Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2023 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Še dosedanji vtisi poslušanja. Če bi si lahko za HiFi privočil tak znesek bi bil Hugo tt2 z M-Scalar-jem pod "must". V tem primeru bi resno razmislil ali potrebujem gramofo, seveda če izvzamemo obred, občutek, ki ga doživimo ob pripravi in poslušanju LP-ja. Seveda pa je vprašanje kako bi se odločil, če bi imel boljši gramofon in phono.

"Problem" pri DACih je v tem, da se tehnologija digitalnih filtrov nenehno izboljšuje (to pa terja vedno večjo računsko moč) in DACi v razmeroma kratkem času tehnološko (zvokovno?) zastarijo. Postavlja se vprašanje ali se odločiti za namensko napravo in se vezati na nekega proizvajalca in njegovo tehnologijo ali si pustiti več izbire in se odločiti za katero od profesionalnih softverskih rešitev (npr. HQ player). Seveda je tudi za tako rešitev potreben zmogljiv in zvokovno ustrezen hardver, ki pa z leti tudi zastari. Zanimivo bi bilo slišati praktične izkušnje in razmišljanje katerega od uporabnikov HQ playerja (predvsem o tem na kateri HW platformi ga uporabljajo, v kombinaciji s katerim DACom in kakšne so koristi).

Zanimiv članek:
https://audiobacon.net/2021/03/17/hqplayer-better-than-a-5000-upscaler/amp/

Analogisti so v tem pogledu na boljšem.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2023 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem se sam kar nekaj časa lovil, da sem dognal pravo pot na svojem Toppingu D50s. Uporabljam Tascam Hi-Res Editor, še večkrat pa Foobar2000. Tukaj na forumu so mi pomagali z abdominalnimi nastavitvami.
Resnično pa edino in zares pomaga, če ima DAC display, potem veš, kaj mu streamer ali PC pošilja in tudi kateri FIR filter je na delu.
Par trenutkov prvega testa tega prej omenjenega Chorda z upsamplerjem spodaj, pa je dalo kar dobre napovedi. Izredna resolucija in zvočna slika je bližje, kot pri prejšnjih.
Vse razlage pa so si podobne, razlagajo, kot da je glasba iz nihanj v obliki sinusov. Sinus ja, ki pa je razbrazdan in poraščen z alikoti, pa še nastopa v jati sočasno z drugimi in to je vse kaj drugega, kot s tremi točkami natančno definiran 20kHz po Nyquistu. Zato nerazumljena in nenastavljena digitalija lahko podleže v boju z analogijo. Kadar pa si zaslišal kakšen pravi DSD direkt in pravilno, to ne pozabiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2023 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rolling Eyes Rolling Eyes

A kdo sploh še dejansko posluša glasbo?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2023 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK Joztom, zbrisan neumesten komentar.
_________________
Canta e Cammina


Nazadnje urejal/a ducar Pon Jan 30, 2023 08:59; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2023 23:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Štriki so drugje. Tema je DAC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primoz bajc



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 12:37
Prispevkov: 14
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2023 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Jaz sem se sam kar nekaj časa lovil, da sem dognal pravo pot na svojem Toppingu D50s. Uporabljam Tascam Hi-Res Editor, še večkrat pa Foobar2000. Tukaj na forumu so mi pomagali z abdominalnimi nastavitvami.
Resnično pa edino in zares pomaga, če ima DAC display, potem veš, kaj mu streamer ali PC pošilja in tudi kateri FIR filter je na delu.
Par trenutkov prvega testa tega prej omenjenega Chorda z upsamplerjem spodaj, pa je dalo kar dobre napovedi. Izredna resolucija in zvočna slika je bližje, kot pri prejšnjih.
Vse razlage pa so si podobne, razlagajo, kot da je glasba iz nihanj v obliki sinusov. Sinus ja, ki pa je razbrazdan in poraščen z alikoti, pa še nastopa v jati sočasno z drugimi in to je vse kaj drugega, kot s tremi točkami natančno definiran 20kHz po Nyquistu. Zato nerazumljena in nenastavljena digitalija lahko podleže v boju z analogijo. Kadar pa si zaslišal kakšen pravi DSD direkt in pravilno, to ne pozabiš.


Se povsem strinjam z zadnjim stavkom, pravi Nativ DSD res izstopa po resoluciji, dinamiki, naravnosti.

Najprej sem DSD poslušal preko DAC Chord Mojo in Foobar 2000 predvajalnika. Razlika med flaci in DSD zelo očitna. Chord načeloma ni povsem privržen formatu DSD, se pa trudi da ga omogoča saj bi sicer zgubil marsikatero stranko.

Ravno zaradi format DSD sem pred letom nabavil DAC T+A DAC 8 DSD ki je bil razvit zaradi formata DSD in ima fizično ločen DAC za PCM (4 x DAC chip za PCM) in DAC za DSD (4 x DAC chip za DSD). Ob zaznavi formata rele preklopi med DAComa. DAC PCM omogoča več prednastavljenih settingov in filtrov, DAC DSD pa samo predvaja vir.

Ob uporabi HQ playerja lahko povzamem da se z računalnikom s procesorjem Intel i5 da kvalitetno upsamplat falc format do 384kHz, oziroma pretvarjati iz flac v DSD v primarni kvaliteti vira flac (sicer začne računalnik zaostajati).
Pri upsamplanju DSD pa računalnik začne zaostajati in prihaja do neljubih prasketanj zato se tega ne poslužujem.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Minilo je 14 dni poslušanja Hugo TT2 z M Scaler-jem. Sistem sem zopet povezal z mojim Qutest. Že ko sem začel s poslušanjem Hugo TT2 z M Scalerjem sem bil navdušen nad naravnim zvokom akustičnih inštrumentov. Tudi ozadje je tišje kot pri Qutest in dinamika boljša. Vokali so odlični in sploh me ni motilo, da pozicioniranje inštrumentov ni bilo tako izrazito kot pri Qutest. Qutest napravi bolj izrazito, jasno zvočno sliko Hugo in Scaler pa bolj zastrto in toplo. Hugo in Scaler sta mi v prostor prinesla vzdušje, ki mi ga je do sedaj pričaral samo gramofon. Sicer pa je odločitev za kateri DAC se odločiš predvsem v tem kakšen zvok ti je bolj všeč, seveda če ceno odmislimo. Tako Hugo TT2 z M Scarerjem in Qutest sta vrhunska DAC-a, zavedati pa se moramo, da je to še vedno samo reprodukcija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res sva se spravila k primerjalnem testu Hugo TT2 z Upscalerjem spodaj in manjšim Qutechom, ki je domača žival. Ni to bil natančen protokolarni test, le občutke sva si želela pridobiti. V oceni se nisva popolnoma zedinila, vsak ima osebne preference, @submat pravoverni analogist z bleščečo in popolno nastavljeno linijo aparatur (Kuzma, S3 riaa, AudioResearch pre, končne Quad 2x, zvočniki original Quad 63, subwooferji REL 2x...). Meni, ki sem navajen bolj studijskega zvoka aktivnih monitorjev in svojega linearnega, na 20-45Hz prišitega EV 1600W suba, je bil mali Qutest natančnejši, precizno slika prostor in več sem prepoznal mikrodetajlov. Posnetek natančno razpade na frekvence, le-ta jih z FPGA procesiranjem preko R2R načina, fazno usklajeno podaja naprej in začutiš glasbo kot v oblaku pred tabo, pravzaprav cca 0,5m pred linijo zvočnikov, če je tako miksano in ne zbeži v oddaljen kot sobe. Hugo TT, opremljen z upscalerjem pa po drugi strani podaja še bolj gladko zvočno sliko, rekel bi z dodanim upsamplerjem popegla zvok. Upsampler interpolira vmesne korake na višjo frekvenco vzorčenja. Ne potrebuje neke moje brezvezne ocene, ampak zahteva natančen študij nastavitev. Veramem, da ne slovi brez veze.
Ne eden in ne drugi pa nimata displaya, da bi točno vedel, kaj dobivata noter in kaj gre ven, vse se ugotavlja z barvnimi LED diodami, semaforčki.
Še težje kaj pametnega povem, ker sva testirala na MAC sistemu, ki je rad zaprt za zunanje proizvajalce. Preko Audirvane naj bi dobila popolne fileje v predvajanje.
Windowsi preko interpreterja ASIO prestopijo svojo omejitev 24/96 in dovolijo, da DAC diktira in sprejema tudi DSD direkt. Ker nisem ravno hardweraš, to poznam bolj kot info.
V sklepu bi povedal, da se ni zanašati na ocene mojih starih ušes, poskusil sem pa predstaviti (prve) občutke ob srečanju. Na voljo so seveda še vse izboljšave, tako kablov, še bolj baterijskega napajanja in natančen študij nastavitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

primoz bajc je napisal/a:
Razlika med flaci in DSD zelo očitna.
Pa gre za enako obdelavo izvornih podatkov? Ali gre za enake izvorne podatke?

Ker kolikor razberem iz vaših pisanj, naredi različna obdelava razliko kot noč in dan. Al pa še mal več... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suntrace1



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:52
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2023 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ogledujem si Atoll MS120 morda ST200, ki in me zanima, če ima kdo izkušnje, kakšen zvok ima v primerjavi s trenutnim lampaškim predojačevalcem PrimaLuna?

Imam tudi pomislek, ali bi bil ST200 overkill in je MS120 povsem dovolj za McIntosh MC2205 in zvočnike AR90?

Sicer sem povsem zadovoljen s PrimaLuno, a vseeno bi si rad olajšal poslušanje glasbe s kavča in Roon tablico v roki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2023 00:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To ti sprašuješ za streamer, ki nobeden nima MQA. Danes jaz tega ne bi kupoval, za tak denar pa sploh. Me veseli, da nimaš težav s pogonom AR90, ki so zahtevni, MacIntosh ima nizek DF.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suntrace1



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:52
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2023 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So mi (AR90) kar dali vetra - najprej so skuril Rotel in nato še Sansui G7700, preden sem doumel, da potrebujejo res konkretne ločene enote.

Kolikor piše na uradni strani Atoll, podpira MQA:

https://www.atoll-electronique.com/en/products/streamers/ms120/

Je še kakšen dober predlog za streamer in DAC v enem ohišju ter Roon ready in da podpira MQA?


Nazadnje urejal/a suntrace1 Sre Mar 01, 2023 21:37; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2023 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustard r26 mogoce?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom kar tukaj vprašal, čeprav bi lahko tudi v temi "Težava z brnenjem".

Včeraj sem po pošti dobil Topping E50, instaliral sem ga in na hitro preizkusil, Zdelo se mi je, da je vse v redu, danes pa opazim, da vsake toliko zabrni in to pri različnih FLAC-ih. Če se ne motim zmerom na istih mestih.

Vprašal bi, kaj bi utegnilo biti narobe:

- nastavitve Win10, foobar2000 ?
- nekaj narobe pri ripanju: EAC ?
- drugo .... ?
- ali z dacom ?

Ker če je slednje, ga po hitrem postopku vrnem.

Že naprej hvala za vse nasvete in pomoč !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je na istem mestu, je pokvarjen FLAC bolj verjeten. Preveri FLAC-e če so v redu z drugim DAC-om.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 107 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe