Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri integrirec do 300€?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Clancy



Pridružen/-a: Sob Sep 2009 5:46
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2009 09:22    Naslov sporočila: Kateri integrirec do 300€? Odgovori s citatom

Živijo!

Sem nov na forumu in imam vprašanje glede nakupa inegriranega ojačevalnika.
Imam B&W DM601 S2 zvočnike z menjanim notranjim ožičenjem QED Silver Annversary. Zvočniki so povezani z Straightwire Laser 8 Bi-Wire kablom.
Zvočnike trenutno poganja receiver Yamaha RX-v440, ki ga prodajam.
Po menjavi notranjega ožičenja se je zvok delno izboljšal. vendar sem pričakoval več. Zvok je sedaj lepo uravnotežen, vendar pogrešam dinamiko, širino, globino, transparentnost, bas bi pomoje lahko tudi dal več od sebe...
Z katerim ojačevalnikom bi to lahko dosegel v rangu do 300€? Lahko je tudi rabljen. V poštev pridejo Rotel, NAD, Cambridge Audio, Marantz, mogoče Yamaha.
Kaj bi bilo od navedenih Best Buy in pa tudi, da zvokovno pašejo k tem Bowersom?
Mogoče sem sedaj že malo zatežil, ampak mogoče bo ta tema prišla prav še komu drugemu Wink

Vnaprej hvala za odgovore.

LP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2009 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cambridge audio se IMO ne razume lepo z B&W. Marantza, vsaj budget marantza ne bi prikljuceval gor..

Rotel ali NAD, oboje bi bila odlicna kombinacija. Od rotela lahko pricakujes da bo malenkost neznejsi od NADa, NAD pa je ze kar zverina..

Za manj kot 300e dobis NAD C315 (nov), za nekaj cez 300 pa C325. Rabljeni C352 gredo za kakih 350 Eur.

P.s. se opravicujem za napake, pisem z neke cudne naprave..
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2009 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rotel.
Recimo RA-05 se da dobit verjetno že za manj kot 400eur, lahko pa vzameš RA-04, ki je enak samo brez daljinca in kakih 50-60 eur ceneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Clancy



Pridružen/-a: Sob Sep 2009 5:46
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2009 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema za hiter odgovor. Presenečen Very Happy

Pred nekaj časa sem imel Rotela. Brez tonskih kontrol je bil:

http://www.hifiengine.com/manuals/rotel/ra-935bx.shtml

Z njim sem bil zelo zadovoljen. Ampak to je bilo že pred 10-15 leti. Nevem kako je sedaj z tem novim RA-04 Question Po moje bi moral biti še boljši, že po specifikacijah sodeč (damping factor) in pa tudi zaradi napredka v tehniki.
NAD-a pa nisem slišal še nikoli.
Mogoče bi mi lahko kdo na kratko opisal kakšne zvokovne značilnosti imata eden in drugi oz. v čem je Rotel boljši od NAD-a ali obratno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2009 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ne boš sprobal nimaš nič od teh odgovorov. Namreč niso vsi NAD enaki. Nova NAD serija je popolnoma drugačna. Npr. za moje pojme je mali 315, ki je že nova serija, popolnoma drugačen od 325, ki je še iz prejšnje serije. Po mojem mnenju je nova serija boljša, vsaj z mojimi ostalimi komponentami tvori boljši sistem. Doma imam tudi C355.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2009 16:37    Naslov sporočila: Re: Kateri integrirec do 300€? Odgovori s citatom

Clancy je napisal/a:
Živijo!

Sem nov na forumu in imam vprašanje glede nakupa inegriranega ojačevalnika.
Imam B&W DM601 S2 zvočnike z menjanim notranjim ožičenjem QED Silver Annversary. Zvočniki so povezani z Straightwire Laser 8 Bi-Wire kablom.
Zvočnike trenutno poganja receiver Yamaha RX-v440, ki ga prodajam.
Po menjavi notranjega ožičenja se je zvok delno izboljšal. vendar sem pričakoval več. Zvok je sedaj lepo uravnotežen, vendar pogrešam dinamiko, širino, globino, transparentnost, bas bi pomoje lahko tudi dal več od sebe...
Z katerim ojačevalnikom bi to lahko dosegel v rangu do 300€? Lahko je tudi rabljen. V poštev pridejo Rotel, NAD, Cambridge Audio, Marantz, mogoče Yamaha.
Kaj bi bilo od navedenih Best Buy in pa tudi, da zvokovno pašejo k tem Bowersom?
Mogoče sem sedaj že malo zatežil, ampak mogoče bo ta tema prišla prav še komu drugemu Wink

Vnaprej hvala za odgovore.

LP!


Lp

Če z zvokom nisi zadovoljen ali bi rad spremembo oziroma bi rad "napredoval" v zvoku je potrebno menjat ZVOČNIK !!!!!!!!!!!!!!!!
Vse ostalo je metanje denarja stran,ker boš potem menjal vsaj nekaj ojačevalcev,da prideš do mojega zaključka !!!!!!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Škofija loka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2009 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marantza,ti bi odsvetoval imel sam Marantca in zvočnike B&W DM602 S3 in nisem bil zadovoljen z zvokom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2009 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz bi se pridružil temu, kar je zapisal ajka!Posebej v tej nižji klasi na koncu o kakovosti zvoka odločajo predvsem zvočniki!
Sicer me je na temle forumu stalo že precej sovražnosti, ker pač nisem bil nikoli pripravljen trobit, da so to kabli, trdim pa tudi, da to ni niti ojačevalnik!
Ponavljam, da (ponovno) ne bo kakega sprevračanja mojih navedb:v tej klasi!Kvalitet, ki jih od svojih boxov pričakuješ, le-ti preprosto nimajo, pa slavno ime gor ali dol!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2009 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se strinjam z ajko in krokarjem.po mojem je bilo sploh škoda karkoli v njih vlagat. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti zvočniki so sicer res nekaj povprečnega, po drugi strani pa tudi reciever ni neka boljša zadeva. Z menjavo ojačevalca bi kar nekaj pridobil. Sam sem recimo tudi imel Yamaho 440, ter jo zamenjal kasneje, pa se je na istih zvočnikih kar dobro poznalo.

Če so ti zvočniki všeč, potem razmisli o upgradeu na model 685, ki zveni podobno, a VELIKO bolje.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 08:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odvisno je od budgeta, če je ta le 300, in če hoče boljše zvočnike od teh mora dati recimo 500€ in potem še tisočaka za ojačevalec, ker druge zvočnike kupovat za na receiver je pa še večja bedarija.

Jaz mislim da je nek rabljen ojačevalec, starejši, za nekih 150-250€ kar smoteren nakup če nisi preveč zahteven uporabnik, razlika proti receiverju bo velika. Kasneje če ti bo premalo pa začneš s sistemom znova. Tega pa še vedno prodaš za 100-200€ in nisi na ne vem kaki izgubi.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čeprav sem že nekajkrat podal podoben odgovor, se bom kljub temu ponovil.

Imel sem Yamaho in B&W 602 S3 in B&W DM303. Zvok je bil za moje pojme katastrofalno slab na 602, na 303 je bilo samo za odtenek boljše.
Marantz PM7001, SA7001 in B&W - veliko bolje, vendar še vedno daleč od mojih želja oz. zahtev;
Rotel RA-1062 in 602 S3 - boljši od Marantz-a, več dinamike in boljša kontrola;
Lampaš MC-5881, CD HD-22 in B&W DM303 (trenutno tudi v uporabi) - popolnoma druga zgodba, ni hi-end ali kaj podobnega, je pa zelo prijeten za poslušanje.

Glede B&W zvočnikov je tako, da sem govoril s prodajalcem B&W zvočnikov v Zagrebu - SonusArt - in je po nekaj časa pogovora dal dobro izjavo:
602 S3 (oz. ta rang zvočnikov) je tipičen "gostilniški" zvočnik, veliko napumpanega basa, ostalo pa bolj tako-tako;
DM303 je zelo dober zvočnik za svoj denar, svilen zvok, rahlo mehak v nizko-srednjetonskem področju, prijeten za poslušanje,...


Verjetno si si lahko že sam odgovoril na svoje vprašanje kako in kaj. Če boš hotel zase najboljši zvok, boš moral po daljši poti in opraviti kar nekaj testiranj. So pa vsi integrirci (razen lampaša) v rangu 300.- eurov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 08:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, se pravi se da spravit iz njih spodoben zvok, pa ti nisi ravno nezahteven uporabnik. Ker očitno so njemu zvočniki všeč, če se jih je spravil še nadgrajevat. In najbrž tudi vizuelno.Mislim da nima smisla da bi v rangu našel kak zvočnik ki bi ogromno odstopal, seveda so izjeme.
Ampak na receiverju, sploh pa kakršnega ima, verjetno nima smisla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Clancy



Pridružen/-a: Sob Sep 2009 5:46
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je Numb. Budget je strogo omejen na 300€...kriza pač.
Ko sem leta 2001 kupil te zvočnike, so v svojem razredu bili Best Buy in 5*. Kako je v tem času napredovala tehnika, materiali, kateri zvočniki so sedaj nasledniki DM 601 S2 in kako sedaj zvenijo nimam pojma. V teh osmih letih sem bil čisto out (prenova hiše, družina, otrok...)
Mislim pa, da bi z nabavo dobrega integrirca kar nekaj pridobil na zvoku. Če bi vzel naprimer zgoraj svetovanega Rotela RA-04, bi kasneje v primeru upgradea na boljše zvočnike lahko komot (kvalitetno) poganjal tudi te nove zvočnike.
Prehod na višjo klaso pa trenutno ne pride v poštev...mogoče čez 10 let, ko "pridejo dol" krediti Very Happy
Zato pa tudi želim za minimalni vložek dobiti čimveč zvoka.

LP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MihaM



Pridružen/-a: Pet Sep 2009 12:07
Prispevkov: 11
Kraj: Ravne na Koroškem

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naslednjič ti polagam na srce, da komonente kupuješ po lastni lestvici in ne po testih iz revij. Ti čist nič ne pomenijo "Best buy" "5*", ... če to ni zvočnik narejen zate . . . Saj veš, vsako uho ima svojega malarja. Na tvojem mestu bi poizkusil preposlušati čimveč ojačevalcev na lastnem sistemu . Mogoče pa ugotoviš, da je problem v zvočnikih in ne ojačevalcu. Sicer imam sam med drugim tudi yamaho 440, ampak jo uporabljam le za soround pri gledanju DVD jev. Wink

Torej .. poslušaj, poslušaj, poslušaj, poslušaj , ... potem pa kupi.

Tudi 300 EUR ni malo denarja .

Lp M .
_________________
SQ 4 EVER
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe