Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Audiofilski posnetki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

orc.perc je napisal/a:
http://www.ambiophonics.org/209.238.98.180:21/blumlein_conspiracy.htm -audiofilska kriminalka

Takole ima Blumlein in M/S rešen moj stereo mikrofon:
http://www.telefunken-elektroakustik.com/products/show_product.php?item=23&cat=mics
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 17, 2010 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
orc.perc je napisal/a:
http://www.ambiophonics.org/209.238.98.180:21/blumlein_conspiracy.htm -audiofilska kriminalka

Takole ima Blumlein in M/S rešen moj stereo mikrofon:
http://www.telefunken-elektroakustik.com/products/show_product.php?item=23&cat=mics


Lepo,lepo...


Pri blumlein" pravijo da je "odjemni kot" 90°, po drugi strani pa bojda 6dB razlike v jakosti med L in D signalom postavi vir popolnoma na L ali D. Torej, če nočem te smerne-kotne distorzije, da se inštrumenti ne kopičijo na straneh, bi moral grupo zajet približno pod kotom 60°.
Kakšneso kaj tvoje izkušnje??
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 17, 2010 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

orc.perc je napisal/a:
Pri blumlein" pravijo da je "odjemni kot" 90°, po drugi strani pa bojda 6dB razlike v jakosti med L in D signalom postavi vir popolnoma na L ali D. Torej, če nočem te smerne-kotne distorzije, da se inštrumenti ne kopičijo na straneh, bi moral grupo zajet približno pod kotom 60°.
Kakšneso kaj tvoje izkušnje??

Blumleina s temi mikrofoni še nisem uporabil-zanj potrebuješ zelo dober akustični prostor. Delam M/S(večinoma) in XY.

Koliko daleč od glasbenikov pa bi ti postavil mikrofona, da ti ni dovolj 90°?
Pojdi proč od glasbenikov ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2010 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Blumleina s temi mikrofoni še nisem uporabil-zanj potrebuješ zelo dober akustični prostor. Delam M/S(večinoma) in XY.

Koliko daleč od glasbenikov pa bi ti postavil mikrofona, da ti ni dovolj 90°?
Pojdi proč od glasbenikov ...


Proč, ja, samo potem pa že mora zapet ekvilajzer! Confused

Da ujame človek oder dober zvok pa še prijetno razmerje direktnega in odbitega zvoka naenrat? Skoraj ne verjamem da je to mogoče če pustiš muskontarje, da se sami razporedijo na odru.

V pacu imam trobentača-solo na velikem odru. Rad bi se rešil prve refleksije od tal. Kak predlog???
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2010 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

orc.perc je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:
Blumleina s temi mikrofoni še nisem uporabil-zanj potrebuješ zelo dober akustični prostor. Delam M/S(večinoma) in XY.

Koliko daleč od glasbenikov pa bi ti postavil mikrofona, da ti ni dovolj 90°?
Pojdi proč od glasbenikov ...


Proč, ja, samo potem pa že mora zapet ekvilajzer! Confused

Da ujame človek oder dober zvok pa še prijetno razmerje direktnega in odbitega zvoka naenrat? Skoraj ne verjamem da je to mogoče če pustiš muskontarje, da se sami razporedijo na odru.

V pacu imam trobentača-solo na velikem odru. Rad bi se rešil prve refleksije od tal. Kak predlog???

Hja. Odvisno od tega, kaj bi rad in v kakšnem prostoru. Npr. v filharmoniji sem snemal Hatlaka iz prve vrste, pa je zvok veliko bolj umirjen v 4-6...
M/S na nekaj metrov oddaljenosti pa še en ribon v neposredni bližini (za "niansiranje in pozicioniranje")?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Hja. Odvisno od tega, kaj bi rad in v kakšnem prostoru. Npr. v filharmoniji sem snemal Hatlaka iz prve vrste, pa je zvok veliko bolj umirjen v 4-6...
M/S na nekaj metrov oddaljenosti pa še en ribon v neposredni bližini (za "niansiranje in pozicioniranje")?


Ja, nekaj takega sem imel v mislih.
Koliko pa porežeš-zakasniš spot glede na stereo par?

Pa še, a lahko priporočiš kak dober dinamični mic za spot, v smislu, z odličnim odzivom kar se transientov tiče? Koliko sem "poštekal" je poanta v majhni masi diafragme/tuljave in posledično nizkega outputa??
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obljuba dela dolg. Na http://www.klopotec.si/mp3/mp3_2010/ se nalagajo nekateri moji zadnji posnetki. Zaradi omejitve dolžine datotek ne morem nalagati 24/48 ali 96, sem pa pripravil MP3(320). Vse to se bo dalo slišati v Vklopu in tudi dobiti originale !
Novosti: December Soul, Samo Kutin, Elli kaesler, Improvizacija,
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Obljuba dela dolg. Na http://www.klopotec.si/mp3/mp3_2010/ se nalagajo nekateri moji zadnji posnetki. Zaradi omejitve dolžine datotek ne morem nalagati 24/48 ali 96, sem pa pripravil MP3(320). Vse to se bo dalo slišati v Vklopu in tudi dobiti originale !
Novosti: December Soul, Samo Kutin, Elli kaesler, Improvizacija,


Krasno! Čestitke. Že mp3 se sliši boljše kot večina mojih audiofilskih plošč!

Je kakšna možnost za nekaj samplov tudi v večji kvaliteti (npr Rapidshare ...)?
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:
Obljuba dela dolg. Na http://www.klopotec.si/mp3/mp3_2010/ se nalagajo nekateri moji zadnji posnetki. Zaradi omejitve dolžine datotek ne morem nalagati 24/48 ali 96, sem pa pripravil MP3(320). Vse to se bo dalo slišati v Vklopu in tudi dobiti originale !
Novosti: December Soul, Samo Kutin, Elli kaesler, Improvizacija,


Krasno! Čestitke. Že mp3 se sliši boljše kot večina mojih audiofilskih plošč!

Je kakšna možnost za nekaj samplov tudi v večji kvaliteti (npr Rapidshare ...)?


Kot sem rekel jih bom delil na srečanju v Vklopu(prinesi ključek), drugače pa čakam odgovor od mojega admina(rad bi dal na mojo stran) in seveda hitrejšo linijo. Sedaj imam ravno projekt poslati 1.5Gb na Nizozemsko - master za Kaučičev vinil(za vsak slučaj je šlo tudi po pošti). Laughing
Še malo pa bo naložen Kutin. Poslušaj kaj dela s kalimbo, ki je naslonjena na boben- brez dodatnih ehotov !!!
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 03:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale Vklop zna biti katarzičen.'Cool'

Pridite, da se malo vidimo in poklepetamo, glasbena satisfakcija bo itak vrhunska. Take širitev obzorji ti da vesolje več izkušnje in vpogleda, od vsake teorije. Ne gre zamudit. Se prav veselim.

Ni sicer v moji navadi, ampak Demidoff je ena najboljših stvari, ki sem jih slišal v zadnjih deset letih. Gre v samo srce in jedro glasbe. Priporočam prisluh.
Pa Igor ima Tom Evans žico, ki jo Evans daje poleg k svojim monoblokom. Izjemen zvočniški kabel, "odpre" popolnoma pravilno in naravno, brez vsakih anomaličnih "okraskov"- enako gre v samo jedro muizike. In to na meter; za ta denar ni šanse dobit boljše. Cardas, transparent ipd. vsaj kar se moje presoje tiče povozijo za šalo.
To pišem samo zato, ker skoraj zagotovo vem, da bi bil tudi izjemen interkonekt za bagatelo. Če ima kdo filigransko roko za zlotat, se lahko lotimo. Pomoje ogromno muzike za minimalno vložka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..in kdaj točno bo ta "bela maša"?
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 00:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sreda 2 Februar ob 19.00.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

orc.perc je napisal/a:
..in kdaj točno bo ta "bela maša"?

Pri maši verjameš govorcu, tu pa se lahko prepričaš v živo. Brez odvečnega besedičenja.
Ja, zgodilo se bo 2.februarja (po 19:00 naprej, do ...) . Verjetno bo tudi nekaj žive glasbe, pa kakšen vinček . Ne pričakujte pa popevčic.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2011 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..mater, sem ravno zbolel takrat....

Zadnjič sem prvič snemal večjo zasedbo, koncert za dva klavirja in orkester W.A.Mozarta . Na žalost z enega klavirja niso sneli pokrova, vprašanje je, ali z levega ali desnega?? Laughing Laughing

Gre za simpl stereo, torej, posneto na dva kanala, 44.1/16, visa tačof eq & abitof convol.reverb.

http://soundcloud.com/btwm/mozart
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2011 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Niso iz levega, na tisti strani ko je solo violina(ne vem, če znam slušalke prav obrnt). Desn je pa zaprt.

Čestitke, lepo posneto, organsko stoji skupaj. Tudi odigrali so dobro.
Kdo sta solista na klavirju?







PS. Lahko pa da sta oba zaprta , lev pa stoji globje v globino odrajavascript:emoticon'Wink'
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 9 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe