Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Najdražje ... !
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 15:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo tudi na audiofill.net se govori o Kiso zvočnikih !

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=8764&PN=122
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiomaniac je napisal/a:
evo tudi na audiofill.net se govori o Kiso zvočnikih !

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=8764&PN=122



JANZI lahko bi tukaj kaj napisal,ne pa kopiral in prilepil na "tuj forum" ... Mad
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Še en tak posnetek je Ry Cooder& Bhatt, Meeting by the river.
V celoti posnet na lampaški opremi ima to nenavadno lastnost, da bo glasneje igral na 2X 20W lampah kot na 1KW tranzistorjih.


Meni pa na lampah in tranzistorjih igra ravno tolk naglas kot potenciometer obrnem. Embarassed A je moj CD izgubil nenavadno lastnost? Question

Ne bi vedel... Embarassed
Na mojem music serverju preko tube DACa in končne, edino ta posnetek špila tako. Laughing
Nekoč, ko sem še imel CD špilerje, to ni bilo tako izrazito, čeprav je ta posnetek že tako in tako zelo tih, kot da bi izhodni nivo ampa nenadoma padel v kevder..
..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
audiomaniac je napisal/a:
evo tudi na audiofill.net se govori o Kiso zvočnikih !

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=8764&PN=122



JANZI lahko bi tukaj kaj napisal,ne pa kopiral in prilepil na "tuj forum" ... Mad


Uh, ne se jezit ! Sad
So mi bili pač lepi, pa sem jih dal v temo Najlepši zvočniki !!?? Pri 'nas' je namreč ni ali pač !? Question
Kar se tiče pa 'tujega foruma' sem bil na tem 'tujem forumu' prej član kot na 'našem' tako, da ... 'prve pač nikoli ne pozabiš' !! Laughing
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

janzi je napisal/a:
ajka je napisal/a:
audiomaniac je napisal/a:
evo tudi na audiofill.net se govori o Kiso zvočnikih !

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=8764&PN=122



JANZI lahko bi tukaj kaj napisal,ne pa kopiral in prilepil na "tuj forum" ... Mad


Uh, ne se jezit ! Sad
So mi bili pač lepi, pa sem jih dal v temo Najlepši zvočniki !!?? Pri 'nas' je namreč ni ali pač !? Question
Kar se tiče pa 'tujega foruma' sem bil na tem 'tujem forumu' prej član kot na 'našem' tako, da ... 'prve pač nikoli ne pozabiš' !! Laughing



Ma smo se samo hecali ...
Čisto v redu je ,da se širi audio kultura ... Very Happy
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2010 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Nekoč, ko sem še imel CD špilerje, to ni bilo tako izrazito, čeprav je ta posnetek že tako in tako zelo tih, kot da bi izhodni nivo ampa nenadoma padel v kevder..
..

Manj ko je kompresije na posnetku, bolj tih je. Čeprav so piki še vedno do 0 Db ! In obratno, glasnejši je posnetek, več kompresije je bilo uporabljene. In ker se velika kompresija masovno uporablja, izpadejo ubogi posnetki s še sprejemljivo kompresijo izrazito tihi.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2010 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Nekoč, ko sem še imel CD špilerje, to ni bilo tako izrazito, čeprav je ta posnetek že tako in tako zelo tih, kot da bi izhodni nivo ampa nenadoma padel v kevder..
..

Manj ko je kompresije na posnetku, bolj tih je. Čeprav so piki še vedno do 0 Db ! In obratno, glasnejši je posnetek, več kompresije je bilo uporabljene. In ker se velika kompresija masovno uporablja, izpadejo ubogi posnetki s še sprejemljivo kompresijo izrazito tihi.

Meniš, da to ni povezano z impresivnim seznamom popolnoma lampaške snemalne opreme, ki jo navajajo na CDju?
Da bi mogoče posnetek zato bil nekako bolj "pisan na kožo" gainu lampaškega ojačevalca?

Veš morda še za kakšne CDje, ki so jih snemali z izključno lampaško opremo?

Nekoč so bili v Nemčiji narejeni LPji Steely Dan pojem zase, kar se tiče kvalitete posnetka.
Ker sta Steely Dan za vsak LP nabrala novo state of the art opremo in zanimivo, skoraj vedno tudi popolnoma novo zasedbo banda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2010 20:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KISO ki niso
Lepo...nimam besed...ampak...ne vem kje je tukaj kopija "konstrukcije " kitare...le da so uporabili ali vgradili konstrukcijske elemente za korpus kitare...(ki jih imajo na zalogi na tone)...sama škatle je je zelo preprosto narejena...vsak 12 letni modelar je naredi v enem dnevu...ne vem kakšno funkcijo imajo rebra na stranicah-verjetno jih utrdijo ker so zelo tenke ??? 0,5CM-ker tako kot pri kitari ni nobene tenzije ali presunga zaradi kobilice in stun...spodnji del z elektroniko je bolj filozofski...tudi driveri so probably HI TECH ???....za ta denar bi morala iti izdelana "hand made...tole pa je zelo precizna "manufaktura"...moraš opravičiti vrednost CNC makina in dolgoletnih iskušenj (z kitarami ???)...50 let...OK...Ry??...OK...verjetno ima pogodbo ali pa ne???...zbirateljstvo je čudna zadeva..."musko ne delajo inštrumenti ampk ročice ki jih troše...moram paziti na besede da mi prijatelj ONLY THE LONLEY ne bi rekel da sem nestrpnež...zvočnik dela verjetno super...odlično... tako kot vsi drugi za ta denar...ne me j...t...je bila primerjava z RAIDH0(SLIŠAL)...najdite stvar podobne kubature ki dela boljše...prepričajte me...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Na "sosednjem" forumu ... AUDIOFIL NET se je na temo: Kiso Acoustic HB-1 vnela diskusija že kar na 11 straneh...
Seveda,ker zvočnika ne poznajo,ga v večini tudi še niso slišali, poteka debata samo v smeri cene in njegove majhnosti in pa kot je povsod običajno v smeri zajebancije ...
Da spomnemo,da KISO stane 13.800€ v osnovni obdelavi ...
Kaj je v bistvu dobro razmerje cena kvaliteta ???
Ali je pomembno,da dobiš 30kg elektronike za 1000€,kar zadnje čase srečujemo v kitajskih ojačevalcih in CDpredvajalnikih...
Ali pa,da dobimo v zvočniku 3,4,5 zv.pogonskih enot v veliki zv.škatli za 1000€...


GAMUT ... 15000€

Vienna Acoustics ... 12000€
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj pri nas je vedno v navadi , da debatiramo(kritiziramo!) tisto , kar je nepoznano oz nedosegljivo. Vse primerjamo ( v glavi brez osnove) samo , da si dokažemo , da je "naše" še vseeno bolje.
Želel bi si , da bi lahko primerjali sisteme samo po enem merilu.In to je kvaliteta v smislu reprodukcije in smislu obdelave(vsaj za zvočnike). Ne pa da vsako stvar v zraku raztrgamo , ker je pač drugačna... Je pa resen problem kako toliko različnih sistemov poslušati in jih primerjati..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2010 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
Saj pri nas je vedno v navadi , da debatiramo(kritiziramo!) tisto , kar je nepoznano oz nedosegljivo. Vse primerjamo ( v glavi brez osnove) samo , da si dokažemo , da je "naše" še vseeno bolje.
Želel bi si , da bi lahko primerjali sisteme samo po enem merilu.In to je kvaliteta v smislu reprodukcije in smislu obdelave(vsaj za zvočnike). Ne pa da vsako stvar v zraku raztrgamo , ker je pač drugačna... Je pa resen problem kako toliko različnih sistemov poslušati in jih primerjati..


Problem je v tem, da je enotna merila zelo težko oblikovati. Še na področjih, kjer bi jih z lahkoto določili (kot so npr. kabli kjer bi lahko objavljali meritve) si industrija tega ne želi. V primeru enotnih kriterijev bi se lahko hitro zgodilo, da izjemno dragi komadi ne bi več zveneli tako "sladko".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2010 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vienna je grajen pravilno, ker sta kabineta driverjev ločena in s tem minimalizirane medsebojni vplivi vibracij driverjev, kar se zelo pozna pri zvoku.

Enak pristop srečamo pri seriji JM Lab Utopija.

Kiso pristop gradnje kabineta je poseben, ker v nasprotju z recimo Mark&Danieli, ki so primer res rigidnega kabineta, v reprodukciji uporablja resonanco lesa kabineta, kar je zelo problematično, če ni res v piko pravilno izvedeno.

Lahko domnevamo, da to je pošlihtano, torej samo ušesa lahko "povedo", do katere mere in kaj tak način gradnje prinaša.

Govorjenje na pamet:"Ja to pa že ne more delat", sploh pri mejnih, nestandardnih zasnovah, ne da bi jih preposlušal(za kar rabiš več od enega popoldneva), je jalovo početje.

Svet ni ploščat in zvočna omarica ni nujno vedno štirikoten kos pohištva v tisočih podobnih varijacijah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2010 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Never ending story...
jaz sem že nehal primerjati. Nič zato, če drugi sistemi zvenijo boljše, slabše...drugače. Perfekcionizma tu ni. Zvok in posledično njegova reprodukcija je preveč kompleksna reč.
Enotnih kriterijev ne more biti, so tudi nesmiselni, meritve pri kablih ne povedo nič o njihovem zvokovnem dometu...zakaj že?!? Je treba ponovno razlagat?
Navsezadnje je nesmiselno še nekrat razlagat. Je treba slišat.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2010 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
Never ending story...
jaz sem že nehal primerjati. Nič zato, če drugi sistemi zvenijo boljše, slabše...drugače. Perfekcionizma tu ni. Zvok in posledično njegova reprodukcija je preveč kompleksna reč.
Enotnih kriterijev ne more biti, so tudi nesmiselni, meritve pri kablih ne povedo nič o njihovem zvokovnem dometu...zakaj že?!? Je treba ponovno razlagat?
Navsezadnje je nesmiselno še nekrat razlagat. Je treba slišat.

LP Jernej


Ti je bolj všeč, da pri kablu Hifi-Choice napiše 88% kot da bi videl rezultate treh enostavnih meritev. Kaj pa pove ocena 88% ali pa best buy?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2010 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

prav bi bilo, da bi DOLAR za nas manj poučene povedal kaj več o teh slavnih treh osnovnih meritvah in še bolje kaj posamezna meritev pomeni za zvok tega kabla, da bomo za vse večne čase rešili to dilemo okrog kablov, pač jih pomerimo in je vse jasno, ne pa da nas nepošteni trgovci hočejo oskbiti za par sto ali še raje par tisoč evrov, za kabel ki se slabo meri.

lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Naslednja
Stran 2 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe