Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2019 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Zato pa sem napisal detajli v narekovajih.

Kako veš, kaj je zares v posnetku in kaj ne?


To je vprašanje zate, ki opažaš "detajle, ki jih ni na posnetku".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2019 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz izmerim popačenje ali pa vsaj poslušam sinus (če slišim več kot eno frekvenco vem, da tega ni na posnetku).
Ne uporabljam psihoakustičnih izrazov, razen kadar se norčujem.

Ne bit užaljen, saj ne pravim, da je vedno tako (šum lahko prekrije kakšne prave detajle, ...). Samo opozarjam na to psihoakustično prevaro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2019 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem užaljen. Razjasnimo pojme, da se bomo bolje razumeli.

Zame transparentnost pomeni, da jasneje slišim vsako struno na kitari ali katerem od godal, topotanje kitaristove noge po tleh, premikanje pevčevih ustnic in jezika, njegovo dihanje, da slišim posamezne glasove v pevskem zboru, da je aplavz publike seštevek posameznih tleskov dlani, ... Se pravi bolj natančno, detajlno. Seveda morajo biti posnetki dovolj dobri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2019 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razumem, kaj misliš.

Določene stvari bi se lahko jasneje slišale z dodatnimi harmoniki, pri drugih pa lahko manj jasno.
Stvar je zelo subjektivna. Odvisno kaj opaziš in kako dojameš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 01:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včasih smo uporabljali Aphex aural exciter v studijih in na ozvočenjih.
Mnogo dodanih harmonikov , veliko več prezence in poudarjenih detajlov.
Takrat so taka dodajanja zvenela nenaravno pocukrano, danes se zdi naravno, da je vsak zvok detajliran, prezenten in zmeraj v fokusu. Pa je res?

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.
Slišne razlike (za moja ušesa) med daci so velike.
Slišne razlike med formati so velike. Če niso v vaših ušesih, nič narobe, ne pa prosim solit pameti, da ni razlik ki bi bile omembe vredne. V zdravem hi-fi sistemu je vsaka sprememba zelo slišna... O besedi zelo zdaj ne bomo diskutirali.
Smo v temi Dac.
Treba je opisat celo verigo, kje se ni dalo slišat razlik. Ne pa samo napisat med tem in tem dacem nisem slišal velike razlike.
Da se lahko pokažejo razlike, mora sistem do dovolit.
Cel sistem mora bit pravilno sestavljen. Če recimo ne slišiš razlike med napajalnim kablom daca obrnjeno tako in drugače, potem se smiselnoist iskanja novega daca zakljući.
Ravno zadnjič sem kolegu demonstriral, da sma spremenila parameter velikost (količino) buferja na predvajalniku, in se je zaćudil kako velika razlika se je slišala.
Kaj je prav al ne ...treba je nekaj posnetkov slišat na vrhunskih sistemih, da imaš neko osnovno primerjavo, kako se neka stvar lahko sliši. Pa da ne bo spet pametnih, kaj te jaz vem kako se mora slišat...
Na zadnji predstavitvi smo nardili primerjavo enega saxophonista...s seboj je prinesel vrhunske master posnetje iz studija, kjer je snemal svoj album... in smo poslušali posnetek in njegovo live izvedbo v istem prostoru, vmes med komadom je še celo igral da je bila primerjava še lažja.
Hi-fi je hobi ... neverending *story* Smile)
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nota bene:
...razlike med formati so velike. Če niso v vaših ušesih, nič narobe, ne pa prosim solit pameti, da ni razlik ki bi bile omembe vredne...

----------------------------------------------------------------------------------------------
Rima dneva:
Če imaš zamašen sistem za dva črna in dva bela,
ne boš slišal ali teče konj ali kamela. Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Ravno zadnjič sem kolegu demonstriral, da sma spremenila parameter velikost (količino) buferja na predvajalniku, in se je zaćudil kako velika razlika se je slišala.

Moral bi slišati kakšna je bila razlika ko sem jaz zadnjič kipec Bude postavil na mizo. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
DAVOR je napisal/a:
Ravno zadnjič sem kolegu demonstriral, da sma spremenila parameter velikost (količino) buferja na predvajalniku, in se je zaćudil kako velika razlika se je slišala.

Moral bi slišati kakšna je bila razlika ko sem jaz zadnjič kipec Bude postavil na mizo. Laughing

To smo ti dopovedovali, da z enim Behringerjem za 200€ ne boš prišel dlje od ropota.
Zastonj je zdaj duhovičiti. Pa tudi gubati čelo o razlikah, ki jih v takih pogojih ne moreš slišati.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo me skrbi za tvoja ušesa ambasador. Behringer ropota samo če ropot pride do njega.
Pa tudi ni edini ojačevalec, ki sem ga poslušal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nabavil sem en USB DAC, in se sedaj sliši vsa aktivnost PCja, diski, grafična, premikanje strani v brskalniku. A se to da kako odpraviti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa kupuješ DAC za 100€, saj so ti dopovedovali, da nima vsak enako detaijlov. Laughing
DAC za 1k€ zagotovo ne bi imel tega problema. Rolling Eyes

Jaz sem to rešil z balansirano povezavo. Mislim pa, da bi deloval tudi USB hub z ločenim napajanjem ali USB filter (kar drago).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JJAB je napisal/a:
Nabavil sem en USB DAC, in se sedaj sliši vsa aktivnost PCja, diski, grafična, premikanje strani v brskalniku. A se to da kako odpraviti?


Po moje ti nekaj pride po masi. Imel sem priložnost poslušati več USB DAC-ov od zelo po ceni do ..., in se nikoli niso pojavile tovrstne težave.
Rešitev: USB-receiver z TosLink izhodom na optičen vhod DAC-a.

Poskusi obrniti vtič v vtičnici (smo enega, ojačevalec ali PC) Smile
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Pozdrav.
Slišne razlike med formati so velike. Če niso v vaših ušesih, nič narobe, ne pa prosim solit pameti, da ni razlik ki bi bile omembe vredne. V zdravem hi-fi sistemu je vsaka sprememba zelo slišna...
Hi-fi je hobi ... neverending *story* Smile)


Zase lahko rečem, da jasno slišim razlike med 320k mp3 in flac, med CD in Tidalom (verzija hifi), pa tudi med flac in CD. Ne slišim pa razlik med 44.1K in 192K. @DAVOR pa jih na mojem sistemu, na primer, sliši. Zakaj je tako, ne vem. Verjetno je na to vprašanje več odgovorov.

Vsakdo med nami ima svoje subjektivne kriterije o idealnem zvoku. Zato sam vedno uporabljam frazo "po mojem mnenju" in ne "tako je" v absolutnem smislu, ker kar je zame črno, je morda za koga drugega belo in obratno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoMarko



Pridružen/-a: Sre Jan 2019 18:00
Prispevkov: 2
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

viljano je napisal/a:
JJAB je napisal/a:
Nabavil sem en USB DAC, in se sedaj sliši vsa aktivnost PCja, diski, grafična, premikanje strani v brskalniku. A se to da kako odpraviti?


Poskusi obrniti vtič v vtičnici (smo enega, ojačevalec ali PC) Smile


Ta trik z vticnico je meni pomagal. Sicer ni bil USB, je pa bil priklop racunalnika na ojacevalec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 93 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe