Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HD TV (plazma, lcd, led lcd, oled...)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 89, 90, 91  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem bil obveÅ”ĆØen o burn in u, ampak se ne mislim obremenjevati z tem, raĆØunam da se pri gledanju Tv to ne bo zgodilo, drugaĆØe pa je garancija. Za igre ga ne uporabljam.

Bomo videli.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TeoretiĆØno nemogoĆØ je nastanek 'burn in'-a, ĆØe se slika stalno spreminja.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Let nazaj je en Å”ampion v svoji klasi proslavil nakup nove stoenke (avtomobila) tako, da se je v gostilni krepko napil, potem pa Å”el v avto, vžgal motor in zaspal za volanom. Motor je kakÅ”no uro ali veĆØ tulil, ker je tip tiÅ”ĆØal pedal gasa. VpraÅ”anje - ali je možno zgoniti motor avtomobila v enem dnevu? - Samo pravemu ga daj v roke Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 09:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 300-400ā‚¬ 43" se dobi kak best buy, ali paĆØ kupim nek LG, Philips, TCL?

Smart ali 4k mi ni pomemben.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AleŔ888



Pridružen/-a: Tor Jan 2010 16:19
Prispevkov: 9
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Najbolj nujno pa je paziti, da se pri prvem zagonu izbere varianto Normal in ne Demo, ki naj bi bila namenjena, da žari s pretiravanjem v trgovini z moĆØno osvetlitvijo.


Med vsemi proizvajalci TV-jev je edina nastavitev slike, ki je usklajena z standardom in ustreza DCI-P3 standardu "FILM oz. MOVIE".
TV direkt iz trgovine ima ob vklopu nastavljeno tako imenovano "DEMO opcijo", da slika teveja pride bolj do izraza med vsemi ostalimi paneli v trgovini, zato je nujno to opcijo izklopit, sicer so vsa ostala nastavljanja bzvz... VeĆØ o tehnologijah pa v tem odliĆØnem ĆØlanku:: http://archimago.blogspot.si/2016/09/musings-4k-uhd-tv-hfr-3d-hdr-etc.html?m=1
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 04:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe malo izven teme.

Ali ima Å”e kdo poleg mene kakÅ”no izkuÅ”njo/mnenje glede 4 K video medija? Do sedaj, po veĆØ kot 2 letih odkar se je ta novi medij pojavil, nisem zasledil niti enega forumaÅ”kega posta na to temo, ali sem kaj spregledal!?

Za mene osebno, ki posedujem po testih praktiĆØno najboljÅ”i 4 K Blu-ray player in kvaliteten 4 K televizor, oboje povezano z vrhunskim HDMI kablom, je to podobna "marketinÅ”ka prevara" kot je bil pred ca. 20 leti dandanes povsem propadli SACD audio medij (mogoĆØe se kateri od SACD "fanov" s tem ne bo strinjal), ki po mnenju 99% objektivnih posluÅ”alcev, ki so imeli priliko primerjati oba medija (SACD versus klasiĆØni CD) niso zaznali popolnoma nobene praktiĆØne razlike v kvaliteti zvoka...Sam sem imel 2 resniĆØno vrhunska SACD playerja (Marantz in MacIntosh), vendar nisem mogel nikoli zaznati nobene razlike v kvaliteti, na hibridih popolnoma nemogoĆØe, na nekaterih extra posnetih SACD-jih mogoĆØe na raĆØun same studijske angažiranosti tonsko-snemalnih inženirjev, ne pa na raĆØun samega sicer po tehniĆØnih dejstvih precej viÅ”je resolutivnega medija...

Ob direktni primerjavi 4 K napram standardnemu Blu-ray (vsak 4 K disk ima priložen avtomatiĆØno Å”e standardno Blu-ray izvedbo) se mi dozdeva oz. je to dejstvo, da 4 K evidentno potemni, nekoliko "posivi", pomehĆØa... sliko, kar postaja z ĆØasom gledanja filma za mene osebno vse bolj moteĆØe. Na žalost ne opažam bolj "realistiĆØnih" barv, nevtralnosti, fines, globine, prostorske slike...kot bi to nekateri lahko prenesli na omenjeno audio/SACD podroĆØje. ƈe teh dejstev sam ne zaznam potem mi pri mojih letih res ni veĆØ pomoĆØi. Torej, ĆØe praktiĆØne razlike med SACD in CD nisem zasledil, lahko v tem primeru reĆØem da raje gledam film v klasiĆØni Blu-ray kot v 4 K tehniki. Zaradi tega dejstva nisem, razen prvih 3 diskov "za probo", nato nikoli veĆØ (in jih tudi ne mislim), nabavil veĆØ niti enega dodatnega 4 K diska.

Pa Å”e tole, sicer kot bolj povrÅ”ni spremljevalec tega novega medija, dobivam obĆØutek da se po 2 letih ni prijel oz. da se ne bo, mogoĆØe sem v zmoti, bo pokazal ĆØas.

lp



Smart ali 4k mi ni pomemben.[/quote] Sad Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SACD-CD tematiko smo že obravnavali, na kratko: res je, na zaĆØetkih tega formata so bili SACD predvajalniki tako slabo narejeni, da razlik skoraj ni bilo opaziti. Ker je SACD ploÅ”ĆØek bil povrh vsega Å”e dražji od CD-ja, je vse skupaj neslavno propadlo. Nadalje veliko SACD ploÅ”ĆØkov je bilo samo CD pretvorjen v viÅ”ji format, poveĆØini pa je iz PCM masterja izdelan SACD. ƈistih SACD-jev je malo (razlika je v bitstream vs PulseCodeModulation masterju).
Danes, na novih, modernih predvajalnikih, ko grem k prijateljem ki to imajo, je razlika v kakovosti obeh formatov veĆØ kot oĆØitna v prid SACD. In to že na predvajalnikih ranga 1000ā‚¬ (Marantz, Audiolab). Res pa te razlike za plenk/plenk cin cin bum bum ozvoĆØeno glasbo niso pomembne, ne dajejo dodatne vrednosti kot pri akustiĆØni glasbi kjer pride konĆØno v ospredje zvenenje instrumentov, barve zvokov itd.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Kar se tiĆØe 4K ni samo razlika v resoluciji, gre Å”e za HDR, ki predvideva viÅ”jo dinamiko (razpon med temno in moĆØno osvetljeno sliko) kot tudi v poveĆØanem gamut-u - veĆØji barvni razpon - glej trikotnik ki prikazuje koliko barvnega spektra zajema HD in koliko HDR). Tako je razlika v barvni bogatosti in dinamiki. Poleg tega je ĆØipovje in procesi obdelave slike HDR na viÅ”jem nivoju kot pri HD. Predvidene so vmesne stopnje do konĆØnega formata, sedaj smo tam vmes.
Kaj je v tvojem primeru problem bo pa potrebno raziskati/privleĆØi domov nekoga ki.. bo med ostalim tudi preveril kaj je z elektriĆØno napeljavo.
Kaj pa kabel iz TV-ja - je originalen ali si kaj 'izboljÅ”al'? Jaz namerĆØ kable za 220V najprej testiram na TV-ju - so dramatiĆØne razlike v sliki..pa je kakÅ”en razdelilec vmes?, tudi oni niso nedolžni.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno bi moral marsovca pogledat testni, in referenĆØni material. Gledati nek podrepniÅ”ki material je nesmiselno in potem nekaj priĆØakovat. V svoji filmaÅ”ki karieri sem pogledal vĆØasih 450 filmov letno. Sedaj ni veĆØ filmov ni uvoza.Ni zastopnikov ni ama niĆØ. Å e dobro da imam zalogo vrhunskih zadev. Ko dam to na 215 cm je orgazmiĆØno.
O filmariji in ht-ju bi lahko pisal cele romane vendar to nikogar ne zanima. Sploh o samih formatih slike, in projekciji. Sploh ĆØe nekomu omeniÅ” da nima 1080 ampak samo 833 linij slike ĆØe gleda 2,35 format na 16:9 zaslonu te gleda kot tele nova vrata. Enako velja za pomotoma imenovan 4k ki je dejansko izpeljanka kinematografskega standarda tudi nikakor ni 2160 linij ĆØe to gledaÅ” nepravilno odpade kar veliko linij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam, lahko recem bolj kot ne precej osnovni, 4K televizor in Ŕe to v velikosti 43 palcev, pa je razlika med hd in 4K ocitna v prid 4K. Priblizno tako kot med 720 in 1080. Z vecanjem ekrana so pa razlike se vecje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Televizor kupujeŔ za 15 let, bebavo bi bilo nabavljati starejŔo tehniko brez nadaljnjega razvoja. 4K ima najmanj boljŔi in vsekakor hitrejŔi procesor. Nastavitve slike pa so stvar znanja in izkuŔenj.
Tudi SACD lahko izjemno dobro igra navadno CD ploÅ”ĆØo, ĆØemu bi se temu odrekel. Ne pomaga pa noben SACD z izvrstnimi posnetki Patricie Barber, ĆØe nimaÅ” celega sistema na nivoju, ki ga paĆØ zmoreÅ”. Zdaj, ko so rabljeni vrhunski SACD-ji po cca 200ā‚¬, ja kakÅ”na neki dilema vas goni? MogoĆØe vinyl, ki se je sluĆØajno ognil mrcvarjenju posnetkov.
Popolnoma vsaka tehnika zahteva poznavanje in ustrezne nastavitve, potem se izkaže v vseh svojih barvah.
Dovodni kabli so lahko znak anemiĆØnosti, ĆØe primerjamo cenene kable za vžig avta, redkokateri ustreza in niti ne moreÅ” vžgati niĆØesar, niti traktorja spomladi. Potem, ko ti nekdo posodi kakÅ”en Herth&Buss komplet, razumeÅ” ampere, preseke, dolžino, itd...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Danes, na novih, modernih predvajalnikih, ko grem k prijateljem ki to imajo, je razlika v kakovosti obeh formatov veĆØ kot oĆØitna v prid SACD. In to že na predvajalnikih ranga 1000ā‚¬ (Marantz, Audiolab). .


Da nisi Audiolab zamenjal za kaksno drugo firmo.Mislim da Audiolab nima in ni imel v programu SACD Player.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 00:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opažanja oz. direktne primerjave med kvaliteto slike 4 K in standardnih Blu-ray diskov (konkretno Passengers, Deepwater Horizon, Arrival) sem, kakor se je le dalo natanĆØno, izvajal na 4 K Samsung "quantum dot" 65 inch ekranu. Sicer ne izkljuĆØujem možnosti da bi kvalitetno razliko v korist 4 K/HDR tehnike zaznal na njihovi najnovejÅ”i QLED tehnologiji, žal si zaenkrat te zamenjave ne morem privoÅ”ĆØiti. Tudi modernejÅ”ih, tehniĆØno bolj dovrÅ”eno posnetih filmov, nisem imel na razpolago, kaj bi izkazal film, posnet vsaj v letu 2017, ne morem komentirati, samo na osnovi že navedenih...

Torej se opažanja nanaÅ”ajo na "zastareli" ekran, oz. že nekoliko zastarele recimo science fiction filme....sicer pa ne gre za neko sofisticirano, težko definirajoĆØo razliko, ampak vedno ponovljivo, ne glede na razpoloženje, uro, vreme...Blu ray slika mi je enostavno bolj živahna, dinamiĆØna, prijetna za gledanje, ni tiste potemnitve, posivitve, pretirane mehkobe, ĆØe bi prevedel v audio relacije, kot npr. ob prehodu iz dobrega tranzistorca na pretirano mehak, z zadenfanimi visokimi toni, nedifiniranimi basi, preveĆØ "speglan" lampaÅ”, primeren za "neutrujajoĆØe" posluÅ”anje ob kozarĆØku dobrega vinĆØka in Å”e malo prÅ”utka zraven, kar Å”tevilni audiofili navse obrajtajo ...

Tako je seveda moje opažanje, mnenje..spet ne izkljuĆØujem možnosti da se marsikdo s tem ne bo strinjal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tem linku so tudi slikovno prikazane razlike med starim HD in novejŔim HDR:
http://4k.com/high-dynamic-range-4k-tvs-everything-need-know-hdr-contrast-wide-color-gamut-tvs-content-offer/

Seveda je potem rezultat odvisen od modela TV-ja in predvajalnika, kombinacije obojega, osebnih nastavitev, okoliÅ”ĆØin (kabli naprimer) in pa eventuelnih defektov v izdelavi/ tovarniÅ”kih nastavitvah. Tako ima vsak svojo izkuÅ”njo, ma v osnovi je HDR nedvomno velik korak naprej.
------------------------------------------------------------------
ps:@siroliver: 'maÅ” prav, pomotoma sem navedel Audiolab
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HDR je krasna stvar, ĆØe dela prav, sodeĆØ po prebranem je implementacija pri vsaki firmi/modelu vsaj malo drugaĆØna, tako, da že pri prikazu slike so razlike, ĆØe je pa Å”e kaj narobe v verigi (nastavitve, nekomaptibilnosti,...) pol je pa slika zmazek.
Nekaj v stilu opisa audioveterana sem videl pri kolegu, ko je predvajal HDR rip preko raĆØunalnika, pa ni bilo pravilno skonfigurirano. Pretemna in izprana slika, slab kontrast, desaturirane barve... ognjene krogle, k bi moral žaret so brlele k petrolejka. Po par klikih je pa zadeva oživela.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

65" to zame ni niĆØ. Je treba min 80" tam se zaĆØne ocenjevanje slike. Ostalo je pesek v oĆØi. Ampak to govorim samo za pravi ht. Tv-ja sploh ne gledam niti filmov veĆØ ne na njem. Koncerte na BD-ju gledam in posluÅ”am. Chaplinova kolekcija in Harrolda Lloyda vrhunsko remastrirana da ĆØe nekomu to predvajam bo zlahka zamenjal za ultra hd to na 215cm. Nemi filmi so zakon imam nekatere celo iz leta 1912. Nekateri so celo zvoĆØno izjemni nekateri mono nekateri samo stereo nekateri pa oboje. Da ne govorim o top zadevi The Martian Ridleya Scotta. Za poznavanje videofilije ni samo zaslon. Je treba režiserje poznati kaj, in kako so snemali, studije itd. Avatar npr je 50 % posnet vrhunsko 50 % je zmazek posnet v razmerju 1,78 :1. Zame osebno je najboljÅ”i kinemaskop saj se sklada z ĆØloveÅ”kim vidom in z njim je 95% vsega hollwodskega materiala posnetega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mutolay



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 16:15
Prispevkov: 21
Kraj: fara

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na novem Sony-u serije 9 sem imel obupno sliko, potem pa sem na neki strani zasledil kalibracijske nastavitve, nastavil in dobil vrhunsko sliko. Nastavil sem kar okoli 30 parametrov. Zanimivo pa, da je bilo potrebno izklopiti vse te razne digitalne izboljŔevalce gibanja, barv...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 89, 90, 91  Naslednja
Stran 90 od 91

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe