Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

streamer in "room correction"
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2023 13:16    Naslov sporočila: streamer in "room correction" Odgovori s citatom

Živijo, fantje (in dekleta),

trenutno uporabljam Yamaha mrežni receiver kot strimer za lampaŔa Cayin. Strimam iz mojega NAS in internetne radie. RazmiŔljam, da bi prodal Yamaho in kupil Bluesound Node 2i. Bi to kaj izboljŔalo zvok?

Drugo vpraÅ”anje zadeva ekviliziranje na podlagi meritev v sobi (room correction). Spremljal sem debato o minidsp, ki bi ga verjetno lahko uporabil v sistemu z Bluesound, a v tem primeru imam potem DAC od minidsp, ĆØe se ne motim? Se mi pa zdi kar komplicirano. Ali so Å”e kakÅ”ne druge variante? Je možno kupiti strimer brez daca in nanj dati dac z neko room correction zadevo? Kaj menite, da bi bilo najbolje in najlažje? Nov SS zaenkrat ne nameravam kupit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2023 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

1. Težko ti bo kdo povedal kako se doloĆØena komponenta pozna v tvojem sistemu.

2. mini dsp (DDRC-22D) nima daca, dela samo korekcijo na digitalnem signalu, torej je DAC za njim obvezen. ƈe imaÅ” sedaj stramer/cd -> digital kabel -> DAC, boÅ” imel sedaj stramer/cd -> digital kabel -> DDRC -> digital kabel -> DAC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko kupiÅ” Nod-a in koristiÅ” njegov dac, ampak, ĆØe boÅ” hotel analogen signal uporabiti z minidsp, ti bo slednji delal AD in DA konverzijo. V mislih sem imel DDRC-24, ki ima ravno tako Dirac live room correction in je cenejÅ”i. Oz. zdaj celo vidim, da ima DDRC-24 digitalni toslink vhod, kar pomeni, da se (najbrž) izogneÅ” dvema konverzijama (DA v Nodu in AD v minidsp) in peljeÅ” digitalni signal direktno iz Nod-a v minidsp in koristiÅ” njegov dac. Zdaj to je paĆØ najcenejÅ”i minidsp z Dirac live licenco in s paĆØ dacom kakrÅ”en je.
LaiĆØno se mi zdi, da je boljÅ”e, da peljeÅ” iz streamerja digitalni signal v DDRC-22D, kjer ti ga popravi, od tukaj naprej pa v loĆØen dac, tako kot ti je razložil Anže.

Lahko pa kupiÅ” tudi all-in-one Minidsp SHD, ki ima streamer, Roon, Dirac live in dac (pri nas je 1600ā‚¬):
https://www.minidsp.com/products/streaming-hd-series/shd

To je sicer bolj enostavno, kompaktno, ampak, ĆØe vzameÅ” DDRC-22D si bolj fleksibilen, ker lahko tako streamer kot dac menjaÅ” in lahko obdržiÅ” Yamaho kot digitalni transport.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å koda dati toliko denarja za streamer pa ga potem samo pol (brez DACa) uporabljati.

Po moje najbolje ĆØe kupiÅ” streamer (ali celo streamer z ojaĆØevalcem), ki vse to že podpira. Lahko pa streamer sam narediÅ” z poceni majhnim raĆØunalnikom in DACom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CenejŔa varianta bi bila Raspberry Pi z neko digi HAT, ki ima Toslink, iz tega potem v Minidsp DDRC-24, ki ima Toslink vhod in dac.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Å koda dati toliko denarja za streamer pa ga potem samo pol (brez DACa) uporabljati.

Po moje najbolje ĆØe kupiÅ” streamer (ali celo streamer z ojaĆØevalcem), ki vse to že podpira. Lahko pa streamer sam narediÅ” z poceni majhnim raĆØunalnikom in DACom.


Se strinjam. Ali imaÅ” kakÅ”no varianto strimerja, ki to omogoĆØa in ni ojaĆØevalec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
CenejŔa varianta bi bila Raspberry Pi z neko digi HAT, ki ima Toslink, iz tega potem v Minidsp DDRC-24, ki ima Toslink vhod in dac.


To je drugaĆØe super varianta, ki jo jaz uporbljam. Poceni, deluje solidno in omogoĆØa razliĆØne OSe. Je pa potrebno mal znanja, da greÅ” po tistih navodilih, ki so sicer otroĆØje lahka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citat:
"Lahko pa kupiÅ” tudi all-in-one Minidsp SHD, ki ima streamer, Roon, Dirac live in dac (pri nas je 1600ā‚¬):
https://www.minidsp.com/products/streaming-hd-series/shd"



Torej, ĆØe prav razumem, bi potem moral inÅ”talirati Roon na NAS-u? Zdaj uporabljam Plex, mi pa Yamaha prebere tudi "root" na NAS-u.
Citiram:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Bojan VarjaĆØiƦ Rajko: piÅ”eÅ”, da želiÅ” preko nove naprave streamati tudi iz NASa. Ta vrsta uporabe precej dvigne letvico. Za streamanje kvalitetnih glasbenih datotek iz NASa Raspberry Pi vsekakor ni primerna naprava. Ne razumem, da se ga Å”e vedno omenja kot kandidata. Imam že tretjo verzijo RPi. Prezkusil sem 3 razliĆØne OSe in 3 razliĆØne digitalne kartice in po mojih izkuÅ”njah je RPi kveĆØjemu primeren za streamanje internetnih radijskih postaj.

Imam vtis, da te najbolj zanima DSP (streamer in DAC namreĆØ Å¾e imaÅ” v Yamahi). ƈe bi Yamaha imela digitalni izhod, bi jo lahko uporabil kot digitalni transport do DSP. Pridružujem se @anzecevemu predlogu o treh loĆØenih napravah. Na ta naĆØin dosežeÅ” fleksibilnost (edino kablov bo Å”lo malo veĆØ). Streamer in DSP lahko zaĆØasno kupiÅ” preko spleta in imaÅ” 14 dni ĆØasa za testiranje. V fazi testiranja lahko Yamaho uporabiÅ” kot DAC.

Bluesound node po mojem mnenju ni primeren, ker ima samo optiĆØni digitalni izhod.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@Bojan VarjaĆØiƦ Rajko: piÅ”eÅ”, da želiÅ” preko nove naprave streamati tudi iz NASa. Ta vrsta uporabe precej dvigne letvico. Za streamanje kvalitetnih glasbenih datotek iz NASa Raspberry Pi vsekakor ni primerna naprava. Ne razumem, da se ga Å”e vedno omenja kot kandidata. Imam že tretjo verzijo RPi. Prezkusil sem 3 razliĆØne OSe in 3 razliĆØne digitalne kartice in po mojih izkuÅ”njah je RPi kveĆØjemu primeren za streamanje internetnih radijskih postaj.


Jaz bi rekel, da je izjemno primerna naprava tudi za Hi End sisteme. Predvajanje digitalnega zapisa ni neka znanost in nikoli ne bo.
Se spomim, ko me je kolega z vrhunskim hifi ststemov povabil (Å”e habo je bil takrat zraven), da posluÅ”amo en super transport proti raĆØunalniÅ”kemu usbju. Noben od naju ni sliÅ”al niti malenkostne razlike in tudi kolega je ta transport prodal zelo hitro za mastne pare.

Sem pa vedno odprt, da mi nekdo demonstrira dva transporta, ki oddajata enak zvoĆØni zapis in me prepriĆØata nasprotno. Do zdaj Å”e nikomu rni uspelo.

Itak bi pa po mojem vsak resen dac moral imeti galvansko locene vhode in bufferĆØek in regeneriranje signala, da se ĆØim bolj izogne jitterju, ki je edini, ki vpliva na zvok. Ta jitter pa je posledica neoptimalne negativne fronte za takt ure, ki lahko spravi dac v malenkostno napaĆØen ĆØas oz. nekonstanten.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VaÅ”e izkuÅ”nje ne morem komentirat, zase pa vem, da v mojem sistemu sliÅ”im (pa ne samo jaz) razliko med zvokom iz RPi z vgrajeno kartico Allo digione (coax) in iPadom (USB), v iPadovo korist. DAC ni problematiĆØen.

Transport ni enako transport, taka je moja izkuŔnja.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
VaÅ”e izkuÅ”nje ne morem komentirat, zase pa vem, da v mojem sistemu sliÅ”im (pa ne samo jaz) razliko med zvokom iz RPi z vgrajeno kartico Allo digione (coax) in iPadom (USB), v iPadovo korist. DAC ni problematiĆØen.

Transport ni enako transport, taka je moja izkuŔnja.


NaĆØeloma verjamem, da so lahko sliÅ”ne razlike, ampak vsekakor jaz to pripisujem slabi zasnovi daca. Popolnoma nepotrebno je.
Recimo eni sliÅ”ijo razliko med optiĆØnim in koaksialnim vhodom, pa ĆØeprav je protokol popolnoma isti. To pomeni, da motnje zunanje naprave drugaĆØe vplivajo na ĆØip kot motnje optiĆØnega sprejemnika, ki kasneje generira elektriĆØni digitalni signal enak koaksialnemu, vendar z veĆØjim/manjÅ”im jitterjem, drugaĆØnimi motnjami in ground loopi.
Za moje pojme je najlažje narediti generator signala tik ob ĆØipu in se s tem ognemo vsem zunanjim vplivom.
Seveda je pa možno, Å”e posebaj pri vas/tebi benma (upam da se lahko tikava, sicer se oproÅ”ĆØam) en izvor upsempla ali celo drugaĆØe manipulira s signalom, kjer pa so možne doloĆØene razlike zaradi drugaĆØnega algoritma upsemplanja in drugaĆØno odzivanje ĆØipa na viÅ”jo vzorĆØenje. Tudi pri sebi sliÅ”im razliko, ĆØe upsemplam vzorec, kar pripisujem paĆØ drugaĆØnemu algoritmu upsemplanja kot ga izvaja dac oz. doloĆØeni interpretaciji DACa glede na drugaĆØno frekvenco ali/in resolucijo vzorca.

Kakorkoli, vedno bom trdil, da ĆØe DAC reagira na drugaĆØen izvor, je to slaba zasnova DACa.


Sicer pa je vedno potreben slepi test, da se take zadeve potrdi. NiĆØ kolikokrat videno, da je draga ali nova zadeva bila sliÅ”na bolje, pa ĆØeprav se je na slepem testu izkazalo da razlike ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:

NaĆØeloma verjamem, da so lahko sliÅ”ne razlike, ampak vsekakor jaz to pripisujem slabi zasnovi daca. Popolnoma nepotrebno je.
Recimo eni sliÅ”ijo razliko med optiĆØnim in koaksialnim vhodom, pa ĆØeprav je protokol popolnoma isti. To pomeni, da motnje zunanje naprave drugaĆØe vplivajo na ĆØip kot motnje optiĆØnega sprejemnika, ki kasneje generira elektriĆØni digitalni signal enak koaksialnemu, vendar z veĆØjim/manjÅ”im jitterjem, drugaĆØnimi motnjami in ground loopi.

Kakorkoli, vedno bom trdil, da ĆØe DAC reagira na drugaĆØen izvor, je to slaba zasnova DACa.


Za konec: moj DAC ima na SPDIF in USB vhodih skoraj enak (razlika je 4%) izmerjen jitter. Torej so razlike, ki so sliÅ”ne, posledica razliĆØnih kakovosti transportov.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Raspberry sploh ni toliko poceni. Še ohiŔje, ... Pa Ŕe težko ga je dobiti ker vse takoj gre.
ƈe imaÅ” sreĆØo dobiÅ” kak majhen PC že v ohiÅ”ju za malo veĆØ kot 100ā‚¬. Pa Å”e bolj primeren je za to, ker ne rabiÅ” vseh tistih pinov in nima mrežne ĆØez USB kontroler povezane da vse sede ko hoĆØeÅ” veĆØ stvari naenkrat ... Å e SSD notri daÅ” pa imaÅ” cel server.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan VarjaĆØiƦ Rajko je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Å koda dati toliko denarja za streamer pa ga potem samo pol (brez DACa) uporabljati.

Po moje najbolje ĆØe kupiÅ” streamer (ali celo streamer z ojaĆØevalcem), ki vse to že podpira. Lahko pa streamer sam narediÅ” z poceni majhnim raĆØunalnikom in DACom.


Se strinjam. Ali imaÅ” kakÅ”no varianto strimerja, ki to omogoĆØa in ni ojaĆØevalec?

Izgleda da prej omenjeni miniDSP SHD. Verjetno ni edini, ampak jaz jih ne poznam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe