Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gradnja HTPC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2010 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

si ti še vedno odločen za ločeno grafo?

tukaj je še en primerek z izboljšanim hlajenjem
Asus EAH5750 Formula
http://www.silentpcreview.com/asus-5750

prava formula Smile

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2010 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jup sem ze narocil robo, tako da bo do konca tedna vec ali manj pri meni doma. Narocil pa sem Sapphire HD 5750 Vapor-X kartico. V idle trosi le 16W. Je mal drazja, ampak ima pa tudi inovativno hlajenje

Vec o tem pa tule ... KLIK ...

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2010 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vidim da imaš vse naštudirano Very Happy

kje si kupil komponente, slo ali tujina, okvirna cena?

kateri media center boš imel naložen

http://www.team-mediaportal.com/
http://xbmc.org/
....

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2010 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
ja tehnicno sem uspel kolko toliko nastudirat, da ne bo prevec hrupno, pa da ne bo grelo. Nekaj idej sem dobil tudi tu na forumu, tako da so bile sugestije tudi zelo dobrodosle. Sem pa vecinoma nabavil vse pri nas (sestavi.si, vse se je dalo dobit, fine cene in super online support, lahko samo priporocam). Edino ohisje pa DVB-C TV tuner sem kupil prek E-baya v Nemciji.

No, sicer pa, ko bom skupaj metal, bomo mal poslikal pa kej napisal, za tiste ki vas to zanima.

Kar se pa tice softwara pa ze imam nekaj zadevc dol Xbmc in bom sigurno poskusil prek njega. Mi je ze znana zadeva z Xboxa in zame prijazna in ucinkovita. Poskusil bom pa sigurno se Windows Media Center pa videl kaj mi bo boljse. Pa sigurno se kaj, ko bom zadeve spoznaval. Sicer pa bo ta HTPC multifunkcijski in bom verjetno na njem uporabljal tudi klasicen software za internetne komunikacije in se kaj.

Glede diskovja pa sem se odlocil, da bom 2x WD Green Power 1,5TB nasraufal v delovno masino in postavil v Raid 1 polje (mirroring). V HTPC pa dal najverjetneje zaenkrat 250GB diskic, kar bo cist dost. Sharing diskov pa bom uredil preko LAN omrezja. Kasneje, ko bodo kdaj SSD diski cenejsi pa kaj od tega. Zaenkrat so zal se predragi zame.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vsekakor poslikaj in opiši uporabniško izkušnjo

ravno software je tisti ki bi ti lahko povzročal probleme, tv kartica, pilot...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tice TV kartice Terratec Cinergy C PCI HD imam z njo ze polletne izkusnje, saj jo imam isto v delovnem racunalniku. Software je prilagodljiv in fajn. Tudi recording programov dela izvrstno, sploh prebujanje iz hibernation mode ipd. HD programi tudi delujejo brez najmanjsega problema ali zatikanja. Tako, da jo vsekakor priporocam za HTPC. Poleg pride tudi remote in se potem se z zadevo upravlja kot z navadnim DVB-C TV jem.



Vzel sem pa tudi tisto Logitech MX Air misko. Je zanimiva in omogoca zanimivo upravljanje.

Video review

Daljinec bom jemal mal kasneje, ker jih moram se malo nastudirat prej in najprej pac probat s periferijo, ki je nujna kako se upravlja, pol pa dalje.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
j-dls



Pridružen/-a: Čet Mar 2010 18:22
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 25, 2010 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlična tema! Cool

Hvala za vse informacije, če me bo kaj zanimalo pa pridem še kaj naokrog povprašat! Wink
_________________
avtoakustika ni za vsazga
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 25, 2010 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfincek, kdaj dobiš vso robo?
ne pozabit poročat kako je izpadla integracija vsega sw in hw

pomembna je enostavnost uporabe, kaj pomagajo odlične komponente če rabiš 15 min da poženeš film

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 27, 2010 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

90% robe je doma; evo skatlce....


Zadnjih nekaj dni sem bil na biznis tripu, in ni bilo zal nic casa bezat zadnjega trgovca. Cakam se motherboard pa tipkovnico. Dobim najverjetneje v torek zadevo. Naslednji konec tedna pa se lotim sestavljanja.
lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igorm



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 13:33
Prispevkov: 169
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 28, 2010 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko boste testirali različne možnosti upravljanja svojega novega HTPC-ja predlagam, da probate:
1. Boxee (www.boxee.tv) - meni prijetno presenečenje, zanekrat beta obeta

2. XBMC (www.xbmc.org) - starosta med HTPC programi, meni odlično služi na "odsluženem" XBOX-u
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na temo boxee je tukaj članek:

http://www.monitor.si/clanek/boxee-odrasca/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 03, 2010 00:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
pravkar sem skupaj sestavil HTPC. S prve dela bp . Trenutno imam odprto masino, glavo imam stran 30cm in je tih kot miska. Mislim, da cujem zgolj samo disk. Danes sem se igrackal samo z BIOS nastavitvami, jutri pa instalacija in kofiguracija. Potem pa ena reportaza.



Konfiguracija:
Case: SilverStone LC17
Motherboard: Gigabyte GA-MA770-UD3 Rev 2.0
CPU: AMD Athlon II X2 240e, 2,80GHz, Dual Core, AM3 (45W)
HSF: Xigmatek HDT-S983 Nepartak
RAM: Mushkin Essential Series 2 x 2Gb DDR2 (800MHz)
GPU: Sapphire Radeon HD5750 Vapor-X, 1Gb DDR5, PCIE, 2xDVI/HDMI/DP Lite
PSU: Cooler Master Silent Pro M 500W
TV-Tuner: Terratec Cinergy C PCI HD CI (DVB-C + CI modul)
HDD: Hitachi Deskstar 250GB IDE
HDD Multimedia Server: 2x WD Green Power 1,5Tb 64Mb cache SATA2/300 WD15EARS, v delovni masini v RAID 1 konfiguraciji, sharing preko LAN
DVD-RW: Samsung SH-S183A
Mouse: Logitech MX Air
Keyboard: Logitech diNovo Edge (se cakam, pride sele cez slab mesec)


lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 03, 2010 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

notranjost izgleda lepo, veliko prostora...

kaj spodaj na sredini je eide kabel, je potreben?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 03, 2010 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jup placa je res veliko, HTCP je hladen kot spricer in tisji od XBOXa, ki je imel zgolj en vent + en disk. Sem ga ze prikljucil v sistem danes in najprej so bile opazne znatno bolj zive barve in veliko boljsi zvok. Sedaj je treba vse to skalibrirat in nastavit kot je treba. Sem pa instaliral tudi ze XBMC in je res skoraj identicen zadevi z XboXa se pocutim domac.
Kar se tice IDE kabla v kisti je potreben, saj sem v masino namontiral star 250Gb IDE disk. Nove Sata diske sem dal v delovno masino in jih sheram preko mreze.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2010 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hardwarski del: sestavljanje HTPCja

Se javljam, da opisem malo vec glede same sestave, konfiguracije, instalacije in same uporabe HTPCja.

Sama konfiguracija je napisana tri poste visje. Uspelo mi je integrirati se daljinec in IR enoto od XboXa, tako da je sedaj HTPC pridobil prakticno popolnoma enako funkcionalnost in funkcije kot sem jih imel prej na XboXu in sicer z rabe XBMC. A must bi rekel za vsak HTPC!

Pa pojdimo najprej h hardwaru. Vecino komponent sem nabavil pri Sestavi.si. Jih lahko samo pohvalim, imajo direkten kontakt preko MSN in nakup sem nredil kar interaktivno preko MSN. Dobil sem zadeve, ki jih druge prodajalne v Slo niti nimajo. Zgleda, da del robe nabavljajo tudi od grosistov z Avstrije in Nemcije. Npr Athlona II X2 240e in hladilnik Xigmatek, sem nasel zgolj samo pri njih. Cene so ugodne, profesionalnost in odzivnost pa nad pricakovanji. Tako, da fantje, k vam se pa se sigurno vrnem.
Ohisje sem nabavil preko Ebaya v Nemciji, odlocil sem se za nekoliko vecjega, da bo pac mal bolj luftig in dovolj prostora, da ne bodo komponente prevec nazokane v ohisju. Dimenzije ohisja so 425 x 425 x 170mm. Tipkovnico se cakam, ker trenutno Logitech diNovo Edge ni za dobit niti v Slo niti na Hrvaskem. Iscem nase ČŠŽ znake, zato bo treba se mal potrpet.


Pa razpakirajmo te fensi skatlce in gremo k sestavi.


Maticna plosca Gigabyte GA-MA 770 UD3 rev 2.0. Dovolj PCI rez, dovolj prikljuckov za SATA diske, dovolj prikljuckov za USB. Sedaj jih imam 12. 8 zadaj, 4 spredaj. 2x firewire, zadaj je SPDIF RCA, kot tudi optika. Na sliki je se ucinkovit hladilnik Xigmatek HDT-S983 Nepartak, ki ima zelo enostavn mehanizem za vpetje hladilnika na CPU. Ventilator se na hladilnik vpne z gumijastimi cepki in s tem se se dodatno vpliva na tisino.


Na sliki vidimo CPU tik preden sem dodal termalno pasto: CPU AMD Athlon II X2 240e. Malo potraten CPU, pozre zgolj samo 45W. Na sliki se RAM Mushkin Essential Series 2x2Gb DDR2 800MHz, vpeta sta v Dual Channel konfiguraciji.


PSUju sem odstranil varnostno resetko, ki prakticno ni potrebna, saj so dovolj resetke, ki se nahaja na ohisju HTPCja. PSU je prakticno neslisen in upravici svoje ime SilentPro. PSUju sem na vsaki strani namontiral se dva gumijasta okvirja, ki se dodatno preprecujeta morebitne vibracije.


Pri diskih sem se odlocil, da 2x WD 1,5Tb Green namontiram v delovno masino, kjer sem si vzpostavil backup vseh filmskih, glasbenih, foto in dokumentacijskih zbirk. Sharing sem vpostavil na preko domacega LAN omrezja. V masino sem tako namontiral star disk Hitachi Deskstar 250GB IDE. Tudi disk je namontiran na vijakih z gumicami, ventilator je pritrjen na gumicah. Vent je prikljucen preko upora, ki za polovico zmanjsa vrtljaje.


Namestitev plosce, hladilnika in PSU v ohisje. Vecino napajalnih kablov sem speljal pod maticno plosco.


Na sliki graficna kartica Sapphire Radeon HD5750 Vapor-X 1Gb DDR5. Zelo kvalitetne izdelave. Tudi vent je kovinski. O hladilnem delu sem pisal v prejsnjih postih.


Vse komponente so sedaj v ohisju. Na sliki vidimo vpetje zadnjih ventov na gumice. Dodana je se DVB-C TV Tuner Terratec Cinergy C PCI HD in Terratec CI modul za dekodirno kartico.



Ready to fire up


Launching successful, yey Smile. Temperature krasne in ostajajo v krogu 35C.


Postavitev HTPCja na svoje mesto v dnevni. Spodaj levo ob CDPju se vidi se IR sprejemna enota od XboXa. Sedaj je v rabi na HTPCju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Naslednja
Stran 3 od 33

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe