Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izidi novih albumov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2017 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
Pohvalno za te čase pa tudi precej nenavadno in neobičajno. Sploh pa za Slovenijo. So se pa Mascara Quartet izgleda le preveč vrteli v avdiofilskih krogih, da so se tako odločili za ta projekt. Pred dnevi je bila v CD predstavitev njihovega LP-ja z naslovom Barco Negro. Posnet pa je kot v starih dobrih časih komplet analogno v Ogrinovem studiju Jork v Dekanih.




Se eden od članov ansambla ne piše zastonj Krajnc.

Lp


Gre za najbrž redek primer, ko lahko v določenih okoljih slišimo sinovo igranje preko očetovih zvočnikov.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinilna plošča, ki je z razlogom posneta iz centra navzven:
Klik!
Ideja in razlog načina snemanja te vinilke se mi zdita povsem upravičena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Les Rockets je napisal/a:
Vinilna plošča, ki je z razlogom posneta iz centra navzven:
Klik!
Ideja in razlog načina snemanja te vinilke se mi zdita povsem upravičena.

Dobra fora! in nič ne stane.
Pri klasiki se veliko skladb sklene z gran finale v fortissimu - in kar je najslabše, sploh če je posneto skoraj do etikete - šestilne ročice imajo tam grozno kotno napako in so taki pompozni zaključki dokaj neestetsko popačeni če že ne neposlušljivi.
S tangencialno ročico ni teh težav in tudi manjša hitrost brazde ob zaključku posnetka ne dela bistvene razlike v kakovosti kot je to slučaj s šestilno ročico.
Dober primer je zbor pri Carmina Burana 'o Fortuna' ki odpre A stran in jo tudi isti zaključi B stran plošče. Pa se lahko primerja identičen (res pompozen) komad na začetku in koncu plošče. Lahko tudi digitalno presname in analizira po milimetrih..
https://www.youtube.com/watch?v=Gj-tBVq61as
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2020 22:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iztok Mlakar - Štorije in baldorije LP


Evo pa je tudi Iztok Mlakar dočakal svoj vinilni prvenec. Pa naši primorci dajte fantu zrihtat en gramofon, ker ga nima, da bo vsaj doma lahko poslušal svoj LP. Bo imel pa v sredo in četrtek na Lj. Gradu dva koncerta, ki pa sta žal že razprodana. Vstopnice so bile po 25 EUR.

https://www.primorske.si/kultura/iztok-mlakar-slovenci-smo-narod-s-posebnimi-potreb
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 18, 2020 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za karte teh koncertov sem šel optimistično na dan prodaje v lokalni Petrol, in se postavil v vrsto kot osmi. Za menoj jih je še nekaj prišlo, pa sem cirka 25 km iz Ljubljane. Ob začetku prodaje je prodajalka lahko le rekla: "Žal kaže, da so vse karte že razprodane."

Razz

Po mojem bi lahko Stožice razprodal, pa so mu bolj všeč intimni manjši koncerti. No, vsaj na gledališkem odru ga ni tako težko ujeti, in tudi tam praktično koncert naredi...

P.S.: Vinilka je na voljo tudi na ZKP RTV:


ZKP RTV - VINILNI KOTIČEK ZA ZBIRALCE
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 18, 2020 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
Za karte teh koncertov sem šel optimistično na dan prodaje v lokalni Petrol, in se postavil v vrsto kot osmi. Za menoj jih je še nekaj prišlo, pa sem cirka 25 km iz Ljubljane. Ob začetku prodaje je prodajalka lahko le rekla: "Žal kaže, da so vse karte že razprodane."


Za koncerte ki so bili izdani na LP, sem dobil naslednji dan interno obvestilo ( žal prepozno Smile)

Koncerta Iztoka Mlakarja ob izdaji albuma LP-ja Štorije in baldorije, ki sta ju omogočila ZKP in Val 202, bosta 19. in 20. februarja 2020 v Grajskem gledališču na Ljubljanskem gradu. Za oba koncerta bo na voljo 100 vstopnic, 50 vstopnic na posamični večer.
Prodaja se bo pričela danes, 20. 1. 2020, ob 20. uri, samo na bencinskih servisih Petrol v Sloveniji. Cena vstopnice je 25 €.


No ja, ne bom komentiral Wink . Niti ne vem, zakaj so jih prodajali na Petrolu. Ali nima Eventim svojo web stran ?

Vse skupaj me spominja na en "podoben dogodek" pred leti, ko so U2 začeli evropsko turnejo in je bila celotna turneja razprodana v nekaj urah Smile. "Wembley stadion" je bil baje razprodan v 20 minutah. Nič jasno!


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 18, 2020 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem gre pri takem majhnem dogodku večina kart že za razne znance in bližnje vseh pri organizaciji, in razne VIP prisklednike. To o prodaji kart je le za tolažbo, ker še huje zveni: "Pojutrišnjem bo ob 20 uri koncert Iztoka Mlakarja v kavarni Veronika, karte žal niso več na voljo." - in to je prva novica o koncertu. Twisted Evil
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 18, 2020 22:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da bosta koncerta v Grajskem gledališču, ki lahko sprejme tam cca. 80-90 poslušalcev mislim, da so bile VIP ter sponzorske vstopnice že upoševane in je bilo dejansko v prodaji 100 vstopnic za oba koncerta. Bo pa v isti dvorani dan kasneje predstavitev TAD-a (Audio Serum), ki smo ga tudi že omenili. Bo treba nažicat v petek DJ-a, da spusti kakšen Mlakarjev komad, če ga bodo imeli v bazi.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 19, 2020 03:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri Klopotcu je v decembru izšel CD : Iztok Mlakar in Marko Hatlak & Funtango. Na njem je osem starih Mlakarjevih skladb v priredbi Funtanga in ena nova Hatlakova. Več info na: https://www.klopotec.si/klopotecglasba/cd_mlakarhatlakfuntango/
Cena za člane Audio-kontakta je 10 Evrov+poštnina (pošljite mi mail)
Posneto je bilo v glasbeni šoli Nova Gorica. Vsa produkcija pa je delo fantov iz Sonusa (tudi prodajalec studijske tehnike).

Predstavitev tega izdelka je bila v decembru v Unionu pred okoli 600 + poslušalci.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 19, 2020 04:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

še nekaj spregledanih cukrčkov iz Klopotca :

kolega pravi bondovska glasba flavtista(ki so ga kot vokalista najeli tudi Laibach)
Cveto Kobal: Catch the Rain
https://www.klopotec.si/klopotecglasba/cd_cvetokobal/

etno kot se šika
Andrej Kocan : The Other Side of China
https://www.klopotec.si/klopotecglasba/cd_andrejkocan/

Armagedon frontmena trboveljske skupine Hiša
Andrej Guček : Delta
https://www.klopotec.si/klopotecglasba/cd_gucekdelta/
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 19, 2020 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Iztok Mlakar - Štorije in baldorije LP


Evo pa je tudi Iztok Mlakar dočakal svoj vinilni prvenec. Pa naši primorci dajte fantu zrihtat en gramofon, ker ga nima, da bo vsaj doma lahko poslušal svoj LP. Bo imel pa v sredo in četrtek na Lj. Gradu dva koncerta, ki pa sta žal že razprodana. Vstopnice so bile po 25 EUR.

https://www.primorske.si/kultura/iztok-mlakar-slovenci-smo-narod-s-posebnimi-potreb


Je kdo naročil in mogoče lahko pove kakšna je kaj kvaliteta posnetkov?
Mlakarja sem naročil,Kreslina sem malo v dvomih ker je live in nisem ravno fen live posnetkov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 19, 2020 23:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
Iztok Mlakar - Štorije in baldorije LP


Evo pa je tudi Iztok Mlakar dočakal svoj vinilni prvenec. Pa naši primorci dajte fantu zrihtat en gramofon, ker ga nima, da bo vsaj doma lahko poslušal svoj LP. Bo imel pa v sredo in četrtek na Lj. Gradu dva koncerta, ki pa sta žal že razprodana. Vstopnice so bile po 25 EUR.

https://www.primorske.si/kultura/iztok-mlakar-slovenci-smo-narod-s-posebnimi-potreb


Je kdo naročil in mogoče lahko pove kakšna je kaj kvaliteta posnetkov?
Mlakarja sem naročil,Kreslina sem malo v dvomih ker je live in nisem ravno fen live posnetkov.


Jaz imam Kreslina live, in se slisi kot nekaksen VHS, na zalost sem vzdrzal samo A stran, naprej pa nisem vec poslusal. Narocil sem Mlakarja ampak bo trajalo preden pride do mene...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 19, 2020 23:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem slutil,da bi znalo bit kaj takega..Škoda .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2020 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvi CD vokalne skupine Jazzva:
https://www.klopotec.si/klopotecglasba/cd_jazzva/
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2020 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
Iztok Mlakar - Štorije in baldorije LP


Evo pa je tudi Iztok Mlakar dočakal svoj vinilni prvenec. Pa naši primorci dajte fantu zrihtat en gramofon, ker ga nima, da bo vsaj doma lahko poslušal svoj LP. Bo imel pa v sredo in četrtek na Lj. Gradu dva koncerta, ki pa sta žal že razprodana. Vstopnice so bile po 25 EUR.

https://www.primorske.si/kultura/iztok-mlakar-slovenci-smo-narod-s-posebnimi-potreb


Je kdo naročil in mogoče lahko pove kakšna je kaj kvaliteta posnetkov?
Mlakarja sem naročil,Kreslina sem malo v dvomih ker je live in nisem ravno fen live posnetkov.


Ravno preposlušan. Je boljši od dosedanje verzije.
Si ga bom z veseljem vrtel in s tem dal CD v polpozabo.
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
Stran 13 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe