Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OjaĆØevalnik s toplim zvokom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2009 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer je to ĆØisti off-topic, ampak vseeno.... A se samo meni zdi, da je ta CD (Alison Krauss & Robert Plant) posnet brutalno? Takega razbijanja, kot je tu gor Å”e nisem sliÅ”al.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JANKO
Gost





PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2009 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Soba je velika dobrih 20 kvadratov. Bas je sicer ĆØist in ne povzroĆØa nobenih problemov (boom...) na žalost ga je pa premalo v primerjavi z ostalim frekvenĆØnim podroĆØjem. Priložil sem sliko (vsaj upam da sem jo Wink) na kateri so v reviji Stereo merili celotno frekvenĆØno podroĆØje in se vidi kako strmo pade bas po 60 Hz.
Tudi nižja serija Canton vento ima precej podobno sliko:
http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/605canton/index4.html
lp
Nazaj na vrh
acoustic pref



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 9:01
Prispevkov: 31
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2009 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miŔolin je napisal/a:
Sicer je to ĆØisti off-topic, ampak vseeno.... A se samo meni zdi, da je ta CD (Alison Krauss & Robert Plant) posnet brutalno? Takega razbijanja, kot je tu gor Å”e nisem sliÅ”al.
Drži, ta je res ekstremni primer posnetega basa, zato sem ga tudi navedel. Je pa dober za preiskus ali ti zvoĆØniki lahko odiagrajo base. Sicer ima Alison Kraus, tudi nekaj pesmi iz drugih, samo njenih CD-jev bolj brutalno posnete base in efekte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JANKO
Gost





PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2009 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam da je zdaj tudi slika
Nazaj na vrh
JANKO
Gost





PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2009 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka s tonskimi kontrolami nisem mislil na equaliser ampak na integrirca s tonskimi kontrolami. Tako, da je možno malo pojaĆØat bas za rock.

Glede na to, da je bilo že veliko napisanega o lampah bo morda koga zanimal en res hud prispevek, ki govori o 12ax7 in jih odsvetuje:

http://www.audioasylum.com/audio/faq/joes-tubes.html

Now when it comes to sound quality where do I begin? Well, to my ears - they ALL suck. There, I said it. Even (particularly?) the legendary Telefunkens. How can this be? Well, every 12AX7 I've ever heard has a common sonic character that's drives me to distraction. Specifically, they all sound a bit fuzzy, unfocused and hazy with a subtle sense of a soft sonic haze permeating a soundstage populated with large unfocused images. Added to this are other sonic artifacts unique to each tube. To hit a few of the highlights, here goes: ......
Nazaj na vrh
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2009 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"Resnih" ojaĆØevalcev z "resnimi" tonskimi kontrolami pravzaprav sploh ni na "tržiÅ”ĆØu"ali pa so zelo redki ...
Kako sploh vemo kateri bas manjka in koliko !!!
~
Ali sploh vemo kaj je bas...
Ali sploh vemo kakŔen bi moral biti bas...
Kako zveni 120 Hz,80,60,45,35,25,20,17 Hz
Ali sploh vemo,da ima doloĆØen manjÅ”i prostor omejitve z najnižjo frekvenco, ki jo Å”e lahko sliÅ”imo...In tudi ĆØe notri postavimo 100 subov basa Å”e vedno NE BO !!!!! pod to "kritiĆØno" frekvenco...
Zato npr... nekateri avto akustiĆØarji tega ne razumejo, ko tlaĆØijo "basovce " po vsem avtu in basa Å”e vedno ni dovolj !!!!!!Na bližnjem parkiriÅ”ĆØu pa ga "vsi" sliÅ”imo !!!

BAS je pravzaprav tema za samostojni naslov foruma !!!



Svoje ĆØase "audiofilski" "parametriĆØni EQ" Technics
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2009 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JANKO je napisal/a:
Ajka hvala lepa za pomoĆØ. Lepo je videti, da audiofili z ogromno znanja pomagajo "mladincem".

GoldProf tebi pa ne vem kaj naj reĆØem. Canton vento refernce 5 ima RRP 5000 EUR. Tuje revije so ga super ocenile (ne samo nemÅ”ke). Nižja serija Vento 807 je celo pristala v Absolut Soundovem izboru nagarajenih zvoĆØnikov od 3000-5000 USD. TAS-u sam kar zaupam. Kar je Å”e bolj pomembno pa je to da so meni izjemno vÅ”eĆØ. Res pa je da ima vsak od nas drugaĆØen okus. ƈe si z italijanskimi zvoĆØniki ciljal na sonus faber mi le ti niso vÅ”eĆØ. Za akustiko so super in za klasiko, lepo tudi izgledajo, ampak bas se v stanovanju obnaÅ”a zelo slabo. Za malo "žeÅ”ĆØe" zvrsti glasbe so po mojem mnenju katastrofalni.
Jaz mislim, da so Canton vento in vento refernce super za vse zvrsti. Zakaj naj bi bili zaniĆØ po tvoje?

lp


In kje si zasledil besede: "bi bili zaniĆØ po mojem". Tega nisem nikjer napisal. ƈe so super za vse, kje je potem problem?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JANKO
Gost





PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2009 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wink ƈe degradiraÅ” nek zvoĆØnik v klaso 500 EUR, sklepam da mora biti z njimi nekaj hudo narobe, oz. da je zaniĆØ. Zato bi priĆØakoval, da svoje mnenje tudi utemeljiÅ”. Cena zvoĆØnikov je namreĆØ 3x tolikÅ”na kot je Electrocompaniet oz. 2x toliko kot Primare.
Zanima me tudi kateri so italijanski in angleÅ”ki zvoĆØniki, ki si jih omenjal kot primerne oz. v rangu za seznam ojaĆØevalnikov?

Problem, ki ga poskuÅ”am reÅ”iti pa je v ravnotežju zvoka oz. dobrem ojaĆØevalniku, ki bi "svetlost" zvoĆØnikov omilil.
Nazaj na vrh
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2009 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JANKO je napisal/a:

Problem, ki ga poskuÅ”am reÅ”iti pa je v ravnotežju zvoka oz. dobrem ojaĆØevalniku, ki bi "svetlost" zvoĆØnikov omilil.


Saj res, Å”ele sedaj sem pomislil na to - ĆØe "svetlost" ni preveĆØ oĆØitna, prehuda, potem bi kaj dosegel tudi z zamenjavo kablovja, predvsem zvoĆØniÅ”kega in tudi interkonekcijskega. Pravi "protistrup" zate bi bili katerikoli kabli Van den Hull. ƈe si lahko kje izposodiÅ”, preizkusi.

PS:
@ ProJet, sluĆØajno ne prodajam nobenega VdH ! Very Happy
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2009 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
PS:
@ ProJet, sluĆØajno ne prodajam nobenega VdH ! Very Happy


ƈe pa že, potem pa: "Beam me up, Scotty!" Laughing Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2009 08:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JANKO je napisal/a:
;) ƈe degradiraÅ” nek zvoĆØnik v klaso 500 EUR, sklepam da mora biti z njimi nekaj hudo narobe, oz. da je zaniĆØ. Zato bi priĆØakoval, da svoje mnenje tudi utemeljiÅ”. Cena zvoĆØnikov je namreĆØ 3x tolikÅ”na kot je Electrocompaniet oz. 2x toliko kot Primare.
Zanima me tudi kateri so italijanski in angleÅ”ki zvoĆØniki, ki si jih omenjal kot primerne oz. v rangu za seznam ojaĆØevalnikov?

Problem, ki ga poskuÅ”am reÅ”iti pa je v ravnotežju zvoka oz. dobrem ojaĆØevalniku, ki bi "svetlost" zvoĆØnikov omilil.


Nekaj dodatnih vpraŔanj:
KakÅ”en ojaĆØevalnik pa imaÅ” sedaj, CDP ali gramofon. KakÅ”ne kable uporabljaÅ”, zvoĆØniÅ”ke in interkonekte?
Ali si prej posluÅ”al zvoĆØnike in ĆØe si, bi ti prodajalec lahko dal kakÅ”en nasvet. Najmanj to, kar je pri prodajalcu v sistemu. Prodajalec mora imeti uigran sistem, da primami kupca z dobro glasbo, saj se kupec potem odloĆØi za nakup. ƈe si zvoĆØnike kupil na podlagi testov in ocen posameznih revij, potem poglej katere naprave so bile v sestavu, da jih je revija tako dobro ocenila in kakÅ”na je bila izbrana glasba. Zelo malo je zvoĆØnikov, da so primerni za vse zvrsti glasbe. Pod primerni mislim, da so odliĆØni, da enako dobro prezentirajo klasiko, jazz, pop-rock, akustiĆØno ali ojaĆØano, seveda ob dobro izbranem sistemu in prostoru. Nekateri zvoĆØniki potrebujejo veliko ĆØasa za "uigravanje", ob normalnem posluÅ”anju tudi leto dni, potem se odprejo.
Na trgu je kar nekaj sprejemljivih, cena - kvaliteta in jim ni teÅ”ko najti partnerja. Ruark, Spendor, NEAT, PMC,ATC, Gamut, ProAc, AVI itd. Partnerji tem zvoĆØnikom so lahko iz iste hiÅ”e ali drugi kot npr: Naim, Moon, Plinius, Leema, Bryston, ATC, AVI, Pathos, Unison R., Lavardin itd.
Skoraj vse to lahko dobiÅ” na domaĆØem trgu, ali v bližnji okolici.
ƈe sem napisal za ojaĆØevalnik Marantz iz serije 8 in dober sub, nisem spravil tvoje zvoĆØnike v razred 500ā‚¬. Nevem, koliko si star, a za gotovo si kdaj sliÅ”al za NAD 3020 ali MF A1, ali Mission Cyrus 3, Naim 3. Po 20 letih so Å”e vedno pojem za dobre ojaĆØevalnike, tako kot Rogers 3/5A zvoĆØniki.
Nasvet: pojdi od trgovine do trgovine, sposodi si ojaĆØevalnik, CDP, kable, posluÅ”aj svoje najljubÅ”e pesmice in se odloĆØi. Sam praviÅ”, okusi so razliĆØni. Pravega recepta ni.
lp


Nazadnje urejal/a GoldProf Sre Maj 27, 2009 11:43; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2009 08:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
JANKO je napisal/a:
Wink ƈe degradiraÅ” nek zvoĆØnik v klaso 500 EUR, sklepam da mora biti z njimi nekaj hudo narobe, oz. da je zaniĆØ. Zato bi priĆØakoval, da svoje mnenje tudi utemeljiÅ”. Cena zvoĆØnikov je namreĆØ 3x tolikÅ”na kot je Electrocompaniet oz. 2x toliko kot Primare.
Zanima me tudi kateri so italijanski in angleÅ”ki zvoĆØniki, ki si jih omenjal kot primerne oz. v rangu za seznam ojaĆØevalnikov?

Problem, ki ga poskuÅ”am reÅ”iti pa je v ravnotežju zvoka oz. dobrem ojaĆØevalniku, ki bi "svetlost" zvoĆØnikov omilil.


Nekaj dodatnih vpraŔanj:
KakÅ”en ojaĆØevalnik pa imaÅ” sedaj, CDP ali gramofon. KakÅ”ne kable uporabljaÅ”, zvoĆØniÅ”ke in interkonekte?
Ali si prej posluÅ”al zvoĆØnike in ĆØe si, bi ti prodajalec lahko dal kakÅ”en nasvet. Najmanj to, kar je pri prodajalcu v sistemu. Prodajalec mora imeti uigran sistem, da primami kupca z dobro glasbo, saj se kupec potem odloĆØi za nakup. ƈe si zvoĆØnike kupil na podlagi testov in ocen posameznih revij, potem poglej katere naprave so bile v sestavu, da jih je revija tako dobro ocenila in kakÅ”na je bila izbrana glasba. Zelo malo je zvoĆØnikov, da so primerni za vse zvrsti glasbe. Pod primerni mislim, da so odliĆØni, da enako dobro prezentirajo klasiko, jazz, pop-rock, akustiĆØno ali ojaĆØano, seveda ob dobro izbranem sistemu in prostoru. Nekateri zvoĆØniki potrebujejo veliko ĆØasa za "uigravanje", ob normalnem posluÅ”anju tudi leto dni, potem se odprejo.
Na trgu je kar nekaj sprejemljivih, cena - kvaliteta in jim ni teÅ”ko najti partnerja. Ruark, Spendor, NEAT, PMC,ATC, Gamut, ProAc, AVI itd. Partnerji tem zvoĆØnikom so lahko iz iste hiÅ”e ali drugi kot npr: Naim, Moon, Plinius, Leema, Bryston, ATC, AVI, Pathos, Unison R. Lavardin itd.
Skoraj vse to lahko dobiÅ” na domaĆØem trgu, ali v bližnji okolici.
ƈe sem napisal za ojaĆØevalnik Marantz iz serije 8 in dober sub, nisem spravil tvoje zvoĆØnike v razred 500ā‚¬. Nevem, koliko si star, a za gotovo si kdaj sliÅ”al za NAD 3020 ali MF A1, ali Mission Cyrus 3, Naim 3. Po 20 letih so Å”e vedno pojem za dobre ojaĆØevalnike, tako kot Rogers 3/5A zvoĆØniki.
Nasvet: pojdi od trgovine do trgovine, sposodi si ojaĆØevalnik, CDP, kable, posluÅ”aj svoje najljubÅ”e pesmice in se odloĆØi. Sam praviÅ”, okusi so razliĆØni. Pravega recepta ni.
lp


Tako je ! Ampak ta dejstva vedno znova od ĆØasa do ĆØasa trobimo (napiÅ”emo na forumu) a oĆØitno niĆØ ne pomaga !!?? Wink

Upam, da bo tvoj dober nasvet tokrat obrodil sadove !!! Laughing
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JANKO
Gost





PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2009 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda, lahko vse raziÅ”ĆØeÅ” sam in porabiÅ” ogromno ĆØasa ali pa pred tem povpraÅ”aÅ” nekoga, ki ima nekaj kilometrine in si s tem zmanjÅ”aÅ” nabor. Tak je bil moj namen, ko sem odprl temo.

ƈe povzamem ideje, ki sem jih dosedaj dobil na temo ojaĆØevalec s toplim zvokom: Unison, Pathos, predojaĆØevalni sklop z ecc88, Magnum, ajka je posredoval ogromno informacij o lampah, izpostavil pa GE,RCA,KEN RAD,TUNGSOL. Za nasvet se vsem lepo zahvaljujem.

Ti Goldproof pa si mi povedal da Cantoni ne sodijo v rang Primara in naj si kupim Marantza za 500 EUR in sub. Hvala za nasvet.

lp
Nazaj na vrh
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2009 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe iÅ”ĆØeÅ” ojaĆØevalnik s toplim in kvalitetnim zvokom in brez da bi posegel globoko v žep probaj tole http://www.marsaudio.eu/html/artikli.html
,dobre cene in dober zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2009 07:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, dobra ideja ! Kontaktiraj Mateja (MarsAudio). Sigurno ti bo pomagal. Very Happy
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe