Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Digitalizacija posnetkov starih 8mm kaset

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 27, 2021 17:09    Naslov sporočila: Digitalizacija posnetkov starih 8mm kaset Odgovori s citatom

Imam cca 20 8mm kaset s stare kamere, ki pa je žal nimam več. Zanima me kako bi najceneje digitaliziral posnetke.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 27, 2021 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri Ruskem carju je izposojevalnica videov. Tam prepisujejo vse formate v digitalno obliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2021 03:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To sem videl vendar je cena kar visoka. Glede na to da imam vsaj 20 kaset, pa verjetno bom še kakšno našel, sem bolj ciljal v smeri nakupa stare opreme da bi zadevo sam presnel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2021 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SentinelAeon je napisal/a:
To sem videl vendar je cena kar visoka. Glede na to da imam vsaj 20 kaset, pa verjetno bom še kakšno našel, sem bolj ciljal v smeri nakupa stare opreme da bi zadevo sam presnel.


Sem prav tako pred nekaj leti digitaliziral nekaj VHS kaset. Že takrat je bilo kar nekaj težav, kajti novejši TV po večini nimajo več analognega vhoda slike.

Takrat mi je prijatelj posodil Panasonic snemalnik s trdim diskom na katerega sem priklopil VHS rekorder. Zadeva je delovala, vendar je bil rezultat dokaj slab.
Torej potrebuješ en starejši snemalnik, ki ima možnost snemanja analognega signala na trdi disk. Največ jih je od firme Panasonic in po vsej verjetnosti si boš moral sposoditi še kamero, da boš lahko predvajal kasete.

Ali pa na računalnik, z analogno digitalnem vmesnikom na USB port in seveda nekaj s čimer boš predvajal kasete.

ps. https://www.mimovrste.com/zvocne-kartice/logilink-pretvornik-video-avdio-na-usb-vg0001a
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Auditor



Pridružen/-a: Čet Nov 2013 19:53
Prispevkov: 22
Kraj: Emona

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2021 18:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa na Čopovi, podhod pri MGL, ima kdo kakšne izkušnje?
Tudi jaz imam eno staro Video8 kaseto, ki bi jo rad presnel in me zanima, če obstaja nevarnost da se strga.
_________________
In the 1950s, people laughed an avg. of 18min/day.
Currently, it's about 4-6 min a day.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2021 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej potrebuješ napravo, s katere boš kasete predvajal. Brez 8mm kamere zadeve sam ne boš mogel realizirati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2021 17:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To mi je jasno, vendar si mislim da so cene teh starih kamer, ki uporabljajo 8mm kasete simbolične. Neke resne vrednosti glede na njihovo neuporabnost za snemanje verjetno nimajo ? Potem ko imam to rabim samo še tisti pretvornik, ki ga je nekdo linkal zgoraj. Pravzaprav bi lahko preveril še pri sorodnikih če še imajo kje to staro kamero, če je le niso stran vrgli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2021 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam nek philipsov dvd snemalnik .. v nedeljo lahko precekiram
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 01, 2021 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pokliči video studio zmajček kontakt imaš na googlu, ima profesionalno opremo.l.p
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2021 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Najprej potrebuješ napravo, s katere boš kasete predvajal. Brez 8mm kamere zadeve sam ne boš mogel realizirati.


Najprej, kar je @benma omenil, potem pa ti lahko pomaga tole ali nekaj takega:

https://www.aliexpress.com/item/32807711761.html

Vsaj meni je.

V nasprotnem pa namneska naprava ali presnemalni studio.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Furmosg



Pridružen/-a: Čet Sep 2021 10:01
Prispevkov: 1
Kraj: Sofia

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 16, 2021 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Digitalizacija teh kaset je lahko zelo težka in težko dostopna predvsem zato, ker je opreme za takšne stvari zelo malo, je ta stara in dotrajana, nove pa se ne izdeluje več. Vseeno je dobra možnost, če kjerkoli najdeš star VHS rekorder, ki ima možnost in lahko zapisa. Kvaliteta posnetka bo verjetno slaba, a če ti je cilj le ohraniti zapise na kaseti bo to v redu. Obstajajo tudi profesionalni studiji, ki lahko opravijo digitalizacijo, vendar je cena zelo visoka in se največkrat za normalne posnetke in ljudi to ne izplača.

Nazadnje urejal/a Furmosg Sre Okt 06, 2021 09:15; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igorbugi



Pridružen/-a: Čet Maj 2019 16:59
Prispevkov: 18
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 16, 2021 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Furmosg jebem ti mater bugarsko nategunsko... PA A SE NA TEM FORUMU LAHKO RES PRIJAVI VSAK PACIENT, KI PRODAJA SUPERGE, ALI PA RABI RAČUN ZA PRENAKAZILO GOTOVINE???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe