Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 110, 111, 112 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stream transport je zgleda fraza za iskanje.
-------------------------------------------------
To se mi posebej dopade:
... I am listening to it for the fourth day straight and I‘m still not having any listening fatigue. If you work while listening to music, D90 MQA offers a smooth and effortless ride

pa malo čiščenja 'podstrešja' mi tudi pomaga:
... If you are coming from any Topping DAC to this unit, the gain in performance will be simply massive, I am hearing a bigger sonic improvement between D70 ($500) to D90 MQA ($800), than from E30 ($130) to D70 ($500).

Pove tudi kar se lahko sklepa tudi brez preverjanja, da predojačevalna funkcija ni na nivoju ločenih komponent, torej je prav zaobiti ta del in iti s signalom direkt v predojačevalec.
Dodobra secira slišano in naredi primerjave s svojim hišnim izborom dac-ov.
Prvič vidim, ni napačen ..

https://soundnews.net/sources/dacs/topping-d90-mqa-review-majestic-quick-accurate/
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S temi novimi dac i boš bolj kot ne razočaran,jaz bi na tvojem kupil za dober štart M2Tech Young dac,magari starejšo verzijo,Teddy Pardo zunanje napajanje ki ga sestaviš lahko sam,so načrti na netu.Če pa hočeš še več pa mislim da bo Lector v prihajanju prava stvar za native dsd ,realnost je taka,vse več je posnetkov v dsd.

http://www.lector-audio.com/Dot-Bit.pdf

Kar se pa transporta tiče je pa tudi cela znanost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2023 09:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi zdi da DSD ni ravno razširjen med streaming storitvami.

Sicer celo zavajujoče poimenovana trgovina "NativeDSD" prodaja mnoge kjer pod "Original Recording Format" piše PCM ali DXD. Še pri tistih kjer piše da je DSD se vprašam če niso kaj zamolčali (kot v MoFi primeru). Če je to pomembno, potem jih je precej manj. Če ni pomembno, potem se lahko vse pretvori v DSD.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2023 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
S temi novimi dac i boš bolj kot ne razočaran,jaz bi na tvojem kupil za dober štart M2Tech Young dac,magari starejšo verzijo,Teddy Pardo zunanje napajanje ki ga sestaviš lahko sam,so načrti na netu.Če pa hočeš še več pa mislim da bo Lector v prihajanju prava stvar za native dsd ,realnost je taka,vse več je posnetkov v dsd...

Hvala za nasvet.
Cenim in verjamem da se to dobro sliši, že prvega Younga so svojčas in tudi še dolgo potem zelo hvalili.
Problem (si fa per dire) je ta, da imam Topping predojačevalec doma in se mi zelo dopade kako oddela svoje (veliko, 3D, transparentno). Če to isto smem preslikati na njihov dac, ne rabim več.
Bolj vidim 'kažin' do tam pravilno pripeljati signal, brez akrobacij in množice škatel.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorG



Pridružen/-a: Tor Avg 2020 14:28
Prispevkov: 11
Kraj: Menges

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2023 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Gledam, glodam, tuhtam...

Sem šel pogledat okolje v katerem so sprobali Topping D90 (feb.2021) in prejšnji mesec E70 in vidim, da je tip imel koktejl z malinami?? WTF?
Piše:
Cocktail Audio X50 (abbinato - prevedeno v ang - matched) z Raspberry Pi4B
Mi ni jasno, ker X50 dela brez pomoči. 'Malina' pa je po slikah sodeč računalniška kartica.. Ta Raspberry pa da je komandiran z playerjem Mode?? internet mi ne ponudi nič pametnega na to temo.. torej vse skupaj gre za računalnik?
Za USB povezavo pa da je uporabil Oyaide NEO A2MR2.

Abbinato ne pomeni povezano ampak samo kombinirano. Torej alternativa? Gre za dva vzporedna izvora? To je potem šlo na DAC.
Za brezžično (to razumem) je uporabil FiiO M15 preko kodeka LDAC
Ampak vsi ti izvori zvoka že imajo svoj DAC, torej gre tudi za podvajanje. Kot bi kupil gramofon z vgrajenim phono in ga priključil na zunanji phono. To se ne dela v analognem svetu, vsaj resni ne.
---------------------------------------------
Ob vsej tej navlaki se mi vedno bolj dopade all-in-one z displayem in vsemi komandami, vključno z daljincem.
Ker tudi to mi ne gre dol, da za komando moraš uporabljati še telefon - za katerega moraš še prej naložiti program iz interneta, ki valjda ga nimam na telefonu ..
Same ovire in navlaka ..


Sem bolj laik ampak s tem zapisom se pa popolnoma strinjam. Za vsako neumnost danes potrebuješ nek app...ni ga čez analogno.

Uživajte.


Nazadnje urejal/a BorG Pet Maj 19, 2023 07:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2023 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Šparajo. App je cenejši kot daljinec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2023 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Se mi zdi da DSD ni ravno razširjen med streaming storitvami.

Sicer celo zavajujoče poimenovana trgovina "NativeDSD" prodaja mnoge kjer pod "Original Recording Format" piše PCM ali DXD. Še pri tistih kjer piše da je DSD se vprašam če niso kaj zamolčali (kot v MoFi primeru). Če je to pomembno, potem jih je precej manj. Če ni pomembno, potem se lahko vse pretvori v DSD.

DSD se ne da procesirati, pa se takoj sliši ali je original. Vsi direktni posnetki imajo svoj 'šmek' ki je takoj slišen.

Glede napredka DAC-ov sem mnenja, da digitalno ima svoj okvir, ki je v grobem praktično isti, tudi če gre za stare dace.
Razvoj gre v eliminacijo 'malih' problemov, ki naredijo
- zvok tanek (ne mesnat),
- visok jitter (limitiran 'bottom end', zmanjšana dinamika),
- utrujajoče zaradi artefaktov (korekcije zaradi izpadov informacij pri čitanju ali prenosu signala),
- manjšo resolucijo na nizkih signalih (nižja ambienca in odmevi in poodmevi pa 'zrak' med instrumenti in 3D prezentacija vključno z manjšo globino scene).

Tako če poslušaš posnetke, ki jih ne tangira ta problematika, je napredek veliko manj slišen. Sploh na bolj 'narejenih' in 'zamašenih' hifi sistemih. Oziroma pri poslušanju ni moteče.
V takem se ni za sekirat, je tudi staro dobro, z izjemo utrujanja (znaki - nevrotično menjavanje komadov, nimaš obstanka, hitro naveličanje).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2023 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poslušanje starega DAC-a je včasih zelo mučno. Večnajstkratkrat preplačan in rogat zvok. Obravnavani streamer cocktailAudio X50 nima vgrajenega DACa, transportira pa signal na DAC preko I2S ali USB porta. Raspberry je odličen, ker omogoča izvenzemeljsko nadomestno uro, recimo kartica Kali (http://alturl.com/jwxyi). Omogoča tudi video predvajanje, kar Cocktail ne. Cocktail pa snema digitalni signal na interne SSD diske, kar drugi ne. V zvezi s transportom signala do DACa je potrebno nastaviti zadostni časovni buffer, da zadovolji maksimum zahtev po prenosih brez klecanja. Zadosti je, če, recimo, kartico PC-ja, ki mu nič ne manjka, nastavimo na 24/96 izhodno resolucijo in ga ne utrujamo s hujšo po neumnem. V zdravem PCju, vsaj moj HP 8200 ima izhodno kartico od AnalogDevices in je brez pripomb, MP3 in MP4 vsekakor obvlada. Upsamplanje pa je brezpredmetno, ker vključeni ASIO driver v primeru visokoresolucijskih filejev, prevzame nadzor nad tokom podatkov. Imam vstopni Topping D50s in še dolgo ne bom izčrpal možnosti, ki jih ponuja. Seveda je potreben boljši USB kabel, ki je shieldan proti motnjam, moj je narejen iz STP 7kat. Tvoj ogledani 90e pa ima razen najnovejšega AKM čipa tudi I2S vhod (RJ45 ali HDMI oblika), tako, da z nekaj znanja iz CD-ja vzameš direkt signal z čitalne glave, še dobra ura v CD, pa je. Če pa DAC nima displaya, potem je zame izgubljena zgodba. Tudi FIR filter se vzame s počasnim padanjem in fazno poravnavo. Ravno Lampucera je zaradi tega unikatna, ker nima neke besne filtracije, ki rada poje vse alikote in življenje, rezultat je sočen in naraven zvok. DSD, tisto kar jaz poslušam, ne rabi upsamplanja in mrcvarjenja na umetno gostoto. Tako tudi ne prenesem podloženih modrcev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2023 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
DSD se ne da procesirati, pa se takoj sliši ali je original. Vsi direktni posnetki imajo svoj 'šmek' ki je takoj slišen.

Saj ravno zato ker se ga ne da procesirati je pogosto na neki točki bil PCM. MoFi digitalne plošče so tudi hvalili kot analogni zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 26, 2023 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.increcable.com/losslessdigital

gre? kdo poskusil?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 26, 2023 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ne probam če kabel nima v imenu vsaj tri buzzworde kot so "AI", "smart", "vegan", "green", "lossless", "air", "pure", ... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 26, 2023 15:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lossless digitalni kabel?


Pustimo avdio, če ta kabel uporabim za povezavo s tiskalnikom, bodo čez prišle vse črke, in celo vejice in pike? Shocked

In če ga uporabim za povezavo z zunanjim diskom, lahko brez izgub prenašam datoteke nanj in iz njega? Štiristošesnajst slik gor, štiristo-pazi-to-šesnajst dol? Shocked

Neverjetno!

/ sarcasm off
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 26, 2023 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Jaz ne probam če kabel nima v imenu vsaj tri buzzworde kot so "AI", "smart", "vegan", "green", "lossless", "air", "pure", ... Rolling Eyes


Pa lgbtq+ friendly mora bit.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 27, 2023 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing
po tako obsežni izmenjavi argumentov in izkušenj mi ostane samo še internet.
Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 27, 2023 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa daj če ugotoviš da je lgbtq+ friendly povej k luka79 ziher zanima. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 110, 111, 112 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 111 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe