Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj kupiti - opis situacije
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tekacc



Pridružen/-a: Tor Nov 2022 18:17
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2022 18:23    Naslov sporočila: Kaj kupiti - opis situacije Odgovori s citatom

Pozdrav!

Čas je, za malo glasbe, bi rekli. Torej. Prilagam situacijo dnevne sobe. Žal nisem prej razmišljal in imam pod TV zgolj 11 cm prostora do TV..

Kaj iščem? Najbrž ojačevalec, par namiznih zvočnikov.
Kaj bom počel? Na sistem bo prikloplen TV, nekaj bo Tidal glasbe, nekaj prek Bluetooth ipd.. Dobro bi bilo tudi kak Internet audio opcija.

Koliko bi odštel? 1 do 1.5K max

Kaj sem gledal?
Zvočnike Dali Spektor 2 cca 300 eur, pri ojačevalcu nastanejo težave z dimenzijami, vprašanje če bo kak kompakten dovolj za te zvočnike? Večina jih nima vseh teh opcij, recimo Marantz 7000n ima a je malo preverlik..

Kaki pametni nasveti? Morda kak zelo ugoden amp ter audio streamer? Kak drug predlog za zvočnike?

P.s. prostor je vse skupaj velik cca 45 m2, od TV do stene pa cca 4.5m

Hvala,

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2022 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 45m2 boš rabil večje zvočnike, če hočeš, da bo zvok vsaj približek HiFi. To pomeni, da moraš razmisliti kakšno kvaliteto zvoka želiš in na podlagi tega sprejeti odločitev.
Če se boš odločal o zvočnikih in ojačevalcu samo na podlagi tega, da bodo lepo pasali k pohištvu,... boš čez čas lahko zelo razočaran.

Predlagam, da najprej ugotoviš ne samo kakšne izvore zvoka bi imel in kako boš to dal pod (ali ob) TV temveč predvsem kakšno kvaliteto zvoka želiš.

Potem pa naprej.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2022 20:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako težko je 20cm višje navrtat luknje za nosilec TVja?
Za 45m2 boš rabil velike zvočnike (in kvalitetne), najbolje takšne z visoko občutljivostjo (>=94db) ali pa precej močan amp/reciever.
Predvsem z recieverjem odkompliciraš stvar glede streamanja vsebin in zvoka s TVja (moderni TV imajo vglavnem samo optičnini izhod, prav tako razni A1/Telemach/Telekom boxi) in bluetooth povezljivostjo. Pa še kasneje si ready ob želji za surround zvokom.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2022 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bluesound Powernode ojačevalec in kake PSB ali Elac zvočnike, ki po moje nudijo največ za ceno v tem trenutku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2022 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tako sobo bi pa ze kake jblke pasale. Sam to ne bo glih jurja. Vsaj 2 bi moral planirat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tekacc



Pridružen/-a: Tor Nov 2022 18:17
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2022 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za komentarje. Nikakor ne morem prilimat slike... Uglavnem, pohištveni element je pritjen na montažno steno, v zraku, imamo montažno hišo. Glih nekih 50kg ne bi obteževal z ogromnimi zvočniki plus najbrž bi štrleli precej visoko.

Ste lahko pri mnenjih malenkost bolj konkretni, kaka bi bila nekako potem kombinacija, da bi lahko pričaral internetni radio + tidal + zvok s TVja da bi nekako zvenelo ok....

Grem lahko seveda s ceno višje, kot tudi TV nosilec lahko prestavimo, TV je 75 " in je kar ogromna zadeva je kar nerodno ga dol dajat itd... Če se izkaže da je smiselno zaradi ojačevalca ga prestavljat višje potem ok... Ampak saj pravim, da ne bo TV previsoko...

Hvala,

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tekacc



Pridružen/-a: Tor Nov 2022 18:17
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2022 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



A bo ok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uuuuuf Confused S temi modernimi all in one prostori je problem. Na eni strani stena, na drugi odprt prostor. Za dober stereo zvok je potrebna vsaj groba simetrija prostora. Veliko bolje bi prišel skozi, če bi vse skupaj prestavil na steno desno od tv. Baje je široka 4,5m, tako bi imeli zvočniki dovolj prostora do stranskih sten.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=27531
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 10:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tekacc je napisal/a:


A bo ok?

Elegantno, komplimenti.
Akustično problematično, so ti že povedali.

Ena malo drugačna rešitev: zvočniki Monitor Audio Radius 270 - izredno vitki (ozki) na tleh stoječi meter visoki. Dobijo se črni, beli in v oreh furnirju za ca 1.100€
https://playroom.si/Monitor-Audio/Monitor-Audio-RadiusHD/Monitor-Audio-Radius-270-samostojeci-zvocnik
Naslednje leto pa ti božiček slučajno (hehe) prinese subwoofer iz iste serije.
Sicer se dobijo tudi veliko cenejše verzije (naprimer Yamaha NS-F210 ca 300€) sub je obvezen za kompletno doživetje.
----------------------------
Ojačevalec s strimerjem - lahko postaviš noter, v omarico? Upam da tisto izpod TV niso izvlečni predali, ampak vratca in so notri police.
Tukaj je izbira ogromna in če gre v omarico, ni niti zahteve po estetiki. Sicer bi ji zadostil Primare i15 Prisma, v črni izvedbi bi se lepo vklopil na omarico izpod TV, samo je predrag za postavljeni finančni okvir. Crying or Very sad
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 152
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo nizek ojačevalec s streamerjem je audiolab 6000A Play
6.5 cm višine, eleganten.

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/hi-fi-komponente/stereo-ojacevalec/audiolab-6000a-play/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je vse podrejeno izgledu, tvju... pol bi jaz vzel majhne 2 sistemce, da se ne zajebavaš s postavitvijo. Večji so več je problemov s postavitvijo. Tistile Graham audio naj bi bili boljši od Harbeth in so podobne barve kot je omarica. Poleg tega se že nekaj časa prodajajo in je cena že precej ok.
Še bolje pa kake focal electra 1008, samo tega pa ni trenutno na trgu.
Vsekakor pa nič novega, ker so cene tako navite da ko prideš ven iz trgovine že 50% stran vržeš Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za manj kot polovico budgeta se ujame Kef ls50…
Drugače se pa za 370 euričev prodajajo Q acoustics 3050, floorstanderji. To je zelo korekten zvočnik, ampak ga nimaš kam dat. Mogoče manjše njihove.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi lahko nekdo razloži kam naj bi dotični (glede na sliko) postavil floorstanderje? Laughing
Potem je nekdo predlagal, da naloži ojačevalec V omarico (a luknje za kable bo pa v dno omarice vrtal? Shocked Laughing
No, nasmejal sem se vsekakor.

Avtor: razmisli o aktivnih bookshelfih, ogromno jih ima BT in WiFi, tudi linijske in digitalne vhode imajo. Za 1500 zagotovo dobiš take, ki te bodo vsaj za par let (dokler ne prideš do zaključka, kaj bi sploh rad) zadovoljili.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tekacc je napisal/a:


A bo ok?


Na vsako stran po en Dynaudio music 3 Wink
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe