Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Podlaga za Subwoofer
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2009 15:23    Naslov sporočila: Podlaga za Subwoofer Odgovori s citatom

Kaj priporocate kot podlago za subwoofer. Imam namrec downfire sistem in tu pa tam pri res kaksnih ekstremnih efektih je zadeva tako huda (film Star Trek... skaknje v warp in iz njega), da mi ga kar malo privzdigne, kljub temu, da ima 17kg. Sedaj je zadeva direkt na parketu in ni nekega tepiha. Razmisljal sem, da bi dal spodaj kak predpraznik, tepih gumijasto podlago, peno. Tam blizu suba imam speljane tudi Nordost zvocniske kable in ko pri gledanju filmov pride do kaksnih hudi eksplozij trese tudi kable in jih slisim vibrirat. Torej rabim nekako umirit zadevo, da mi ne skace vse skupaj Smile. Moram povedat se to, da je glasnost suba na -10db. Na A/V receiverju pa je gain na 0dB in je ustrezno. Le tu pa tam so sile pri digitalnih efektih mal prehude.

Kaj priporocate za blazitev?

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 06:59    Naslov sporočila: Re: Podlaga za Subwoofer Odgovori s citatom

delfincek je napisal/a:
Kaj priporocate kot podlago za subwoofer. Imam namrec downfire sistem in tu pa tam pri res kaksnih ekstremnih efektih je zadeva tako huda (film Star Trek... skaknje v warp in iz njega), da mi ga kar malo privzdigne, kljub temu, da ima 17kg. Sedaj je zadeva direkt na parketu in ni nekega tepiha. Razmisljal sem, da bi dal spodaj kak predpraznik, tepih gumijasto podlago, peno. Tam blizu suba imam speljane tudi Nordost zvocniske kable in ko pri gledanju filmov pride do kaksnih hudi eksplozij trese tudi kable in jih slisim vibrirat. Torej rabim nekako umirit zadevo, da mi ne skace vse skupaj Smile. Moram povedat se to, da je glasnost suba na -10db. Na A/V receiverju pa je gain na 0dB in je ustrezno. Le tu pa tam so sile pri digitalnih efektih mal prehude.

Kaj priporocate za blazitev?

lp, d.



Moja skoraj zastonj rešitev, s katero sem zelo zadovoljen: pod boxom je èim bolj masivna betonska vrtna plošèa, pod to pa zraènica od bicikla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja stekam tole, a tu bi se vedno ostala trda podlaga. Problem pri meni je, da sub dvigne mal v luft pri ekstremno naspidiranih digitalnih efektih. Torej bi spet zaropotal od same fizike. Torej rabim nekaj, da bo imel mehko podlago, ampak sedaj je vprasanje, ali ne bom s tem dusil bas, ce bo pod njim mehka podlaga. Verjetno se bom moral mal pospilat z obstojecimi rekviziti pol pa pac neki zbrat?!

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 09:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sub ne bi smel bit tako konstruiran da skaèe!?
Pa ga imaš na špicah v vaservagi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pluta... morda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer ne morem verjeti, da ti subwoofer poskakuje, èe pa že, potem pa obteži njega samega z kakšno takšno plošèo, kot pravi pasuljaris!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pluta bi lahko bila dobra ideja. Kar se vaservage tice je tezko reci, maje se sicer ne. Kljub vsemu pa vem, da imam po stanovanju dolocene neravnine. Ampak kar se tice poskakovanja je to res pri samo dolocenih filmih. Nazadnje je to bli pri najnovejsem Star Treku. Zgodi se mogoce v kadru dveh, ko v filmu zapretiravajo z efekti. Sila je takrat zelo huda, da ga pac mal dvigne. Sem sel preverit kaj je sploh pocilo najprej. Sem ga najprej prijel normalno in je se vedno mal zadeva skocila. Potem sem ga prijel mocneje in je blo OK. Pomoje bi rabil kar eno ornk plato ali svinc, da bi bil pri miru. Tudi pihne takrat zelo mocno. V glavnem moram tam malce zademfat ze zaradi kablov, ki tudi vibrirajo v ritmu suba, kar pa je motnja. Sub ni na spicah, verjetno tudi ne more bit, ker je downfire in rabi nekaj lufta med podlago in spodnjim delom, zraven sem dobil navadne gumi plastik nogice visine ene 6 cm.

Zdaj, postavljam vprasanje, ce je kdo imel kaksno izkusnjo z mehko podlago pod subom. Se s tem dusi bas?

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi dal spodaj nek marmor kamen, pa še na njega konkreten kos èe skaèe okoli, bi pa probal zimprovizirat da bi bil na špicah, ko sem ga sam postavil kot se šika je tudi igral bolje, pa je bil moj relativno lahek.
Med tla in marmor sem uporabil vodovodne dihtunge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 12:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imas down fire? Ali je bas zvocnik obrnjen proti tebi? Namrec, ce bi ga dal jaz na spice bi le te morale biti vsaj ene 5 do 6 cm velike, kar pa se nisem videl. Bom poskusil s kaksnim, predpraznikom, papndeklom pa armaflexom za zacetek, pol bom pa videl kaj se sploh zgodi z zvokom, ce je nekaj mehkejsega pod njim. Obtezit bi ga pa ziher moral za ene 15 kil po obcutku, glede na to kako sem se moral nanj opreti, da ni ruknal. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, èe boš dal kaj mehkejšega se bo zvok še bolj prenašal na tla in bo slabše.

Nekaj takega:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa znotraj škatle dal kak damping, da jo èimbolj obtežiš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 08:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem se spomnil vèeraj ko sem šel po krompir v klet Laughing , doma mi je ostala še marmorna plošèa od mojega suba, èe te zanima ti jo lahko posodim za sprobat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vibracije sem ze skopenziral z mehkim predpraznikom za vrata Smile. Sedaj nic vec ne oscilira vibrira itn. Popacenja na zvoku oz. dusenja pa tudi ne zaznam. Zadeva je mal vecja in je funkcionalna tudi za kable, da ne skacejo, ker so speljani blizu suba.

Numb: Nogice na sliki zgoraj so DIY?

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimam pojma, prilepil sem prvo sliko ki sem jo našel na netu, predvidevam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roger



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 9:48
Prispevkov: 32
Kraj: MS-okolica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko jaz vem, so špice neprimerne za dušenje vibracij zvoènika oz. kabinetov, saj ustvarijo bolj èvrsten stik s tlemi in s tem navidezno poveèa maso boxa.

Nekje v èlanku sem prebral, da je nekdo uporabil napihnjeno zraènico od samokolnice in so bili rezazultati pozitivni. Vendar tu je spet vprašanje estetike Smile

LP, Igor
_________________
/roger/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe