Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

stereo sistem za 5000 eur
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2010 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wolumen je napisal/a:
Narejeni za Yamaho A-S2000 ravno tako kot S2000

No, saj ravno na to jih imajo v big bangu/bofu prikljuĆØene.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 00:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa jih imajo v BB?Na netu jih ne vidim!
V teh veĆØjih Å”tacunah nikjer nimajo pogojev, da bi stvar lahko kakovostno posluÅ”al, ne kar se prostora tiĆØe, ne kar se tiĆØe izvora!Pri nakupu nek riziko ostaja.
So pa zvoĆØniki v naturi Å”e lepÅ”i in res odliĆØno izdelani.Slike iz tegale testa to kar lepo ilustrirajo.Rezultat je le Å”e za povrhu! Wink
http://www.areadvd.de/hardware/2009/yamaha_soavo.shtml
V testu navajajo sicer 2x viÅ”jo ceno, t.j. 2800ā‚¬.KakÅ”no bi bilo Å”ele njihovo mnenje ob ceni 1400ā‚¬?!
Bolj me po svoje skrbijo precej razliĆØna mnenja v testih CD playerja CD 3000, ki se gibljejo od odliĆØnih do precej zadržanih kot je recimo na linku, ki sem ga podal zgoraj.Tako malce razmiÅ”ljam o 400ā‚¬ cenejÅ”em modelu CD-T80, ki pa je relativno bolje ocenjevan.Žal pa z ojaĆØevalnikom ne tvori veĆØ ene celote.


Nazadnje urejal/a krokar Sre Feb 24, 2010 00:53; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 00:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoce bi veljalo omeniti se eno vrhunsko kombinacijo:

Quad ESL57 in ojacevalnik ESE Lab z Audio Tekne kabli.

Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 00:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej vintage zvoĆØniki in ojaĆØevalnik iz Izole?Nebi Å”el v riziko! Smile
A samo tako mimogrede:relativno gledano(torej glede na priĆØakovanja) Å”e nad nobenimi zvoĆØniki nisem bil tako razoĆØaran kot nad Quadi!Ampak pustimo to, je bila le opazka! Cool Za koga tudi dokaz veĆØ kako so lahko okusi seveda razliĆØni!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 01:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdo pa pravi, da gre tu za riziko? Predlog je padel v razmislek.

Mogoce bo tole malo pomagalo:

http://www.6moons.com/audioreviews/roadtour7/roadtour3again.html

Predlagana kombinacija se da slisati seveda, ce je prava zelja. Mislim pa, da ob tej kombinaciji ne more nihce ostati ravnodusen. Jaz tu nebi govoril o okusih, ker gre za vec kot to.

Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Nekaj uporabnih predlogov sem preĆØital tule(nekatere komponente pa že same presegajo limit za cel komplet!), par stvari pa sem dobil tudi po ZS(hvala!-verjetno bom kaj res pogledal).Precej stvari je dokaj egzotiĆØnih in ker nisem on ĆØisto zaresni audiofil, bi niti ne Å”el v riziko.
Zelo blizu sem odloĆØitvi za sledeĆØo kombinacijo:
-hibridni integrirec Shanling A 3000 za 899ā‚¬(izjemna cena;normalna je preko 1600ā‚¬!)
-hibridni CD plajer Shanling CD 3000 za 850ā‚¬
Tudi dizajnsko oba paŔeta skupaj in sta narejena kot kak trezor!Tudi teža obeh skupaj je cca 45kg!
-Danes sem Å”el malo pokukat v Technomarket(trgovine oĆØitno praznijo in zapirajo!) in sem se na prvi pogled zaljubil v boxe Yamaha Soavo 1, ki jih prodajajo za izjemnih 1400ā‚¬/par!Celo v USA stanejo približno toliko, v Evropi pa je toliko marsikje le 1 komad!Doma sem takoj Å”el gledat na net kako je kaj s testi.Ni jih veliko, a prav vsi brez izjeme so pozitivni.Morda bo kdo zavihal nos zaradi neegzotiĆØnega naziva, a stvar je izdelana tako, da bi gor lahko nalimal poljubno high-end znamko!Po izkuÅ”njah bom dobil za cash Å”e cca 5% popusta.
Z dobrimi kabli me bi torej vse skupaj priÅ”lo slabih 3500ā‚¬.Mislim, da lahko dobim sijajno protivrednost!
http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=543831&CTID=5040543


Matr, so pa grdi ! Embarassed

Tolk' o okusih ! Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Torej vintage zvoĆØniki in ojaĆØevalnik iz Izole?Nebi Å”el v riziko! Smile


Ne poznam Quad/ESE lab kombinacije, ampak se mi zdi neprimerljivo manjŔi riziko kupiti kombinacijo, ki jo lahko dejansko greŔ preverit, kot pa na pamet kupovati stvari, ki jih nikoli nisi v ustreznem okolju sliŔal niti posamezno, kaj Ŕele skupaj in to samo za to, ker imajo trenutno ugodno ceno.

Po tovrstni logiki kupujemo samo smeti, ki ĆØakajo prve priložnosti, kdaj se jih bomo lahko znebili. Pa tudi ĆØe stanejo par tisoĆØ ā‚¬. Adrenalin in endorfini, ki se sproÅ”ĆØajo ob kompulzivnem nakupovanju so prekleto dobra (ĆØeprav nezavedna) motivacija za to, da se (zlasti v audiu) streljaÅ” v nogo z brzostrelko. In njihov tok raste z viÅ”anjem cene, kar zna zasvojiti ĆØloveka. Torej: previdno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miŔolin je napisal/a:
krokar je napisal/a:
Torej vintage zvoĆØniki in ojaĆØevalnik iz Izole?Nebi Å”el v riziko! Smile


Ne poznam Quad/ESE lab kombinacije, ampak se mi zdi neprimerljivo manjŔi riziko kupiti kombinacijo, ki jo lahko dejansko greŔ preverit, kot pa na pamet kupovati stvari, ki jih nikoli nisi v ustreznem okolju sliŔal niti posamezno, kaj Ŕele skupaj in to samo za to, ker imajo trenutno ugodno ceno.

Po tovrstni logiki kupujemo samo smeti, ki ĆØakajo prve priložnosti, kdaj se jih bomo lahko znebili. Pa tudi ĆØe stanejo par tisoĆØ ā‚¬. Adrenalin in endorfini, ki se sproÅ”ĆØajo ob kompulzivnem nakupovanju so prekleto dobra (ĆØeprav nezavedna) motivacija za to, da se (zlasti v audiu) streljaÅ” v nogo z brzostrelko. In njihov tok raste z viÅ”anjem cene, kar zna zasvojiti ĆØloveka. Torej: previdno...


PotpiŔem ... ! Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miÅ”olin, kar piÅ”eÅ”, je sicer res!Sem toliko samokritiĆØen, da priznam, da vsaj del tistega, kar si zapisal zgoraj, definitivno drži (tudi) zame. Embarassed
Tvoje opozorilo sprejemam kot zelo pozitivno! Wink
Zaenkrat sem imel sreĆØo, da posebnega strela v nogo nisem imel kar se audija tiĆØe(drugje pa že!), morda res le v enem primeru.Idealno je stvari prej sliÅ”at v solidno postavljeni demo sobi in to v veĆØih kombinacijah, po možnosti tudi z opcijo direktnega preklapljanja med veĆØimi pari zvoĆØnikov.A kje v Sloveniji to imaÅ”?Na dveh-treh mestih morda in ob zelo omejeni izbiri.Tudi ni samo audiofilstvo moj tolikÅ”en hobby, da bi prerajžal celo Slovenijo in pri posameznikih posluÅ”al vsako stvar posebej.Za kaj takega niti ĆØasa nimam(ĆØe bi poznali mojo službo, bi se ĆØudili kako najdem ĆØas in voljo tule kaj napisat, Ob weekendih je pa treba Å”e okoli bajte rihtat Crying or Very sad )).
Jasno je, da je tale forum po ĆØlanstvu zelo majhen.Nekaj ljudi pa ima zelo bogate izkuÅ”nje, a ker je skupno Å”tevilo majhno, so seveda osebne izkuÅ”nje omejene na dosti pregledno Å”tevilo firm.Recimo jaz lahko reĆØem, da stran od Quadovih elektrostatov, ĆØe nekdo iÅ”ĆØe allround boxe, pa legenda gor ali dol!To je bil smisel moje opazke v prejÅ”njem forumu, ker paĆØ Quadove modele iz izkuÅ”enj poznam.A o Å”tevilnih drugih seveda pojma nimam.
Hude pomisleke imam tudi okoli garažnih manufaktur!Pri zvoĆØnikih, ki so kopija neĆØesa in so delani po originalnih naĆØrtih ter uporabljajo visokovredne enote, teh pomislekov niti nimam.Rokodelsko so lahko takÅ”ni boxi boljÅ”i od originalov.Nisem pa prijatelj tovrstne elektronike.Se mi zdi, da lahko preÅ”tevilni skozi "puristiĆØno zasnovo" ali pa urarsko obdelavo materiala prodajajo meglo, ĆØe si le uspejo nadeti auro ekskluzivnosti in so po možnosti Å”e dovolj dragi!Bi pa Å”e jaz totalno zavozil temo, ĆØe bi stvari v tej smeri razpredal naprej.
Ob pomanjkanju ostalih možnosti paĆØ preĆØitam pred nakupom dovolj literature, ker pa je res možnost, da so kakÅ”ni testi tudi protiusluga za zakup reklamnega prostora, pa grem Å”e na forume ali na stran kot je recimo www.audioholics.com .Priznam, da me te prednakupne aktivnosti sproÅ”ĆØajo na en poseben naĆØin.Veseli me tudi, ĆØe lahko kakÅ”no stvar res ugodno kupim, pa ĆØeprav jo morda na koncu Å”e bolj ugodno prodam.
Saj vidite, da tudi tule težim za tem, da bi dobil za nek denar najboljŔo stvar!
Ker pa že itak imam HT sistem nametan skupaj iz vseh vetrov(mimogrede:igra pa zelo dobro!), bi pa pri stereou hotel, da
v moj užitek izgleda tudi na oko dobro.Iz moje okolice sicer te stvari nobenega ne zanimajo. Smile
Verjemite, da je takÅ”nih, ki jih zanima predvsem to, zelo veliko.Smo paĆØ ljudje, ki svoj denar razporejajo na veĆØ stvari, a v nobeno ne preveĆØ ali celo vse.In je veliko takÅ”nih, ki imajo radi dober zvok, ker morda posluÅ”ajo tudi zahtevnejÅ”o glasbo, a jim se to ni razvilo v strast, zaradi katere bi ure napenjali uÅ”esa, da bi zaznali razliko med Å”trom kabli in potem Å”e ure o tem diskutirali s somiÅ”ljeniki.In ne mislim, da je v tej strasti kaj narobe, da zopet ne bo pri kom hude krvi!
Å koda je tele teme, da se nahaja v delu foruma o high-endu, saj naj bi Å”lo le za diskusijo o nekoliko boljÅ”i stereo verigi.Ne mi zamerit, ĆØe jo skuÅ”am na tem nivoju tudi držati! Cool
Upam sicer, da jo bom ta teden odnesel brez opozorila! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
miÅ”olin, kar piÅ”eÅ”, je sicer res!Sem toliko samokritiĆØen, da priznam, da vsaj del tistega, kar si zapisal zgoraj, definitivno drži (tudi) zame. Embarassed
Tvoje opozorilo sprejemam kot zelo pozitivno! Wink
Zaenkrat sem imel sreĆØo, da posebnega strela v nogo nisem imel kar se audija tiĆØe(drugje pa že!), morda res le v enem primeru.Idealno je stvari prej sliÅ”at v solidno postavljeni demo sobi in to v veĆØih kombinacijah, po možnosti tudi z opcijo direktnega preklapljanja med veĆØimi pari zvoĆØnikov.A kje v Sloveniji to imaÅ”?Na dveh-treh mestih morda in ob zelo omejeni izbiri.Tudi ni samo audiofilstvo moj tolikÅ”en hobby, da bi prerajžal celo Slovenijo in pri posameznikih posluÅ”al vsako stvar posebej.Za kaj takega niti ĆØasa nimam(ĆØe bi poznali mojo službo, bi se ĆØudili kako najdem ĆØas in voljo tule kaj napisat, Ob weekendih je pa treba Å”e okoli bajte rihtat Crying or Very sad )).
Jasno je, da je tale forum po ĆØlanstvu zelo majhen.Nekaj ljudi pa ima zelo bogate izkuÅ”nje, a ker je skupno Å”tevilo majhno, so seveda osebne izkuÅ”nje omejene na dosti pregledno Å”tevilo firm.Recimo jaz lahko reĆØem, da stran od Quadovih elektrostatov, ĆØe nekdo iÅ”ĆØe allround boxe, pa legenda gor ali dol!To je bil smisel moje opazke v prejÅ”njem forumu, ker paĆØ Quadove modele iz izkuÅ”enj poznam.A o Å”tevilnih drugih seveda pojma nimam.
Hude pomisleke imam tudi okoli garažnih manufaktur!Pri zvoĆØnikih, ki so kopija neĆØesa in so delani po originalnih naĆØrtih ter uporabljajo visokovredne enote, teh pomislekov niti nimam.Rokodelsko so lahko takÅ”ni boxi boljÅ”i od originalov.Nisem pa prijatelj tovrstne elektronike.Se mi zdi, da lahko preÅ”tevilni skozi "puristiĆØno zasnovo" ali pa urarsko obdelavo materiala prodajajo meglo, ĆØe si le uspejo nadeti auro ekskluzivnosti in so po možnosti Å”e dovolj dragi!Bi pa Å”e jaz totalno zavozil temo, ĆØe bi stvari v tej smeri razpredal naprej.
Ob pomanjkanju ostalih možnosti paĆØ preĆØitam pred nakupom dovolj literature, ker pa je res možnost, da so kakÅ”ni testi tudi protiusluga za zakup reklamnega prostora, pa grem Å”e na forume ali na stran kot je recimo www.audioholics.com .Priznam, da me te prednakupne aktivnosti sproÅ”ĆØajo na en poseben naĆØin.Veseli me tudi, ĆØe lahko kakÅ”no stvar res ugodno kupim, pa ĆØeprav jo morda na koncu Å”e bolj ugodno prodam.
Saj vidite, da tudi tule težim za tem, da bi dobil za nek denar najboljŔo stvar!
Ker pa že itak imam HT sistem nametan skupaj iz vseh vetrov(mimogrede:igra pa zelo dobro!), bi pa pri stereou hotel, da
v moj užitek izgleda tudi na oko dobro.Iz moje okolice sicer te stvari nobenega ne zanimajo. Smile
Verjemite, da je takÅ”nih, ki jih zanima predvsem to, zelo veliko.Smo paĆØ ljudje, ki svoj denar razporejajo na veĆØ stvari, a v nobeno ne preveĆØ ali celo vse.In je veliko takÅ”nih, ki imajo radi dober zvok, ker morda posluÅ”ajo tudi zahtevnejÅ”o glasbo, a jim se to ni razvilo v strast, zaradi katere bi ure napenjali uÅ”esa, da bi zaznali razliko med Å”trom kabli in potem Å”e ure o tem diskutirali s somiÅ”ljeniki.In ne mislim, da je v tej strasti kaj narobe, da zopet ne bo pri kom hude krvi!
Å koda je tele teme, da se nahaja v delu foruma o high-endu, saj naj bi Å”lo le za diskusijo o nekoliko boljÅ”i stereo verigi.Ne mi zamerit, ĆØe jo skuÅ”am na tem nivoju tudi držati! Cool
Upam sicer, da jo bom ta teden odnesel brez opozorila! Very Happy


Kaj se da reci na ta post? Nacelno ni nic narobe, samo so pa tudi boljsi pristopi k razmisljanju o audiju.

Namrec tezko je sprejeti, da ti avdiofilstvo ni hobi, ce imas pa toliko razlicnih zahtev za katere se lahko rece, da so umesne. Ampak spet, ne zdi se mi v redu, da se zakljucki posplosujejo na nivo nepremisljene besede.

Ce je malo clanov na forumu, se ne pomeni, da je zaradi tega manj izkusen to pa zato, ker smo najverjetneje ze vsi slisali skoraj vse;
ali pa da Quadi niso za nic, kako potem lahko sprejmemo, dejstvo, da jih nekateri kujejo v zvezde (mislim na stare modele), jaz to lahko potrdim. Sam nebi upal za nobene zvocnike ali nobeno avdio opremo napisati kaj takega oz celo, da prodajajo meglo.Se najmanj, ce jih nisem nikoli slisal;
ali pa, da garazna firma ne velja nic. Katera pa ni? Pri koliko firmah moras cakati, da ti naredijo kar ze?
ali zato ker gre za Slo firmo ta ne velja? Mimogrede ali ves, da imajo njihovi izdelki zastopstvo v ZDA in, da jih najdes po vsem svetu od Avstralije naprej?

Danes nam vse mogoca literatura nudi res veliko moznost spoznavanja vsakakrsne opreme o kateri si lahko ustvarimo zelo solidno mnenje ali bi nam ustrezala ali ne. Kot sem ze napisal sam nisem slisal niti enega kosa opreme predno sem jo kupil in zato ne cutim nobene potrebe, da bi hodil po trgovinah in preklapljal med zvocniki ter testiral na veliko.

Ce si priznas ali ne si svojo strast ze izrazil skozi diskusijo tule na forumu pa ce se tega avdifilskega predznaka se tako otepas.

Moral sem napisati, ker se mi zdi, da je vseeno potrebno sirse gledati na svet in tudi drugim dati moznost.

Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:

Bolj me po svoje skrbijo precej razliĆØna mnenja v testih CD playerja CD 3000, ki se gibljejo od odliĆØnih do precej zadržanih kot je recimo na linku, ki sem ga podal zgoraj.Tako malce razmiÅ”ljam o 400ā‚¬ cenejÅ”em modelu CD-T80, ki pa je relativno bolje ocenjevan.Žal pa z ojaĆØevalnikom ne tvori veĆØ ene celote.


Preberi si Å”e to,preden se odloĆØiÅ” za ta kup železja.....

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/Shanling%20CD300/CD300_Shanling_Burrbrown_PCM1794.html

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot prvo se ti zahvaljujem za tale link!Saj ravno to je ta konstruktivna pomoĆØ, ki jo ĆØlovek tule priĆØakuje! Smile
Kot sem že zapisal, so pri temle playerju mnenja dokaj polarizirana in so mi porodila doloĆØene dvome.No, tale ĆØlovek pa si je dal posebej opravka s tem, da je aparat res raztrgal.Ampak ravno to je tisto, kar mi tudi da misliti!Vseeno pa se je potrudil in ga krepko modificiral.In mu na koncu dal oceno 10 od 10?! Shocked
ƈe bi njegovo pisanje sumiral, bi ga razumel lahko tudi kot "poglejte ljudje, vzamem v roke najveĆØji crap in z mojim znanjem in pod mojimi prsti se spremeni v nekaj najboljÅ”ega..."!Nisem ravno siguren, ĆØe je izhodiÅ”ĆØe tako zaniĆØ in konĆØni izdelek res tako ĆØudovit!
Sicer se za Shanlingove komponente Å”e nisem fiksno odloĆØil!Najde kdo kaj zanimivega glede ojaĆØevalnika A-3000?
zvoĆØnik, mislim, da gledam Å”irÅ”e, zato tudi dopuÅ”ĆØam, da so gledanja in hobiji razliĆØni!Rad imam recimo lepe avte, a to Å”e ne pomeni, da se moram vĆØlaniti v ljubiteljski klub, ga cele dneve loÅ”ĆØiti ali pa prodati bajto za to, da si bom kupil Aston Martina, ki mi je sila vÅ”eĆØ.PaĆØ doloĆØim znesek do katerega Å”e grem, pa se potem v tem okviru odloĆØam glede na svoje potrebe in afinitete!Ferrarija tudi nebi vozil po mestu(ali paĆØ?).In ĆØe ima nekdo nekaj boljÅ”ega, nisem niĆØ zafrustriran, razen ĆØe denarja ni nakradel.
Pa le Å”e kratko okoli Quadov!Napisal sem "ĆØe kdo iÅ”ĆØe allround zvoĆØnike"!Quadi (posebej Å”e ESL 57) so poznani in slavni po svoji izvrstni reprodukciji srednjih tonov.Ko gre za reprodukcijo vokalov, so sploh eni najboljÅ”ih, kar jih je.A hec se neha, ko se hoĆØe iztisniti iz njih kaj veĆØ kot sobna jakost, seveda pa jim ne diÅ”i niti rock ali elektronska glasba.Tudi pri orkestralni glasbi manjka dinamike.TipiĆØni zvoĆØniki, pri katerih moraÅ” v naprej vedeti, kaj boÅ” na njih posluÅ”al!
Se pa oproÅ”ĆØam, one firme iz Izole pa res ne poznam.Verjetno zato, ker sem Å tajerc! Embarassed Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NjegoÅ”



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe tole, ki se ravno v oglasih prodaja, OPERA CALLAS DIVINA za tisoĆØ in ti ostane lepa vsota za maÅ”inerijo.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
Mogoce bi veljalo omeniti se eno vrhunsko kombinacijo:
Quad ESL57 in ojacevalnik ESE Lab z Audio Tekne kabli.

Boris, pa ima Ese Lab dovolj moĆØi za ESLje ?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2010 02:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Quad ESL57 je zvoĆØnik za poznavalce, je kot vino Pikolit za enologe, ali stara Leica za foto navduÅ”ence, je za posebne "uživaĆØe",ki vedo kaj jim lahko nudi in kaj ne Exclamation Exclamation .
Ampak samo pod pogojem,da si kupijo komplet obnovljenega ali ga dajo obnovit... 30 let stari so samo star kup praha,plastike,železa in malo lesa v vrednosti le tega ... ƈe jih dobite skoraj zastonj je obnova relativno poceni,ĆØe vemo kakÅ”en je potem konĆØni rezultat ...
Specialisti vam ga obnovijo za cca 1000 ā‚¬ !!!

http://quadesl.nl/en/quad-esl-repair.html

In potem se užitek pri sestavljanju sistema in posluÅ”anju lahko zaĆØne...
ƈe kje, lahko pri ESL57 o date domiÅ”liji prosto pot pri sestavljanju sistema...Ravno tukaj najdeÅ” najbolj odÅ”tekane kombinacije in postavitve...
Nekaterim je pomemben samo timber in imajo zvoĆØnike postavljene kar tako "ne bodi ga treba"...Ali pa takÅ”ne "audio perverzije" ... vse v "rubinskih kroglicah in ebanovinastih ploÅ”ĆØicah ...
Svoje ĆØase je bila najboljÅ”a kombinacija z Bedinijem 25w v A klasi ...

Å e zanimivost za tiste,ki oporekajo "parit" Magneplanarje z ojaĆØevalci majhnih moĆØi ... PreizkuÅ”eno Bedini 25 ali 50 je delalo za tiste ĆØase "ĆØisti" HI END... Cene so taktar bile zelo podobne !!!

In Ŕe druga zanimivost ... Med leti 1975 in 1980 so imeli kombinacijo:
LENCO, QUAD 33,303 in ESL 57 v Mladinski Knjigi (pri Nami) v LJ. na odelku s ploÅ”ĆØami,kjer so v glavnem prodajali LPje s klasiĆØno glasbo...
Pa tam ta sistem ni nihĆØe od "poznavalcev" "povohal" Question
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24  Naslednja
Stran 21 od 24

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe