Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

center

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Torej za hišni kino bi vzel center
KEF C6LCR
50%
 50%  [ 1 ]
JAMO C 60
0%
 0%  [ 0 ]
DALI CONCEPT CENTER LIGHT OAK
0%
 0%  [ 0 ]
MONITOR AUDIO Bronze BRLCR
50%
 50%  [ 1 ]
Celestion F48c
0%
 0%  [ 0 ]
Mission M3C2i/češnja
0%
 0%  [ 0 ]
Skupaj glasov : 2

Avtor Sporočilo
april



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 14:34
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 21:28    Naslov sporočila: center Odgovori s citatom

Menjam center zvočnik in me zanima vaše mnenje oz. katerege bi izbrali. Uporabljal bi se v prvi vrsti za gledanje filmov ter nato glasba.

ali DALI CONCEPT CENTER - http://www.bigbang.si/zvok/zvocniki/center-zvocniki/323339-dali-concept-center-cherry

ali JAMO C 60 http://www.jamo.com/eu-en/products/c-60-cen-specifications/

prosim za vaše predloge, tx


Nazadnje urejal/a april Sre Avg 19, 2009 21:05; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej povej kaj imas prednji par in kaksen A/V receiver.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2009 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot prvo:center zvočnik v glasbi(če jo predvajaš s CD-ja) ni aktiven, ker jo boš verjetno poslušal v klasičnem stereu, kakor je tudi posneta!
Prvi zvočnik(t.j. Dali) imam tudi sam in je verjetno za to ceno med dejansko najboljšimi(če te zanima:ga prodam za 100€, to mimogrede).Ko sem ga jaz kupoval, je še bil okoli 240€!
Jamo, ki ga navajaš, je načeloma za klaso niže.
Ni pa pri stvari bistveno kateri AV receiver imaš in kakšen par prednjih zvočnikov!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2009 08:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se ne bi cist strinjal, da ni pomembno kaksen je prednji par in kaksen je receiver. Odvisno od receiverja se bo zbrala tudi velikost centra in priblizno razred kak center bi se kupil. Bistveno je tudi vedeti, kaj zeli poslusalec prioritetno poslusati (kaksen vir). Brez poznavanja tega je kupovanje na blind. Prednji par pa je tudi pomemben, da dobis tonsko podobno zvocno kombinacijo, ne pa da je vsaka zadeva kontrastno popolnoma drugcna. Sicer bi se ziher naslo tudi kombinacije med proizvajalci, ampak je bolj ali manj riziko in potrebno je veliko poslusanja. Sam bolj prisegam, da se za prednji par in center vzame rec od istega proizvajalca, se boljs pa od iste serije zvocnikov, seveda, ce ceter iz tiste serije obstaja. Center se nikakor ne sme podhraniti, ce so prednji par ze kaksni solidni zvocniki. Zelo pomemben bo postal v Home theatru, kjer se bo priblizno 3/4 reci dogajalo prav tam. Samo poslusanje pink noisa ti pa deloma ze pove, ali center sede v sistem ali ne.

Kar se pa tice poslusanje stereo glasbe se pa strinjam. center se tu lahko popolnoma odmisli. Ce pa je cilj, da se gre v poslusanje veckanalnih zadev SACD in DTS Audio, potem pa bi priporocal, da so prav vsi zvocniki na nivoju in seveda kar se da tonsko uskljajeni, tudi zadnji par se v tem primeru tu ne sme zanemariti. Sam trenutno tovrstnega poslusanja ne prakticiram, ker je zadnji par namenjen zgolj efektom v home theatru in so mali in razred nizji zvocniki. Morda le za kak disco feeling doma, ko si prizgem Neural THX in pac MP3ji in Shoutcast preko XboXa izpade malenkost boljse kot pa na Stereo, kjer je vse skupaj porazno slisno.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2009 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

center zvočniki po mojih izkušnjah trpijo za klasično boleznijo-(vsaj večina) podhranjenostjo ,beri- premajhne bas srednjetonske enote.pa pri visokotoncu je ponavadi podobno.ker dobi center kanal močan ,poln signal je treba imet močan center zvočnik ,ki naj ima vsaj dve 17 cm bas enoti (ali več manjših),da ne prihaja do popačenj .šele takrat se v bistvu sliši kaj vse dobi v signalu center zvočnik.za sorazmerno majhen denar se da naredit dosti boljši center zvočnik kot je večina kupljenih.pa še zelo enostavna škatla je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2009 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, sem dolžen eno omejitev:predvideval sem, da so tudi ostale komponente bolj vstopnega do nižje-srednjega razreda, kar pa seveda ni nujno.Običajno je tu Dali boljši izbor(neodvisno od tega, da ga sam prodajam!) od Jamota, je tudi precej boljši od Tannoya, ki sem ga imel pred tem, ki je stal nekaj podobnega.
drago67 ima s svojimi navedbami prav(čeprav nekatere podrobnosti bi tudi lahko podiskutirali, a kdaj drugič).Je pa problem pri centru njegova umestitev, saj bi naj bil tik pod televizorjem in bi naj zvok izžareval v širšem kotu.Potem pride do te podolgovate in nizke oblike in v takšno ohišje pač težko spraviš kake nizko-srednetonce premera večjega od 6" ali pogosto celo 5"."Telefonski" zvok tudi pri centru ni dobrodošel!Dobri centri zato tudi slučajno niso poceni!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
april



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 14:34
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2009 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prednja dva zvočnika imam od JBL xti 60... več na http://www.jbl.com/home/products/product_detail.aspx?prod=XTI60/230&CheckProduct=Y

reciver pa od yamahe, več na... http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=200007&CNTYP=PRODUCT&LGFL=Y

prosim za vaša mnenja,,, hvala vsem Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2009 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, bi Dali kar pasal!Ampak malce je dobro gledati tudi estetski del in bi ti predlagal, da skušaš dobiti barvo, ki bo pasala k prednjim zvočnikom in sicer k pohištvu.Razen, če ti ni to povsem vseeno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
april



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 14:34
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 09, 2009 08:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pod roke mi je pa prišel še tale center zvočnik od JBL-a http://www.jbl.com/home/products/product_detail.aspx?prod=EC25CH&CheckProduct=Y

kako bi pa sedaj naredili izbor, prosim za predloge Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 09, 2009 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem slišal ne enih ne drugih, zanič pa verjetno ni!
Niso pa prednji par in center iste serije, to moraš vedeti!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 09, 2009 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dober in velik center zvočnik, z dvema 16 cm bas enotama je tudi Infinity Beta C360. Cena je precej ugodna, glede na to kako velik zvočnik dobiš (tehta več kot 15 kg!).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 09, 2009 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem pa mnenja, da dober zvočnik, pa naj bo to katerikoli v HT sisemu, ne rabi bit glih velik! Da dosežeš željen zvok je pač treba stvari malo sprobat, jih vzet k sebi domov in stestirat. Moja fronta (HECO Celan 300) sta čisto "navadna" bookshelfa, ampak lahko mirne duše rečem, da se komot kosata z marsikaterim samostoječim zvočnikom, sploh kar se tiče nizkih tonov. Za center pa uporabljam DALI Evidence C70, kateri je kar velik, ampak vse bolj ugotavljam, da nekako ne paše v zvočno sliko pri filmih (sploh pri efektih). Ampak saj veste kaj pravijo... Kdor išče, ta najde! Ogledujem si KEF iQ6c. Cool

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 09, 2009 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

merhy je napisal/a:
Sam sem pa mnenja, da dober zvočnik, pa naj bo to katerikoli v HT sisemu, ne rabi bit glih velik! Da dosežeš željen zvok je pač treba stvari malo sprobat, jih vzet k sebi domov in stestirat. Moja fronta (HECO Celan 300) sta čisto "navadna" bookshelfa, ampak lahko mirne duše rečem, da se komot kosata z marsikaterim samostoječim zvočnikom, sploh kar se tiče nizkih tonov. Za center pa uporabljam DALI Evidence C70, kateri je kar velik, ampak vse bolj ugotavljam, da nekako ne paše v zvočno sliko pri filmih (sploh pri efektih). Ampak saj veste kaj pravijo... Kdor išče, ta najde! Ogledujem si KEF iQ6c. Cool

LP


ne gre tukaj o velikosti dajmo raje govorit o kvaliteti center zvočnika.efekti pri center zvočniku....hmmm no nekaj jih najbrž tudi je .a najprej je tu na prvem mestu govor .efekti so po mojem mnenju v glavnem na drugih zvočnikih bolj izraženi.a kaj jaz vem .... Rolling Eyes zame je hišni kino ,kot je nekoč napisal nek svetovno znani slovenec nekje v neki reviji en sam trušč in hrup. Rolling Eyes in tu se popolnoma strinjava.nekateri pač navijamo za črne ,a zato še nismo rasisti. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 09, 2009 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vloga center zvočnika v HT sistemu se (pre)pogosto podcenjuje, to dejansko drži.Brez njega itak sploh ne gre, tonalno pa je tudi izza prednjega para zvočnikov najvažnejši člen.
Sam sem sicer mislil odpreti eno diskusijo okoli tega "HT sistem da ali ne", a mislim, da bi prihajalo zgolj do žolčnih diskusij, ko bi se vkopali na različnih bregovih in zagovarjali svoj prav.
Morda le toliko:Sam sem bil zelo hitro zraven, ko se je začelo s tem prostorskim zvokom.Vem, da je precej ljudi v enem določenem času prestopilo nazaj na stereo, ker jih je Pro-Logic sistem razočaral.Tudi sam sem v tistem času imel poseben sistem za muziko, pri videu pa sem kljub 5.0 sistemu pogosto zvok poslušal raje kar s televizije.
Ampak časi se spreminjajo in pretirano vstrajati na nekih starih predstavah(beri:predsodkih) tudi ne gre!Meni je dandanašnji eden največjih užitkov gledati na 120cm TV in poslušati na kakovostnem 5.1 sistemu kak dober glasbeni koncert!Tudi številne TV postaje, ki jih spremljam, oddajajo v kakovostnem DD zvoku.
In pripovedka iz davnine je tudi, da dobri AV receiverji ne znajo dovolj dobro reproducirati stereo zvoka.Mislim, da približno velja formula, da od cene receiverja odšteješ 30-40% in toliko bi te prišel primerljivi stereo ojačevalec.
Mislim, da moramo biti strpni in reči:kdor pretežno spremlja TV ali uporablja DVD, naj pač denar vloži v soliden HT sistem; komur pa je prioriteta muzika s CD-jev ali celo z vinila, pa naj raje več vloži v stereo opremo(in zaradi mene magari tudi v kable... Wink ).
Trušč in hrup pa vedno prihajajo iz nekakovostne opreme in to ne glede na to ali je to HT ali stereo! Rolling Eyes
Sicer imam sam sedaj na poziciji centra Klipsch RC-64.Izgleda pa nekako tako kot da bi samostoječi zvočnik obrnil na bok.Dolžina 88cm, teža 28kg, za Klipsch pa je posebnost, da je ohišje kompresijsko.Bo pa trajalo nekaj časa, da jih bom uigral na preostali sistem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe