Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

absorberji
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pasuljaris

Zadnja stran "drži" omaro skupaj da se ne gunca levo in desno.

Jaz sem poskusil z manjšimi trikotnimi vogalnimi ploščami iz lesonita, pa uspeh ni bilo popoln (guncanje omare) poleg tega pa je hec tudi v perforaciji, ki ti dodatno pomaga pri absorbciji.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... temu da se ne gunca -levo desno - se reče zavetrovanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker imam malo trdo bučo za razmevanje, mi prosim pojasnite:

vem, da zadnja stena stabilizira regal, da se ta ne gunca. Vendar mene to ne muči, saj regal nima druge funkcije kot da nosi absorberje, torej ga ne bo nihče guncal (če ne bo potresa).

če prav razumem zadnja stena ni pomembna samo zaradi stabilnosti oz neguncljivosti regala, ampak tudi ugodno vpliva na zvok, zato naj bo čim bolj čvrsta oz toga?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pasuljaris

Regal brez zadnje stranice je tako nestabilen, da se lahko že ob malo večjem pritisku (npr da se po nerodnosti nanj naslonimo) tako nagne, da popuste vijaki in poškodujejo regal. DP 8 je pač mehak.

Torej potrebuješ zadaj neko tršo oporo, ki bo omaro držala na mestu (lahko so to tudi malce širše letve, ki so križno privijačane).

Perforirana plošče pa dodatno poveča absorbcijsko sposobnost tvojega regala, zato je to logična rešitev, ki pa zahteva nekaj dela (vsaj 10-15 sekund na luknjo).
Najprej vrtaš majhne luknje - po vzorcu, potem velike, potem moraš dobro očistiti površino s spodnje strani, ki se praviloma nacefra - jaz to naredim z nožem in smirkovim papirjem.

Kakšen bi bil akustični in trdnostni učinek, če bi delal krajše vzdolžne in prečne "zareze" z žago - cirkularko pa ne vem, ampak vsekakor bi bilo hitreje.

AMPAK REZULTAT NE BO IZOSTAL.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pojasnilo.

Sicer pa je 10-15 sek/luknjo tako in tako moja norma (pravi moja boljša polovica) Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poceni ideja za bas trap:

V katalogu čisto zadnji izdelek:

http://www.dipo.si/img/prospekt.pdf
Regal, oreh imitacija,
Š/V/G: 60x185x30 cm,
cena 15€
Regale razpostaviš po poslušalnici, napolniš z kameno volno in preoblečeš s primerno tkanino.
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bolje je kupiti bolj globoke regale - 30 - 40 cm, spredaj dati CD je, zadaj pa absorber.

V katalogu Dipa so samo mace dražji z globino 30 cm.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Bolje je kupiti bolj globoke regale - 30 - 40 cm, spredaj dati CD je, zadaj pa absorber.

V katalogu Dipa so samo mace dražji z globino 30 cm.


Saj ti, ki sem jih navedel, se dobijo pri Dipu in imajo globino 30 cm.
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups Embarassed

Sem mislil da so za ta denar eni manj globoki.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe