Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

digitalen zvok?!
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.

Uuuu to mi je všeč, ko vidim da se sami znajdemo, pa nardimo to kar drugi...za desetino cene...
Mi lahko opišeš spremembe v zvoku, ki so nastale...si mogoče primerjal z enim 3 Ah 12V akumulatorjem oz baterijo...? To me zlo zanima, kakšen bi bil primerjalni test... Še gre signal iz njega še na kakšno stopnjo dalje...?
Po videnu in tvoji logiki in filozofiji ter pristopu k hi-fiju mora igrat sistem kot se šika... Mogoče bi se kdaj priporočil za kak posluh Smile .

L.p. Davorin
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla Davorin!

Sprememba na bolje je opazna, kaj več o tem pa bi malce kasneje ko si ustvarim jasnejšo sliko, saj trenutno moj sistem ni kompleten. Predojačevalnik sem namreč posodil na probo soforumašu in namesto monoblokov začasno špila integrirec, ki pa še tudi ni povsem uigran. Da ne bom kvasil prevelikih bedarij, bom raje počakal da pride nazaj moj predragi TVC, ki ga poznam u nulo in bom raje rekel kaj več kasneje.

Drugače pa je ta napajalnik plod sodelovanja več uporabnikov Squeezeboxov s Srbskega hifi foruma, ki so spravili skupaj luštno stvar. Ta primerek mi je podaril prijatelj, ki je bil tudi udeležen v tem projektu. Gre v veliki meri za shemo po datasheetu za ta dotični 3 amperski LT 1085 regulator in sicer brez nadaljnjih tranzistorskih stopenj. Uporabljene so hitre & nizkošumne usmerniške diode.

Mislim, da bi bilo ta napajalnik zanimivo primerjati z akumulatorskim napajanjem. Squeezebox deluje v območju od 4.7V do 5.37V, kar pa je glih neka čudna vmesna napetost, saj akumulatorjev s takšno izhodno napetosjo ne poznam. Morali pa bi biti tudi močnejši, saj Squeezebox žere konstantno 1 amper (pa še malo črez), da ne bi bilo potrebno polnjenje na vsake par ur igranja. Če bi zaporedno vezal več 1.2V akumulatorjev ne bi prišel v območje zahtevane napetosti. Če bi vzel 6V akumulator in nekako zbil napetost na zahtevano (z diodami, upori ???) pa to ne bi igralo dolgo časa, saj se napetost akumulatorja s spraznjevanjem manjša in kaj hitro bi prišel od 5.3V pod 4.7V. Morebiti 12V avtomobilski akumulator in en takšen LT 1085 regulator na izhodu? To bi se grelo kot satan (potrebno bi bilo veliko hladilo) in imelo velike energijske izgube, vendar pa mislim da izgube niso važne, saj so avtomobilski akumulatorji močni in bi to kljub temu igralo kar nekaj časa, preden bi se izpraznilo.

Imaš v tej zvezi kakšno pametno idejo?

Z veseljem te bom povabil na poslušanje, samo da rešim problem z dacom. Trenutno namreč uporabljam za D/A konverzijo Squeezebox, ki pa je ozko grlo sistema. Ko na njega navesim zunanji dac (član foruma MatejS dela na orenk zadevi in upam da se me bo usmilil z enim primerkom hehe), polj pa bo to pelo kot se šika. Razz

Lep pozdrav in se čujemo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2008 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen audiofil.

Hvala za odgovore in za prijazno povabilo.

Aha nisem vedel da deluje na tako napetost. Sicer pa mi sedaj ni dalo miru in sem pogledal malo po netu, če najdem kje odprto slikico Sboxa. Malo mi je namreč čudno, da bi neka aparatura delovala izključno iz napajalnega sklopa, namreč že zaradi tega če pride do nihanj v priloženih adapterjih.
Pa me zanima če lahko zmeriš vrednost napajanja tega priloženega adapterja...Zakaj me to zanima...? ker imam občutek da sta v Sboxu še vsaj 2 nap. regulatorja...mah slabo se vidi... Bo treba kakega dobit da vidimo, oz če imaš ti kakšno fotko notranjosti. Ker potem reguliranje na točno napetost ni smiselna..kajti če pride v njega reciva 5,5v pa je stabilizator 5 v ...veva da ne bo delal kot mora, saj mislim da je min razlika od 1 v pa naprej tam do 1.5v pri7805 stabilizatorju. Kaj se meni zdi smiselno...odpret odstranit te regulatorje ..oz vsaj glavnega in pol direkt na Sbox iz LT napajanja. Kaj ti meniš...?
Načeloma me najprej mika primerjava med lt1805 in baterijo, zato mogoče za start probaš(mo) 6v 4ah za 3 ure bo dovolj, da se da kaka ocena.
Če je rezultat boljši pa daš 2 zaporedno pa je za 7 ur dovolj. pol pač polniš...hehe. Sicer je napetost ob dobrih baterijah tam okoli 6,8v in če nima regulatorja...kar dvomim daš gor tam 1,2 ali 1,5ohm 5W upor pa je tam okoli 5,3V...
DiY dac omenjaš? Na kakšni osnovi pa bo baziral...izhod-lampe, tranzistorji, opampi, trafoti...?
Bomo še kako rekli na to temo.
L.P. Davorin
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2008 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še enkrat..

Eh lapsus vzporedno sem mislil 2 bateriji da dobiš 8AH.

Ja to sem omenil oz. me zanima, ker sem se spomnil, da smo tud vBB primerjali oz poskušali Yamado na različnih napetostih...vhodnih, naprej pa je bil sicer lm regulator vendar bolj smo nižali napetost tam blizu 6 v manj dinamčno, resolutivno in hitro je igrala... kot bi dal še eno ali 2 mrežici na zvočnike. Imel sem 6V baterijo in 12V kjer sem menjal 2 vrednosti uporov.
L.P.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2008 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Pozdravljen audiofil.

Hvala za odgovore in za prijazno povabilo.

Aha nisem vedel da deluje na tako napetost. Sicer pa mi sedaj ni dalo miru in sem pogledal malo po netu, če najdem kje odprto slikico Sboxa. Malo mi je namreč čudno, da bi neka aparatura delovala izključno iz napajalnega sklopa, namreč že zaradi tega če pride do nihanj v priloženih adapterjih.
Pa me zanima če lahko zmeriš vrednost napajanja tega priloženega adapterja...Zakaj me to zanima...? ker imam občutek da sta v Sboxu še vsaj 2 nap. regulatorja...mah slabo se vidi... Bo treba kakega dobit da vidimo, oz če imaš ti kakšno fotko notranjosti. Ker potem reguliranje na točno napetost ni smiselna..kajti če pride v njega reciva 5,5v pa je stabilizator 5 v ...veva da ne bo delal kot mora, saj mislim da je min razlika od 1 v pa naprej tam do 1.5v pri7805 stabilizatorju. Kaj se meni zdi smiselno...odpret odstranit te regulatorje ..oz vsaj glavnega in pol direkt na Sbox iz LT napajanja. Kaj ti meniš...?
Načeloma me najprej mika primerjava med lt1805 in baterijo, zato mogoče za start probaš(mo) 6v 4ah za 3 ure bo dovolj, da se da kaka ocena.
Če je rezultat boljši pa daš 2 zaporedno pa je za 7 ur dovolj. pol pač polniš...hehe. Sicer je napetost ob dobrih baterijah tam okoli 6,8v in če nima regulatorja...kar dvomim daš gor tam 1,2 ali 1,5ohm 5W upor pa je tam okoli 5,3V...



V kompletu s skvizem pridejo nikakvi zidni switcher adapterji, ki povzročajo motnje. Delujejo pa v okviru teh 4.7V do 5.37V. Če se Skviza priklopi na večjo napetost, ga vgrajena zaščita preprosto ne bo vžgala. Prav tako se tudi ne bo vžgal, če je napetost manjša. Tukaj sem razmišljal o nekem baterijskem 6V napajanju in potem zbijanju napetosti s pomočjo diod ali uporov, vendar pa ne vem če je to glih okej rešitev, saj skviz v trenutku vklopa potegne velik tok. Dosti večji od tistega, ki ga vleče med delovanjem. To pomeni, da bi v trenutku vklopa ta nestabilizirana napetost ki jo dobimo na koncu upora lahko v trenutku padla pod 4.7V in se skviz ne bi hotel vžgati. Še posebej v primerih kadar bi bile baterije že na pol prazne in bi na koncu uporov bilo le še kakšnih 5.0V. Od tega pa do trenutnega padca pod 4.7V ob vklopu pa ni več daleč. Čitajoči Slimdevicesov forum se spomnim, da so fantje že imeli problem s tem. Tako da bi bilo se mogoče res dobro pošpilati s skvizevo elektroniko. Na shemo za aktualno tretjo verzijo Squeezeboxa, kakršnega imamo vsi mi tukaj, še nisem uletel nikjer. Obstaja na netu shema za drugo verzijo, vendar ta še zdaleč ni enaka. Vem pa, da je znotraj skviza še par regulatorjev za različne sekcije.

Kako zdaj modificirati oziroma bypasirati skvizova čreva brez sheme, da bi se lahko napajal direkt iz baterije brez tega vmesnega sranja nimam pojma. Pa s tem se tudi ne bom ukvarjal, saj je skviz le začasna rešitev. Ta namreč ne podpira hi-resolution formata (gre samo do 24 bit / 48 KHz), kar me ne zadovoljuje in razmišljam o stopnički višje. Do takrat pa bo (če se me bo Matej usmilil kot pravim in še zame naredil en dac hehe) koristil samo kot wi-fi input /spdif output pretvornik. Glede na to, da bo imel Matejev dac napreden in odlično implementiran jiter rejection, mislim da nekih razlik med različnimi napajalniki za skviza niti ne bi smelo biti, saj bi moral Matejev dac praktično enako dobro progutati skoraj vse kar mu porineš na vhod.

DAVOR je napisal/a:


DiY dac omenjaš? Na kakšni osnovi pa bo baziral...izhod-lampe, tranzistorji, opampi, trafoti...?
Bomo še kako rekli na to temo.


Gre za najnovejši hi-tech D/A čip ESS Sabre 9008, ki je vzdignil mnogo prahu. S slednjim so entuzijasti širom sveta pod okriljem diy audio foruma spravili skupaj D/A modul z imenom Buffalo dac, fotka spodaj:



Za temi moduli vlada histerija ter jih je (zaenkrat) praktično nemogoče dobiti. Matej modul ima, se z njim špila in razvija svojo varianto. Za probo že ima sestavljenih več različnih izhodnih stopenj z različnim soničnim karakterjem in že komaj čakam da slišim njegov proizvod.

Davorin, lep pozdrav!

p.s. imam močan občutek da se midva poznava. Mislim da si več let nazaj bil pri meni (takrat še v Žalcu) in od mene kupil Denonov kasetofon. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 12, 2008 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uffff, tole spodaj bi pa znalo uporabnike Squeezeboxa in Transporterja popeljati še stopničko višje v svet udobja:

http://wiki.slimdevices.com/index.php/Integrating_MusicIP_with_SqueezeCenter

Moram si vzeti čas, inštalirati in preštudirati, takole na brzino čitajoči opis delovanja pa mislim da zna biti hudimano dobrodošla stvar - če seveda deluje kot je treba.

Gre za integracijo MusicIP servisa v Squeezecenter. MusicIp analizira glasbeno kolekcijo na hard disku in vsaki pesmi posebej dodeli "akustični podpis". Tekom skeniranja je MusicIP povezan z ogromno databazo pesmi na internetu, ki mu pomaga pri določanju parametrov vsake pesmi oziroma pomaga da software pravilno razvrsti vsako najdeno pesem v svoj kotiček. Ko je glasbena kolekcija preskenirana in "akustično podpisana", potem software sam izdeluje playliste po želji uporabnika in jih izvozi v Squeezecenter. Če to dela kot si zamišljam (nimam pojma, samo predpostavljam na osnovi branja opisa) potem smo zmagali !!!

V software bomo vpisali "jaz bi pa danes rad poslušal nekaj v stilu Marka Knopflerja" in software bo izmed nevem koliko deset tisoč pesmi na hard disku naredil playlisto s podobnimi kitarami in ritmom ala Mark Knopfler, to samodejno izvozil v Squeezecenter in predvajanje se bo začelo. Pa kaj sploh še hočemo lepšega? Morebiti samo še kakšno dobro mulatko ki nas bo razvajala tekom poslušanja. Very Happy

Bom probal v naslednjih dneh če to funkcionira kot si zamišljam in poročam. Če pa že ima kdo izkušnje s tem pa kar na plano, da vidimo koliko je ura. Razz

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2008 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv zminimaliziran sistemček s Squeezeboxom, nadgrajenim z Bel Canto dac-om. "digi" končne stopnje CI Audio niso glih top of the line, saj bazirajo na zastarelih Hypex modulih, je pa zato toliko bolj interesantna kombinacija 2 x NHT suba in Infinity ribonskih monitorčkov.

http://forums.slimdevices.com/showthread.php?t=52380

To bi bilo interesantno slišati. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2008 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiva stvar, ki pride na tržišče konec leta oziroma v začetku naslednjega. Gre za glasbeni server s Fire-wire konekcijo in podporo do 192 KHz.

http://www.amarraaudio.com/

http://www.vrsaudiosystems.com/amarra-brochure.pdf

Used by studios worldwideThe same Sonic Studio SSE™ technology that produces the highest quality master files used for music distribution, is used by the Amarra music server as its core playback engine.

Universal, Sony Music, Warner Bros, Chesky, TelArc and hundreds other record labels all rely on Sonic Studio’s mastering expertise for their production masters, you should too…Amarra.


Še bo pestro. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe