Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tube amp do 5k.
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Viennaconcert



Pridružen/-a: Sob Dec 2022 12:41
Prispevkov: 5
Kraj: Veliko Ubeljsko

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2022 13:26    Naslov sporočila: Tube amp do 5k. Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Kateri tube amp priporoĆØate do 5.000 eur?

Pa zanima me kateri proizvajalci tube ojaĆØevalcev so danes TOP5? SliÅ”al sem samo za unison, prima luna in synthesis.

Hvala vnaprej za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2022 14:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor je najpomebnejÅ”i podatek, kaj bo pred njim in kakÅ”ne zvoĆØnike nameravaÅ” poganjati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viennaconcert



Pridružen/-a: Sob Dec 2022 12:41
Prispevkov: 5
Kraj: Veliko Ubeljsko

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2022 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Vsekakor je najpomebnejÅ”i podatek, kaj bo pred njim in kakÅ”ne zvoĆØnike nameravaÅ” poganjati.


Zelo sem se navduÅ”il nad Opera Callas Diva po obisku pri gospodu DuÅ”anu v Sežani. Sicer vem pa, da precej dobro ti zvoĆØniki paÅ”ejo skupaj z unison research ojaĆØevalci.

Samo informativno me je zanimalo kje bi uvstil unison tube ojaĆØevalce v primerjavi z drugimi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel sem priliko posluÅ”ati v Zagrebu Copland CSA150. Sicer ni "tube clear", je hibrid, a niĆØ ne de. Ogromno moĆØi, dober zvok in dobrih tehniĆØnih reÅ”itev v stilu Coplanda(Danska). Cena je tu nekje, nekaj nad 5K. Svoje ĆØase sem imel Icon 25(Made UK), bolj skromen po moĆØi, a muzikalen do vraga. V ponudbi imajo tudi viÅ”je modele(40,60).Pobrskaj malo po netu.

Copland

Icon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viennaconcert je napisal/a:
joztom je napisal/a:
Vsekakor je najpomebnejÅ”i podatek, kaj bo pred njim in kakÅ”ne zvoĆØnike nameravaÅ” poganjati.


Zelo sem se navduÅ”il nad Opera Callas Diva po obisku pri gospodu DuÅ”anu v Sežani. Sicer vem pa, da precej dobro ti zvoĆØniki paÅ”ejo skupaj z unison research ojaĆØevalci.

Samo informativno me je zanimalo kje bi uvstil unison tube ojaĆØevalce v primerjavi z drugimi.


Gm70. Menim, da gre težko kaj bolje kot trioda gm70, ĆØe seveda 3W od 2a3 ali 2W od 45 ni dovolj. Mnogi znani proizvajalci uporabijo to triodo kot njihov referenĆØni izdelek, cene pa se ustavijo tudi pri veĆØ kot 100kā‚¬. Je pa res, da se jih nekateri tudi izogibajo, ker v prihodnje ne bodo služili na elektronkah, saj je dovolj stare zaloge.
Lahko ga posodim za test.

lp, anze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viennaconcert je napisal/a:
joztom je napisal/a:
Vsekakor je najpomebnejÅ”i podatek, kaj bo pred njim in kakÅ”ne zvoĆØnike nameravaÅ” poganjati.


Zelo sem se navduÅ”il nad Opera Callas Diva po obisku pri gospodu DuÅ”anu v Sežani. Sicer vem pa, da precej dobro ti zvoĆØniki paÅ”ejo skupaj z unison research ojaĆØevalci.

Samo informativno me je zanimalo kje bi uvstil unison tube ojaĆØevalce v primerjavi z drugimi.

Unisoni spadajo v ožji izbor v svojih klasah.
Zelo ugodna ponudba za 4 tisoĆØake ti je 2x50W Trafomatic:
https://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=3067
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)


Nazadnje urejal/a sullly Pon Dec 19, 2022 11:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:

Zelo ugodna ponudba za 4 tisoĆØake ti je Trafomatic:
https://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=3067


PrejÅ”njiĆØ sva s kolegom testirala TRAFOMATIC HEAD 2, s sluÅ”alkami in na mojem sistemu. Ker ga je en hibridni pathos deklasiral na celi ĆØrki, ne glede na to ali se je uporabil kot pre ali pa je poganjal sluÅ”alke. Sem imel pri roki ravno elektronke 6n30P DR in 6n23P 1975 silver, oboje za moje pojme in pojme drugih ene najboljÅ”ih elektronk, vendar pa je Å”e vedno bil pathos boljÅ”i. Trafomatic je bil popolnoma brez življenja. Enostavno me je tolk razoĆØaral, tako da upam, da so drugi Trafomatici boljÅ”i.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
sullly je napisal/a:

Zelo ugodna ponudba za 4 tisoĆØake ti je Trafomatic:
https://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=3067


PrejÅ”njiĆØ sva s kolegom testirala TRAFOMATIC HEAD 2, s sluÅ”alkami in na mojem sistemu. Ker ga je en hibridni pathos deklasiral na celi ĆØrki, ne glede na to ali se je uporabil kot pre ali pa je poganjal sluÅ”alke. Sem imel pri roki ravno elektronke 6n30P DR in 6n23P 1975 silver, oboje za moje pojme in pojme drugih ene najboljÅ”ih elektronk, vendar pa je Å”e vedno bil pathos boljÅ”i. Trafomatic je bil popolnoma brez življenja. Enostavno me je tolk razoĆØaral, tako da upam, da so drugi Trafomatici boljÅ”i.

Trafomatic si je naredil ime iz nule, ziher ne s takim opisom zvoka.
Kolega ima Eos pre-konĆØna na lampe in niti od daleĆØ ne daje po zgornjem opisu. Evolution Elegance ga je sicer za stopniĆØko manj, a Å”e vedno so poslastica izhodni trafoti na C jedru (velika rariteta tudi v viÅ”jih klasah).
DrugaĆØe pa - ni potreben nakup na blef - je show room v Gažonu in ima veliko tega za primerjavo.
---------------------------
Kar se tiĆØe Head 2 ga nisem posluÅ”al toda ocene po svetu so diametralne od tvojega opisa - zelo dinamiĆØen naprimer, kar je na drugi strani od - brez življenja.

Ni da ne verjamem v to kar opisujeÅ” a sem siguren, da je bilo nekaj hudo narobe v set-up-u. Ne bom Å”pekuliral kaj vse bi lahko bilo, sploh ĆØe je Å”lo skozi roke twikerja.
Eno so preference, drugo je raztrgati. Pa Å”e na podroĆØju kjer je moĆØen. Ne obstaja.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
anzec je napisal/a:
sullly je napisal/a:

Zelo ugodna ponudba za 4 tisoĆØake ti je Trafomatic:
https://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=3067


PrejÅ”njiĆØ sva s kolegom testirala TRAFOMATIC HEAD 2, s sluÅ”alkami in na mojem sistemu. Ker ga je en hibridni pathos deklasiral na celi ĆØrki, ne glede na to ali se je uporabil kot pre ali pa je poganjal sluÅ”alke. Sem imel pri roki ravno elektronke 6n30P DR in 6n23P 1975 silver, oboje za moje pojme in pojme drugih ene najboljÅ”ih elektronk, vendar pa je Å”e vedno bil pathos boljÅ”i. Trafomatic je bil popolnoma brez življenja. Enostavno me je tolk razoĆØaral, tako da upam, da so drugi Trafomatici boljÅ”i.

Trafomatic si je naredil ime iz nule, ziher ne s takim opisom zvoka.
Kolega ima Eos pre-konĆØna na lampe in niti od daleĆØ ne daje po zgornjem opisu. Evolution Elegance ga je sicer za stopniĆØko manj, a Å”e vedno so poslastica izhodni trafoti na C jedru (velika rariteta tudi v viÅ”jih klasah).
DrugaĆØe pa - ni potreben nakup na blef - je show room v Gažonu in ima veliko tega za primerjavo.
---------------------------
Kar se tiĆØe Head 2 ga nisem posluÅ”al toda ocene po svetu so diametralne od tvojega opisa - zelo dinamiĆØen naprimer, kar je na drugi strani od - brez življenja.

Ni da ne verjamem v to kar opisujeÅ” a sem siguren, da je bilo nekaj hudo narobe v set-up-u. Ne bom Å”pekuliral kaj vse bi lahko bilo, sploh ĆØe je Å”lo skozi roke twikerja.
Ni nenaavadno da se na trgu rabljene robe najdejo naprave, ki so jih toliko ĆØasa 'izboljÅ”evali' da ni bilo veĆØ druge izbire kot prodati.


Edino kar mi pade na pamet je to, da je bilo nekaj narobe s tem Trafomaticom, saj sva stestiral tudi veĆØ izvorov in veĆØ konĆØnih, sluÅ”alke pa res samo ene. Ampak zvok je bil dogoĆØasen. Sem pa sliÅ”al tudi nekaj drugih balkanskih proizvajalcev, pa tudi nisem bil pretirano navduÅ”en nad življenjem. Morda slaba sreĆØa s titstimi zadevami, ki so mi priÅ”le pod roko, morda pa je samo moj okus mal drugaĆØen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viennaconcert



Pridružen/-a: Sob Dec 2022 12:41
Prispevkov: 5
Kraj: Veliko Ubeljsko

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So far... se vam vsem zahvaljujem za odogovore. Ste mi dali dosti za razmiŔljat in ni druge kot po trgovinah it posluŔat Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Unison je ziherca, sploh na Opere. Vrhunska izdelava, preverjen zvok, dobra cena, imaŔ/sliŔiŔ jih pri nas

Kar se EL34/6CA7 lamp tiĆØe imaÅ”:
na 1 lampo na kanal - model Simply Italy
na 2 lampi - model Triode 25
na 3 lampe - model S6
ƈe urajmaÅ” kakÅ”ne NOS Sylvanie 6CA7...

na KT88/6550 pa imaÅ”:
na 1 lampo - model Preludio
na 2 lampi - model Sinfonia
Tukaj pa kakŔne NOS General Electric 6550, ker niso tako drage kot Tungsol, pa zelo lepo zvenijo.

Cenovno so med 2k in 4,8kā‚¬. Že 12W Simply Italy je presenetljivo moĆØan in za neko normalno poganjanje 90db zvoĆØnikov ĆØisto ok. Ampak, jaz bi probal s KT88, meni osebno bolj potegne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Unison na Opere je zagotovo"ziherca", tudi vizualno lepo paŔeta.

Opera so obĆØutljivi, rabi pa takÅ”en zvoĆØnik vseeno zadaj nekaj moĆØi, kontrole in headrooma, - tega se ne da "zgoljufat".

Se strinjam s habotom, KT 88 se mi zdijo kar prave. Ni pa nujno jiti na 5000, za 2k se dobi povsem enakovreden ojaĆØevalec:
https://www.donzelli-hifi.it/prodotto/line-magnetic-lm-216/

Trafomatic meni igra zelo ok., tale je pa "sladek" in nekaj posebnega

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=3072

Se da pa vrhunsko tudi s tranzistorjem, jih pa ni veliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viennaconcert



Pridružen/-a: Sob Dec 2022 12:41
Prispevkov: 5
Kraj: Veliko Ubeljsko

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da Å”e povem mojo situacijo... sem kupil pred ĆØasom Triangle borea br08 in omnio audilab ojaĆØevalec. Sem nekako srednje zadovoljen, priznam pa, da sem priĆØakoval malce veĆØ. Potem sem odÅ”el na dan odprtih vrat v Sežano v audio galerijo in se precej navduÅ”il nad Opero in unisonom. RaziÅ”ljam dolgoroĆØno in bi v prihodnosti upgradal na boljÅ”i hi-fi zato tudi spraÅ”ujem za te tube ojaĆØevalce.

Za zvoĆØnike pa: bi lahko rekli, da so opera unison v istem rangu kot magellan 40th anniversary? Kako bi opisali zvoĆØne karakteristike opera callas diva zvoĆØnika in magellan triangle? Triangli so bolj "energiĆØni", opera pa umirjeni?

Hvala.


Nazadnje urejal/a Viennaconcert Tor Dec 20, 2022 16:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viennaconcert je napisal/a:
joztom je napisal/a:
Vsekakor je najpomebnejÅ”i podatek, kaj bo pred njim in kakÅ”ne zvoĆØnike nameravaÅ” poganjati.


Zelo sem se navduÅ”il nad Opera Callas Diva po obisku pri gospodu DuÅ”anu v Sežani. Sicer vem pa, da precej dobro ti zvoĆØniki paÅ”ejo skupaj z unison research ojaĆØevalci.

Samo informativno me je zanimalo kje bi uvstil unison tube ojaĆØevalce v primerjavi z drugimi.


V soboto smo posluÅ”ali te zvoĆØnike pri DuÅ”anu, kaj reĆØi, vrhunski zvoĆØniki, poezija od zvoka. Å pilalo je brez problema tako na Unisonu Unico Due kot na Simply Italy.
V kolikor bi imel budget 5k, potem UR Sinfonia, no brainer pomoje Smile

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2022 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma bolhi se prodaja en Pathos + CD player. Ne vem kakŔne so karakteristike, je pa lep Very Happy
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe