali od Jana Garbareka in Terje Rypdala, plato, ki sem jo že nekaj časa iskal od Peter Hammilla, pa dve od Netrbko, pa nekaj koncertnih DVD-jev...
East of Eden bodo pa naslednjič, ker bo treba malce dlje počakat.
Še enkrat hvala! Exclamation
Žal pa dotične plate od Kirka nimajo, a vse tudi ne more biti!Tisto bom pač naročil pri Amazonu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe