Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SluŔalke
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 00:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vasko85 je napisal/a:
Simon, hvala za odgovor. Saj Ŕe bo kakŔna priložnost Wink

Še kakŔen nasvet? Verjamem da vas je kar nekaj sluŔarkarjev na tem forumu.

Hvala.

LP Valerij


Imam HD595 (presvetle), HD650 (pretemne) in hifiman HE560 (ravno prav).

Kot zelo soliden amp se je izkazal Musical Fidelity m1-hpap (in pa starejÅ”i model m1-hpa). Jih ne delajo veĆØ, zato bi ga morda lahko dobil poceni. Seveda moraÅ” predhodno preizkusiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Tukaj nikoli omenjeni : http://www.ultrasone.audio/de/

V poplavi "sluÅ”alk" je tukaj doma vrhunska izdelava, materiali, estetika na najviÅ”jem nivoju, zvok v kategoriji STAXa, niso poceni a glede na plastiĆØno konkurenco ostaneÅ” brez besed Wink



SluÅ”alke na slikah so Ultrasone model Edition 10, ki jim je preizkuÅ”evalec internetne revije InnerFidelity, Tyl Hertsens, napravil ogromno komercialno Å”kodo. V svojem video testu jih je povsem spljuval in se celo grobo norĆØeval iz njih. Po moji oceni povsem neupraviĆØeno, glede na moje vtise, ki sem jih dobil s posluÅ”anjem prav tega modela na sejmu v MĆ¼
nchnu.

Prav tak pristop je omenjeni "gospod" uporabil tudi pri testiranju sluÅ”alk AKG 812, ki jim sprva prav zaradi tega nisem posveĆØal veĆØje pozornosti. Ko pa sem jih preizkusil, pa so me vrgle na rit in sem jih takoj tudi kupil.

Kredibilnost omenjenega gospoda je precej omajana, kar dokazuje tudi 4500+ postov na ameriŔkem sluŔalkarskem forumu. Da ne govorimo o tem, kako je hvalil nekaj modelov sluŔalk, ki tega gotovo ne zaslužijo.

Kaj ĆØeÅ”, denar je sveta vladar, Å”ticunge pa tudi !!!
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podobno ali isto je spljuval Focal Elear po mnenju mnogih skrajno neupraviĆØeno..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Business as usual...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2017 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Pri iskanju ustreznega ojaĆØevalca za sluÅ”alke, sem se poglobil v razpoložljivo literaturo iz interneta. Ker je ponudbe veĆØ kot preveĆØ, sam pa bi želel cenovno dostopen ojaĆØevalec, na katerega bi lahko priklopil razliĆØne sluÅ”alke, sem ugotovil sledeĆØe:

ā€¢ Izhodna impedance ojaĆØevalca mora biti pod 2 ohma ā€“ pravilo je da je izhodna impedanca 1/8 impedance sluÅ”alk oz. pri najdražjih modelih je izhodna impedanca ojaĆØevalca skoraj 0 ohmov.

ā€¢ Za zahtevnejÅ”e sluÅ”alke mora ojaĆØevalec zagotoviti dovolj voltaže, da jih ustrezno poganja. Torej s prenizko voltažo ne iztisnemo vsega iz naÅ”ih sluÅ”alk.

ā€¢ Prilagodljiv gain ā€“ prilagajaÅ” gain glede na vrsto sluÅ”alk da dobiÅ” želen zvok
Obstajajo Å”e druga priporoĆØila in zakonitosti ampak menim, da so omenjene tri najpomembnejÅ”e.

ƈe iÅ”ĆØem ojaĆØevalec, na katerem bi lahko brez težav posluÅ”al razliĆØne sluÅ”alke potrebujem:
ā€¢ AKG sluÅ”alke serije 7xx so 62 ohm = optimalna izhodna impedanca nižja od 7,75 ohm
ā€¢ Sennheiser HD 598 in 599 sta 50 ohm = optimalna izhodna impedanca nižja od 6,25 ohm
ā€¢ Hifiman ā€“ njihove sluÅ”alke imajo zelo nizke impedance (22, 35, 45 ohm) = optimalna izhodna impedanca nižja od 2,75 ohm

Za modele sluÅ”alk z viÅ”jo impedanco (npr. 250 ohm Beyerdynamics) pravilu 1/8 brez težav zadostimo že z nižje cenovnimi modeli ojaĆØevalcev, vendar je tukaj potem problem voltaže, ki jo je ojaĆØevalec sposoben pognati v sluÅ”alke da dosežemo zahtevano glasnost sluÅ”alk.

ƈe sem z zgoraj napisanim sluĆØajno kje v zmoti me prosim popravite.

Torej izmed ojaĆØevalcev v rangu do 500 EUR (Nuforce, Beyerdynemic, Schitt, Musical Fidelity, Bursonā€¦) sem se odloĆØil za Violectric model V90 oz V100. Prosim za komentar ĆØe sem na pravi poti oz. je Å”e kakÅ”en ojaĆØevalec ki sem ga spregledal in bi lahko priÅ”el v poÅ”tev (Meier Audio Corda JAZZ?) Vsekakor ojaĆØevalec kupujem za daljÅ”e obdobje in verjamem , da me bo zelo kmalu zamikalo, da bi si kupil Å”e kakÅ”ne sluÅ”alke Hifiman, Beyerdynamicsā€¦

Hvala.

Lp Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
THOR



Pridružen/-a: Tor Feb 2016 13:12
Prispevkov: 10
Kraj: Philippines

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2017 03:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo!
zanima me kakŔen cenovni razred odprtih/polodprtih sluŔalk je ekvivalenten
kvaliteti ATH M50x. So ATH AD700X sploh primerljive glede detajlov in basov? Je dobro imet ene in druge sorte sluŔalk? Ene za studijske posnetke, druge za koncerte/filme?
Hvala in lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 333413814
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 01:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Vasko85
Zadeve si se lotil zelo strokovno. Pred meseci sem se tudi sam ukvarjal z izbiro ampa za sluÅ”alke. Na koncu sem se odloĆØil za model V200. V100 naj bi mu bil zvokovno precej podoben.

Kvaliteta izdelave je odliĆØna. Zvok je nekoliko na topli strani, zato ga je dobro kombinirati z nekoliko svetlejÅ”imi sluÅ”alkami (v mojem primeru Hifiman HE560). Tudi HD595 zvenijo solidno, ĆØeprav so primerjalno z V100/200 v precej nižjem rangu. Basi so zelo dobri.

V ožjem izboru je bil tudi Musical Fidelity M1-HPAP, ki je nekoliko svetlejÅ”i in nekoliko Å”ibkejÅ”i, ĆØeprav zelo dobro poganja tudi zelo zahtevne sluÅ”alke. Na koncu sem obdržal tudi tega in imam nanj prikljuĆØene HD650, ki so bolj temne. Prav tako ga uporabljam kot klasiĆØni predojaĆØevalec za posebne primere.

Zanimiv je tudi Gustard (Kitajska kopija Violectric). Sem ga sliŔal in ni veliko slabŔi, za nekatere je celo boljŔi. Predvsem pa je precej cenejŔi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 01:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa jih ne preizkusite - to možnost imate navoljo. ƈe ne drugega boste lahko videli ali vam sedejo na glavo, ker nekaterim tale wing system ni dovolj moĆØan in zlezejo sluÅ”alke navzdol ali pa jih nekaj moti na glavi.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 04, 2017 23:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@benma
Hvala za odgovor. V iskanje ojaĆØevalca sem se poglobil iz enostavnega razloga - imam omejen budget in zato želim kupiti najboljÅ”e za ta denar. ƈe denar ne bi bil problem bi verjetno nabavil kakÅ”en Oppo HA-1 in zadeva bi bila reÅ”ena. Kot drugo pa ĆØe že kupujem ojaĆØevalec naj bo potem vsaj toliko moĆØan, da bo lahko poganjal razliĆØne sluÅ”alke. Moje predvidevanje - dober izvor je osnova za eksperimentiranje s sluÅ”alkami - zato iÅ”ĆØem ojaĆØevalec z izhodno impedanco pod 2 ohma.

Najverjetneje bom vzel Violectric V90 - kakor kaže so z 01.03.2017 na spletni strani podražili vse svoje ojaĆØevalce za 50 EUR, tako da ne dam 700 EUR za V100. Pri sluÅ”alkah pa gledam trenutno AKG 712 - vÅ”eĆØ mi je da so moĆØnejÅ”e na basu.

Pri Gustard mi ni vÅ”eĆØ to, da je Kitajski. Saj mogoĆØe mu niĆØ ne manjka ampak nekako bolj zaupam v Violectric, glede na dejstvo da je Gustard nova zadeva in ne veÅ” kako se bo obnesel na dolgi rok. Pri Violectric dobiÅ” 5 let garancije.

LP Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 01:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv tip, reviewi zanimive robe:

https://www.youtube.com/user/ZeosReviews

Dobro, nekatera kitajska roba zna biti res problematiĆØna, ampak Kitajci dohitevajo precenjene zahodne firme. Sam imam npr. eno leto Aune x1s - super zadovoljen.

ƈe pa bi spet kupoval, bi se pa stegnil do Oppota. Res se orosijo oĆØi pri ceni, ampak je npr. super osnova za gradnjo ne le sluÅ”alkarskega, ampak tudi, hmm, ne vem kako se reĆØe - zvoĆØniÅ”kega(?) sistema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2017 01:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:


ƈe pa bi spet kupoval, bi se pa stegnil do Oppota. Res se orosijo oĆØi pri ceni, ampak je npr. super osnova za gradnjo ne le sluÅ”alkarskega, ampak tudi, hmm, ne vem kako se reĆØe - zvoĆØniÅ”kega(?) sistema.


Oppo je zanimiv zaradi svoje multifunkcionalnosti. Zvokovno me ni prepriĆØal. V tem cenovnem razredu ima vsaka multifunkcijska naprava neke pomanjkljivosti. Bo treba Å”e malo poĆØakati. No, okusi so razliĆØni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
raptor je napisal/a:


ƈe pa bi spet kupoval, bi se pa stegnil do Oppota. Res se orosijo oĆØi pri ceni, ampak je npr. super osnova za gradnjo ne le sluÅ”alkarskega, ampak tudi, hmm, ne vem kako se reĆØe - zvoĆØniÅ”kega(?) sistema.


Oppo je zanimiv zaradi svoje multifunkcionalnosti. Zvokovno me ni prepriĆØal. V tem cenovnem razredu ima vsaka multifunkcijska naprava neke pomanjkljivosti. Bo treba Å”e malo poĆØakati. No, okusi so razliĆØni.


Po vsem prebranem bi verjetno tudi sam (v kolikor bi finance dopuÅ”ĆØale) nabavil Oppo. Predvsem je prednost v funkcionalnosti, saj imaÅ” dejansko v eni napravi vse kar potrebujeÅ” + dopuÅ”ĆØa neÅ”teto možnosti povezav z ostalimi komponentami. NaĆØeloma je vedno bolje, da kupujeÅ” komponente posebej in si na ta naĆØin po svojem okusu gradiÅ” svoj sistem. Vendar je vĆØasih potreben tudi kakÅ”en kompromis in Oppo mislim da je zelo dobra alternativa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vasko85 je napisal/a:
@benma
Hvala za odgovor. V iskanje ojaĆØevalca sem se poglobil iz enostavnega razloga - imam omejen budget in zato želim kupiti najboljÅ”e za ta denar. ƈe denar ne bi bil problem bi verjetno nabavil kakÅ”en Oppo HA-1 in zadeva bi bila reÅ”ena. Kot drugo pa ĆØe že kupujem ojaĆØevalec naj bo potem vsaj toliko moĆØan, da bo lahko poganjal razliĆØne sluÅ”alke. Moje predvidevanje - dober izvor je osnova za eksperimentiranje s sluÅ”alkami - zato iÅ”ĆØem ojaĆØevalec z izhodno impedanco pod 2 ohma.

Najverjetneje bom vzel Violectric V90 - kakor kaže so z 01.03.2017 na spletni strani podražili vse svoje ojaĆØevalce za 50 EUR, tako da ne dam 700 EUR za V100. Pri sluÅ”alkah pa gledam trenutno AKG 712 - vÅ”eĆØ mi je da so moĆØnejÅ”e na basu.

Pri Gustard mi ni vÅ”eĆØ to, da je Kitajski. Saj mogoĆØe mu niĆØ ne manjka ampak nekako bolj zaupam v Violectric, glede na dejstvo da je Gustard nova zadeva in ne veÅ” kako se bo obnesel na dolgi rok. Pri Violectric dobiÅ” 5 let garancije.

LP Valerij


Vsem, ki se podajajo v zaĆØetniÅ”ke vode sluÅ”arkarstva, želim predstaviti Å”e mojo izbiro. Po veĆØ tedenskem prebiranju recenzij, forumov, debat z razliĆØnimi ljudmi ... sem se na koncu odloĆØil za ERZETICH BACILLUS + AKG K712 PRO. Bacillus je dovolj moĆØan (volume gumb imam malo ĆØez polovico in seka na polno), AKG 712 pa dodajo tisti bas, tako da je kombinacija super. Vsekakor odliĆØen komplet za posluÅ”anje rock glasbe.

Za AKG K712 PRO sem se odloĆØil že takoj na zaĆØetku, saj jih povsod promovirajo kot vsestranske in ker so malo moĆØnejÅ”e na basu jih Å”e posebej priporoĆØajo za rock. Pri ojaĆØevalcu pa sem iskal med Violectric, Schiit, Nuforce ... Na koncu pa sem po nekem nakljuĆØju kontaktiral Å”e g. Blaža Erzetich in moram res pohvaliti njegov profesionalen odziv - objektivno mi je pojasnil in razložil kaj in zakaj naj iÅ”ĆØem in na koncu sem se odloĆØil za njegov najcenejÅ”i model Bacillus. ƈeprav je ojaĆØevalec Erzetichev "entry level", sem z njim zelo zadovoljen in ga priporoĆØam vsem. OjaĆØevalec iztisne dovolj moĆØi, da elegantno poganja AKG K712 (62 ohmske). Mala zverina, ki glasno laja Very Happy

Vsekakor priporoĆØam vsem, ki posluÅ”ajo rock glasbo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 21, 2017 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LEGO kocke in sluŔalke.










Sony MDR-1R in MDR-1A




Audio Technica ATH-M50X in ATH-MSR7




AKG K 550 in Q 701




Sennheiser Urbanite On-Ear in HD 598




TDK ST 750 in Grado SR 80




Sony MDR 100aap (2X) in Walkman NW-A25HN (2X)

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 21, 2017 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo izvirno in lepo.
ƈestitam.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Naslednja
Stran 12 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe