Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High End Show v Digitaliji
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2009 08:47    Naslov sporočila: High End Show v Digitaliji Odgovori s citatom

Kot lahko vemo , se danes 28.5.2009(in traja do 30.) v Digitaliji zaĆØne predstavitev vrhunskih sistemov iz njihovega asortimana:

Poseben program Hi-End Showa med 18:00 in 22:00 uro



ā€¢ KEF REFERENCE 205 zvoĆØniki

ā€¢ CA azur 840C V2 CD predvajalnik

ā€¢ QED Genesis zvoĆØniÅ”ki kabel, QED Signature

Silver spiral interconect, QED Qonduit omrežni razdelilniki

ā€¢ ART AURIS analogni gramofon slovenskega proiz vajalca Mirka SmoliĆØa

ā€¢ NAT AUDIO ojaĆØevalniki na elektronke (SM Audio Design)

ā€¢ itd



Kje se nahajajo:

Na Šmartinski cesti 53 (v objektu Rezidenca - Maros, v bližini Cuba restavracije v Ljubljani)

Koliko vas bo prisotnih da kakÅ”no reĆØemo. Jaz bom tam danes od 18h naprej.
Lp
Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Čet Maj 28, 2009 15:02; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2009 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mogoĆØe jutri dopoldan pridem !?
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2009 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz pridem jutri okoli 19 ure - po službi. Ali bodo predvajali tudi CD-je obiskovalcev?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 00:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom












_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Pon Jun 01, 2009 00:39; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 00:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bil sem tam v petek... PosluŔal sem nekaj zadev in na koncu smo pristali na primerjavi posnetka v CD in vinil formatu... Se ve kdo je zmagal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 09:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot zastopniki KEF-a bi morali imeti top model 207-2 za demo, tako pa zgleda kot, da se bojijo rizika z neprodanimi kosi. V poslu je paĆØ potrebno tveganje, ĆØe želiÅ” uspeti. Wink

DrugaĆØe pa pohvala za event, kar tako naprej. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Bil sem tam v petek... PosluŔal sem nekaj zadev in na koncu smo pristali na primerjavi posnetka v CD in vinil formatu... Se ve kdo je zmagal...
Kdo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mitja



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 20:28
Prispevkov: 95
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je ta zvoĆØniÅ”ki kabel ki se vidi v ozadju mogoĆØe Genesis silver spiral?
Že nekaj ĆØasa razmiÅ”ljam o nakupu kake bolj konkretne žice, za katero nebi bilo potrebno prodati ledvice in mi je tole nekako vÅ”eĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Kdo?


Vinil... Kaj si pa ti mislil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Numb je napisal/a:
Kdo?


Vinil... Kaj si pa ti mislil?
Ne vem, nisem bil tam, zato sem vpraŔal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem bil v soboto dopoldan kako urico in smo tudi primerjali pesem izmeniĆØno na LP in na CD ! Pesem je bila Hava Nageela z legendarne ploÅ”ĆØe Belafonte At Carnegie Hall



dejansko je bila razlika sliÅ”na (vsaj po moje) v korist LP-ja ĆØeprav je verjetno res, da se tudi CA Azur 840C V2 težko primerja z odliĆØno analogno aplikacijo M.SmoliĆØa !

Presenetljivo dobro se je sliÅ”al tudi LP Imam pjesmu za tebe, R.Å erbedžija & M.TadiƦ (izdan lansko leto!)!

DrugaĆØe pa vsaj zame zelo posluÅ”ljiv sistemĆØek ! Laughing
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

janzi je napisal/a:
Sem bil v soboto dopoldan kako urico in smo tudi primerjali pesem izmeniĆØno na LP in na CD ! Pesem je bila Hava Nageela z legendarne ploÅ”ĆØe Belafonte At Carnegie Hall



dejansko je bila razlika sliÅ”na (vsaj po moje) v korist LP-ja ĆØeprav je verjetno res, da se tudi CA Azur 840C V2 težko primerja z odliĆØno analogno aplikacijo M.SmoliĆØa !
Laughing


Å koda, da se nisem prej spomnil in bi prinesel ADC in MACa in presnel par komadov iz Mirkovega gramofona. Potem bi s tem materialom primerjali CD in gramofon.
Pomislite, ĆØe bi imeli dva ista gramofona in razliĆØni odjemni dozi, katero kombinacijo bi primerjali s CDjem? Bolj vÅ”eĆØno Exclamation Kakovost Belafontejevega CDja ne poznam, ampak vseeno smo pri prenosu na CD zelo, zelo odvisni od tehnikovega okusa. In ĆØe je razliĆØen od naÅ”ega ...
Ko pa presnamemo iz gramofona s kvalitetnim kablovjem in ADCjem, bo posnetek zelo podoben gramofonskemu. SlabÅ”i, a tonalno zelo blizu. In to je za mene edina primerjava gramofona in CDja v smislu, koliko CD podrugaĆØi glasbo. Moramo pa se zavedati, da je v taki primerjavi CD na slabÅ”em in nikoli ne more biti boljÅ”i od originala. ƈe je ... potem dodaja nekaj nam vÅ”eĆØnega ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sistem je bil obetaven, konĆØni zvok pa meni ni bil vÅ”eĆØ. V ĆØisti sredini in za pest viÅ”je od sedežne garniture je bilo boljÅ”e. Najbolj mi je manjkalo pa mi je detajlov. Recimo pri Kind of Blue (Sketches) bobnar na zaĆØetku krtaĆØi po opni, resda bolj potiho, ampak na tem sistemu se tega skorajda ni sliÅ”alo. Pa tudi saksofonista sta bila "nekovinska".

Ko smo dali v CD moj posnetek The Necks -prvi del koncerta, kjer se je Tony Bucks igral z zvonĆØkajoĆØimi elementi, te to zvonĆØkljanje niti približno ni potegnilo. Ugotovil pa sem Å”e, da sta bila obrnjena kanala. To je bilo v soboto tik ob zakljuĆØku in nismo ugotavljali vzroka.

Kaj je bilo krivo meni nevÅ”eĆØnemu zvoku ne vem. Poznam Mirkov gramofon, NAT komponente sem sliÅ”al pri njemu doma in igrajo drugaĆØe. Pa tudi zvoĆØniki verjetno niso krivi. Prostor? Kabli? Sinergija vsega ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz


Nazadnje urejal/a JAZZZ Pon Jun 01, 2009 15:19; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je. Tudi meni pri Milesu (preden sem odŔel) nekaj ni Ŕtimalo !!?? Sad
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem, ki bi ga morali v Digitaliji najprej reÅ”iti je akustike prostora. Soba je praktiĆØno kvadratna z ogromno golih sten, od katerih se zvok odbija.

Na lanski multimediji je podoben sistem (mogoĆØe celo enak) istega proizvajalca na drugih (majhnih) zvoĆØnikih igral odliĆØno, pravzaprav je bil to za moj okus najboljÅ”i zvok na sejmu.

Zvok ni bil ĆØist, detalji so bili zamegljeni, oder je bil nejasen, inÅ”trumenti
kar tam nekje, fokus slab, enako dinamika, visoki že kar malce "živĆØni". Spodnji dve oktavi sta bili navkljub gromozanskemu subu preÅ”ibki in nejasni.

Navkljub velikemu prostoru in zvoĆØnikih s povpreĆØnim izkoristkom, bi 70 w A klase, kot naj bi imela lampaÅ”a, moralo zadostovati za boljÅ”o dinamiko, kot sem jo sliÅ”al.

Kar se primerjave CD in Lp tiĆØe, pa seveda govorimo o cenovnem razmerju 1:10 (kar nekako ne gre). Ampak roko na srce, razlike v kvaliteti zvoka sploh niso bile tako velike, ĆØemur je verjetno ogromno propomogla slaba akustika (zaradi katere noben sistem ne bi mogel pokazati kaj zmore).

Situacija (akustika) se malce izboljÅ”a, ĆØe je veliko obiskovalcev, vendar ko sem bil prisoten jaz smo bili 4 ali 5, koliko pa jih je bilo ob drugem ĆØasu pa ne vem.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe