Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Arcam ST60 ali Cambridge Azur 851N?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 153
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, ampak mnogim se res ne da imeti nek raèunalnik nekje v kotu, da boš iz njega gonil muziko, je vseeno neka komponenta tam "poleg" bolj priroèna, sploh vizualno. Poleg tega, so mnogi raèunalniško analfabeti + ko nekaj odleti, se ubadaš s kompom, namesto z glasbo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem mnenju PC ni primeren za uporabo v resnem hifi sistemu. Je preveè "neèista" naprava. Bo že treba odšteti kakšnega jurja ali dva za kaj resnega za resen hifi.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za jurja ali dva jaz ne najdem nadomestila za PC.
Morda Rockna Wavedream NET za ~10k€ (še to ne vem kakšen DSP ima).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Po mojem mnenju PC ni primeren za uporabo v resnem hifi sistemu. Je preveè "neèista" naprava. Bo že treba odšteti kakšnega jurja ali dva za kaj resnega za resen hifi.


Še raje 3 jurje, ali veè. Po možnosti od Richer Sounds. Embarassed
In kaj je tako neèednega na PCju?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Za jurja ali dva jaz ne najdem nadomestila za PC.
Morda Rockna Wavedream NET za ~10k€ (še to ne vem kakšen DSP ima).


Ne razumeš. Za predvajanje glasbe, ki je bila zmiksana in formatirana s pomoèjo raèunalnika (ali izkljuèno raèunalniško), raèunalnik paè ni dober. Mr. Green
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!


Nazadnje urejal/a luka79 Sre Okt 26, 2022 20:41; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Za jurja ali dva jaz ne najdem nadomestila za PC.
Morda Rockna Wavedream NET za ~10k€ (še to ne vem kakšen DSP ima).

Ne, pravzaprav oèitno nima Wi-Fi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Majkemi, da vam/nam dam Rpi, Innousa, Nuca, Coctail itd. v vrsto (od 50€ do 10.000€), VSI bi pogrnli... z mano vred seveda, zato mam pa Rpi (seveda kot transport), DAC je paè druga pjesma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imate prav, jurja bo premalo.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Raspberry Pi se praktièno ne izplaèa. Ko zaèneš seštevati kaj vse rabiš hitro dosežeš ceno poceni prenosnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 18:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Majkemi, da vam/nam dam Rpi, Innousa, Nuca, Coctail itd. v vrsto (od 50€ do 10.000€), VSI bi pogrnli... z mano vred seveda, zato mam pa Rpi (seveda kot transport), DAC je paè druga pjesma.

Transport != transport
Streamerji so razmeroma nove naprave, zato se vsi še ne zavedamo njihovega pomena.
Vèasih je bilo tako z DACi. Mnogi so mislili, da so vsi DACi približno enaki. Zato so bili pri nas tako popularni razni Magic DACi in pidobni mlinèki. Danes vemo, da ni tako in tudi pri nas je v uporabi že kar nekaj resnih DACov. Enako bo s streamerji. Danes rPi, jutri kaj bolj resnega. Sploh, ker postaja streamanje glasbe vedno bolj razširjeno tudi med resnimi ljubitelji dobrega digitalnega zvoka.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Imate prav, jurja bo premalo.

Me res zanima koliko bo dovolj.
Rabim MPD ali nekaj takega, disk (1TB SSD) za FLAC-e (lahko je dodatno zunaj), balansirane izhode, DSP, Wi-Fi. Lahko da sem še kaj pozabil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 153
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Habo66, zato pa tudi sam želim preiskusiti, da slišim razliko med CCA za 50€ in nekim streamerjem za 1k€. DAC že zdaj uporabljam ta, ki je v Marantzu in ne CCAjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Z usbja na dac in prek hdmija na reciever. Mr. Green

Zakaj ne HDMI direktno z raèunalnika na reciever?
Razen èe je tako star raèunalnik da nima HDMI, ne vidim razloga zakaj bi imel dodaten DAC za brezveze (digitalno v digitalno).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2022 06:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dabiblo je napisal/a:
Habo66, zato pa tudi sam želim preiskusiti, da slišim razliko med CCA za 50€ in nekim streamerjem za 1k€. DAC že zdaj uporabljam ta, ki je v Marantzu in ne CCAjev.

Streamerja nimam, imam Rpi/Volumio in ga uporabljam kot spdif transport signala internetnega radia do DACa. V ta namen imam na Rpi namešèeno kartico Allo Digione (135eur), ki je ena boljših (najprej sem imel Hifiberry kartico, ki je zaniè). Obstaja tudi model Signature za 275eur, ki je baje najboljši. Rpi lahko uporabljam tudi kot transport flacov iz NASa do DACa (s programoma BubbleUpnp in mconnect). Iz lastnih izkušenj lahko povem, da Rpi-ja daleè prekaša že iPadova USB povezava do istega DACa (program mconnect za IOS). Tako, da Rpi ni resna rešitev.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2022 08:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Z usbja na dac in prek hdmija na reciever. Mr. Green

Zakaj ne HDMI direktno z raèunalnika na reciever?
Razen èe je tako star raèunalnik da nima HDMI, ne vidim razloga zakaj bi imel dodaten DAC za brezveze (digitalno v digitalno).


Jaz tudi ne vem zakaj bi bilo tako. Obe povezavi sta mišljeni iz raèunalnika. V dac usb in v reciever hdmi, za filme, za sliko in dts, dd... Very Happy
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!


Nazadnje urejal/a luka79 Čet Okt 27, 2022 13:04; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe