Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kasetofoni
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2009 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aiwa, Akai, Nakamichi, Sony, Teac - ti proizvajalci so bili sinonim za najboljše kasetofone. To so bili časi ...

PS:
Imena so navedena po abecedi, da ne bo kakšnih nepotrebnih pripomb. Če sem kakšno ime izpustil (pozabil Embarassed ), pa dopolnite spisek.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2009 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Evo še ena "cvetka" takrat najvišjega razreda "reporterjev" v "kasetni" verziji!!
SONY TC-D5M

"audiofilska verzija "

"pro verzija z xlr vtikači"
V kombinaciji z nekaj "dobrimi" stereo ali mono mikrofoni sem posnel v preteklosti prenekateri koncert...In še danes po toliko letih se človek sprašuje kaj delajo ton mojstri danes !!?? Posnetki pa čeprav samo na kaseti so bili tako "neposredni","transparentni","dinamični" in z neverjetno 3D sliko,čeprav z malo okrnjeno "frekvenčno" zmogljivostjo !!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej, ali sta to balansirana izhoda spodaj desno?
Takih reči ne več!
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viktor je napisal/a:
Hej, ali sta to balansirana izhoda spodaj desno?
Takih reči ni več!

_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lej, lej, kak lep Uher. Laughing
Oooops, Sony.
Brat ima reporterskega Uherja.

Malo znano je, da so prvi modeli NAD kasetofonov z THXom imeli odlične glave in korekcijske ojačevalce, a se žal niso "prijeli".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da sta mikrofonska vhoda, po možnosti še z phantom funkcijo:)

Jaz pa nikoli nisem imel kasetofona kot komponente. Ko sem dovolj zrasel da bi to kupil, so CDji ravno zamenjali kasete:) Imel pa sem kenwood stolp z tisoč in eno lučko, z možnostjo snemanja na kaseto;D

Oh, da.. pa kake tri walkmane sem polomil:)

Se je še komu zazdelo da ima kaseta malo kompresije v primerjavi z CDjem? Ne vem, se mi zdi da je dinamika slabša kot pri drugih medijih..

Se pa je nabralo kaset, bom moral enkrat si omislit kasetarja:)

Delno offtopic: Ima sony ES serija tudi analogni predojačevalec(komponento)? Ker bom kmalu iskal CD+Predojačevalec+Kasetar istega proizvajalca, sem se naveličal da vsaka komponenta drugače izgleda:) Pozna kdo kakega drugega proizvajalca? Največji problem bo z preampom pomoje..
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Oznaka "M" je pomenila takratno "novost" "metal" kasete...
PRO verzija ni imela te možnosti,je pa imela xlr izhode( na sliki so videt na desni strani)...
~
Se pa ti "reporterji" sedaj zopet pojavlajo v raznih modificiranih verzijah !!!
~
"Uher" je bil ravno tako "robustna " mašina vendar je bil bolj namenjen
"informativnim reportažam" s terena kot pa za snemanje glasbe...
Imel je bolj skromen "frekvenčen odziv" !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem spremenil naslov teme, da bo uporabna tudi kasneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Delno offtopic: Ima sony ES serija tudi analogni predojačevalec(komponento)?

Seveda ima.
TA-E77ES in TA-E80ES.



Sicer pa ... dobri posnetki na kasetah lahko zvenijo izredno dobro, velikokrat se sicer opazi šum - Dolbyjevega noise reductiona nisem nikdar maral in uporabljal - ampak generalno gledano se z dobro opremo lahko napravi odličen posnetek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Oznaka "M" je pomenila takratno "novost" "metal" kasete...
PRO verzija ni imela te možnosti,je pa imela xlr izhode( na sliki so videt na desni strani)...
~
Se pa ti "reporterji" sedaj zopet pojavlajo v raznih modificiranih verzijah !!!
~
"Uher" je bil ravno tako "robustna " mašina vendar je bil bolj namenjen
"informativnim reportažam" s terena kot pa za snemanje glasbe...
Imel je bolj skromen "frekvenčen odziv" !!!
Lahko rečem bratu, če želi, da enkrat preverimo..
Je pa res, da je njegov Uherček še iz časov Dolbya B, ko Metal kaset, ki so dale najboljše zvočne rezultate, še ni bilo niti v teoriji.

Ta Uher škatlica v svojem času dobila dovolj laskava priporočila urednikov audiofilskih revij, da ga je kupil. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Pestilence. je napisal/a:
Delno offtopic: Ima sony ES serija tudi analogni predojačevalec(komponento)?

Seveda ima.
TA-E77ES in TA-E80ES.



Sicer pa ... dobri posnetki na kasetah lahko zvenijo izredno dobro, velikokrat se sicer opazi šum - Dolbyjevega noise reductiona nisem nikdar maral in uporabljal - ampak generalno gledano se z dobro opremo lahko napravi odličen posnetek.
Bi rekel. Laughing Laughing Hud stroj..

Imam Sonyevega tromotorca z keramičnim ležiščem, ki sicer ni ES serija, pa sem kar zadovoljen z reprodukcijo metal kaset na njem..

Po zaslugi Forda, ki je(ne vem zakaj) vgrajeval kasetarje v Mondeo vse do leta 2004, si večkrat rad kako zavrtim tudi v avtu in me sploh ne motijo "stranski učinki" kaset... Laughing Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa technics? Razni višji modeli njihovih komponent so bili kar solidni, nižji pa povprečni. Tega se pri nas prodaja ogromno..

Kako je z njihovimi kasetofoni?

Ker se bom spravil v nakup CD predvajalnika in kasetarja, pa bi enrkat za spremembo rad imel vsaj dve stvari enakega podjetja. Pa sem gledal Technics, Yamaho, Sony ter Marantz. CD bo samo kot transport, zato me malo manj skrbi za zvok.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Ker se bom spravil v nakup CD predvajalnika in kasetarja, pa bi enrkat za spremembo rad imel vsaj dve stvari enakega podjetja. Pa sem gledal Technics, Yamaho, Sony ter Marantz. CD bo samo kot transport, zato me malo manj skrbi za zvok.


Zakaj? Zaradi podobnega izgleda (designa)?

Če je temu tako, potem utegneš imeti problem. Namreč novih modelov kasetofonov ne proizvaja več praktično nihče, oblikovanje (design), pa se sčasoma spreminja. In če bi hotel imeti CD in kasetofon skladna, bi moral tudi CD kupiti starejši, torej iz let, ko so izdelovali tudi še kasetofone.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo izgled, da. Pa kasetofon mi itak ni tako zelo pomemben. Ampak rad pa bi da ni nekaj obupnega.

Oboje mislim kupit rabljeno, tam iz devetdesetih, tako da z izbiro ni nekega problema. Vedno bolj se ogrevam za Yamaho.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Yamaho ti jaz prodam, ker bom sam vzel nekega Sonyja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 2 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe