Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Problem z resonanco zvoĆØnika
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 14:41    Naslov sporočila: Problem z resonanco zvoĆØnika Odgovori s citatom

Imam res odliĆØne DIY zvoĆØnike, ki so kopija Focalove Anteje iz 90-tih let(fotka je v moji galeriji).Že nekaj ĆØasa sem zaĆØel zaznavati resonanco, ki prihaja iz ene globokotonske enote.Žal pa ta postaja vse moĆØnejÅ”a in je zadnje ĆØase vse bolj moteĆØa.NajmoĆØnejÅ”a je v frekvenĆØnem spektru, ki nekako ustreza moÅ”kemu govoru.
ZvoĆØnike sem postavil sicer zopet na surround pozicijo, a zaĆØenjajo motiti celo tam.
Ali mi lahko svetujete kdo in kje bi stvar znal popraviti?Ali se morda Å”e kje da kupiti takÅ”en zvoĆØnik?
Nekdo mi je omenil, da bi znalo bit problem navitje.Na zunaj je zvoĆØnik sicer kot nov(membrana, obroba).Za vsak konstruktiven odgovor se v naprej zahvaljujem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
honza



Pridružen/-a: Čet Feb 2009 10:45
Prispevkov: 188
Kraj: KOƈEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DOBRODOÅ EL!! Laughing
Jaz bi zamenjal zvoĆØnik,seveda, ĆØe se ga da dobit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z ne preveliko silo poskuÅ”aj membrano potisnit v smeri proti magnetu. Najbolje z celo dlanjo, da ne poÅ”kodujeÅ” povrÅ”ine membrane. ƈe je kaj narobe z zvoĆØnikov, se pogosto sliÅ”i nek zvok, ki.. well, ne zveni zdravo:)

Zdravi zvoĆØnik bi se moral obnaÅ”at drugaĆØe kot ta z katerim imaÅ” problem.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miran



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 14:57
Prispevkov: 31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 15:42    Naslov sporočila: Re: Problem z resonanco zvoĆØnika Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
.... kopija Focalove Anteje iz 90-tih let(fotka je v moji galeriji).Že nekaj ĆØasa sem zaĆØel zaznavati resonanco, ki prihaja iz ene globokotonske enote.Žal pa ta postaja vse moĆØnejÅ”a in je zadnje ĆØase vse bolj moteĆØa.NajmoĆØnejÅ”a je v frekvenĆØnem spektru, ....


Razlogov za to "resonanco" je lahko veĆØ: poveÅ”ena membrana, tako da navitje drsa v reži, kar sicer težko verjamem, glede na to, da imajo te focalove enote gumjasto obrobo, lahko je kje kar razlimano, pa "frfota", lahko si enote preobremenil, poslediĆØno se navitje lahko razlima in drsa v reži (ĆØe to potem dlje ĆØasa traja, se žica prekine in enota "crkne", lahko pa tudi skuriÅ” ojaĆØevalnik!), lahko so slabe dovodne žice med koÅ”aro in membrano, .... pa Å”e kaj bi se naÅ”lo.
V vsakem primeru zvoĆØnik odnesi do kakega dobrega serviserja na vaÅ”em koncu, pa ti bo zadevo sigurno lahko saniral. Karkoli od naÅ”tetega se je že zgodilo, vse se da popravit in v nobenem primeru ne menjaj enote, razen ĆØe uspeÅ” kje staknit originalno enoto.

Sicer pa poglej kateri model bas enote imaÅ” vgrajen, mislim, da imam doma podobno novo kevlarsko enoto.
_________________
LP, Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 17:47    Naslov sporočila: Re: Problem z resonanco zvoĆØnika Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Imam res odliĆØne DIY zvoĆØnike, ki so kopija Focalove Anteje iz 90-tih let(fotka je v moji galeriji).Že nekaj ĆØasa sem zaĆØel zaznavati resonanco, ki prihaja iz ene globokotonske enote.Žal pa ta postaja vse moĆØnejÅ”a in je zadnje ĆØase vse bolj moteĆØa.NajmoĆØnejÅ”a je v frekvenĆØnem spektru, ki nekako ustreza moÅ”kemu govoru.
ZvoĆØnike sem postavil sicer zopet na surround pozicijo, a zaĆØenjajo motiti celo tam.
Ali mi lahko svetujete kdo in kje bi stvar znal popraviti?Ali se morda Å”e kje da kupiti takÅ”en zvoĆØnik?
Nekdo mi je omenil, da bi znalo bit problem navitje.Na zunaj je zvoĆØnik sicer kot nov(membrana, obroba).Za vsak konstruktiven odgovor se v naprej zahvaljujem!


na tulcu vĆØasih popusti lepilo-lak (zaradi gretja) s katerim je tuljava-navitje pritrjeno na tulec.to se seveda da popravit ,a vpraÅ”anje koliko te bo stalo,saj se mora zvoĆØnik razdrt do konca in nato seveda nacentrirat in sestavit nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor mi torej svetujete, da zvoĆØnik potegnem ven in ga dam kakemu struĆØkotu pogledat?Bom pa javil tudi toĆØen tip zvoĆØnika, ĆØe bi morda res kdo od vas kaj takega naÅ”el.
ZvoĆØniki sicer igrajo v ligi najmanj 2000ā‚¬ in bi marsikaj naredil, da bi jih nekako spravil nazaj v red!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

honza je napisal/a:
DOBRODOÅ EL!! Laughing
Jaz bi zamenjal zvoĆØnik,seveda, ĆØe se ga da dobit.

Nikoli nisem rekel, da forum zapuÅ”ĆØam, le v diskusijah ne mislim sodelovati, ker se paĆØ z nekaterimi ne morem ujeti, pa me oĆØitno zato tudi pretirano ne marajo! Razz
Sicer pa mislim celo osvežiti svojo galerijo, ker imam par novosti, a ne za one taprave audiofile! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miran



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 14:57
Prispevkov: 31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo sem preĆØekiral..... v bistvu so tele tvoje "Anteje" Focalov kit C800 ( http://pagesperso-orange.fr/krg/hi-fi/hi-fi.htm ) a ne?
... ĆØe je tako, potem ti žal ne morem pomagat z novo enoto, imam samo 8" bas !

ƈe na vaÅ”em koncu ne boÅ” naÅ”el serviserja, me lahko kontaktiraÅ” na ZS.
_________________
LP, Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse imaÅ” 100% prav! Cool
Sedaj,ko je takole s Tvojo pomoĆØjo bolj jasno, za katero stvar se sploh gre, bo morda Å”e kdo imel kakÅ”no idejo kako in kje do zvoĆØnika priti?!
Jasno pa je, da bom tudi sam pogooglal!
Sicer so mi ravno ti boxi pokazali, kako dobri so lahko DIY zvoĆØniki!
Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.clofis.nl/nl/focal/Focal 1998 speaker units 0072dpi.pdf
Evo, sedaj sem se tudi sam bolj potrudil! Embarassed
Problem dela zvoĆØnik z oznako 10K6411.
Vidim pa, da tudi kit s cca 650GBP ni bil ravno poceni in ni ĆØudno, da stvar dobro Å”pila!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miran



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 14:57
Prispevkov: 31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 01:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
...
Problem dela zvoĆØnik z oznako 10K6411...

bojim se, da v tvojih zvoĆØnikih ni ta model ampak 10K516J, Å”e veĆØji problem pa je, da so te enote praktiĆØno nedobavljive !

Na tvojem mestu nebi iskal nove enote ampak popravil staro. ƈe bo zadeva korektno narejena ne boÅ” sliÅ”al nobene razlike!
_________________
LP, Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, bom nesreĆØneža vzel ven in bomo videli kdo se bo lotil popravila!
Ampak ali je takole na pogled sploh vidno kaj je sploh narobe?Mislim za strokovnjaka, ne zame!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miran



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 14:57
Prispevkov: 31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 01:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
...
Ampak ali je takole na pogled sploh vidno kaj je sploh narobe?...

lahko je, ni pa nujno ... nekdo,ki pozna zadeve bo hitro ugotovil za kaj gre!
Tisto, kar lahko sam narediÅ”, ĆØe nisi siguren kaj je narobe je to, da vzameÅ” ven enoto, ki ti "dela probleme" in v to ohiÅ”je namontiraÅ” bas enoto iz drugega zvoĆØnika. ƈe bo vse igralo BP, potem je res nekaj narobe z basovcem, ĆØe pa se bo Å”e vedno pojavljala kaka "resonanca", potem je lahko napaka na kretnici, kaki drugi enoti ali pa na Å”katli.

ps: pa da ne boÅ” sluĆØajno Žagarju nosil popravljat Confused Rolling Eyes
_________________
LP, Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miran je napisal/a:
krokar je napisal/a:
...
Ampak ali je takole na pogled sploh vidno kaj je sploh narobe?...

lahko je, ni pa nujno ... nekdo,ki pozna zadeve bo hitro ugotovil za kaj gre!
Tisto, kar lahko sam narediÅ”, ĆØe nisi siguren kaj je narobe je to, da vzameÅ” ven enoto, ki ti "dela probleme" in v to ohiÅ”je namontiraÅ” bas enoto iz drugega zvoĆØnika. ƈe bo vse igralo BP, potem je res nekaj narobe z basovcem, ĆØe pa se bo Å”e vedno pojavljala kaka "resonanca", potem je lahko napaka na kretnici, kaki drugi enoti ali pa na Å”katli.

ps: pa da ne boÅ” sluĆØajno Žagarju nosil popravljat Confused Rolling Eyes

So Ŕanse, da boŔ potem imel pasivno membrano viŔka. Crying or Very sad

Lajnar bi bil pravi naslov.

Lahko, da je popustilo navitje, za vsak sluĆØaj preveri gumijaste obrobe, ĆØe ni kje popustil kak centimeter lepila.

Zelo podobne simptome je kazal bratov midbas in po kakem mesecu je naÅ”el skoraj neviden delĆØek obrobe, ki se je odlepil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MajĆØkeno off topic: ali ni Žagar (iz Gameljn) sodeloval z Lajnarjem? Kaj dogaja pri njemu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe