Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

E-bay in Pay Pal??
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Zdaj ne vem, ce ista politika velja tudi na ebay.de, ker vem da se malenkost razlikujejo zadeve med sabo.

IzkljuĆØno odvisno od prodajalca!
Lp,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma_coule je napisal/a:
[
IzkljuĆØno odvisno od prodajalca!
Lp,


Da malo predebatiramo tole, ker je sicer detajl, ampak vseeno se mi zdi pomembno za moje pa se kaksno razumevanje.

Do pred kratkim sem lahko na UK ebayu bidal in kupoval tudi od prodajalcev, ki pri Delivery informacijah niso imeli specificirano druge drzave razen UK. Seveda sem jih pred tem kontaktiral in so mi pac v vecini primerov povedali kaksni so stroski. No tudi tokrat (kake 14 dni nazaj) je bilo tako, sem kontaktiral in mi je povedal stroske. Z bidom ponavadi cakam do zadnjih trenutkov in sem oddal svojo ponudbo, ampak v tem primeru je sploh nismem mogel oddati. Zavrnil mi jo je E-bay sistem. Potem je nadalje pisalo, da bi moral kontaktirati prodajalca, da doda mojo drzavo ali mene kot kupca, da bi lahko bidal. Zdaj ne vem ali je to kaksna novost in ali isto velja tudi v nemskem primeru ebaya, ker pred kratkem tam nisem delal taksnih nakupov.

Potemtakem je po novem morda potrebno prodajalca tudi vedno posebej opozoriti, da te doda na safe listo, da lahko bidas, ker drugace ponudba preprosto ne gre cez in jo ustavi sistem sam.

Ali pa je celo tako na strani prodajalca vec opcij:
- ne objavi posiljanaj v druge drzave in je kljub temu bidanje dovoljeno
- ne objavi posiljanaj v druge drzave in bidanje ni dovoljeno

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NaĆØeloma piÅ”e, kadar ne moreÅ” bidat.
Lahko pa preizkusiÅ” bidati in takoj vidiÅ” ali ti onemogoĆØa ali ne.
Prodajalec ima opcijo, da dovoli bidanje samo izbranim državam. Prav tako ima opcijo poŔiljanja izbranim državam.
Eni paĆØ to opcijo izpolnijo zavedno, eni pa sploh ne vedo kaj pomeni in zaradi tega se ponavadi splaĆØa povpraÅ”ati.
Je pa na vseh ebay-ih enako.
MoraÅ” razumeti, da se eni ljudje noĆØejo ukvarjati s tujci, komuniciranju z njimi in problemi ki nastajajo ob poÅ”iljanju v tujino. Vse se spremeni, ĆØe ni veliko interesentov za njihovo avkcijo.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem imel isti problem, ko sem ga vpraÅ”al za poÅ”tnino, je sam od sebe dodal možnost plaĆØila iz Slovenije, kar mi je tudi povedal.
Tako da naslednjiĆØ opozori Å”e na to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi povedal Å”e moje opombe: vseeno raje kupujem na preverjenih spletnih prodajalnah, ker je manj problemov glede tega, da mogoĆØe ne dobiÅ” zadeve, ki jo plaĆØaÅ” in pri amazon.de je potrebno biti pozoren tudi na to, da se nekatere cene lahko spremenijo, ker so davĆØne stopnje lahko drugaĆØne od nemÅ”kih in oni to upoÅ”tevajo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Mene pa zanima ali ima kdo kakrÅ”ne koli izkuÅ”nje z nakupi v amazon.de spletni trgovini. Kupiti namreĆØ nameravam Squeezbox Touch katerega cena je pri njih 248 eurov. Ali je morda kdo kje zasledil Å”e kakÅ”no nižjo ceno tega izdelka?


V torek zveĆØer sem naroĆØil, oziroma kupil, danes, v soboto zjutraj par minut pred deveto pa sem že imel poÅ”tarja na vratih. Very Happy In to je bila obiĆØajna dostava, ne kakÅ”na express ali hitra poÅ”ta!

Sedaj moram edino Å”e preveriti ĆØe SB Touch deluje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Sedaj moram edino Å”e preveriti ĆØe SB Touch deluje.

Ne verjamem... Twisted Evil Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma_coule je napisal/a:
before je napisal/a:
Sedaj moram edino Å”e preveriti ĆØe SB Touch deluje.

Ne verjamem... Twisted Evil Laughing


Saj vem da trosim neumnosti, ampak nikoli ne veÅ”... Confused
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
ma_coule je napisal/a:
before je napisal/a:
Sedaj moram edino Å”e preveriti ĆØe SB Touch deluje.

Ne verjamem... Twisted Evil Laughing


Saj vem da trosim neumnosti, ampak nikoli ne veÅ”... Confused

Se opraviĆØujem, ni bilo tako miÅ”ljeno...
Le adrenalin sem ti hotel malo dvigniti... Wink
Obilo užitkov ti želim! Exclamation

ZZ & FF !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HIFRIK



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:40
Prispevkov: 418
Kraj: M.Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 06, 2011 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je kdo od sofuromaÅ”ev ĆØlan e-baya/pay-pala preko katerega bi nabavil en cd ? Prosim na e-mail.

Hvala
_________________
Greetings from The Humungus! The Lord Humungus! The Warrior of the Wasteland! The Ayatollah of Rock and Rolla!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 07, 2011 02:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko nas je takih. Najbolje, da si sam urediÅ” Paypal, ĆØe pa želiÅ” pa lahko pomagamo.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2015 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kratka zgodba z naslovom

Singaporean Job

Pred približno pol leta sem se po dolgotrajnem cincanju odloĆØil, da prodam eno izmed avdio komponent, ki jih ne uporabljam veĆØ. Oglas za prodajo sem oddal na spletni strani www.audio-markt.de. kjer sem prijavljen že dalj ĆØasa. Na sploÅ”no se znajdem v vlogi prodajalca zelo redko, veĆØinoma sem kupec, in dosedaj so moje spletne uvozno-izvozne aktivnosti vedno minile brez najmanjÅ”ih prask tako na denarnici kot na ugledu.
Na moj oglas se je javila pisana druÅ”ĆØina padalcev, provokatorjev, hobi trgovcev in ostalih kolateralnih žrtev iz raznih koncev sveta, na mojo sreĆØo in veselje pa tudi nekaj pravih ljubiteljev avdia. Med vsemi sem izbral tistega, ki mi je glede na zaĆØetni vtis in odgovore na par kontrolnih vpraÅ”anj deloval najbolj prepriĆØljivo. Pogajanja za konĆØno ceno ni bilo, stroÅ”ke poÅ”tnine sem prevzel nase. PlaĆØilo je bilo izvedeno preko paypala in po dobrem tednu dni je dobro zapakirani paket pripotoval na kupĆØev naslov. Sledila je izrazito pozitivna reakcija s strani kupca ter pripomba, da bo lahko kupljeno zaradi doloĆØenih podrobnosti dokonĆØno preveril Å”ele ĆØez ĆØas.
V tem trenutku sem sicer zasliÅ”al, da je grmovje v bližini rahlo zaÅ”uÅ”telo, ampak kadar piha veter ni to niĆØ posebnega, kajne?
Po mesecu in pol je sledilo obvestilo, da je vse v redu. Å e naslednji dober mesec kasneje pa (o, groza!), da ni vse v redu, ker ima izdelek rahlo napako. Takoj sem se lotil reÅ”evanja problema in kupca podrobneje povpraÅ”al glede navedene napake. Odgovorov na moja specifiĆØna vpraÅ”anja nisem doĆØakal...
Kaj hudiĆØa pa tako Å”umi tam v grmovju??? Potiho sem pripravil dvocevko in oĆØistil okular.
Kupec mi je ĆØez par dni sporoĆØil, da problem Å”e vedno obstaja, vendar sem sporoĆØilo zaradi moĆØnega Å”umenja v grmovju presliÅ”al. Malce kasneje je sledilo ponovno obvestilo, vendar tokrat ni Å”lo veĆØ za rahlo napako, paĆØ pa že za nepremostljivo mehansko pomanjkljivost zaradi katere izdelek ni uporaben. KakrÅ”negakoli dokumentiranja oziroma dokaza o navedenih reĆØeh nisem nikoli videl. Namesto tega sem izvedel, da je bil kupec pri lokalnemu mojstru, ki je zadevo popravil, vendar le zaĆØasno, saj je izdelek ponovno neuporaben, zato mi sporoĆØa, da bo zahteval celotno kupnino nazaj, izdelek pa vrnil.
V grmovju je nastala popolna tiÅ”ina. PoĆØasi sem vdihnil, poravnal cev vzdolž daljice, ki je bila pripeta med mano in grmom, ter lahno pobožal sprožilec...
Sledil je standardni paypal postopek, ki se je konĆØal z arbitražo preko paypala. Ta je bila zakljuĆØena v mojo korist. V nadaljevanju dodajam Å”e dve sliĆØici iz osebnega arhiva.





Pred par dnevi pa je v grmovju preko ceste spet rahlo zavrÅ”alo. Pomislil sem, da bi to v nekem smislu lahko bilo nadaljevanje zgornje zgodbe. PoĆØakajmo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2015 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primer ribarjenja (phishing) pod pretvezo paypal servisnih strani. Mail je priÅ”el z naslova service@paypal.de , poÅ”ta je bila naslovljena kot ā€žIhr Paypal Konto ist eingeschrƤnkt! Ihre Mithilfe ist gefragtā€œ, vsebina maila izgleda takole:



Moj komentar: ā€žWirklich, ohne Scheiss???ā€œ Laughing

ƈez par dni so se malce bolj potrudili, vendar na njihovo žalost vsaj kar se tiĆØe spomina, nisem riba:



Moj komentar: ā€žDva jezikovno rahlo razliĆØna maila z enako vsebino od paypala? Das ist ja total blƶd!!!ā€œ Rolling Eyes

Ma, ĆØe bi bil vsaj nakupovalni voziĆØek spodaj desno malo lepÅ”i bi Å”e Å”lo, tako pa... Upam, da je to moj zadnji prispevek takÅ”ne vrste v tej temi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2015 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za uporabnike Paypala je zlato pravilo, ki ga ve le malogdo.

Vsi mejli, ki prihajajo iz originalnega Paypala vedno v tekstu navajajo tudi tvoj original ime in priimek vkljuĆØno s streÅ”icami, ĆØe jih imaÅ” v imenu ali priimku. ƈe tega v mejlu ni z mejlom takoj v koÅ” brez pardona.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2015 08:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drži, hvala za pripombo. Na njihovih uradnih straneh se najdejo tudi nasveti za prepoznavanje takÅ”nih in drugaĆØnih poskusov zlorabe na raĆØun paypala. Naj dodam, da dosedaj (kar nekaj let uporabe njihovih storitev) nisem imel popolnoma nikakrÅ”nih problemov. Ne vem od kje mulcem ideja, da sem mastni krap. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 7 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe