Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kako prikopiti zvoĆØnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
april



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 14:34
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 20:47    Naslov sporočila: kako prikopiti zvoĆØnik Odgovori s citatom

Prosim ĆØe mi lahko kdo pomaga razložiti, kako prikljuĆØim JBL xti 60 zvoĆØnik na Yamaho 657... zadeva ki me muĆØi je, na katero mesto na zvoĆØniku naj priklopim povezavo iz ojaĆØevalca ali na spodnja konektorja ali zgornja... v navodilih sicer piÅ”e da lahko celo odstranim vezno ploÅ”ĆØo vendar mi ni ĆØisto jasno kaj s tem pridobim in ali v tem primeru vežem 4 kable ,,, prosim za pomoĆØ - v navodilih je pod sliko 1 na 4 strani.

Navodila od zvoĆØnika so:
https://www.hci-services.com//tech_doc/documents/JBL/Home/Speakers/XTI/XTi%2060/Owner%27s%20Manual/XTi%20manual.pdf

hvala za pomoĆØ

Marko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta kovinska ploÅ”ĆØa ki je med konektorji na zvoĆØnikih je ''mostiĆØek''...prikljuĆØi na spodnja dva Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vezna ploÅ”ĆØica povezuje visokotonski in nizkotonski del zvoĆØnika in ĆØe imamo enojno ožiĆØenje jo pustimo gor in ni pomembno na katere kontakte prikljuĆØimo kable.

ƈe pa imamo biamping ali biwiring povezavo z dvojnim ožiĆØenjem ploÅ”ĆØico odstranimo in en kabel povežemo na visokotonski del drugi pa na nizkotonski del, prav tako tudi na drugem zvoĆØniku.

Biamping pomeni napajanje zvoĆØnikov s loĆØenim ojaĆØevalcem za vsak kanal na zvoĆØniku posebej.

Biwiring pa da iz enega izhoda na ojaĆØevalcu potegnemo dva kabla do zvoĆØnika in vsakega priklopimo na svoje kontakte na zvoĆØniku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z biampingom sigurno pridobimo na kvaliteti zvoka saj visokotonska in nizkotonska enota delujeta vsaka s svojim napajanjem in pri obremenitvah ne vplivata ena na drugo.

Glede biwiringa pa so mnenja zelo razliĆØna nekateri trdijo da razlika je medtem ko drugi trdijo da je ni ali pa da je ne opazijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
april



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 14:34
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Z biampingom sigurno pridobimo na kvaliteti zvoka saj visokotonska in nizkotonska enota delujeta vsaka s svojim napajanjem in pri obremenitvah ne vplivata ena na drugo.

Glede biwiringa pa so mnenja zelo razliĆØna nekateri trdijo da razlika je medtem ko drugi trdijo da je ni ali pa da je ne opazijo.


Hvala za pojasnila mi je bolj jasno kaj to pomeni,,,

In kakÅ”no je vaÅ”e mnenje glede priklopa biwieing,, dva kabla na en zvoĆØnik ali je to nesmisel oz. razlika premajhna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po pravici povedano jaz tega nisem preizkusil sem pa dosti prebral glede tega na razliĆØnih forumih. Upam da ti bo Å”e kdo kaj napisal in svetoval jaz mislim da tudi ĆØe razlika je je minimalna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe