Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HD TV (plazma, lcd, led lcd, oled...)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 89, 90, 91  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 17:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imam občutek da tile monitorjevci preferirajo lcd-je
sama primerjava je bolj čudna, očitno so plazmo gledali iz 10 cm Laughing
no, saj je vseeno, jaz sem "plazma man" Wink

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

knap je napisal/a:
i
no, saj je vseeno, jaz sem "plazma man" Wink

lp

več kot očitno Very Happy Exclamation Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raje plazma ,velik plus je v realnih barvah ,kontrastu in odzivnem času.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Clancy



Pridružen/-a: Sob Sep 2009 5:46
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 31, 2009 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

knap je napisal/a:
imam občutek da tile monitorjevci preferirajo lcd-je
sama primerjava je bolj čudna, očitno so plazmo gledali iz 10 cm Laughing
no, saj je vseeno, jaz sem "plazma man" Wink

lp


Tudi jaz imam tak občutek. Ni logično, da vzporedno primerjajo cenovno tako različna TV-ja. Ob bok Sony-ju bi morali postaviti vsaj Panasonicovo V10 plazmo, ki je še vedno krepko cenejša. Kateri bi bil boljši pa se itak ve Very Happy
Glede porabe pri testirani 42G10 plazmi pa mi tudi ni čisto nič jasno. Piše, da pri gledanju filma porabi od 154 do 462 W, v stanju pripravljenosti pa 40W Shocked
Tule so dobili čisto drugo vrednost:
http://hdtelevizija.com/2009/06/04/recenzija-plazma-panasonic-tx-p42g10-107-cm/12/

Tudi v tehničnih podatkih piše, da je maximalna poraba 340 W, v stanju pripravljenosti pa 0,4W.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tukaj tudi piše glede porabe:

http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-TX-P42G10-Review.html

Citiram:

Energy Consumption
As promised, I took the time to measure the power consumption of the TXP42G10. These measurements were taken while displaying a full black (0 IRE) screen, a 50 IRE screen, and a full white (100 IRE) screen, using the calibrated settings. Uncalibrated power consumption is likely to be considerably higher. And the results:

Mode / 0 IRE measurement / 50 IRE measurement / 100 IRE measurement
Calibrated, Eco mode off: 81 watts / 262 watts / 418 watts
Calibrated, Eco mode on: 81 watts / 268 watts / 416 watts


dejstvo pač je, da se poraba pri plazmi spreminja, lcd imajo pa konstantno, kakšna pa je dejanska razlika na daljši rok pa nimam pojma

če pa res porabi 40w v stanju pripravljenosti pa je to res veliko in zelo čudno

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jst mislim, da res nima smisla debatirat o porabi plazem, ker je splošno znano dejstvo, da pokurijo več kot LCDji. Se pa dela na tem, da se jim poraba zmanjša.

Za primerjavo... pejte v kakšno trgovino s TVji in dajte roko nad plazmo in pa LCD. Plazma zna pozimi kar prav prit, saj vam nadomesti kakšen radiatorček! Very Happy

Videl sem tudi že, ko je kolega po 2 letih TV (plazmo) snel z nosilcev na zidu in je bil okoli (na zidu) viden temnejši odtenek bele. Podobno kot, če je sika dolgo obešena na zidu, le da prehod iz enega odtenka v drugega ni bil tako oster.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 18:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se strinjam, imam prejšno generacijo -42pz80 ki pokuri še več kot sedaj neopdp plazme, pa se z tem ne obremenjujem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zelo obširen test p50gw10
http://www.areadvd.de/hardware/2009/Panasonic_TX-P50GW10.shtml

Citiram:

Für knapp 1.800 EUR liefert Panasonic ein Hightech-Plasma mit opulenter Ausstattung und beeindruckender visueller Leistungsfähigkeit

Preisklassen-Referenz Plasma-/LCD-TVs bis 2.000 EUR
Test 20. April 2009


v mm se jo dobi sedaj za 1300 eur
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 02:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če boš kupil LCD nad 40" ti bo resnično žal, sploh ko boš po tem videl sliko plazme ki je vsaj še enkrat boljša.LCD je samo za igrice igrat dobra.Za vse ostalo je plazma boljša.Če boš vzel Panasonic g10 ti ne bo žal.Imam TH46PZ80 pa je res odlična.Pioneer je sicer še malo boljši ampak še enkrat dražji.Moj brat je napr. pred 1mes kupil Samsung LED 6ser.42" pa mu je res slabo ko je videl sliko pri meni napram njegovi čeprav je njegov 6"manjši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 03:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa Merhy pojdi v techno market pa si poglej razliko, pri istem izvoru.LCD-Led tehnologija je inferiorna po kvaliteti slike v vseh pogledih.Verjemi sem gledal bratovega Samsunga 40"(cena prbl. ista) vzporedno z mojo 46"plazmo PA NI MAL , AMPAK FUL BOLJŠA.Plazma ima bolši kontrast bolše osveževanje, sploh pa je boljša pri hitrem premikanju kadrov,kot je napr. šport, akcija...Poglej si kako ti zamaže sliko na Sony-u ko se kamera hitro premika po prostoru.Ker jo imaš doma to lahko hitro ugotoviš in če boš malo pozoren in pošten ti bo hitro jasno.Tega pri plazmi ni vsaj ne v taki meri kot pri LCD.To da je LCD bolši je ena od masovnih zablod, tako kot napr. da "skunk" preveč zadane(haha).
Drugače pa pojdi na AV forum.com ki je Angleski forum, in v Angliji je AV in Hifi kultura doma- tam imajo prodajalci AV izdelkov res ogromno znanja, pa si poglej kaj kupujejo ljudje, ki so v teh scenah že desetletja, ne pa tisti ki so mal bral reklame pa ocene na mimovrste.com.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 07:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@MitjaF
Ne rabš se razburjat, no.
Kot sem že enkrat napisal (če bi bral celoten thread bi vedel) serija 6 ni full LED ampak Edge LED, kar je velika razlika. Pa pustmo zdaj malenkosti Very Happy

Bil sem že večkrat v Technomarketu in ravno tam sem se odločil za nakup svojga TVja. Ravno zaradi tega, kar praviš nisem vzel Sonyja ampak Samsunga.
Vsaka tehnologija ima svoje prednosti in slabosti, definitivno pa ni vse tako belo in črno kot bi kdo lahko sklepal iz tvojega posta.

Meni je jasno, da vsak hvali svojega "konja" in da imajo vsake oči svojega malarja, kot tudi, da ne bomo nikoli prišli do enotnega zaključka, katera tehnologija je boljša.

Glede postov pa nisem nikjer napisal, da ima plaza "slabšo" sliko. Izpostavil sem le razlike pri porabi, ki za mene niso ravno zanemarljive. Pa dajmo zdaj zaključit s to debato. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vsak pač vzame tisto kar mu paše, enim je všeč lcd, drugim plazma

problem plazem je v tem, da jih razvija in izboljšuje samo panasonic in zato se jih tudi precej manj proda

dejstvo je, da na www.avforums.com ipd dajo več na plazme

pravzaprav še nisem zasledeil testa led lcd-ja, ki bi bil boljši od top plazme
če kdo ve za takšen test pa prosim za link

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

še nekaj testov za samsung b650 lcd

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/03/16/Samsung-LE40LB651-40in-LCD-TV/p1
http://www.homecinemachoice.com/files/hcc_content/samsung168.pdf
http://www.pcwelt.de/start/audio_video_foto/tv/tests/198083/samsung_le40b650/
http://www.computerbild.de/artikel/avf-Test-TV-Samsung-LE40B650-4571301.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tukaj piše da p42gw10 porabi povprečno 241w
in 0,3 w v stand by

http://www.televisions.com/plasma_tv/Panasonic/Panasonic_TX-P_42_GW_10_/Power_Consumption_.php



se mi ne zdi pretirano Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gledat na porabo pri TV je res neumnost, moj ima 475w pa prižgan je vsaj 8ur dnevno, pa se mi pozna pri elektriki cca 5eur/mes.
To je tako kot da bi kupil digitalni ojačevalnik, samo zato da bo manj pokuru, pa čeprav je zvok slabši.
Res je pa: vsakemu svoje- tisti ki se vsaj nekaj spoznajo in jim ni vseeno za kvaliteto kupijo plazmo, raja pa kupi LCD ker ga prodajalec pač nategne, ali pa pač ne ve.
Je pa res da ima Panasonic tak monopol, da ostali proizvajalci sploh Samsung in Sony posvečata marketingu LCD ekranov vso pozornost(samo poglej reklame).Medtem ko Panasonic sploh ne dela večjega LCDja od 37" razen v najnižji seriji 40".
In pogle si pri reklamnih prospektih za LCDje, če si pozoren boš videl da za vsak najnovejsi model vednoznova trdijo, da je slika že na nivoju najboljših plazem(pa do sedaj to še nikoli ni bilo res).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 89, 90, 91  Naslednja
Stran 3 od 91

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe