Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

"Povej mi kateri avto voziÅ” in povem ti kdo si"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 69, 70, 71  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

malo sem pobrskal po avtomobilizem.com in naŔel bolj podroben spisek opreme ki jo imam, zelo zanimivo branje Wink

TSQ-Paket osvetlitve in vidljivosti: CE1 Brisalci vetrobranskega stekla
s senzorjem za dež + DD8 Vzvratno ogledalo s samodejno osvetlitvijo
+ T2Q Sistem za samodejni vklop žarometov

OBM2-Paket nadzora vožnje: (KB5 Pomocnik pri speljevanju v hrib HSA
+ UJ9 Sistem zaznavanja izgube tlaka v pnevmatikah + UD7 Parkirni pomocnik + K34 Tempomat

ZQ84-Športni paket: FX3 El. program stabilnosti (ESP) + UJC Stikalo za Ŕportni nacin vožnje + NR1 Servo volan z zmanjŔanim obodom vrtenja ALI NR1 Elektro hidravlicni servo volan, zmanjŔan rajdni krog

WDH-OPC paket II: BD8 StreŔne letve v barvi vozila + VB7 Prednji in zadnji Ŕportni odbijaci '+ B56 ZaŔcitni pragovi '+ T56 Zadnji streŔni spojler + T96 Prednji meglenki + VYE OPC rocica menjalnika + OPC usnjeni volanski obroc + W1Y Upravljanje radia z volana

63U-Briljantna "power red" barva

AY0-Celni in stranski zracni blazini ter zracni zavesi

C32-Quick heat - elektronsko ojacan sistem za hitro odmrzovanje in
ogrevanje vozila

C68-Elektronska klimatska naprava

DDH2-Elektricno preklopljivi in nastavljivi ter ogrevani zunanji ogledali

FE45-Interaktivni sistem vožnje (IDS+=ESP + ABS + CDC) (+ZQ8)

TT61-Bi - ksenonski žarometi z visokotlacnim sistemom za pranje
žarometov in prednji meglenki

UA62-Alarmna naprava in dodatna mehanska zaŔcita proti kraji

URA-Radio CD30

UWA-Paket za instalacijo mobilnega telefona "bluetooth" s funkcijo
kontrole glasa

U68-Potovalni racunalnik s prikazovalnikom opozoril in prikazom porabe

W2E-Recaro sprednja sedeža, AH4-Rocna nastavitev sovoznikovega sedeža v 6. smereh in ledvene opore, A88-Aktivna vzglavnika spredaj

XXLO-Mondial ogljeno crno usnjeno oblazinjenje

P38-Lahka platiŔca 18x7.5, 5-kraka z pnevmatikami 225/40 R18

Foliatec folije za stekla:
www.foliatec.de

Laughing

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kater avto pa imaÅ”?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

poglej stran 15 te teme Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urosst



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 9:48
Prispevkov: 109
Kraj: ZAGORJE

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

knap je napisal/a:
boljÅ”e ozvoĆØenje že imam



DLS refefence RA40 - 4-kanalni ojaĆØevalec
http://www.dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_115

DLS MS6A - 6,5" srednjetonec + UP1C1,1" visokotonec
http://www.dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_68
http://dls.se/sv/car/prod.html?produkt=en_144

DLS RW12 - 12" nizkotonec
http://www.dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_506

kateri procesor stane 250 eur?

LP


Audison bit 10

drugaĆØe pa soliden sistem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
acoustic



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:50
Prispevkov: 150
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Nekateri zanikajo, a paralel med avti in njihovimi vozniki ter hi-fijem in njega posluŔalci je kar veliko!
Meni je davno nazaj bil prvi avto "peglica"(Fiat 126p), a mi je ostal kljub temu, da je bil objektivno najslabÅ”i avto kar sem jih kdaj imel, v najlepÅ”em spominu.Kot mlademu Å”oferju mi ga je bilo užitek vozit(od trenutka, ko sem z 18 leti naredil izpit, pa da sem konĆØno imel svoj avto je minilo skoraj 8 let Rolling Eyes ) saj naenkrat tudi nisem bil veĆØ vezan na avtobus, Å”top ali (poredko) bratov avto, tudi s puncami se je na tem tesnem prostoru z malo volje kaj dalo zrihtat Wink in sploh sem bil v devetih nebesih!Kot sem bil ob zvokih ranih Pink Floydov, ki so prihajali iz zvoĆØnikov RIZ Turandota z zdravimi 2x4W in (skoraj) brez nizkih in visokih tonov.
Leta za tem in po kakih 25 avtih, ki so bili moje lastniÅ”tvo(ne Å”tejem vseh tistih, ki sem jih vozil službeno), te prave radosti in veselja ob vožnji pod razno ni veĆØ, pa magari si lastim objektivno gledano res izvrsten avto(kaj mi koristi možnih 300km/h, ĆØe me že pri pol manj zaÅ”ijejo, da se ti zmoti!?).Enako, kot tudi Å”e tako dobra oprema ne more nadomestiti tistega uživanja ob glasbi, ki sem ga bil sposoben leta nazaj ob nikakrÅ”ni opremi.
Zato dajem prav vsem tistim, ki pravijo, da pravzaprav ni važno kak avto voziÅ”, le da služi svojemu namenu in si z njim zadovoljen.Pa s hi-fijem je ena podobna stvar! Cool Mislim, da se v tej toĆØki vselej vsi ne strinjamo, ampak tako paĆØ je!

S skoraj vsem napisanim zgoraj se strinjam, kot bi sam napisal tiste prave obĆØutke izpred 25-30 let nazaj, ko smo uživali v malih radostih in jih znali ceniti, ĆØeprav za danaÅ”nje razmere niso skoraj niĆØ vredne.
Ravno zaradi obujanja ali pa spoÅ”tovanja teh obĆØutkov, ki jih že nekaj ĆØasa veĆØ ne obĆØutim na tisti pravi naĆØin izpred nekaj desetletij, sem pred tremi leti kupil nazaj Å”e zadnji avto, ki sem si ga tako hudo želel in si pred 18 leti željo tudi uresniĆØil. Kasneje so se z vedno boljÅ”imi avti ki so se prehitro menjavali tile obĆØutki popolnoma izgubili:-(

Avto sem eno leto obnavljal in ga spravil skoraj na nivo kot je bil ko sem kupil 6 mesecev starega. Na sreĆØo je bil lepo vožen in redno vzdrževan, tako, da je bilo delo na lakiranju (imel je Å”e prvo barvo pri 16 letih starosti) in na novem tapeciranju sedežev (blago se je potrgalo). Vendar se je obdržalo tudi pri tapeciranju vse originalno, razen ĆØrnih izboĆØenih delov Å”koljkastih sedežev, kjer sem naÅ”el skoraj podobno blago originalu.

Sedaj ga vozim seveda zelo malo, saj mi ga je Ŕkoda, ko je tako lep Smile

V glavnem hoĆØem povedati, da prideÅ” v leta ko zaĆØneÅ” pogreÅ”ati tiste prave obĆØutke veselja in vznesenosti iz mladosti, zato jih cenite dokler so Å”e prisotni.javascript:emoticon('Wink')


Wink Wink Wink Wink
_________________
Timeless Experience-Finest Audio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audison bit ten

kje pa se dobi to zadevo, cena?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gorko1 je napisal/a:
before je napisal/a:
igor0203 je napisal/a:
A maÅ”ina ni niĆØ preÅ”voh za tak avto? Sicer je res, da je tudi zelo odvisno kakÅ”en tip voznika si.


Ko sem Clia 1.4 RT menjal za Focusa je bilo, kot bi preÅ”altal na raketo!!! Zelo odziven, dinamiĆØen avto, ravno pravÅ”nji zame, ki na cesti ne Å”param, ampak uživam v vožnji! Zato tudi povpreĆØna poraba bencina pri meni znaÅ”a cca 8,5 l/100 km. Ta novi Focus ima enak motor z enakim menjalnikom (5 stopenjskim). Tistih 7kW veĆØ moĆØi pa bo, vsaj tako laiĆØno sklepam, "požrla" za 190 kg veĆØja teža vozila. Zato sklepam, da bo ta Focus imel enake lastnosti, kot aktualni. ƈe pa se v Focusu prevažajo 4 ali celo 5 odraslih oseb, pa "performanse " moĆØno padejo - kot da to ni isti avto. A pri meni to ni noben faktor, saj se vozim veĆØinoma sam ali z Å”e kom na sprednjem sedežu.


ƈestitam za novi avto. Sam imam sicer enak motor v Cmaxu in lahko samo povem, da je to žal eden najslabÅ”ih motorjev vgrajenih v osebna vozila. Len, neodziven, glasen in požreÅ”en. V službi imamo cca. 40 razliĆØnih vozil od nizkocenovnih bencinarjev do dizlov in morem reĆØt, da je Å”e stara Kia Rio z 1,5 motorjem bolj odzivna in lagodna za vožnjo.
ResniĆØno je ta motor prava muka za vozit, sploh na dolge ture, kjer je dosti hribovja ali pa avtocestnih odsekih, ki se rahlo vzpenjajo. Nazadnje sem vozil Å”tiri osebe v Munchen in na doloĆØenem delu, kjer se je avtocesta rahlo vzpenjala, nisem uspel vozit veĆØ kot 120km/h. Enostavnmo ni Å”lo veĆØ, gas do konca in smo lezli kot z starim FiĆØotom s tem, da je raĆØunalnik kazal 16l trenutne porabe. Groza, tega si ne želim veĆØ ponovit. Pa zdaleĆØ nisem nek hiter voznik in se kar precej držim omejitev, ampak motor v tem avtu se enostavno muĆØi, da doseže omejitvene hitrosti. No, žal sem se nategnil in nisem predhodno odpeljal testne vožnje, ker potem definitivno ne bi vzel avta s tem motorjem.
Tako, da naslednji avto vzemem raje z osnovno opremo in boljÅ”i motor,ĆØe finance ne bodo dopuÅ”ĆØale veĆØ. Verjetno kar dvoliterskega dizla in bom lepo lagodno križaril v Å”esti prestavi z 350Nm navora Cool

LP,
Goran


@ gorko1

Kljub svojemu prepriĆØanju in pozitivnimi izkuÅ”njami z 1.6 Ti-VCT bencinskim motorjem mi tvoje mnenje (raje zmogljivejÅ”i motor in manj dodatne opreme) ni dalo miru. Rolling Eyes Poiskal sem razne avtomobilske forume in zbiral in premleval mnenja o Focusih. Pri prodajalcu, kjer sem naroĆØil avto, sem se pozanimal, ĆØe Å”e lahko spremenim tip motorja. Na sreĆØo Å”e ni bilo prepozno in tako sem preizkusil motor Ecoboost 1.6 110kW/150KM v novem C-maxu. Ker mi je bil karakter tega motorja vÅ”eĆØ, sem naroĆØil spremembo motorja za moj avto. OdloĆØil sem se za omenjeni motor, le da za moĆØnejÅ”o razliĆØico 134kW/182KM. To je zaenkrat (dokler ne pride prihodnje leto Focus ST) najmoĆØnejÅ”i bencinski motor, ki se vgrajuje v Focuse.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz Ŕtudiram.....kaj bi naredu....tale moj ubogi stilo 1,9 multijet je prehitr.....
najbolÅ”a in najmanj Å”kodljiva varianta je ,da mu prerežem zraĆØno cev do turbine....
bo takoj izgubu približno 30 konjev....kazni so predrage... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravilna odloĆØitev!!!!!!!

Bolje veĆØ konjev, kot manj. Pa tu hitrost in divjanje niti nimata pomena. Je fajn, ko se avto ne muĆØi v vsak klanec..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Pravilna odloĆØitev!!!!!!!

Bolje veĆØ konjev, kot manj. Pa tu hitrost in divjanje niti nimata pomena. Je fajn, ko se avto ne muĆØi v vsak klanec..


ane....kdo pa Å”e tiÅ”ĆØi v klanc.....aja
so tiÅ”ĆØal v klanc in po klancu...
samo so zdaj v veĆØnem spancu. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oĆØitno nisi povsem prebral kaj sem napisal, ali pa si narobe razumel.
Nisem mislil na hitro vožnjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
oĆØitno nisi povsem prebral kaj sem napisal, ali pa si narobe razumel.
Nisem mislil na hitro vožnjo.


ej niĆØ osebnega......
moj trenutni navdih.....
pa ne morem bit tih....
moram napisat kak stih.... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
jaz Ŕtudiram.....kaj bi naredu....tale moj ubogi stilo 1,9 multijet je prehitr.....
najbolÅ”a in najmanj Å”kodljiva varianta je ,da mu prerežem zraĆØno cev do turbine....
bo takoj izgubu približno 30 konjev....kazni so predrage... Rolling Eyes


ƈe potegnem analogijo:
Dobro je imeti moĆØan in kvaliteten ojaĆØevalnik, pa ĆØeprav za vsakdanje posluÅ”anje glasbe ne potrebujemo veĆØ kot watt ali dva (ob zvoĆØnikih povpreĆØnih karakteristik).
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
drago67 je napisal/a:
jaz Ŕtudiram.....kaj bi naredu....tale moj ubogi stilo 1,9 multijet je prehitr.....
najbolÅ”a in najmanj Å”kodljiva varianta je ,da mu prerežem zraĆØno cev do turbine....
bo takoj izgubu približno 30 konjev....kazni so predrage... Rolling Eyes


ƈe potegnem analogijo:
Dobro je imeti moĆØan in kvaliteten ojaĆØevalnik, pa ĆØeprav za vsakdanje posluÅ”anje glasbe ne potrebujemo veĆØ kot watt ali dva (ob zvoĆØnikih povpreĆØnih karakteristik).


dobro je imeti ...vsaj nekaj ducatov ojaĆØevalnikov vseh vrst ,zvoĆØnikov , cdp,
kablov in jih kombinirati po trenutnem razpoloženju.... Wink
vsakemu svoje.....
ali pa ĆØe hoĆØeÅ”...naj bo po tvoje.... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 17:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:

dobro je imeti ...vsaj nekaj ducatov ojaĆØevalnikov vseh vrst ,zvoĆØnikov , cdp,
kablov in jih kombinirati po trenutnem razpoloženju.... Wink
vsakemu svoje.....
ali pa ĆØe hoĆØeÅ”...naj bo po tvoje.... Wink


Ne razumem. Embarassed Kaj si želel s tem povedati?
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 69, 70, 71  Naslednja
Stran 17 od 71

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe