Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Glasba za s seboj
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2009 09:27    Naslov sporočila: Glasba za s seboj Odgovori s citatom

Bližajo se počitnice, in ker se je par povečal na malo družinico razmišljam da bi si kupil nek mp3 player in kake računalniške aktivne zvočnike za zraven. Do sedaj sem sabo tovoril manjši stolpek, kateri pa ne omogoča mp3, in je sedaj postal tudi prevelik.

Tako da sem gledal nekaj takega:

http://www.bolha.com/oglas382976574/1-8-quot-tft-usb-2-0-drive-16gb-pmp-fm-mp4-mp3-player-slo-jezik-

In neke poceni stereo zvočnike za zraven, 60-70€ ne bi dal za tiste plastične kasetofone, ker so slabo narejeni in predvsem grdi, mp3 player bo pa še kdaj drugje prav prišel.

Imate kako izkušnjo s temi poceni zadevami, je pa zgornji omenjeni znesek max budget za ti dve igrački.

V življenju pa še nisem imel mp3 playerja, tako da se ne spoznam nič, sem kupil že kartico za telefon 2g, ampak mi ni všeč ne upravljanje, ne zvok, hitro se sprazne...

lahko pa tudi kak rabljen bolšji kasetofon za to ceno, všeč so mi JVC serija ampak predragi, pa tudi malo preveliki.

Hvala, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2009 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tut pr men so bli časi, ko sem nosil s sabo na morje po kampih Ipoda in sem potem samo skrbel kje je, če sem ga pospravil... Zdaj imam pa že par let vse na telefonu (prej Sony Ericcson W850i, zdaj bo pa Nokia XM 5800 prevzela štafeto). Men se zdi to zelo praktično, s seboj vzamem še en star aktivni računalniški zvočnik in mam vse, mp3 in radio! Ker večinoma kampiram itak telefon vedno vzamem kamor grem in tako imam eno skrb manj.

LP

p.s. Tale podatek mi je fenomenalen:"1.8" LCD zaslon z 65000 realnimi barvami in 360° kotom pogleda!"

REVOLUCIONARNO!!!! Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2009 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bistvu imaš prav, kako pa dela FM na telefonih? Imam Sony K660i, samo potem moram kupit večjo kartico, 2g je le malo malo.

Kaj pa glede zvočnikov, kakšne si imel?

Pa kabel moram potem kupit, ne? Da je na koncu banana?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2009 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam menim, da je pri vseh mp3 playerjih in podobno ena najbolj pomembnih stvari uporabniški vmesnik. Mogoče se sliši malo smešno, ampak razliko opaziš šele, ko imaš v lasti en prenosen player s (pod)povprečnim interfacom in pa enega z zelo dobrih oz. vrhunskim. Na kratko - tisti s slabim namesto užitka zbuja frustracije in neuporabljan kmalu roma v smeti.

Kako se v tem pogledu obnese omenjeni player (predvidevam, da kitajskim "knock-off") ne bi vedel - predvidevam pa da na to področje niso vlagali kaj dosti truda. Če ima kdo kakšne drugačne izkušnje, naj jih prosim pove - ne bi rad delal krivice.

Apple ima svoje privržence za moje pojme ravno zaradi tega - interface je rešen vrhunsko - pregledno, hitro, logično. Ne dvomim, da so dobre tudi podobne ponudbe od Sonyja, Creative-a,...

2gb niti ni tako zelo malo, če se mp3je skompresira na 128 kb ali podobno - predvidevam, da ni namenjeno nekemu resnemu poslušanju ampak bolj glasbeni podlagi. 4gb oz. 8gb je že čisto zadosti za dopust. Sonyjev telefon-walkman bo služil svojemu namenu - še posebej če je kakšen novejše generacije (tisti, ki imajo že drugo generacijo "walkmana").

Načeloma (na žalost) tudi tu velja - kupiš poceni, kupiš dvakrat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2009 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
V bistvu imaš prav, kako pa dela FM na telefonih? Imam Sony K660i, samo potem moram kupit večjo kartico, 2g je le malo malo.

Kaj pa glede zvočnikov, kakšne si imel?

Pa kabel moram potem kupit, ne? Da je na koncu banana?


Za moje potrebe je FM deloval solidno. Na Cresu sem si našel Otvoreni radio in to je blo to, muska za vse okuse. Kabel je minimalni strošek.
Zvočnike mam pa ene stare, tiste čist prve malo večje računalniške s podatkom 120W. Na netu ne najdem nobene slike, žal. Tle ne mormo govoriti o nekem hi-fiju. Wink Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2009 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi je najboljša rešitev 8g kartica za 20€ in zvočniki za nekaj takega in je to to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2009 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako nekako ja!!! Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 08, 2009 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole smo že sprobali: Nokia N 95 + K & H PAS 100 (vmes se oglasi sicer kak ringtone, no... Very Happy ) Ni ravno namensko kupovati za v kamp, ampak za glasen piknik ali vikendico brez štroma je pa bomba, kar se tiče performansa. Cool

(http://www.klein-hummel.com/klein-hummel/icm_en.nsf/root/installed-sound_mobile-powered-pa-speaker_PAS100)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 07:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem naletel na problem, ker moram imeti priklopljene slušalke kot antena za radio ne morem priklopit zvočnikov... Confused

Merhy; tvoji telefoni so imeli 2 priklopa?

Bo treba kar laptop in računalniške zvočnike očitno.

Kakšna je varianta za FM na laptopu brez internetnega omrežja, obstaja kaj takega za vštekat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jst sem meu neke vrste adapter, ki je omogočal priklop česarkoli z mini jack priključkom! Dobil sem ga zraven!

http://images.techtree.com/ttimages/story/81087_004.jpg

Dobi pa se tut tole!
http://images.marketplaceadvisor.channeladvisor.com/hi/61/61482/CERI35MMAD02_cb_L.jpg

Če pa nimaš druge možnosti, ti pa lahko mojega posodim, ker trenutno samo v predalu leži!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To mi je jasno da rabim adapter, ampak radio na telefonu ne dela, razen če potem vzame ta adapter kot FM antena :S Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zdravo,

jaz pa iščem prenosno audio napravo, ki je na slušalkah sposobna glasno igrati. Današnji mp3 playerji kot so ipod, sandisc, sony...ne zmorejo tiste glasnosti, kot moj star sonyjev discman na cd-je. Kaj priporočate?

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kake slušalke pa imaš da rabiš tako glasnost? Jaz večino mp3 predvajalnikov čez 3/4 sploh še nisem dajal Shocked

Drugače pa se prodajajo tudi prenosni ojačevalci za dodat k mp3 predvajalniku.. Nateri sabo nosijo celo tri naprave(DAC, mp3 predvajalnik ter ojačevalec za slušalke).
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slušalke so solidne sennheiser cx 500 in originalne ipod...Občasno si rad navijem glasbo bolj naglas, če sem na kolesu ali pa plaži. Čudi me to da 10 let star discman deluje zvočno veliko boljše in glasnejše brez hreščanja, kot pa novejše zadeve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Starejše stvari so imele več moči, velikokrat tudi zaradi manj občutljivih slušalk. Kak star discman zna presenetit.. ampak, večina jih meni igra v rangu mp3 predvajalnikov.

Mogoče je na tem tudi to da na discmanu poslušaš nekompresirano glasbo?
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe