Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PCM2707 in PCM1795 USB DAC

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2009 21:13    Naslov sporočila: PCM2707 in PCM1795 USB DAC Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Torej delam na usb sprejemniku, ki bo usb signal pretvoril v I2S format, ta format pa bo speljan v novi TI èip, ki zmore kar 32bitov. Za zaèetek je tu slika samega sprejemnika. Ta sprejemnik bo imel loèeno napajanje, preko usb-ja bo dobival samo podatke. S tem bi se rad izognil vse motnjam, ki jih povzroèa raèunalniški napajalnik. Na tej verziji je še vedno napajnje preko usb-ja, bom pa tako naredil da mogoèe izbirati med usb napajanjem in pa zunanjim napajanjem.


Lp Aleš


Nazadnje urejal/a mravlcax Čet Jul 02, 2009 22:27; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo mravlcax.
Mislim, da bos zadovoljen z zvocnim rezultatom. Veliko veselja pri izdelavi in poslusanju!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomanjšana verzija z možnostjo zunanjega napajanja.

Lp Aleš


Nazadnje urejal/a mravlcax Sre Jun 24, 2009 11:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je pa realizacija tega vezja. Manjka še par elementov, ker jih ni doma na zalogi. Tiste grde rjave fleke sem pa že oèistil, sicer zgledajo manjši v živo ampak te vseeno motijo.


p.s. borisov57 hvala za spodbudne besede.


Nazadnje urejal/a mravlcax Sre Jun 24, 2009 11:32; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@mravlcax: pohvalno. Hitro ti gre od rok. Tole z I2S formatom bi tudi mene melo. Nekje se mi valja še nekaj TDA 154... dac-ov
mimogrede...si baker pocinil ali kaj drugega?

LP Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 23, 2009 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja baker sem pocinil. Najprej celo vezje namažem z flux penom, potem pa na eno toèko v vezju nanesem malo cina in ga razvleèem v vse smeri. Bom objavil tiv in shemo, ko bom preveril vezje èe deluje. Jernejc tudi sam imam doma nekaj TDA1543( èe si te seveda mislil) in lahko kasneje vezje dopolnim še s tem èipom.

Lp Aleš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 24, 2009 00:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot prièakovano so se pojavile prve napake vezja in sicer v tem smislu, da sem sam narobe povezal par pinov, kar je pripeljalo do tega, da I2S izhod ni deloval, no v tolažbo mi je pa vsaj to, da je windows iz prve prepoznal èip in ga tudi uspešno inštaliral.

Lp Aleš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2009 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No sedaj i2s deluje, èe bi si kdo rad sam izdelal tale modulèek mi lahko napiše pod zasebno mail in mu bom poslal datoteke.
Lp Aleš



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spet malo update-ta projekta. Moram še v nabavo po ostale elemente, ki mi manjkajo. Treba je še naredit regulirano napajanje potem pa prvi priklop itd...
Lp Aleš



p.s. USB->I2S plošèico sem malo modificiral in sicer nima veè možnosti zunanjega napajanja, ker nekako ni delovalo, moral bi dodati tudi 3.3V, vrjetno bom dodal ko bo to vezje preizkušeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
victorinox



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 21:34
Prispevkov: 29
Kraj: 15km iz Celje(a)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mravlcax je napisal/a:
No sedaj i2s deluje, èe bi si kdo rad sam izdelal tale modulèek mi lahko napiše pod zasebno mail in mu bom poslal datoteke.
Lp Aleš

Zdravo,

A lahko shemo še shemo kar na forum prilepiš? Drugaèe prosim na ZS.

Prosim in hvala.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klik
Ta link zaenkrat podpira samo 10 downloadov, bom ga na vsake toliko èasa osvežil, drugaèe pa ZS.

Lp Aleš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe