Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kateri DSLR, kompakt uporabljate?
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 13:44    Naslov sporočila: kateri DSLR, kompakt uporabljate? Odgovori s citatom

Dober dan

Vidim, da se na tem forumu pojavlja vedno več fotografij..pa me zanima kateri fotoaparate uporabljate.
Ste zadovoljni z njim..opišite vaše izkušnje. Boste morda kaj nadgradili, kaj bi imeli ...

Hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej fotografijo.


_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CANON Powershot SX200 IS. Zelo zmogljiva zadeva v relativno majhni pakungi! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
pikoli



Pridružen/-a: Čet Jun 2009 12:38
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O, alenvprekršku ma pe Leico! Very Happy

Jaz imam Pentax k100d. Glede nadgredenj: Denarja je zmeraj premalo, objektivi pa dragi. Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alen ima sofisticiran okus do vseh stvari Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno z punco delima canon s2, h kateremu je dokupila marko leče povečave od 2x - 10x, pa wide in tele objektiv.

Fotič je kar soliden, se da delati lepe fotke z njim, če se vsaj malo potrudiš.
Jaz sem se pa ogrel za Nikon D700. Če bo vse po sreči, bo še letos pri meni. Fotografija me ful zanima in se želim poglobiti v njo, zato tudi želja po nabavi bolj pravega fotiča Very Happy

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 17:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz uporabljam Canon SX 100 IS, ki sem ga dobil za darilo od žene. Zadevšna ima 8MP, 10 x zoom, 4 GB kartico. Za tisto kar jaz potrebujem je še preveč.

Je pa tast kakšen mesec do dva nazaj nabavil novega Nikona Coolpix P90 ki je prišel na tržišče. 12MP, 24 x zoom in malo morje nekih funkcij. Bojda je bila cela pošiljka ki je prispela v Slovenijo takoj razprodana. Če ga ne bi prej rezerviral, ga ne bi dobil. Nimaš kaj, je prava kompakt raketa. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nabavil leto nazaj Olympus e-510 kit in še nekaj dodatkov, ampak manjka znanja, ampak nekaj napredka pa je.

Pred tem pa neka 3-4 leta Sony dsc-v1, in mi je bil tak užitek da sem potem nabavil dslr.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 02:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Fotka za "učke", glasba za "uha"...Estetski "gušti" !!!

Pri "ustvarjalnem" fotografiranju cenim "kompozicijo","macro","kontraste","igro" svetlobe, "Foto lov" ...
Seveda neizbežna je "informatina" , "tehnična"fotografija manj pa športna fotografija pa še to bolj s pogleda estetike kot dogodka samega...Sovražim pa "gasilske"fotke in "fotografije ljudi ",ki se nastavljajo...

Fotka mora nastat v glavi in v fotoaparatu, kasneje obdelave na računalniku ne odobravam...(Razen neko fotko, ki je pač edina in jo nujno rabimo...)

V letih analogne fotografije si kupil aparat in počasi dokupoval opremo...
Sedaj pa kupiš digitalca, ki ga že v tekočem letu zamenja nov model...

Foto industriji "zamerim" potezo, da umikajo "top"modele"kompaktov in jih nadomeščajo s "cenenimi" DSLR, ki so bolj "komercialna" fora kot napredek...Seveda moraš vedno kaj dokupit...Potem pa ko pride nov model vse spet od začetka !!!

Moj prvi aparat je bil 6x6 Lubitel (zelo davnega leta ...)veliki čar gledanja navzdol na veliko "sliko"... Brez svetlomerja, brez avtomatske ostritve in samo 12 fotk na enem filmu !!!...



Te razvade velike slike in gledanja navzdol se ne morem rešit še sedaj v dobi "digitalije", ko praktično ni bolj kvalitetnega aparata z "nastavitvijo" "zaslona za živo sliko...Okular pa če imaš očala je gledanje bolj podobno gledanju v "mikroskop"...

Digitalna "perverzija" 6 x 6 tipa Hasselblad,Sinar,Leaf,Mamiya je tako drag , da presega ceno avta srednjega razreda samo za "osnovno škatlo"...


"Igračke" za cca 20.000 € !!!!!
Moje zadnje zadovoljstvo je bil "kompakt" KONICA - MINOLTA A2


Ker je Konico kupil Sony sem sedaj presedlal na DSLR SONYa...
Še par fotk narejenh na Konico(zmanjšan format)...




_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 09:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, sam imam slik preko 10000 in iz tega izbrat najlepše je težko. Vsaka fotka ima namreč svojo publiko. Drugače sem pa bolj tehnični fotograf. Fotkam pa vse. Od dogodkov, športnih prireditev, portretov, živali,....












Zgoraj je le nekaj fotk. Res jih je enostavno preveč, da bi lahko naredil res dober izsek fotografij po posameznem področju, prav tako tudi limanje v forum ni najboljše, saj bo dva posta za mano stran dolga 10minut scroolanja.... Ker sem zadnje čase fotkal bolj motošportne dogode sem limal bolj te, ker imam v glavi kje je bila še kakšna dobra fotka. Za ostle sem pa že pozabil.
Precej fotk najdete tudi na tonimeglic.com. Znotraj galerij je kar nekaj dobrih, fotke iz pred nekaj let sem pa tudi objavil pod hobi in fotografijami
Uporabljam pa Canon 300D s objektivoma 80-200 2.8L in pa 17-85 ultrasonic. Trenutno pa šparam za 5D in pa orenk širokokotni objektiv ter pomožnosti špe fišaj in pa 50 1.8.
Ja, še vedno so ljudje, ki trdijo, da dober fotograf fotka tudi s slabim fotkičem. Jaz trdim da v 90% primerov NE! Sam vem iz prakse koliko pomeni boljši fotoaparat in sem mojo kišto preklel najmanj stokrat, ker mi je zatajila ravno v ključenm trenutku (sploh ko so svetlobne razmere bolj slabe- takrat nucaš pa res orenk aparat in sam ga bom kmalu tudi imel)
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Antony,krasne fotke. Luštno Cool

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel sem pentax k110d, od ostalih mi je izstopal zaradi odličnih kit leč o katerih so takrat Olympus, Canon, Nikon lahko samo sanjali..
Pred tem sem imel kompaktnega Fujija.

Fotografiram pa ne več. Sem se odločil da mi ne gre, in je to to.

Še nekaj fotk.. (slika pa nobena ni obdelana ali zrezana. Sovražim to. Ubije sam duh fotografije.)














_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canon 5d + lečovje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sony A300 + SAL18-70 + Sigma 28-200
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Naslednja
Stran 1 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe