Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kasetofoni
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2020 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz svojega Teaca V7010 sem pa tja zalaufam bolj kot ne da se premiga in da za tistih par minut nafutram nostalgijo Laughing
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Anddrej



Pridružen/-a: Pet Apr 2013 20:42
Prispevkov: 25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 19, 2020 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pr men so dnevno v uporabi Nakamichi RX-202, Nakamichi 680, Nakamichi 680ZX, Nakamichi ZX-7, Nakamichi CR-7 in Nakamichi Dragon. Vsak dan u tednu en špila...na gospodou dan pa počivajo Very Happy
_________________
lp

Andrej

http://www.cassettedeck-service.com
Električne naprave delujejo na dim. Ko dim iz njih pobegne...ne delujejo več...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041/304-777
MiChO



Pridružen/-a: Pet Dec 2014 10:16
Prispevkov: 4
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2021 00:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu, nekaj sem že bral, vsega pa sigurno ne, tako da bi imel eno vprašanje.
Imam precej starih kaset, ki bi jih rad digitaliziral v FLAC/mp3.
Kakšen nasvet za kasetofon, ki bi res kvalitetno predvajal te kasete, da bi se iz njih res potegnil najboljši zvok, kar je možno?
Stari kasetniki pri hiši so vsi crknili, kupil sem tistega LogiLinka, ki lahko preko USB-ja ali izhoda za slušalko zadevo prenese na računalnik, vendar kasete tako slabo predvaja, da je joj.
Če ima kdo kakšen rabljen res dober kasetnik, za ceno, ki ne bo presegala mojega budgeta, naj pove.

Hvala že vnaprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2021 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor vem, so bili Nakamichi zakon.

Vprašanje pa je, koliko magnetnega zapisa je še ostalo na tvojih kasetah Smile Tega ne more popraviti noben kasetofon. Podobno kot pri starih videokasetah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MiChO



Pridružen/-a: Pet Dec 2014 10:16
Prispevkov: 4
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2021 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nakamichi so verjetno res najboljši, vprašanje pa je cena. Rad bi samo, da predvaja tako kot je treba, da se zvok ne trese ali kako bi povedal. Ker se sliši, kot da bi vibriralo in to mi smrdi na slab predvajalnik in ne kaseto, ker je pri vseh isto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2021 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MiChO je napisal/a:
Nakamichi so verjetno res najboljši, vprašanje pa je cena. Rad bi samo, da predvaja tako kot je treba, da se zvok ne trese ali kako bi povedal. Ker se sliši, kot da bi vibriralo in to mi smrdi na slab predvajalnik in ne kaseto, ker je pri vseh isto.

To imaš prav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2021 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ponavadi so bili rezultati najboljsi pri reprodukciji kasete na enoti na kateri je bila kaseta posneta,....seveda ce je kasetar bil na nekem solidnem nivoju.

Solidni kasetarji so definitivno Nakamichi, Akai (GX 95, GX75), TEAC (V7000 in V8000 serija), pa kaksen Sony in Aiwa visjega ranga tipa ADF990.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2021 17:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po dolgem času sem zadnjič "zarolal" kaseto............ Shocked

Po vseh teh CD-jih, vsako leto boljših DAC-ih, filozofiji okoli čipov mi je čeljust padla dol.

Tako neverjetno poln in lep zvok, ..prav hecno kako so sfetišizirali gramofone v smislu analogne reprodukcije... Pa je kup težav od čiščenja plošč, rabiš dober phono, bistveno bolj zakomplicirano in nezanesljivo od dobrega "decka".
Gramofon je postal čisti fetiš, kasetar pa pozaba.

Dober kasetar zahteva mnogo mnogo manj kot gramofon, redprdukcija iz njega če je top class p praktično ni nič slabša kot Studer a80r in ne bistveno slabša kot 3/4 colski trak kakega 800....

Pa mastri so bili snemani na trak....Idea ne na vinil.
Res čuden mit.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2021 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Po dolgem času sem zadnjič "zarolal" kaseto............ Shocked

Po vseh teh CD-jih, vsako leto boljših DAC-ih, filozofiji okoli čipov mi je čeljust padla dol.

Tako neverjetno poln in lep zvok, ..prav hecno kako so sfetišizirali gramofone v smislu analogne reprodukcije... Pa je kup težav od čiščenja plošč, rabiš dober phono, bistveno bolj zakomplicirano in nezanesljivo od dobrega "decka".
Gramofon je postal čisti fetiš, kasetar pa pozaba.

Dober kasetar zahteva mnogo mnogo manj kot gramofon, redprdukcija iz njega če je top class p praktično ni nič slabša kot Studer a80r in ne bistveno slabša kot 3/4 colski trak kakega 800....

Pa mastri so bili snemani na trak....Idea ne na vinil.
Res čuden mit.....



he,he,he...potem nisem edini,ki ga je presenetil zvok iz kasetarja .. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2021 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res ima ful lepo naravno dinamiko, mi bolj paše kot digitalija. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MiChO



Pridružen/-a: Pet Dec 2014 10:16
Prispevkov: 4
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2021 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi torej kaj od spodnjega bilo primerno za digitaliziranje (res ni treba da je zvok super duper vrhunski, od 1 - 5 recimo dobra štirka, pač da ne vibrira zvok, da je hitrost predvajanja v nulo).

- TECHNICS RS-B565 PXSCAP
- SONY TC-WR 565
- Sony TC-K35

Priporočate da kaj od tega rabljeno kupim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2021 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potrudi se najti kak DD (direct drive), nobenih problemov z jermenčki nikoli več. Najbolj znani so Technics, Denon, JVC - ponavadi je na vratcih pisalo DD transport, malo pobrowsaj po netu o temu.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MiChO



Pridružen/-a: Pet Dec 2014 10:16
Prispevkov: 4
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2021 01:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj tale Technics na seznamu je DD če sem dobro pogledal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2021 02:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pa je že eden.
Če je vse v redu z njim, je kar primeren za nakup.
Sicer pa vpiši "cassette+direct+drive+dd" v brskalnik slik in ti bo pokazalo precej podobnih mašin.
Malo pazi na plastična vodila in zobnike, so zaradi starosti lahko že napokani. Starejši modeli znajo imeti več kovinskih delov in so bolj trpežne mehanike, novejši modeli pa več plastike, ki pa je zaradi starosti morda že krhka.
Pogled na capstan (pogonsko osovino) in stanje pinch rollerja (gumijasti kolešček) ti precej pove o stanju kasetofona in skrbnosti lastnika.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Anddrej



Pridružen/-a: Pet Apr 2013 20:42
Prispevkov: 25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 06:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Potrudi se najti kak DD (direct drive), nobenih problemov z jermenčki nikoli več. Najbolj znani so Technics, Denon, JVC - ponavadi je na vratcih pisalo DD transport, malo pobrowsaj po netu o temu.


Delno narobe...DD še ne pomeni, da nima jermenov. Ja...če je single capstan potem ima samo en DD motor in ni pogonskega jermena. Če pa je govora o dual capstan transport, potem pa 99% vseh kasetofonov ima capstan jermen, saj mora en motor poganjati dva capstana/vzstrajnika in to prek hermena. Da pa je DD na obeh capstanih je pa zelo malo kasetofonov, ki nimajo capstan jermena za pogon slave oz. supply capstana/vstrajnika. To pa so Nakamichi Dragon, Revox B215/710, H1, Studer 721
_________________
lp

Andrej

http://www.cassettedeck-service.com
Električne naprave delujejo na dim. Ko dim iz njih pobegne...ne delujejo več...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041/304-777
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
Stran 11 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe